Dansen Philips electrische deken steeds nog ongens- en heren-jacks G.v.d.Casteel&Zn. Firma Schippers Naula facmi PutabCiêtne van houte Philips televisie Firma Schippers Nauia Verbond voor Veilig Verkeer Land- en Tuinbouw nette WERKSTER Moderne kolenhaard HaiioHaiio bij A. Ekkebus Café „Fortuin", Groede TOILETTASSEN I. P. RISSEEUW praktijk overgedragen 561e Staatsloterij M. A. A. Versprille-de Kraker EEN NET MEISJE Winterkostuums van topklasse J. SCHRIER, Breskens REPARATIES KUNSTGEBITTEN en zolang de voorraad strekt met gratis indola'speldjes kapsalon ternaatswerk ten behoeve van schip perskinderen, bejaarden werk, lichame lijk gehandicapten, kleuterbewaarplaat sen. De loten worden verkrijgbaar gesteld op verkoopadressen kenbaar aan een raambiljet. De loten kunnen ook besteld worden door middel van de giro. Het gi ronummer luidt 5, ten name van Bij stand Rotterdam. De trekking is vast gesteld dato 5 december en op 7 decem ber daaraanvolgend worden de prijzen bekend gemaakt door middel van radio, T.V. en door middel van bulletins op verkoopadressen. Het totale prij zenbedrag betreft f 150.000,te weten 5 woonhuizen van ieder f 25.000,met f 5.000,„aankle ding" zijnde artikelen van Philips Ne derland N.V. Door het kopen van loten stelt men het Koningin Julianafonds in staat noden te lenigen, waarbij voor velen zekerheid ontstaat voor het ont vangen van levensgeluk en levens vreugde. Zelf beloopt men de kans een woonhuis te winnen. De Minister van Justitie verleende onder nr. LO 570-141- 062 d.d. 5 augustus 1963 vergunning. 5 series loten van 400.000 stuks zullen in omloop worden gebracht. Tot 6 maanden na de trekking kun nen prijsbepalende loten aan de orga nisator worden ingezonden. Ook deze aktie wordt georganiseerd door de heer A. M. Bergers, direkteur van de Stich ting Uitvoeringsorgaan Financiële Ak- ties, Heemraadsingel 303, Rotterdam. Wanneer men 10 loten koopt en deze verkoopt aan echtgenote, echtgenoot, ouders, kinderen, buren, vrienden enz., dan ontvangt men bij de 10-loten een sub-medewerkerscoupon. Deze coupons worden betrokken in een trekking waar voor twee gratis prijzen beschikbaar zijn gesteld te weten: 2 Austin A 40, auto's waarvan de totale waarde f 11.938, bedraagt. Trieste records in '62: voor 't eerst méér dan 200.000 ongevallen. Uit het jaarverslag over 1962 van het Verbond voor Veilig Verkeer blijkt, dat de verkeersonveiligheid op onze wegen - de vele en veelsoortige inspanningen van Overheid, verkeersorganisaties en anderen ten spijt - ook in 1962 ernstiger vormen aannam. Het is bepaald wei nig hoopgevend, dat 1962 in de on gevallenstatistiek een aantal „records" te zien geeft, in die zin dat voor het eerst méér dan 200.000 verkeersongeval len, méér dan 2000 verkeersdoden en méér dan 30.000 ernstig gewonden wer den geregistreerd. De stijging van het aantal ongeluk ken ten opzichte van het voorgaande jaar was in 1962 iets groter dan in '61; hetzelfde geldt voor het dodencijfer. Slechts bij de lichtgewonden heeft de stijging haar afnemende progressie be houden: hier kan zelfs van een aan zienlijke verbetering ten opzichte van voorafgaande jaren worden gesproken. Aldus concludeert het Verbond voor Veilig Verkeer in zijn dezer dagen ver schenen jaarverslag over 1962, Qök gemeten aan de toenemende in tensiteit van het verkeer, dus in rela tieve zin, zijn de cijfens over het verslag jaar weinig rooskleurig, al gewaagt het Verbond van een kleine verbetering. In 1962 vond er één verkeersongeval plaats op 5,3 voertuigen f1961: 5,1); op 524,6 motorrijtuigen (1961: 485,0) viel één verkeersdode te betreuren. Het aantal verkeersdoden per eenheid verkeersin tensiteit bedroeg in 1962 11,8 (12,1). „Deze teruggang is echter veel minder spectaculair dan die welke bijv. de ja ren 1949. 