warme maaltijd gebruikt. Allen vonden het erg interessant om hier op Noord- Beveland al de uitgevoerde werken en de vele veranderingen eens te zien. Via de tweede dam ging het nu door Zuid- Beveland, Kruiningen, Perkpoler. De volgende aanlegplaats was de waterto ren te Terneuzen. Hier konden ze ge nieten van een prachtig uitzicht over het Zeeuws-Vlaamse land. Mede dank zij het mooie weer was deze dag in een genoeglijke sfeer uitstekend verlopen. Breakers Joy-riding. In de nacht van woensdag op don derdag hebben enkele jongelui, vakan tiegangers, een auto van de fa. v. P. V. te Breskens weggenomen, waarmee ze zijn uit rijden gegaan. De auto is later, echter bevuild, weer op zijn plaats terug gezet. Ook met een in de Dorpsstraat geparkeerde auto van de heer v. H. wilden de heren" gaan rijden, doch dit gelukte niet. De daders zijn bij de politie bekend. Ongeval. Op de Rijksweg nabij de veerhaven, ontstond een aanrijding tussen een op legger, bestuurd door A. A. uit Geffen en een personenauto bestuurd door I. D. uit Laarne (B.). De oplegger reed plotseling achteruit en botste hierbij op de personenauto, welke ernstig be schadigd werd en weggesleept moest worden. Ongeval. Ten gevolge van de grote regenval is de grond nabij de Ringlaan erg drassig geworden. Nadat men de cementtoren met 20 ton cement had gevuld, zakte deze in de grond weg en viel daarna om Of dit ongeluk stagnatie bij de bouw van de broodfabriek teweeg zal brengen is niet te zeggen. Zwemsuccessen. Zaterdag 6 juli jl. organiseerde S.Z.V. uit Souburg een zwemontmoeting tus sen Aardenburg, Breskens en Souburg. Van de 17 te zwemmen nummers wist Scheldestroom er 9 te winnen en kwam hierdoor in het btzit van een vaste be ker en een wisselbeker. De totale pun tentelling was als volgt: Scheldestroom 105 punten, Souburg 164 en Aardenburg 164 V2. De uitslagen waren als volgt: 25 m. schoolslag meisjes 10-11 jaar. 1. C. Arends, Scheldestroom, 21,6 sec. 2. P. Erasmus, Scheldestroom, 22,1 sec. 3. E. Beun, Scheldestroom 22,4 sec. 25 m. schoolslag jongens 10-11 jaar. 1. Stoelhorst S.Z.V. 22,5 sec. 2. L. Won- dergem S.Z.V. 23,1 sec. 3. A. de Bree, Scheldestroom, 23,2 sec. 100 m. schoolsdag heren. 1. P. van de Heuvel, Scheldestroom. 1. 21,3. 2. C. Kaijser, Starters, 1. 23,5 3. J. Herrel, Starters, 1.25,6. 50 m. vrije slag jongens 12-13 jaar. 1. H. Lambregtse, Starters, 31,5 sec. 2. P. Nicolai, Scheldestroom 34,5 sec. 3. R. Dekker, Scheldestroom, 34,5 sec. 50 m. vrije slag meisjes 12-13 jaar. 1. P. Donze, Scheldestroom, 37,5 sec. 2. A. Brugge, Scheldesroom, 38,9 sec. 3. D. Melieste, Scheldestroom, 39,4 sec. 50 m. schoolslag meisjes 14-15 jaar. 1. A. Leliaart, Starters, 42, 2sec. 2. Z. v. d. Meer, S.Z.V. 45,8 sec. 3. P. Puijpe, S.Z.V., 46,5 sec. 50 m. schoolslag jongens 14-15 jaar. 1. L. Maas, Scheldestroom, 38,8 sec. 2. J. Jobse, Scheldestroom, 41,2 sec. 3. D. de Winde, Scheldestroom, 42,6 sec. 50 m. schoolslag meisjes 12-13 jaar. 1. A. Brugge, Scheldestroom, 43,7 sec. 2. E. Schaal je, Starters, 43,7 sec. 3. D. Me lieste. Scheldestroom, 45, 8 sec. 50 m. schoolslag