Concert gesloten Wilt U er GOED VERZORGD UITZIEK niet ie n leestdap? BLEU's kledingmagazijn Philips droogkap Philips haardroger Firma Schippers Nauia Land- en Tuinbouw net meisje Ons telefoonnummer Kapsalon „DIANA" Wegens verbouwing Scherbeijn's eethuis heren-modes Nog tol Pinksteren 34 J. Quaars-V. 39, Jac. Faas. 41, 62, 92 C. Jansen. 43, 57 P. Cornells. 44, 58, 87 P. Blaakman. 46, 64 P. van de Walle. 48 W. Klaaijsen. 49 A. Vermeulen. 51 I. Klaaijsen. 52, 63, 96 Ad. Verstraate. 55 J. Donze. 60 J. Dathijn. 71, 75 C. J. van Opdurp. 79 W. van Quekelberghe. 81 G. van de Velde. 82, 95 Jn. Pleijte. 85 J. Jansen. 86 I. de Jonge. 89 H. Schelstraa- te. 90, 93 J. Jacobs. Sreskene Ongeval. Deze week is aan de nieuwbouw in het uitbreidingsplan West te Breskens een ongeval gebeurd. De heer A. v. d. B. uit Breskens viel tijdens werkzaamheden aldaar van een zolder. Dokter v. d. Maas verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. F1LMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens, pre senteert U zaterdag 25 mei, aanvang 8 uur, Barbara Frey en Mathias Fuchs in de realistische film ,,En zij schaamden zich niet". Een verhaal over jongens en meisjes zoals er duizenden zijn en die een waarschuwing willen zijn voor de onbezonnen jeugd, die afdwaalt van het rechte pad. Zij willen niet langer afhankelijk zijn en zoeken het avontuur. Een film, die eens te meer aantoont, dat liefde geen kinderspel is. Zondag 26 mei, aanvang 4 en 8 uur John Derek in de grote avonturenfilm in kleuren „De prins der piraten". Het verhaal van prins Roland van Haagen, die in het begin van de 16e eeuw met een kleine groep Hollandse vrijwilligers samen met de Fransen vocht tegen de Spaanse horden, die er op uit waren de wereldmacht te veroveren. U beleeft de spannende avonturen uit de dagen der boekaniers en wordt mee- gesleepd in een der meest romantische en gevaarlijkste dagen uit de geschiede nis! Vismijn - Breskens Week van 12 mei t. e. m. 18 mei 1963. 434 kg. bot. 525 kg. schar. 189 kg. schol. 216 kg. tong. 4 kg. kabeljouw. 13 kg. tarbot. 20 kg. griet. 7614 kg. export garnalen. 73 kg. binnenland garnalen. 5984 kg. onverkochte bot. Gevonden voorwerpen Diverse handschoenen en wanten; con tactsleuteltje van auto; snoer kralen; blauw kindermanteltje; zakmes; vul pen; bankbiljetten portemormaies met inhoud; linker rubberlaarsje; para- pi uie; bl. regenmantelkapje; sleutels; ringetje met rood steentje. Inlichtingen op werkdagen tussen 9 en 12 en 13 - 18 uur op politiebureau te Breskens. DRIE KOTTERS OP ONZE KUST GESTRAND. Drie kotters, die op de garnalenvangst waren zijn maandagmiddag op onze kust gestrand. Om 1 uur liep op het Scheveningse- strand, de kotter Th. 42. Drie andere kotters trachtten in de loop van de mid dag het scheepje vlot te brengen het geen niet gelukte. Wel alle drie de bol ders werden uit het dek getrokken. Dinsdagnacht is het scheepje vlot ge komen. Bij Zandvoort zijn twee kotters, de Th. 32 uit Tholen en de Br. 22 uit Bres kens eveneens op het strand gelopen. Een van de kotters kreeg een tros in de schroef en dreef naar het strand. Toen de andere wilde helpen strandde deze eveneens. WORDT HET EEN BLADLUIZEN JAAR? Vaak treden na strenge winters hete zomers op en dan vormen de bladluizen naast rupsen en kevers een groot ge vaar voor de land- en tuinbouw. Het is noodzakelijk, dat steeds wordt gewezen op het grote belang van de be strijding. Wil men een goede oogst verkrijgen, dan moeten aanwezige bladluizen en andere insekten worden bestreden. Vooral de particulier wacht daar dik wijls veel te lang mee en begint pas met de bestrijding als het te Iaat is. De vermenigvuldiging der luizen gaat zeer snel vooral bij droog en zonnig weer. Maar al te dikwijls hoort men, dat het middel ter bestrijding niet heeft gehol pen en dat tegen bladluis geen kruid is gewassen Deze bewering is niet altijd juist. Wanneer men de bestrijding goed en vroegtijdig uitvoert en daarbij het juiste middel gebruikt, is men zeker van een goed resultaat. Maar al te vaak worden middelen ge bruikt als O'.a. D. T.T., waarmede de bladluis niet afdoende kan worden be streden, of parathion, dat voor mens en dier (vogels) zéér giftig is en op sommige planten schade kan geven. Men kan de bestrijding ter hand ne men met Basudine op basis van diazi- non welk middel voor de bestrijding van bladluizen en andere insekten zoals: bladvlooien, zaagwesp, bladwesp, trips, e.a. uitstekend voldoet. Naast het 2 pCt. stuifmiddel waarvan de werking gelijk is aan die van para- thionstuifmiddelen, is het grote voor deel dat basudine zelfs tot 10 dagen voor de oogst kan worden toegepast. De toepassing kan geschieden door middel van een zeer handige spuitbus welke onder druk van een drijfgas staat, deze leent zich bijzonder goed voor be strijding van insekten