Kantongerecht Oostburg Beun zich na een felle jacht bij Mul aan te sluiten. Na een harde strijd tussen kopgroep en peloton kon Wagtmanshet niet meer bijhouden en staakten ook Kees Goossens, Ho Roosendaal en Le- gierse de strijd. Gaby Minneboo en Wim du Bois, die eerst vergeefs poogden de kopgroep in te halen, slaagden hierin echter toch nog na een 50-tal kilometers, met ver eende krachten. Het peloton was intussen in 3 groep jes uiteen gevallen. In de eerste groep streden de Feber, Voerman, Koene en Jonker om contact te krijgen, waarin eerstgenoemde bijna slaagde. Toen uit de kopgroep geen der renners meer wist te ontsnappen, moest dus de eindsprint de beslissing brengen. Gaby Minneboo waagde een poging, maar Wim de Wil de wist hem nog te passeren, terwijl Wim du Bois tenslotte als eerste over de meet ging, hiermee zijn 33e overwin ning in dit seizoen behalende. De uit slag was als volgt 1. W. du Bois, Zuidzande, 65 km. in 1 u. 38 min. 15 sec; 2. W. de Wilde, Oudelande; 3. G. Minneboo, Heenvliet; 4. H. Mol, Lewedorp; 5. J. Beun, Bier vliet; 6. W. de Feber, Sluiskil; 7. E. Voerman, Westdorpe; 8. J. Jonker, Hel- levoetsluis; 9. R. Koene, Achthuizen; 10. C. de Wolff, Souburg; 11. B. Slings Alblasserdam12. J. Roosendaal, Steen bergen; 13. J. de Vrieze, Souburg; 14. C. Rentmeester, Ovezande; 15. A. Kor- nelis, Biervliet; 16. A. Hollemans, Rijs- oord. Nieuwvliet Granaat gevonden Op het land van de heer P. Luteljn- Fisseeuw te Nieuwvliet, werd vcrige week bij ploegwerkzaamheden een gra naat aangetroffen van ruim 50 cm. lang bij een kaliber van pl.m. 20 cm. Bij het blootspitten bleek het projectiel nog geheel in takt te zijn, zodat de Rijks politie terstond werd gewaarschuwd, die zich in verbinding stelde met de mijn- opruimingsdienst vöor het weghalen van deze granaat. Breskens Botsing door slecht zicht. Zondag is de heer B. uit Utrecht met zijn auto op een verkeerszuil gereden op de veerhaven. Tengevolge van het slechte weer had B. geen voldoende uitzicht en botste, terwijl hij naar de veerboot reed tegen de zuil, die beschadigd werd. De auto werd eveneens beschadigd. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE. over de maand september. GEBOORTEN: 5, Gustaf Jacques Peter, zn. van Jo hannes Jacobus Westdorp en van Maria Emma de Wever; 13, Edie Marinus Jan, zn. van Jan Wouter Verduijn en van Cornelia Catharina Verpoorte; 19. Cor nelia, d. van Cornelis Gideon Dreve en van Sara de Koeijer; 21, Anita Suzanna ■Vina, d. van Jannis Pieter de Ruijsscher en van Janna de Graaf; 27, Abraham Jannes, zn. van Gerrit Quirijns en van Peikje van der Leest. HUWELIJKEN: 3, Wilhelm Hendricus Kuljpers ,oud 23 jaar, wonende te Zuidzande en Jaco- ba Pieternella Kotvis, wonende te Schoondijke: 20, Jacob Izaak van der Walle, oud 34 jaar, wonende te Schion- dijke en Annie Maria Julienne de Buck, oud 32 jaar, wonende te Schoondijke. OVERLEDEN: 9, Jn de Regt, oud 76 jaar, wonende te Schoondijke; 29, Abraham Marinus den Hollander, oud 86 jaar, wonende te Schoondijke. INGEKOMEN: 4, Jeobus I. de Winde van Breda te zijn. Ze keek naar de plaats waar zijn ge zicht verborgen lag. Ze wilde, dat hij de zelfde kracht kon opbrengen als zijzelf. Ze zou hem nu willen vragen samen me! haar te bidden en God om krach1 te vragen. Maar bidden moest zij alleen zonder hem doen. Terwijl ze zijn hoofd streelde zei ze: „Je moet niet bang zijn jongen". Wat er ook gaat gebeuren, al ls het nog zo erg, we moeten sterk zijn en we moeten alles samen dragen". Ofschoon zij de steen niet van zijn hart vermocht te wentelen, schonken haar woorde en haar strelende