jongens 12-13 jaar. 1. P. Nicolai, Scheldestroom, 42,8 sec. 2. R. Dekker, Scheldestroom, 47.0 sec. 3. R. Flipse, S.Z.V., 47,3 sec. 50 m. vrije slag meisjes 14-15 jaar. 1. G. Hjogerheide, Starters, 35,2 sec. 2. M. Vergouwe, Scheldestroom, 37,0 sec. 3. M. Brakman, Starters, 39,9 sec. 50 m. vrije slag jongens 14-15 jaar. 1. D. de Winde, Scheldestroom, 32,0 sec. 2. W. Jongman, Scheldestroom, 32,5 sec. 3. C. de Kam, S.Z.V. 32,6 sec. ontnemen en hun leven ontwrichten. Wie trof eigenlijk wel schuld? Misschien was er helemaal geen schuldige die machines waren dode dingen, mister Harrisson had enkel maar orders uit te voeren van de generale directe in New York. En die had weer rekening te hou den met de raad van commissarissen, die verantwoording schuldig was aan de eigenlijke bezitters de aandeelhou ders. O, dacht hij, opstandig, het klopte alle maal zo goed elke redenering daar over faalde volkomen. Hij had de oude Vreesman die hij, na het aanzeggen van zijn ontslag, zo zielig naast zijn nu overbodig geworden hoge kruk had zien staan beven, geprobeerd wat op te beuren. Hij wist dat het de stumper niet kon helpen of troosten en dat het allemaal grote onzin was, wat hij zei. Zijn„schuldgevoel" kwam op dat moment op. Dagen daarna zag hij het antieke mannetje nog daar staan in zijn vaalgroene pandjesjas met grote, pare lende zweetdruppels op zijn kale, witte schedel. En hij hoorde nog het rinkelen van het glas, dat hij Vreesman had voorge houden om te drinken, tegen diens al tijd zakkende kunstgebit. Dan zag hij weer de tranen van ellende, die onder het atalen montuur van Vreesmans bril 100 m. vrije slag dames. 1. T. Daalhuizen, S.Z.V. 1. 15,1. 2. Th. v. d. Heuvel, Scheldestroom, 1. 17,2 3. L. 50 m. rugslag meisjes 14-15 jaar. Brakman, Starters, 1. 26,3. 1. M. Brakman, Starters, 43.0 sec. 2. G. Hogerheide, Starters, 44,4 sec. 3. A. Le liaart, Starters, 46,2 sec. 100 m. vrije slag heren. 1. Z. v. Zand wij ck, S.Z.V. 1.09,1. 2. C. Wagenaar, S..Z.V., 1. 11,1. 3. L. van Klin ken, S.Z.V. 1.11,1. 5 maal 50 m. vrije sl. est. meisjes t.e.m. 17 jaar. 1. Scheldestroom I 3. 07. 0. 2. Starters I 3. 24. 1. 3. Scheldestroom II 3. 40, 0. 4. S.Z.V. I 4. 07. 9. 50 m. vrije slag est. jongens t.e.m. 17 j. 1. Scheldestroom I 2. 24. 0 2. Starters I 2. 29. 4. 3. S.Z.V. II 3. 12. 7. Oroede Cabaret. Onder de titel „extra editie" wordt zaterdagavond, 13 juli, in de Franse Kerk te Groede een voorstelling gegeve_ ven door het jeugdcabaret „de Hoepel" uit Terneuzen. Deze avond vindt plaats onder auspiciën van de Hervormde Jeugdraad en is georganiseerd vooral met het oog op de badgasten. Bibliotheek. Uitgaande van de Protestantse Recre atiecommissie van de kustgemeenten wordt zowel in Groede als in Nieuw- vliet een bibliotheek open gesteld ten behoeve van de badgasten .Voor Groede is deze bibliotheek gevestigd in de Fran se Kerk en voor Nieuwvliet in de Open bare Lagere School. De openingsuren zijn voor beide plaatsen dezelfde: dins dagsavonds en vrijdagsavonds van 7 tot 8 uur. Oostburg Aktie Dousadj. Oostburg start voor de aktie DOUSADJ. Veel