BMW Aardenburg Raadsvergadering. De heer M. Lekens, caféhouder aan het Marktplein te Aardenburg had bij de raad een verzoek ingediend op de Markt een parkeerterrein aan te leg gen. Hiervoor zou de Markt een aanzien lijke verandering dienen te ondergaan welke ruwweg geschat zo'n f 20.000, van het gemeentelijk budget zou opei sen. B. en W. deelde bij monde van bur gemeester van Berckel aan de raad me de, dat het college van mening is, dat er meer dan voldoende parkeerruimte aan de markt is en de heer Lekens op dit punt een bevoorrechte positie in neemt vergeleken bij de beschikbare parkeerruimte in andere gedeelten van Aardenburg. Welgeteld kunnen een 100 automobilisten hun auto's op de markt kwijt. Naar aanleiding van het verzoek hebben B. en W. het parkeren op de Markt eens nauwgezet in het oog ge houden. waarbij is gebleken dat er nim mer meer dan 8 auto's tegelijk van de parkeermogelijkheden op de markt ge bruik maakten. B. en W. zouden het bijzonder betreuren indien een stukje uniek stadsschoon, waaraan veel ten koste werd gelegd cm het zo te krijgen als het nu is, zou worden opgeofferd voor een Marktverandering, welke niet nodig en ook niet verantwoord is. De heer Rijckaert meende, dat als er van het Marktplein parkeerruimte wordt onttrokken, op een andere plaats nieuwe parkeerruimte dient te worden gekreëerd. De heren Buijck, Lampo en Bónte voelden er voor het verzoek van de heer Lekens in te willigen. De heer Van Bellegem wees de raad erop, dat er op andere plaatsen in de gemeente meer gebrek is aan parkeerruimte. De heer Paridaen zag liever dat de gemeen tegelden voor andere en belangrijkere objekten izouden worden besteed. Bij stemming bleken de stemmen te staken. De heren Buijck, Bonte. Verbe- ke, Rijckaert en Lampo varen voor ver anderingen van de Markt, zoals door de heer Lekens was verzocht. Het uitbreidingsplan Aardenburg-W. werd vastgesteld. Tegen het plan waren vier bezwaarschriften ingediend. Als ge volg van een dezer bezwaarschriften werd het plan op het punt van bestem ming zodanig gewijzigd, dat het terrein van de voormalige boterfabriek aangemerkt wordt als grond voor in dustrievestiging en de eerste opzet, ge noemde grond te bestemmen voor open bebouwing werd losgelaten. Als vertegenwoordiger in het Alge meen Bestuur van de Beschuttende werkplaats te Oostburg werd burge meester Van Berckel benoemd vcor een zittingsperiode van 4 jaar. Aan het Dameskoor „Amicltia" en het kinderkoor „De Krekels'' werd een sub sidie toegekend van f 200,dit voor het jaar 1964. De heren Rosseel en Rijckaert dron gen er op aan te bevorderen, dat er meer concerten zullen worden gegeven. Aan de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer werd een subsi die toegekend van f 250,over het jaar 1963. De raad besloot financiële medewer king te verlenen bij de verbouwing en inrichting van lokalen der Openbare Lagere School ten behoeve van het voortgezet lager onderwijs. Besloten werd tot ruiling en aankoop over te gaan van enige percelen aan de Burchtstraat, waardoor grond voor woningbouw verkregen wordt en de be woners van de Weststraat via genoemde gronden een uitweg krijgen. De begroting 1964 werd vastgesteld met op de Gewone Dienst aan inkom sten en uitgaven een bedrag van f 1.369.864,22. terwijl de post voor on voorzien f 34.421,86 groot is. De heer Lansu