handen hem rust. Samen dragen Ja, zijn vrouw stond toch altijd naast hem zijn vrouw, die, wist hij. altijd zoveel meer moed had dan hij. Opeens trok hij met een wild gebaar haar hoofd naar zich toe en het zijne verborgen aan haar borst fluisterde hij dankbaar: „Noor. lieve vrouw". —O— De luchtige woorden van meneer Van Drunen, toen zij die telefonisch meldde, dat haar man ziek was, monterden haar zelf op. „Zeker zijn maag weer?" had hij, begrijpend gevraagd. Ze vertelde hem ronduit, dat die klachten eigen lijk maar bijzaak waren. „Ik kan 't u toch wel zeggen, meneer van Drunen, maar hij maakt zich zorgen om wat er allemaal misschien gaat gebeuren op kantoor. Hij is helemaal overspannen". Meneer Van Drunen, die beter wist. dan dat zijzelf kon vermoeden, in welke een jammer zijn trouw assistent oalan- ceerde op de rand van een geestelijke naar Willemsweg 48; 5, Adriana A. de Vos van Wissenkerke naar Weststraat 12; 26, Hendrik H. Visscher en echtg. van Hoofdplaat naar O 28c. VERTROKKEN: 2, Marie L. C. Wijffels van Willems weg 9 naar Etten en Leur; 3, Jacoba P. Kuijpers-Kotvis van W 100 naar Zuid zande; 16, Harm Steenbergen en gezin van Dorpsstraat 28 naar Oost- en West Souburg; 16, Abraham I. van Haneghem van Pr. Beatrixstraat 4 naar Delft; 17, Izaak J. van Eek en echtgenote van Pr. Beatrixstraat 21 naar Middelburg, 20, Johannes B. F. Vercruijsse van W 23 naar Sas van Gent; 30; Pieter J. Ek- kenbus en echtgenote van Willemsweg 67 naar Zuidzande. Daar de kantonrechter voor Oostburg, mr. H. van de Belt nog steeds ziek is, werd de strafzitting van het kantonge recht gepresideerd door mr. G. Tiele- man. Officier van Justitie was mr. J. Doedens uit Middelburg. Als eerste stond terecht de heer M. C. afkomstig uit Mariakerke in België, die onder IJzendijke zijn indenditeits- papieren niet kon tonen aan de wacht meester van de Rijkspolitie. Thans echter bleek, dat de heer C. depe papieren wel heeft, doch ze in zijn auto had laten liggen. De eis luidde f4,- subs. 1 dag, de uitspraak werd f 1,- subs. 1 dag. Mevr. M. P., 59 jaar oud, uit Blanken- berghe, België, vertegenwoordigde haar echtgenoot de heer F. van der H. Deze werd ten laste gelegd, dat hij op de Markt te Oostburg had gestopt, op een tijdstip dat dit verboden was. Uit het uitgebreide verweer van mevrouw, bleek dat het niet in de bedoeling had gele gen lang te stoppen, doch dat de motor van de auto was afgeslagen. Deze wilde toen niet vlot starten, waardoor de auto veel langer op de bewuste plaats had gestaan, dan in de bedoeling had ge legen. De eis en de uitspraak waren, gezien de verzachtende omstandighe den f 1,subs. 1 dag. De jonge 19-jarig landbouwer J. J. D. uit Cadzand, was te Oostburg In de Zuidzandsestraat, op 19 april jl. tegen een auto aangebotst, de snelheid ver minderend. Hem werd ten laste gelegd, dat hij zijn snelheid niet zodanig had geregeld, dat hij ten alle tijden kon stoppen. Uit de toelichting van de ver dachte bleek, dat het ongeval gebeurd was tijdens werkzaamheden aan de weg. Daar er slechts verkeer over een smal gedeelte van de weg mogelijk was, werd het verkeer geregeld door stop lichten. Het licht stond op groen, doch vlak voor de motorrijder en de voor hem rij dende auto sprong dit licht op oranje, de waarschuwing, dat snel het rode licht komt. De heer D. gaf wat gas bij, om nog tijdig door het stoplicht te kun nen rijden, doch de voor hem rijdende automobilist stopte, met het gevolg, dat de heer D. tegen deze wagen aanreed, en een schade veroorzaakte van ruim f 200,aan de achterzijde van deze wagen. De officier van Justitie vond