staat er op het programma. Veel wordt er verwacht en dat is nodig. Het doel van de aktie is een dorp te herbou wen. De Nederlandse Jeugd doet mee. Niet zo maar een beetje. Nee. Voor de volle 100%. Ook de jeugd van West-Zeeuwsch- Vlaanderen doet mee. De akties in Oost- burg kunnen een duwtje zijn, om ook in andere plaatsen in West-Zeeuwsch Vlaanderen deze zaak te doen beginnen. West-Zeeuwsch-Vlaanderen zet ook voor Dousadj zijn beste beentje voor. Zullen we zo afspreken? Ten bate van deze aktie worden voorhands verkochtafbeeldingen van artiesten van de lichte muze; gla zen met het embleem Dousadj., terwijl verder op stapel staan: speldjes. Jam mer, dat deze pas over enkele weken te leveren zijn. Laat dit geen teleurstel ling zijn. Dousadj verwacht ook uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen bouwstenen. Stel deze verwachting niet teleur. IJzendtyke Raadsvergadering Onder de ingek. stukken, die de Raad van de gemeente IJzendijke te behan delen kreeg, was o.m. de voor de be jaarden verheugende mededeling, dat de begrotingswijziging, waarin de aan koop van de neutrale kleuterschool was verwerkt, was goedgekeurd. Deze kleu terschool zal omgebouwd worden tot een bejaardensociëteit. De jaarverslagen van de schoolartsen- dienst en de begroting voor het B.L.O.- onderricht werden door de raad voor kennisgeving aangenomen. Een ontwerpbesluit tot herziening van de salarissen van de wethouders, inge diend door G.S. bij alle gemeenteraden van Zeeland, ontmoette bij de heer Cor nells bijzonder veel bezwaren. Hij meen de, dat de wethouderssalarissen al zo danig zijn opgetrokken, dat een verdere verhoging niet meer nodig is. Boven dien noemde de heer Cornells het wet houderschap een ere-ambt, vooral in een kleine gemeente. Ock vond spr. een salarisverhoging niet verantwoord, om- langs diens scherpe, dunne neus biggel den. Ook zag hij dan de vochtige bijziende ogen van zijn secretaresse weer, die hem zo wann de hand ten afscheid had ge drukt. Ook de woorden van juffrouw Van Driel, dat zij al die jaren zo pret tig bij hèm, haar chef, had gewerkt en waarvoor ze hem nog extra bedankte, hadden zijn gemoed bezwaard. Van allen had het afscheid van Jan Harding Karei de Hoog wist eigenlijk niet precies waardoor hem het meest getroffen, hoewel de dramatische noot aan de zijde van Harding volkomen ont brak. Vreemd was dat eigenlijk, dat hij zich van het eeuwig stuk opstand, zelfs na het ingetreden rangverschil,, nooit geheel had kunnen losmaken. Juist toch om Jan Harding, die nooit anders deed dan zijn werkgevers vervloeken, behoef de hij zich wel het minst zorgen te ma ken die zou zich wel weten te redden zonder de door hem vervloekte A.T.C. Hij had. vanuit de kamer waar hij zat, door de ruiten gezien, hoe Harding het kantoor van de betalingen verliet. Hij had nonchalant zijn verkreukelde hoed op zijn verwarde haardos geplant en, zonder van iemand afscheid te nemen, zoals de anderen deden, was hij de gang opgelopen. In de gang hield Karei hem staande. „Ik was toevallig voor een be- dat de wethouders te weinig worden be