wees bij herhaling op het feit, dat beladen vlasauto's wegens hun hoogte en of breedte niet door de Kaaipoort kunnen rijden. Hij stelde, dat de raad in dit verband het omleggen van het doorgaande verkeer zal dienen te overwegen. De heer J. J. Rosseel pleitte voor aankoop van een perceeltje grond aan de Reinaertstraat met hoog geboomte, welk perceeltje geen eigen dom van de gemeente is. Het ligt nu in de bedoeling van de raad tot aankoop van genoemd perceeltje over te gaan. ten. Een glimlach komt op zijn gezicht en nadat hij even gewuifd heeft naar de ober bij het buffet, loopt hij naar haar toe. Een paar meter voor haar tafeltje blijft hij plotseling getroffen staan. Dat is nee dat kan toch niet „Riet!" roept hij uit en er is een ver rassende klank in zijn stem. Ze slaat de handen voor het gezicht en dan begint ze te huilen. Geluidloos Maar haar schouders schokken en de ober. die naar de tafel gekomen is, kijkt verlegen en verschrikt van de man naar het meisje en van haar weer naar de bezoeker. De man kijkt hem even aan en zegt zacht: „Straks, twee koffie het be tekent niets". De ober knikt en verdwijnt discreet. Inmiddels legt de man zijn arm om haar schouder en gaat vlak bij haar zit ten. „Zo, kind, huil jij nu maar een lek ker uit, hoor. Dat is helemaal niet erg". HOOFDSTUK 2 Een poosje later staan er twee dam pende koppen op de tafel en een scho tel met koeken. Het meisje veegt nog eens met een zakdoek over haar gezicht en als ze naar de man kijkt, komt er een IJzendljke West Z.-Vlaamse V.V.V. behaalde goede resultaten. In het Hjofzichttheater te IJzendijke kwam de Contactcommissie van de West Z.-Vlaamse V.V.V.'s in najaarsvergade ring bijeen. Wegens het tweede lustrum in het be staan der W. Z.-Vl. V.V.V. droeg de ver gadering een feestelijk karakter, waar bij vele genodigden aan dit gebeuren deelnamen. Zo merkten wij o.m. op bur gemeesters van W. Z.-Vlaamse gemeen ten, vertegenwoordigers van de Prov. Planologische Dienst, alsmede van het E.T.I. voor Zeeland, terwijl de heer J. A. Risseeuw, de directeur van de Alge mene Ned. Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, door zijn aanwezigheid de jubileumstemming accentueerde. Het gezelschap werd door de voorzit ter van de V.V.V. IJzendijke, de heer J. A. Deens, in een openingswoord welkom geheten, waarna de voorzitter van de Contactcommissie, de heer P. M. Hoste uit Groede, de vergadering op de hem eigen wijze een uiteenzetting gaf over de ontwikkeling van de Contactcommis sie gedurende de 10 jaar van haar be staan. Spr. schetste hoe de laatste di recteur der Prov. V.V.V., de heer Os kamp, de organisatievorm, waarvoor de heer Hoste zelf de idee heeft ontwikkeld, verder heeft uitgebouwd en gestalte heeft gegeven. Een van de belangrijk ste aspecten noemde spr. de gegroeide waardering voor eikaars werk. Belang rijk noemde de heer Hoste het, dat in de afgelopen jaren aan het z.g. achter land van de W. Z.-Vlaamse kustgemeen- ten de nodige aandacht werd besteed, dat nu toch ook in niet onbelangrijke mate van het toerisme is begonnen te profiteren. Hierna verkreeg de directeur van de Prov. V.V.V., de heer J. P. de Regt, het Woord. In zijn betoog kwam hij met het voorstel een goede en uitgebreide fol der over de streek W. Z.