het een raadsel, dat een dergelijk onge luk op klaarlichte dag kon gebeuren en eiste een stevige waarschuwingsboete van f 40,subs. 8 dagen. Daar het de eerste keer was, dat verdachte een ver keersovertreding begaat, deed mr. Tichel man er een tientje af en bepaal de de straf op f 30,subs 6 dagen. De heer I. J. B. uit Aardenburg. land bouwer van beroep had op 3 mei 1963, een aanrijding veroorzaakt, toen hij op de Rijksweg te Oostburg als bestuurder van een landbouwtractor links af wilde slaan, de Maagdenweg In. Bij deze manoeuvre heeft de heer B. niet op het achter hem komende ver keer gelet, met als gevolg, dat de heer kloof, probeerde nu zijn vrouw, voor wie hij een grote sympathie had, gerust te stellen. Daarom deed hij opgewekt op op luchtige toon. „Mevrouw, praat u uw man die onzin toch uit het hoofd. Zeg hem maar dat meneer Bergsma voor een paar weken naar het buitenland gaat en dat we sa men nog eens rustig zullen praten. Heus het komt allemaal wel goed". Hij lachte vrolijk, toen hij het gesprek beëindigde met de raad, haar man eens extra te vertroetelen, nu hij toch thuis was. Een paar uur later belde meneer Van Drunen hem zelf op en het onderhoud, dat toen volgde had hem op slag beter gemaakt. Waar hij zich om 's hemels naam zo overstuur over maakte, had zijn chef hem gevraagd. Om die Berg sma? „Och kom. meneer De Hoog, er is toch nog een directie en ik ben er toch ook nog. Luistert u eens, ik heb mijn plannen al gemaakt. Ik heb al een on derhoud gehad met de nieuwe manager. „Met mister Morefield?" onderbrak Karei hem opgewonden: „Wat ls hij voor iemand?" Meneer Van Drunen merkte de ge jaagdheid in die vraag. Hoe mister Mo refield was Hij zou zijn assistent nu stellig niet zeggen, dat de nieuwe heer ster hoegenaamd niet leek op mister Harrison. Hij had zelf moeite gehad, zich een juist beeld te vormen, wat er achter dat pokermasker van Morefields grove en geweldige kop zich wel mocht afspelen. Nee, deze man was stellig niet als mister Harrison, met wie hij al die jaren op zo vertrouwelijke voet had ver keerd. R. G. J. S. uit Antwerpen, gerechter lij k deskundige van beroep, die juist bezig was de tractor te passeren tegen dit voertuig opreed. Mr. W. Ie Mair uit Sluis trad als gemachtigde op voor de heer B. Het ten laste gelegde werd niet ontkend, doch de heer le Mair voerde aan, dat een tractor een log voertuig is, dat slechts 16 k.m. per uur rijdt. De heer B. had tijdig zijn richtingaanwij zer uitgezet, terwijl de achteropkomen de automobilist tegen de zon inreedt en min of meer verblind moet zijn ge weest, anders had hij de tractor, die al Iets links reed, stellig tijdig moeten op merken. De gemachtigde meende het ongeval te moeten wijten aan de grote snel heid van de achterop komende auto. De officier van Justitie vond, dat bij het links afslaan op grote wegen, men altijd vrij baan moet geven aan het achteropkomende verkeer. Hij achtte dit een ernstige overtreding en eiste een boete van f 60,subs. 12 dagen. Ook de kantonrechter meende, dat men als bestuurder van een langzaam' rijdende tractor geen risico mag nemen bij het links afslaan. De uitspraak luidde f 50,subs. 10 dagen. De tegenpartij van dit ongeluk, de heer R. G. J. S. uit Antwerpen gerech terlijk deskundige werd ten laste ge legd, dat hij bij een zijweg aan een in haalmanoeuvre begonnen was. Deze zijweg werd op de weg heel duidelijk aangetoond, dcor de aangebrachte on onderbroken witte streep op het mid den van de weg. Hem werd een waarschuwingsboete van f 20,subs 4 dagen opgelegd. De gemachtigde, Mr van Oort vond, dat de zijweg voor een