trokken bij het actieve werk in de ge meente, dat veelal op de schouders van de burgemeester terecht komt. Zij die nen slechts, zo concludeerde de heer Cornelis, als raadgevers voor de burge meester en adviseurs voor de burgerij. Bovendien hebben, aldus spreker, beide wethouders een goed inkomen, de een uit een boerenbedrijf en de ander uit een goed betaalde betrekking. De heer Cornelis pleitte voor een on derlinge betere taakverdeling in het College van B. en W. en hoopte dat de burgemeester ook meer werk aan de wethouders zou overlaten. Met de mening van de heer Cornelis was zijn eigen K.V.P.-fractie het totaal niet eens. De heer J. van Hijfte vond, dat hij zich met een groot bedrijf als een der wethouders heeft, het zich niet zou kunnen veroorloven, om aan het openbare leven deel te nemen. Dit moet schade berokkenen voor de wethouder, aldus was zijn oordeel, terwijl men bo vendien het gebruik van een eigen auto als een aanmerkelijke verliespost moet boeken. De heer Geirnaert meende, dat ieder, in staat gesteld moet worden het wet houders ambt uit te oefenen en dat het salaris in overeenstemming moet zijn met het werk dat er voor gedaan* moet worden. In een uitvoerig pleidooi zette burge meester Ficq verschillende ideeën, die de heer Cornelis omtrent het wethou ders-ambt had, recht. Hij noemde het inderdaad een grote eer, als de bevolking iemand uitkiest, om deze bevolking in het dagelijks be stuur van de gemeente te vertegenwoor digen. Het woord ere-ambt gaat echter niet op, als men denkt, dat een wethou der in een gemeente niets te doen heeft, aldus de burgemeester. De werkzaamhe den voor de wethouder zijn zeer vele, naast het regelmatig vergaderen met B. en W. zijn er de vele vertegenwoor digingen, terwijl het gemeentelijk vere nigingsleven steeds een beroep doet op de wethouders. Bovendien is de wet houder steeds een vraagbaak voor de gehele bevolking. Men ontvangt thuis zeer regelmatig mensen, terwijl ook thuis gestudeerd moet worden, om op lossingen te zoeken voor de vele pro blemen waarmede men geconfronteerd wordt. De heer Cornelis was door het gloed volle betoog van de burgemeester niet te 'verluigen en handhaafde zijn con servatieve stelling dat het wethouders- ambt een ere-baan is, die niet gesalari eerd behoeft te worden Hij stemde te gen het voorstel van G.S., doch bleek de enige te zijn, in de raad van IJzen dijke, die een dergelijk hardnekkig standpunt innam. De raad ging acooord met de aan schaffing van twee hijslieren voor de vuilnisauto, waarmede een bedrag ge moeid is van f 370, De vergoedingen voor het lager on derwijs werden door de raad vastge steld, terwijl de begroting 1962 door de raad werd gewijzigd. De voorz. deelde mede, dat het meu bilair voor de raadszaal is besteld. Ook de burgemeesters-, secretaris-, en op- zichterskamer zullen opnieuw ingericht worden. Het beschikbare bedrag n.l. f 13.900,werd aangevuld met f 600, terwijl bovendien nog een post werd uitgetrokken voor onderhoud en schil derwerk van het gemeentehuis. De raad stelde hiervoor een crediet van f 4250, beschikbaar. Bovendien