Zanussi koelkast Nieuwe Philips Televisie Firma SCHIPPERS i Firma Schippers Nauia BLEU's kledingmagazijn Visserijfeesten te Breskens in opgewekte stemming ingezet A.V.R.O. radio-en televisiegids Land- en Tuinbouw J. E. VAN DER MAAS geen praktijk net meisje NIEUW NONCHALANCE bekende TABAC-serie Paifaime'iie. ,,YlLaaiMatneJbiptck' U gooit geen eten meer weg Wij hebben v.J de beste Franse huidverzorging Wiit er goed verzorgd uitzien tijdens de FEESTDAGEN j., wonende te Schoondijke; 16, Johan nes Kraaijmes, 72 j., wonende te Aar denburg; 19, Johannes Bernardus Cau- wels, 74 j„ wonende te Oostburg; 23, Izaak de Back, 84 j., wonende te Oost burg; 23, Maria Suzanna TannekeLeen- houts, 76 j., wonende te Waterland kerkje; 25, Maria Louisa Van Hecke, 38 j., geh. met G, L. P. van Rie, wonende te Aardenburg; 24, Jacobus Wisse, 91 j., wonende te Oostburg; 25, Renaat Honoré Van de Velde, 49 j., wonende te Oostburg; 27, Pieternella Schoonakker, 82 j., geh. geweest met J. de Kraker, wo nende te Groede. De Visserijfeesten, die voor de 11e maal in successie te Breskens worden gehouden, zijn gistermiddag in een op gewekte stemming ingevet. Een teleurstelling was het, dat de Visserij-koningin, mej. Willy Pessireron, deze maal niet vanuit zee arriveerde, doch in een zeer fraaie authaar en tree maakte. Door het ongunstige tij achtte het Visserij-comité een aan komst over water niet verantwoord. De vreugde was er niet minder om. Nadat de wachttijd was gekort door de aankomst van Breskens muziekvereni ging „Uit het Volk - Voor het Volk", die nog enkele pittige marsen blies, arri veerde de lang verwachte Visserij-ko ningin, vergezeld van haar beide hof dames, mej. Annelies Hoogstad en mej. Henny de Label. De Visserij- koningin was gekleed in een prachtig wit kant met tule verwerkt voetvrij toiletde beide hofdames droegen zacht pastelkleurige toiletjes, die bijzonder charmant stonden en hadden fraaie rose anjers. De Visserij-koningin droeg een bouquet zacht rode lelies, die keu rig pasten bij haar donkere verschij ning. Het was de voorzitter van het Vis serij-comité, de heer E. Seuss, die de eer te beurt viel de Visserij-koningin en haar gevolg te verwelkomen. De heer Seuss meende, dat de zwartkijkers die enkele maanden geleden voorspelden, dat het Visserijfeest wegens gebrek aan belangstelling niet kon doorgaan, geen gelijk gekregen hebben. Het visserij feest is er en mede door de prachtige praalwagens van de diverse buurt verenigingen, die allen in het teken van de visserij of de zee staan, is het suc ces meer dan verzekerd. De voorzitter bracht warme dank aan allen, die op enigerlei wijze meehelpen aan het wel slagen van het feest. Bijzondere dank woorden gingen uit naar Burgemeester Eekhout en het gemeentebestuur van Breskens, dat steeds weer klaar staat om het Visserij-comité met raad en daad terzijde te staan. Op uitnodiging van de voorzitter van de Stichting Visserij dagen werd door de Visserij-koningin de Breskense vlag ge hesen op de kiosk op het havenplateau, als teken dat de visserijfeesten begon nen waren. Breskens muziekvereniging speelde hierop heel toepasselijk het „Lang leve de Koningin". Vervolgens ging het naar de op het havenplein opgestelde tentoonstellings tent, waar een 26-tal standhouders di verse scheepsmotoren, navigatie-appa- raten en aanverwante artikelen expose ren. Voordat de voorzitter van de Vis serijvereniging „Ons Belang", de heer C. Kosten, de tentoonstelling opende, was aller aandacht gericht op de als mascotte meelopende geitebok van de plaatselijke muziekvereniging, die een grote belangstelling toonde voor het mooie bouquet bloemen van de Visserij- vorstin. De heer Kosten meende, dat de ten toonstelling