-Vlaanderen uit te geven. Gedurende het afgelopen sei zoen zijn er in Zeeland in totaal 2.500.000 overnachtingen geregistreerd, dit is 250.000 meer dan in 1962. Volgens bere keningen moet van het totaal der Prov. overnachtingen West Z.-Vlaanderen er ca. 500.000 voor haar rekening hebben genomen. De heer J. A. Risseeuw, directeur van de A.N.V.V., sprak vervolgens over de activiteiten van zijn instelling, welke voortvloeien uit de verhoging van het budget en de bestemmingssubsidie aan de A.N.V.V. Het bleek dat de landelijke vereniging voor 90 pCt. wordt gesubsi dieerd door het Ministerie van Econo mische Zaken en slechts voor 10 pCt. uit bijdragen van het bedrijfsleven. Spr. noemde twee belangrijke onderdelen van de doelstellingen van de A.N.V.V., n.l. het aantrekken van vreemdelingen, waardoor vreemde valuta wordt geïm porteerd en het geven van leiding en coördinatie aan de 450 plaatselijke V.V.V.'s in den lande. Na zijn betoog beantwoordde de heer Risseeuw enige door de vergadering gestelde vragen. Tot slot vertoonden de heren Gitten- berger uit Breskens een aantal dia's onder de titel: „West Z.-Vlaanderen Vakantieland". 's Avonds ontving het gemeentebestuur van IJzendijke de gasten in „Het Hof van Koophandel". Geslaagd. Aan de technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaats examen elektrotechnisch ingenieur de heer R. J. van de Plassche te IJzendijke. Weekbladen voor Rode Kruis. IJzendijke heeft een inzameladres voor weekbladen ten behoeve van het Nederlandse Rode Kruis, n.l. de heer J. van Vorenberghe, Prov. weg, IJzendijke. Cadzand Bejaarden weer bijeen. De bejaardensociëteit te Cadzand is dezer dagen voor de eerste maal dit winterseizoen bijeengekomen in het ver enigingsgebouw ,,'t Zwin", waar de pre sidente, mevr. J. M. Luuring-Hoefhamer een groot aantal bejaarden welkom kon heetten. In haar openingswoord her dacht zij hen. die in het afgelopen jaar waren overleden. Zij hoopte dat ook nu weer gezellige bijeenkomsten kunnen vleugje lach te voorschijn. Het is rustig in het restaurant. Aan het andere eind van de zaal zijn twee mannen aan het biljarten. Bij het ver duisterde raam zit een echtpaar te eten en een man hangt op een kruk voor de bar en voert schijnbaar een diepzinnig gesprek met de kastelein. De ober leunt tegen de tapkast en speelt verveelt met een servet. Een enkele keer werpt hij een verstolen blik op het tweetal in de hoek van de zaal en ziet dat ze nu rustig met elkaar in gesprek zijn. „Ziezo", zegt de man, „drink nu eerst maar eens van je koffie. Is je mantel niet erg nat? Wil je hem niet even uit doen?" Ze knikt en staat op. De man helpt haar en hangt de mantel aan de kap stok. Zelf trekt hij eveneens zijn regen jas uit en hangt die er naast. Als hij weer zit, zegt hij: „Hè, nu voelt een mens zich weer heel anders. Drink lek ker warm op. De koffie is hier nog bij - zonder goed, de omstandigheden in aanmerking nemende". Hij schuift de koek naar haar toe. „Heb je trek neem er maar één". (Wordt vervolgd.) Elke dag zie je er meer. RUIME ZUINIGE (benzineverbruik 1:16) GEZINSAUTO luchtgekoelde motor geen anti-vries nodig Incl. ruitensproeiers, buitenspiegel, verwarming. 