onbekende ter plaatse slecht te zien was. De tractor had vol gens hem het achterop komend ver keer voor moet laten gaan. De uitspraak was ten slotte f 10, subs. 2 dagen. De heer A.H.B., geboren op Java, 31 jaar oud, vertegenwoordiger van beroep en wonende te Enkhulzen, had op 27 april jl., komende vanaf Waterland kerkje, op de kruising met de Provin ciale weg SchoondijkeBiervliet geen voorrang verleend aan het op die weg rijdende verkeer. Het gevolg was, dat de auto bestuurd door mej. W. D. uit Biervliet tegen deze de weg op komende auto aanbotste. De gevolgen van de botsing waren niet ge ring. Mej. D. werd uit de auto geslingerd, en bekwam verschillende beenwonden en een fikse hersenschudding. Ook haar zuster, mevrouw F.-D. uit Bier vliet liep verwondingen op, terwijl de heer D. zelf ook zwaar gewond In het ziekenhuis moest worden opgnomen. Een gelukkige omstandigheid was. dat het 1-jarige kindje van mevrouw deF. tijdens deze harde botsing geen ver wondingen bekwam. Tijdens de zitting verklaarde de heer B. dat hij het bord, met de waarschu wing dat hij moest stoppen, omdat een voorrangsweg genaderd werd, niet had opgemerkt. Daar de heer B. nog maar kort hersteld is van de opgelopen ver wondingen werd hiermede rekening ge houden bij de strafoplegging. De eis was f 50,subs. 10 dagen, de uitspraak was f40,subs. 8 dagen. De 18-jarige M. J. V. afkomstig uit Breda was aan het kantoor van de Pro vinciale Boot te Breskens bijzonder ver velend en baldadig geweest. Hij had aan het loket het draaiende schijfje vernietigd en weggegooid, waardoor het publiek het geld aangeeft aan de ambtenaar van de Prov. boot. De heer N. IJ. Bosnia trad op ais ge machtigde voor de directie van de Prov. Stoombootdienst. De officier van Justitie eiste een boete van f 15,subs. 3 dagen. De kantonrechter, die weinig goede woorden had voor dit soort bal dadige streken maakte er f 30,subs. 6 dagen van. De heer V. was niet versche- In grote lijnen had mister Morefield hem gezegd, wat de nieuwe plannen waren. Het hoofdkantoor werd ver plaatst naar Den Haag waar de top werd aangevuld met een paar functio narissen. Hij, meneer Van Drunen kreeg de leiding van het grote kantoor in Am sterdam, waar de directeur met pen sioen -ging. Wat er dan ging gebeuren met zijn assisiten. had meneer Van Drunen gevraagd. Tja, dat zou nog worden bezien, er moest nog zoveel ver anderen. Meneer Van Drunen had de nieuwe manager toen gezegd dat hij er veel prijs op stelde, zijn assistent mee te nemen. Die werkte al jaren met hem samen, was als 't ware zijn rech terhand en kon hem volledig vervangen als 't voorkwam. Mister Morefield had geknikt ja, hij had de staat van dienst van die mister De Hoog al door gelezen, een heel goede kracht; dat zou misschien wel te regelen zijn. Hij zou 't bespreken met mister Bergsma. Meneer Van Drunen vertelde zijn as sistent wat zijn bedoeling geweest was. Hij Zou hem meenemen naar Amster dam, zoals de vorige keer naar Den Haag. Het was jammer, maar hij be greep wel. dat nu voorlopig de bevor dering tot directeur van de baan was. „Ach meneer Van Drunen", viel Ka- rel hem in de rede, daaraan denk ik nu toch niet". „Precies rustig afwachten, over een jaar of vijf ga ik ook met pensioen, U bent nog jong genoeg". Maar natuurlijk -zou hij weer moeten verhuizen. „Wat denkt u er zelf van meneer De HOog, zou u dat een bezwaar vinden?" „Hoe kunt u 't vragen meneer Van nen en werd dus derhalve bij verstek veroordeeld. Hij moet ook de aange brachte schade f 9,45 betalen. De heer J. de N., vertegenwoordiger te Middelburg, was begonnnen aan een