bijzonder goed is geslaagd, dank zij de medewerking van vele be drijven. De handel krijgt hierdoor de gelegenheid ook in het zuiden van het land haar produkten te tonen. Breskens heeft een moderne vloot, die geheel past in het huidige vlootbeeld, aldus de voorzitter van de visserijvereniging, die de wens uitsprak, dat de tentoonstelling mag bijdragen tot de verdere moderni sering van de vissersvloot. Aan Rijkswaterstaat bracht de heer Kosten dank voor het afstaan van de ruimte op het havenplein, waar de grote tentoonstellingstent werd opge- slagen. Met een heildronk uit te brengen op de visserij koningin, werden de officiële gebeurtenissen op deze eerste feestdag afgesloten. Verder was er deze eerste dag nog een hengelwedstrijd voor de jeugd in de haven, (voor uitslag zie ons volgend nummer) die veel belangstelling trok. 's Avonds waren er <op het haventerrein concerten door de Vlissingse Jeugd Accordeonver., amateur-bands en de plaatselijke muziekvereniging. Gevonden voorwerpen Muntbiljet; bruine portemionnaie bl. geruit strandbroekje; strikje gr. strandbal; oranje-bruin kleurige porte- monnaie; badpak; gouden zegelring; ds. met oude kinderschoentjes, witte fietspomp; electr. scheerapparaat; 1 paar kinderschoentjes; zonnebril; zilv. damesarmband; duimstok; br. porte- monnaie met inhoud;; regenjas en re genpijpen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. verkrijgbaar bi] Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Meer dan 10% van Nederlands wa genpark met veiltgheidsgordels uit gerust. Momenteel worden in meer dan 10% van de Nederlandse personenauto's ten minste twee veillgheidsgordels gebruikt. Dit is komen vast te staan uit de ver koop- en gebruikscijfers van veilig- heidsgwdels welke door het RAI-TNO Instituut te Delft, dat in samenwerking met de ANWB veiligheidsgordels onder zoekt, zijn bestudeerd. Daarnaast wer den door het Instituut in het afgelopen jaar ruim 400 verkeersongevallen, waar bij veiligheidsgordels werden gebruikt, geanalyseerd. Ongeveer 70% der onder zochte gevallen had betrekking op zwa re ongelukken, waarbij de wagens als totaloss moesten worden beschouwd. Alhoewel dit aantal nog te gering is om hieruit conclusies te kunnen trekken, is wel gebleken, dat het goed aangeslo ten dragen van de veiligheidsgordel voor een juiste werking van groot be lang is. Om zijn onderzoek naar het effect van het gebruik van veiligheidsgordels verder te kunnen uitbreiden doet het RAI-TNO Instituut een dringend be roep op weggebruikers, die regelmatig van veiligheidsgordels gebruik maken en bij een ongeluk betrokken zijn ge weest, gegevens over het ongeluk aan het Instituut te willen verstrekken. De verzorging van grasvelden. Bij het met een trekker rijden over weilanden kunnen beschadigingen op treden aan de grasmat. Met het beken de Nylabour-profiel zullen de indruk ken een klein nadeel geven, terwijl met gewone O.C.-profielen snel een shp zal ontstaan en daardoor een uitrukken van het gras. Dit laatste is nog erger als het indrukken. Als men dus op de wei landen maar zorgt dat er geen slip op treedt, dan zullen zich hier geen pro blemen voordoen. Erger wordt het als we komen op de fijnere velden. Gazons, golf velden en andere sportvelden. Hier is ook een re gelmatig onderhoud noodzakelijk, ter wijl sommigen helemaal zonder indruk ken moeten blijven. In Engeland neemt men hiervoor trekker-achterbanden met een bijna normaal wegprofiel. Dit gaat al veel beter als een trekkerband- profiel; alleen wanneer het nat is ont staat nog snel slip; indrukken in de mat is echter uitgesloten. Een bekend Nederlands Loopvlak- vernieuwingsbedrijf ziet nu kans om op bestaande trekkerbanden een heel spe