1957 en 1958 te zien hebben gegeven", aldus het jaarverslag. Neder land staat in dit opzicht echter niet al leen: In Amerika - voor ons toch op ve lerlei gebied het toonbeeld van perfec tie en succes - heeft men voor 1962 voor het eerst een niet alleen absoluut, maar ook relatief onveiliger worden van het verkeer moeten constateren; het verkeer nam er in intensiteit met 3,9 pCt., het aantal verkeersdoden echter met 8 pCt. toe. Het aou echter onjuist zijn om deze ontwikkeling als vanzelfsprekend te be schouwen. Want er zijn ook landen waar men in het verslagjaar heeft kunnen wijzen op een relatief en absoluut vei lig worden van het verkeer. De onge rustheid die de groeiende verkeerson veiligheid in ons land ook in 1962 heeft teweeggebracht is derhalve enerzijds begrijpelijk, maar zal anderzijds niet mogen leiden tot een min of meer als onontkoombaar fatum van de moderne tijd aanvaarden van die onveiligheid. Veeleer zullen wij ons moeten bezinnen op nieuwe wegen die tot betere resulta ten kunnen leiden nu de cijfers uit wijzen dat zelfs van een relatief gerin ge verbetering nauwelijks sprake is. De kalktoestand van de grond ver dient nu de grootste aandacht! Uit het grondonderzoek is duidelijk gebleken dat veel Nederlandse gronden arm zijn aan kalk. Deze toestand wordt nog verergerd doordat er jaarlijks grote hoeveelheden kalk verloren gaan, ener zijds door opneming door het gewas, anderzijds door uitspoeling. Het gevaar voor verzuring van onze gronden is heden ten dage nog veel gro ter geworden, doordat verschillende meststoffen minder kalk aanvoeren (kalkammonsalpeter op grasland) of zelfs zuur reageren (fosfaatammonsal- peter, magnesamon, de mengmeststof- fen en op bouwland ook kalkammonsal peter). Door het gebruik van deze meststof fen wordt derhalve eveneens kalk aan de grond onttrokken. Ter verbetering van de kalktoestand kan men gebruik maken van de eigenlijke kalkmeststof- fen, in de eerste plaats om grote kalk- tekorten op te heffen. Door regelmatig gebruik te maken van Thomasmeel wordt de pH op een gemakkei ke en goedkope wijze op peil gehouden. Ook Chilisalpeter en Kalksalpeter reageren positief op de kalktoestand. Een goede kalktoestand is het fun dament voor een roge plantenproduktie. Een verwaarlozing van de kalkvoorzie- ning leidt onherroepelijk tot slechte bedrij f sreesultaten. KERKDIENSTEN Zondag 6 oct. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, if.30 uur, Ds. Doornink Biervliet, ro uur, Ds. Evenhuis (Bed H Doop) Freskens, 9,30 uur, Ds Spaans 6 30 u r, Ds Spaans* H Avondmaal Cadzand, fo uur, Ds Knipscheer, Surh uister veen Groede, 9,30 uur, Ds. van Evert Collecte A. C. D. Hoofdplaat, to uur, Eerw Heer de Visser Vlissingen Zendingscollécte Niei.wvliet, to uur, Ds. Brezet Collecte Kerk en Israël O i 'j, 10 uur, Ds Hngo van Dalen 11 30 uur, kinderkerkdienst Reirand -.rrer.i <0 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Israël-Zondag 9 30 uur, Ds. Balk H Avondmaal St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Balk St. Kruis. 