3 295 a,rcon£itionin9. liebtseiner. verstelbare rugleuning, lux® bekleding en anti-diefstal slot Imp.; Alimpo.N'V, Parkstraat 91a, Den Haag,.tel. 070-184843 100 dealers verspreid over het gehele land. FA. GEBR. HEIJBOER, Zandstraat, Breskens, tel. (01172) 723 worden gehouden. Voorts sprak de pre sidente een woord van welkom tot de heer I. W. van Nieuwenhuijzen, die be reid was gevonden deze middag kleu rendia's te vertonen. Wat de heer Van Nieuwenhuijzen deze middag liet zien was zeer inte ressant, n.l. de bejaardenreis naar Sehouwen-Duiveland en het bezoek van St.-Nicolaas aan de kleuterschool, be nevens prachtige opnamen van de af gelopen winter met grote hoeveelheden sneeuw op de wegen en landschap. Niet alleen de dia's, die de heer Van Nieu wenhuijzen vertoonde, doch ook de wij ze, waarop hij de bejaarden tekst en uitleg gaf, werd algemeen gewaardeerd. Duivenkampioenschappen 1963. De postduivenvereniging „De Ge trouwe Duif" te Cadzand heeft de vol gende duiven aangewezen als kampioe nen 1963. Generale kampioenen: 1. A. P. de Put ter, 6726 pnt.2. A. J. Duininck, 5978; 3. A. Vasseur, 5174. Hokkampioen jonge duiven: 1. A. P de Putter, 1766; 2. A. Vasseur, 1705; 3. J. v. d. Plasse. 1373. Kampioenen 3 aang. Vitesse: 1. A. J. Duininck, 1369; 2. A. P. de Putter,, 1284; 3. I. P. Porreij925. Kampioenen jonge duiven fond: 1. A. J. Duininck, 6212. A. P. de Putter. 456. Duif kampioen Vitesse: 1. A. J. Duininck 502; 3. J. Pleijte, 437. Duifkampioen jonge duiven: 1. W. van Akker, 399; 2. J. J. Kools, 390; 3. A. P. de Putter, 389. Hokkampioen Vitesse: 1. A. J. Duinck, 2269 2. A. P. de Putter, 2202; 3. J. v. d. Plasse, 1378. Hokkampioen fond: 1. M. P. van Hee, 661; 2. A. P. de Putter, 567. Kampioenen 3 aang. jonge duiven: 1. J. J. Kools, 988; 2. A. Vasseur, 744; 3. I. P. Porreij, 582. Kampioenen navluehten: 1. J. J. Visser, 408; 2. D. P. vn Houte, 231; 3. H. van de Walle, 215. Duifkampioen fond: 1. A. J. Duininck, 204; 2 .J. J. Kools, 194 punten. Prijskamp met de jaskaart. In café „Buitenlust" te Cadzand werd zaterdagavond een prijskamp met de jaskaart gehouden. Er waren 52 deelne mers. De uitslag was als volgt: Winnaarsronde: 1. B. Schrier-Joh.Vas seur; 2. J. P. de Gardeijn-A. J. de Groo- te; 3. W. J. Robijn-G. J. Schrier; 4. P. W. Goossen-J. van Houte. Verliezersronde: 1. J. Zwemer-W. van Akker; 2. J. A. van Hee-P. C. van Hee; 3. J. L. Fremouw jr.-A. J. de Neef. Oostburg Vergadering Wit-Gele Kruisafdelingen. In hotel „Du Commerce" te Oostburg hebben de gezamenlijke afdelingen van het Wit-Gele Kruis een vergadering ge houden om te komen tot samenwerking inzake de 5-daagse werkweek voor wijk zusters. Men stelde vast, dat uitbreiding met 1 zuster gewenst zou zijn, hetgeen veel kosten met zich meebrengt en derhalve contributieverhoging tot gevolg zou hebben. De op-en aanmerkingen zouden in een rapport worden vervat en later nogmaals in een vergadering komen om dan tot een slotoplossing te komen. Hoofdplaat Vluchteling encollecte. De collecte ten bate van de Vluchtelin gen heeft te Hoofdplaat een bedrag van f 549,50 opgebracht. Waterlandkerkje Zeeuwse collecte. De te Waterlandkerkje in oktober ge houden Zeeuwse collecte heeft een be drag opgebracht van f 173,50. Collecte Nederlands Oorlogsgravencomité De collecte voor het Nederlands Oor- logsgravencomité bracht f 7,25 op. Sluis Toezegging van beroep. Ds. C. Balk, Herv. predikant alhier heeft toezegging van beroep ontvangen naar Hengelo (Gld.), 2e predikants- Aanrijdingen. De rijkspolitie te Sluis kreeg zondag niet minder dan vijf aanrijdingen te verwerken. Bij