ciaal profiel aan te brengen. Dit pro fiel doet het nog beter als het genoem de profiel in Engeland. De Ned. Sport Federatie was vol lof over dit profiel, daar men nu ook geen slip meer heeft als het wat natter is. Een ieder die met verzorging van grasvelden te maken heeft kan nu op een eenvoudige manier deze profielen op z'n banden laten aan brengen. De naam van dit profiel is „Knobby-profiel". Als extra bijkomstigheid geldt dat de „Knobby-profiel" heel prettig op de weg rijdt en dat de slijtage zeer gering is door z'n groter draagvlak op de weg. KERKDIENSTEN Zondag .S aug. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10.30 uur, Ds. Liezet Biervliet, 9.30 uur, Ds. van Wijck, Edam Brèskeus, 9,30 uur, Dr van Beusekom, Amsteruam Cadzand, 9.30 uur, Eerw. Heer Verduijn 19.30 uur, Eerw. Heer de Vries medew. vocaal ensemble Geref. Kerk In beide diensten extra collecte kerkvoogdij Groede, 9.30 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat, 9.30 uur, Eerw. lieer Begeer Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. van Evert Oostburg, jo uur, Wika Dales Retiancherovn- 9 30 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Collecte Zuiderzeefonds 5 ui?9 3c uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Baik St. Kruis, 9 uur, Ds Brczet Waterlanokerkje, 9 30 uur, Ds Bergsma IJzendijke, 9 30 uur, Ds Doorn, Amsterdam Znidaande, 9.30 uur, Ds Fournier, Goutum Geref, Kerk, breskens. to en 3 uur, Ds Ringnalda, Bussum Evang. Luth. Gemeente Groede, 9.30 u r, Ds. Bahnmüller, Hilversum Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Postma Cadzand, 9 uur, Ds. Flier Retranchement, 2.30 uur, Ds. Postma Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Flier R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 18 aug. 11e zondag na Pinksteren H Mis om 7 en 10,30 uur Hoogmis om 8,30 uur. Lof om 14,30 uur In de week H Mis om 7,30 uur. Woensdag avondmis om Ï9 uur. Zaterdag Lof om 19 uur. Donderdag feest van het onbevlekt Hart van Maria. Vismijn Breskens Week van 4 t.e.m. 10 augustus 1963. 397 kg. bot. 141 kg. schar. 617 kg. schol. 1306 kg. tong. 74 kg. kabeljouw. 3 kg. tarbot 19414 kg. export garnalen. 130 kg. binnenland garnalen. 1154 kg. onverkochte bot. Zondagsdienst dierenartsen I. Risseeuw, Groede. telef. (01171) 400 MF* Langs deze weg betuigen de bejaarden van Breskens hun dank aan het bestuur van de Oranjevereniging, alsmede aan de ingezetenen die door hun gelde lijke bijdragen de mooie en pret tige reis naar Breda hebben mogelijk gemaakt. DE BEJAARDEN. ARTS van dinsdag 20 tot 27 augustus Waarnemer Dr. OSSEWAARDE. Gevraagd tegen 2 sept. 1963 een wegens huwelijk der tegenwoordige, voor hulp in de huishouding en in de winkel. A. J. LAURET, Boulevard 4, Bres kens, telefoon (01172) 517. sortering de dameslijn van de Mercuriusstraat 24 Breskens telefoon 857 wanneer U een koopt 125 liter f 299,— 135 liter f 349, 160 liter f 479, 5 jaar garantie op koelagregaat. Breskens, tel. (01172) 617 Groede, tel. (01171) 258 Oostburg, tel. (01170) 2129 £attcSme Kapsbaiatt ©icwta t) Dorpsstraat Breskens telefo i n 611 GRADATIEFILTER voor groter contrast, nog fijnere detaillering en fluweelzacht beeld. Groot bedieningscomfort door vele automatische functies. U. H. F kanalenkiezer, straks voor de ontvangst van het tweede Nederlandse programma. Vraagt demonstratie. Antennes 5 jaar garantie. Breskens, telefoon (01172) 617 - Groede, telefoon (01171) 258 Maakt dan een keus uit onze nieuwe NAJAARSCOLLECTIES Overhemden, wit en streepjes (rond boord) Puilovers, vesten, zelfbir.ders, televisiestrikjes Regencoats met Fombach (schuimrubber) Steeds het nieuwste in heren-modes Spuiplein BRESKENS

De Schakel | 1963 | | pagina 3