werd besloten voor de ver warming van het gemeentehuis over te schakelen op oliestook. Hiervoor trok de raad nog een bedrag apart uit van f 8.000,terwijl omtrent de verlichting van het raadhuis bij deskundigen advies zal worden ingewonnen. Naar aanlei ding van een vraag van de heer Geir naert besloot de raad prompt nu maar eens een lichtpunt op de Rode Hoek te laten plaatsen. De heer J. Cornelis was hiertegen, daar het consequenties kan geven, als maar in de rondvraag beslo ten kan worden tot grote uitgaven, zon der dat men het vraagstuk bestudeerd heeft. Burgemeester Ficq bestreedt dit standpunt, daar dit lichtpunt al meer dere malen onderwerp van bespreking geweest is. spreking hier, ik moet direct weer naar Den Haag, maar ik wil nog even rustig met je praten, Harding. Ga maar vast in die kroeg bij de haven zitten, je weet wel". Harding had het aanbod aanvaard met de spottende opmerking dat hij het geweldig vond, dat zo'n hoge chef met hem in een café wilde zitten. Maar dat was enkel maar goedbedoelde galgenhu mor van de communist geweest hij zelf had toch ook nog altijd zijn sympa thie voor zijn vroegere collega. Toen hij aan de kade bij het Prinsen- hoof d was beland, zag hij Harding reeds zitten op het geïmproviseerde „terras" van de havenkroeg „Formosa". Er ston den twéé ijzeren tafeltjes^en vier stoe len. De Hoog lachte grimmig, toen hij Jan Harding daar zo lui zag zitten, met zijn lange benen uitgestrekt alsof hij met vakantie was en niet zojuist ont slagen. Jan Harding veegde met de rug van zijn hand het schuim van het bier van zijn lippen. Zijn confectiepak zat slobberig op het ijzeren tafeltje lag, naast zijn bierglas, de schurftige ge schilferde aktetas met zijn brood. Jan Harding, de communist, met zijn volko men minachting voor decorum en con venties. Een complete bohémien eigen lijk. (Wordt vervolgd). EXAMENS. Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaatsexamen weerktuigkundig ingnieur de heer W. A. Dees te Hoofdplaat. Aan de hogere technische school te Vlissingen slaagden voor het eindexa men 1963, afdeling werktuigbouwkund- de: A. Brakman, Nieuwvliet, T. J. C. L. Cauwels, Aardenburg, P. H. de Dreu, Oostburg, W. H. M. Kodde, Oostburg, F. M. Quaak IJzendijke, T. A. M. Rootsaert Eede (Aardenburg), P. J. Vasseur, Cad- zand. K. P. M. van de Vijver, Sluis, J. D. Holleman, Breskens, A. J. Martens, Hoofdplaat. Te Schoondijke werden als afsluiting van de deze winter gehouden cursus spuiten in de landbouw, de examens af genomen van het practische deel pla*n- teziekten. De geslaagden zijn: R. A. A. Buyck, St. Kruis, R. Calon, Hoofdplaat, A. J. L. van Dixhoorn, Phillipine, E. J. T. Ferket, Aardenburg, A .P. de Fey ter, Sluis, Th. Heijens, Sluis, A. M. D'Hont, Groede, J. A. Lako, Breskens, Th. J. M. Overloop, Aardenburg, Th. J. Plasschaert, Sluis, J. J. de Regt, Biervliet, M. Smits, Oost burg, H. van de Vijver, Sluis. Afgewezen zes kandidaten. Voor het mulo-diploma A slaagden de dames: J. F. Fremouw, Schoondijke; M. D. van de Luijster te