verschillende gevallen ontstond vrij aanzienlijke schade. Twee bestuurders reden na het ongeluk door, waarvan de politie er één van wist te achterhalen. Een man moest met lichte kwetsuren naar het ziekenhuis worden gebracht. Sreskens Vertoning van de film van Breskens. De op initiatief van de Nederlandse Blindenbond opgenomen plaatselijke film die niet de pretentie heeft een kunst zinnige documentaire over de plaats te zijn, doch, zoals de bedoeling was, meer een leuk famlie-album met levende beelden. Het is begrijjpeijk, dat elke rechtge aarde inwoner de film zal willen zien, omdat het een interessante belevenis wordt een rolprent te aanschouwen waarin de inwoners de hoofdrollen heb ben. Koddige momenten zullen dan ook zeker niet ontbreken b.v. hoe „Ome Willem" en „Tante Sien" zich gedragen als zij plotseling tot filmsterren gebom bardeerd worden. De initiatiefnemers hebben al met al een aardig initiatief genomen waarbij niet vergeten mag worden te memore ren dat de film in latere jaren zeker een historische waarde zal hebben. De Ned. Blindenbond die dit soort films laat vervaardigen, is een organi satie van blinden van alle gezindten, welke geen geldinzameling houdt omdat een beroep op de liefdadigheid tegen zijn principe indruist. De bond heeft met het laten opnemen en vertonen van deze films voor om bij de voorstellingen een kort moment aan dacht voor zijn werk te vragen en daar door belangstelling er voor te wekken. Sint Nicolaasfeest. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer de winkeliersvereniging „Ons Be lang" te Breskens, insamenwerking met het onderwijzend personeel, het Sint Nicolaasfeest voor de schoolkinderen organiseren. De dames der V. V. H. zijn weer bereid gevonden de huis-aan-huis collecte te verzorgen en wel de komende week, zij rekenen daarbij op uw aller steun. Vismijn - Breskens Week van 28 okt. tot 2 nov. 1963. 447 kg. bot. 1127 kg. schar. 233 kg. schol. 124 kg. tong. 3 kg. tarbot. 96 kg. kabeljauw. 2221 kg. wijting. 4 kg. rog. 2 kg. wulken. 186 kg. makreel. 2500 kg. sardijn. 426 kg. haai. 28998 kg. export garnalen 1624 kg. binnenland garnalen. 3559 kg. doorgedraaide garnalen. 906 kg. onverkochte bot. 221330 kg. haring. 4474 kg. onverkochte haring. 1174 kg. onverkochte vis. 56516 kg. onverkochte sardijn. Voetbal Uitslagen van zondag j.l. BreskensIJzendijke 53; R.C.S.Yer- seke—3—1; Lewed. Boys—Clinge 2—1: BiervlietAardenburg 123Oostburg- Steen 40; KoewachtSluiskil 03. De stand is nu: Breskens 6 5 1 0 11 248 IJzendijke 7 5 1 1 11 4011 Sluiskil 6 4 11 9 15— 4 Biervliet 7 4 0 3 8 23-28 Oostburg 6 3 1 2 7 128 Yerseke 6 2 2 2 6 2113 R.C.S. 6 2 2 2 6 9—9 Koewacht 7 3 0 4 6 1820 Steen 7 3 0 4 6 11—27 Clinge 6 114 3 1012 Lewed. Boys 6 1 0 5 2 616 Aardenburg 6 0 15 1 740 Programma voor zondag a.s.: Lewed. Bbys—R.C.S.; IJzendijke—Clin ge; AardenburgBreskens; SteenBier vliet; SluiskilOostburg; YersekeKoe wacht. Lewed. Boys zal vermoedelijk de winst wel aan de bezoekers, R.C.S., moeten la ten, terwijl IJzendijke, dat Clinge op bezoek krijgt, de winst wel thuis zal houden. AardenburgBreskens zal voor de be zoekers wel een overwinning opleveren, evenals dit bij SteenBiervliet het ge val zal zijn. Bij SluiskilOostburg heeft de thuis club de beste papieren. Bij YersekeKoewacht voorspellen we een gelijk spel.

De Schakel | 1963 | | pagina 2