inhaalmanoeuvre op de Braakmanweg tussen Biervliet en Hoek. Hij begon te passeren juist bij een wegkruising. Daar dit door de wet ver boden werd, kreeg hij een boete van f 15,subs. 3dagen. De uitspraak was conforf de eis. FILMN1EUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert u zaterdag 12 oktober, aanvang 8 uur, de suggestlev e griezelfilm in kleuren „De mummie" met dezelfde ar tiesten als uit „Dracula" .Christopher Lee en Peter Cushing. Het verhaal van een levende dode, die die na 4000 jaar nog dood en verschrik king bracht. De Mummie, ziet zonder ogen, spreekt zonder tong en leeft zon der adem! Een grandioze griezelfilm, die u kippevel zal bezorgen en stalen zenuwen eist! Zondag 13 oktober, aanvang 4 en 8 uur, Heff Chandler in de spannende Indianenfilm „Het uur der vergelding". Hij werd het slachtoffer van gemeen verraad en stond machteloos, beschul digd van moord. Verbeten wachtte hij op het uur der vergelding. Een vlam mende geschiedenis van onrecht en wraak. Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van zondag jl.; ClingeBreskens 12R.C.S.Bier vliet 12; Lewed. BoysOostburg 02; IJzendijkeKoewacht 7 2; Aarden- burgSluiskil 0—7YersekeSteen 8 1. De stand is nu: Breskens 4 4 0 0 8 184 IJzendijke 4 3 1 0 7 314 Sluiskil 4 2 115 10— 3 Yerseke 4 2 115 177 Oostburg 4 2 1 1 5 76 Koewacht 4 2 0 2 4 1313 Biervliet 4 2 0 2 4 820 Steen 4 2 0 2 4 7—20 R.C.S. 4 1 1 2 3 5—7 Clinge 4 1 0 3 2 6—7 Aardenburg 4 0 13 1 324 Lewed. Boys 4 0 0 4 0 313 Programma voor zondag a.s.; ClingeYersekeBiervlietLewed. Boys; OostburgIJzendijke; Koewacht- Aardenburg SluiskilSteenBreskens —R.C.S. Clinge zal de winst wel aan de gas ten moeten laten, in dit geval Yerseke. Biervliet zal geen moeite hebben om Lewed. Boys te verslaan. Oostburg zal alles in het werk stel len om IJzendijke te bedwingen, doch naar onze mening zal dit niet gelukken. Koewacht zal geen steekje laten val len tegen Aardenburg en de winst wel thuis houden. Dit kan eveneens gezegd worden van Sluiskil en Breskens, die respectievelijk Steen en R.C.S. op bezoek krijgen. Om 12.30 uur speelt Breskens n tegen R.C.S. II. Vismijn - Breskens Week van 30 sept. t.e.m. 5 okt. 1963. 253 kg. bot. 24 kg. schol. 203 kg. tong. 5 kg. tarbot. 34 kg. kabeljouw. 8 kg. herder. 27858 kg. export garnalen. 2985 kg. binnenland garnalen. 2518 kg. doorgedraaide garnalen. 64482 kg. haring. Drunen", schreeuwde hij door de tele foon. „Ik vind het geweldig!" Opgewonden had hij Nora het grote nieuws overgebracht. „O, Noor, dat zou de oplossing van alles zijn!" „Naar Amsterdam?" vroeg Nora ver schrikt. Rotterdam, Den Haag, Amster dam. Onthutst dacht ze: wat gaat er nu weer gebeuren? „Stel je voor", riep hij uitgelaten, „misschien komen we wel in de buurt van Guus en Ans te wonen!" Nora kon het niet zo gauw verwerken, maar natuurlijk moest ze nu ook blij zijn het ging toch ook om haar zelf en om het gezin. Hij was weer helemaal beter, ver klaarde hij morgen ging hij weer naar kantoor. Karei de Hoog zit achter zijn bureau en bekijkt de stapel dossiers en brieven. Hoe dat groeide, als je een paar dagen was weg geweest; maar hij kon nu rus tig werken, meneer Van Drunen was vandaag naar Amsterdam om pols hoogte te nemen. En Bergsma zat voor een paar weken in 't buitenland hij slaakte een zucht van verlichting. Hij had eerst vluchtig het personeel be groet en zijn secretaresse. „Is uw maag weer helemaal beter, meneer De Hoog?" „Ja, Irma dat gaat wel weer, we gaan weer aan de slag. Ik zal je straks wel bellen voor de post". (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1963 | | pagina 2