Schoondijke; J. J. Fieret, Ocstburg; M. J. Rommers, Biervliet; J. W. v. d. Broeke, Groede en de heren: Kesteloo, Oostburg; P. Ch. J. de Koster, Hoofdplaat; H. Cappon, Cadzand. Verder slaagde nog te Bergen op Zoom E. V. T. Doens, Biervliet. Tevens slaagden voor het midden standsdiploma: M. J. Rommers en E. V. T. Doens. FILMNIEUWS „Casino"-Bioscoop te Breskens pre senteert zaterdag 13 juli 1963 om acht uur, Raymond Pellegrin en Giselle Pas cal in de realistische Franse film „De verleiding kwam 's nachts." Het verhaal van een man die aan de verleiding van een jonge geraffineerde vrouw ten onder gaat. Met liefde lokte zij hem in een val en vernietigde zijn leven. Een fas cinerend verhaal met een onverwachte climax. Voorlopig wordt tijdens de zomer maanden alleen op zaterdagavond een filmvoorstelling gegeven. Gevonden voorwerpen mohaire sjaal, verrekijker, calotje, sleutels, rode kinderportemonnee, blau we kinderportemonnee, jongens colbert je, cylinderslotsleutel „Habilis", spring touw, vakantiebonnen, witte portemon nee met inhoud, damesportemonnee met inhoud, r. kinderschoentje (Jimmy Joy), 3 tentpennen, dameshorloge, brandblusapparaat, voorts zijn diverse goederen blijven liggen in het gymna stieklokaal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Vismijn - Breskens Week van 30 juni t.e.m. 6 juli 1963. 446 kg. bot. 319 kg. schar. 510 kg. schol 1510 kg. tong. 9 kg. kabeljouw. 8 kg. rog. 3 kg. griet. 8 kg. tarbot. 463 kg. wulken. 3 kg. kommeraal. 15397 kg. export garnalen. 364 kg. binnenland garnalen. 6417 kg. puf garnalen. 1543 kg. doorgedraaide vis. DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede", Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op zondag j.l., oude duiven. Los 6.30 uur. Aank. Ie duif 9 u. 11 min. 5 sec., snelh. 1321 m. per min. 1, 5, 21 22 en le overd. J. Risseeuw. 2, 3, 14, 18, 23, 30 L. v.d. Wege. 4, 9 Joh. v.d. Wege. 6 Joz. v.d. Wege. 7, 8, 13, 17 Schautt.-de Roo. 10 Cl. Schautteet. 11, 15, 31 J. Becu. 12, 28 G. Dusarduijn. 16 Ch. Ras. 19, 27 J. Vermeulen. 20, 26 D. Ekkebus. 24 J. de Vlieger. 25, 33 O. de Zutter. 29, 32 C.e de Poorter. Idem jonge duiven. Aank. le duif 9 u. 21 min. 10 sec., snelh. 1242 m. p. min. 1, 26 Schautt.-de Roo. 2 Ch. Ras. 3, 15, 36 Joh. v.d .Wege. 4 C. Ekkebus. 5, 16 L. v.d. Wege. 6, 12, 25, 27, 28, 35, 38 C. Brakman. 7, 13, 14, 32, 33 Stokm.-Fe- nijn. 8 J Risseeuw. 9 I. Schippers. 10, 30, 31 J. Elfrink. 11, 20 L. v.d. Wege. 17, 18, 19, 37, 39 J. van Haneghem. 21, 23 A. Ekkebus. 22, 29 en le overd. D. Mo rel. 24 M. Robijn. 30, 31 H. Elfrink. 34 J. Vermeulen. Duivenver_ „Nog Sneller"', Breskens. Uitslag algem. kermisvlucht uit Bre teuil op zondag j.l., oude duiven. Los 6.30 uur. Aank. le duif 9 u. 10 min. 8 sec., snelh. 1349 m. per min. 1 J.de Meester, Br, 2, 4, 9. 33, 112 B. de Zutter, Ab. 3 mevr. Risseeuw, Br. 5. 34, 98 M. Baardemaeker, Ab. 6, 60, 63, 69 J. de Zutter, Sl. 7, 21, 26, 70 P. de Smit, Sl. 8, 47 J. Risseeuw, Gr. 10. 15, 19, 40, 50, 62 A. de Putter, Cz. 11, 13, 41, 48, 68 A. Deuninck, Cz. 12, 110 H. Stur- tewagen, Ab. 14, 22, 56 A. Le Clercq,

De Schakel | 1963 | | pagina 2