9 uur, Ds. Doornink Waterlandkorkje, 10 uur, Ds Bergsma Collecte kerkvoogdij Ilzendijkc, it uur, Ds van Evert Zuidzande, 10 30 uur, Ds. Luuring Geref. Kerk, Rreskens. 10 en 3 uur, de heer Blokland, Rcosendaal. Vrij Evang. Gemeente H. Avondmaal Breskens, 10 «ui, Ds. Praas Cadzand, 9 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. v d. Molen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 uur, Da. Poppezijn, Den Hasg. R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 6 oct. 18e zondag na Pinksteren H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur. Woensdag avondmis om 19 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Maandag feest van O. L. Vrouw van de H Rozenkrans. Vrijdag feest van Maria's Moederschap Iedere avond om 19 uur Rozenkransgebed met gebed t. e. v. de H. Jozef. Zondagsdienst doktoren. Van rs Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. v Maar, dagsmorgens 8 uur 1 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Oostburg - Aardenburg-Eede Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lockef eer, tel. (01176) 366, IJzend. GEVRAAGD I of 2 dagen per week Inl. Bureau van dit blad Te koop grijs emaille JAARSMA, z.g.a.n. Fuchsiastraat 21, Breskens. Zaterdag 5 oktober a.s. met paptaai tjeskerrrm, De band is TONY AND HIS ROCKING KID5 uit Zuidzande TE KOOP: T.-V. 43 cm. z.g.a.n., prachtig beeld, f 250,—. Tel. (070) 638515. IN ZEER LEUKE DESSINS ,,ïïlaad-UameÜjnck" Mercuriusstraat 24 Breskens Telef. 857 Wilt U een gezonde, verkwikkende slaap Een slaap, waaruit U vol nieuwe energie ontwaakt Schaft U dan de aan met automatische temperatuurregeling. Werkelijk ideaal voor ons Nederlandse vochtige klimaat. De Phi.ips deken is absoluut wasbaar en 100 pCt. veilig 1 Eén-persoons deken f 98, Twee-persoons deken f 118, OOSTBURG Telef. (01170) 2129 GROEDE Telef. (01171) 258 BRESKENS Telef. (01172) 617 Al degenen die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van de heer ABRAHAM BAAS-FAAS. in leven laatst wonende te Cadzand- haven, Huize „Scaldis", worden ver zocht hiervan opgave te doen aan Notaris A. H. M. van den Hoek te Groede. Alle lidmaatschappen en contributies worden mitsdeze opgezegd. Dierenarts heeft de GROEDE aan H. VAN DE VIJVER te IJzen dijke en W. VAN VEEN te Oostburg. Aanvang verkoop maandag 7 oktober Loten verkrijgbaar bij de Deb. Ned. Staatsloterij Oranjeplein 5 - Tel. 768 - Breskens GEVRAAGD: wegens huwelijk der tegenwoordige. C. J. VAN OPDURP melkhandel, Breskens. toonaangevend in coupe, onovertroffen in kwaliteit. U vindt ze in onze collectie, plus het moderne El-Mior overhemd, dat Uw garderobe voltooid. Herenkleding Kon. Emmastraat 2 - Telefoon 432 Koopt ook Uw confectie bij de kleermaker, de vakman. Veranderingen gratis. SNELLER, BETER EN GOEDKOPER LUCIEER, Philips van Kleefstraat 20, Breskens dorpsstraat breskens Zojuist ontvangen Wind- en Waterdicht en heerlijk Warm Dorpsstraat 4, Breskens, telef 847. 23 T X 372 A Automatic f 995, 59 cm. grootbeeld, geschikt voor alle T. V.-zenders. 23 T X 380 A Automatic f 1075, Symmetrisch tafelapparaat, geheel auto matisch. 59 cm. grootbeeld. 23 T X 381 A Automatisch f 1195, A-symmetrische vormgeving. U H F in dicatie aan voorkant. Alle toestellen zijn reeds klaar voor tweede Nederl. televisiezender. Antennes met vijf jaar garantie, in diverse prijsklassen. Breskens Telef. (01172) 617 Oositburg Telef. (01170) 2129 Groede Telef. (01171) 258

De Schakel | 1963 | | pagina 3