op sierplanten vrij van ongedierte en daardoor gezond en onbelemmerde groei. WILT U EEN GRASTAPIJT IN UW HUISKAMER? In wat voor een huis zou een dichter willen wonen? In een huis met wijn ranken als muren, een grastapijt als vloer en een strakblauwe hemel als dak? Het is zeer onwaarschijnlijk. De dichters van onze tijd zijn praktische mensen, meestal getrouwd en vaders van een stel kinderen. En ze zouden met een bouwsel van wijnranken en gras waar schijnlijk niet bijster zijn ingenomen. Zijn kinderen zouden een voor een de blaadjes van de wijnranken trekken. Een leuk spelletje, maar de wanden zouden op die manier gauw al hun charme verloren hebben. En het gras tapijt zou gauw verdorren, geperforeerd als het zou worden door de naaldhak ken van des dichters echtgenote. De mens van nu, of hij nu dichter is of niet, wil een stevig, ruim huis, dat hij naar zijn eigen smaak en naar zijn ei gen practiische eisen kan inrichten. Practische eisen, ingegeven door vrou wen met naaldhakken, en kinderen met avontuurlijke neigingen. Dit is een probleem dat nu actueel is, omdat het voorjaar is. Dat is een waar heid als een koe: vraag elke willekeu rige woninginrichter naar zijn drukste tijd van het jaar en hij zal zeggen: „Het voorjaar". Nu denkt de mens aan zijn huis. Nu richt hij in, en nu vernieuwt hij. De traploper die al zes jaar is gebruik en waar langzaamaan gaten in zijn ge vallen, moet nu ineens vervangen wor den. Het behang van drie jaar geleden is verkleurd en moet er nu ineens af. Waarom niet in de winter? We weten het niet. Het is nu een maal zo. Bij drommen komen nu echtparen naar de winkels om samen met vak mensen te beraadslagen over kostbare en minder kostbare vernieuwingen. Stalenboeken komen ter tafel en na veel wikken en wegen wordt een keus ge maakt. Een keus, die wordt bepaald door de portemonnee en door andere praktische omstandigheden. Een echt paar zonder kinderen zal zijn woonka- mervloer eerder met een dure wolbouclé beleggen dan een vader en moeder met zeven spruiten. Een vloer waarvan veel geëist wordt, moet nu eenmaal gewapend worden te gen een intensief gebruik en daarnaast moeten er toch nog altijd bepaalde schoonheidseisen aan gesteld kunnen worden. Zondagsdienst doktoren. (Van "s Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's Maan dagsmorgens 8 uurt. BreskensG roedeSchuondijbe Dr. Ossewaarde, Breskens. tel. Ol 172-566 Cadzand-Retranchement-Sl uis- Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Hage, Aardenburg, tel. 101177) 366 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 KERKDIENSTEN Zondag 26 mei Ned. Herv Kerk Aardenborg 10,30 uur, Ds Evenhuis Biervliet, 9,50 uur, Ds. Doornink Breskens, 10 uur, Ds Spaans Cadzand, 10 uur, Ds Luuring Groede, n uur, D». Doornink Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet. 10 uur, Ds Brezet pj. Doop Oostburg. 1 o uur, Ds Hugo van Dalen 11,30 uur, kinderkerkdienst Dinsdag 7 uur, avondgebed Retrench cm ent 11 uur, Eerw Heer De Vries Schoondijke, 9,to uur, Ds. Brinkman H Doop Si 11s 9 30 uur, Ds Balk St. Anna ter Muiden 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Ds. Evenhuis WaterlandVerkjc, 10 uur, Ds. Bergsma ITzendijke, 9,30 uur. Ds van Evert 7uidz*ïice, 9,30 uur. Eerw. Heer de Vriea Geref. Kerk, Breskens. Geen opgave. Evang. Luth. Gemeente Geen opgave. Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v d Molen 6 uur, Ds Praas Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,to uur, Ds v d. Molen Nieuwvliet, 10,30 uur, Ds. Praas R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 26 mei Zondag na onze Heer Hemelvaart H Mis om 8 uur. Hoogmis om o uur. Lof om 14,30 uur. In de week H Mis om 7,30 uur. Woensdag gezinsmis om 19 uur Vrijdag feest van Maria Koningin. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd voor huishouding en winkel. Slagerij DE JONGE, Mercuriusstraat 43, Breskens. Telefoon (01172) 828. is 611 Dorpsstraat 26 - BRESKENS te geven door de muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens op zaterdag 25 mei, om 19 uur, op het Spuiplein. Na afloop muzikale rondgang. a s. zaterdag en zondag Spuiplein Breskens Maakt dan Uw keus uit onze kollektie Overhemden in Bel-O-Fast, Nylon, Sanfor Trenco-weekenders, o.a. Terlenka Moderne zelfbinders - sokken - manchetknopen Pullovers - vesten - truien - polo-puls vanaf f 11,90 Regenjassen, vlotte modellen tot maat 54 Regenhoeden f 14,95 - petten met Helanca rand Dulcia- en Noors net-ondergoed Rossaert schipperspetten in 3 modellen Steeds het nieuwste! Spuiplein - BRESKENS Deze modellen en nog vele andere zijn verkrijgbaar bij Schoenenhuis ROELSE - Vlissingen Scheldestraat 44 - telefoon 3714 „De naam in schoenen" footsavers leveren wij de van f 69,voor f 54,—. En de compleet met voet en kap van f 54,voor f 42, Geheel compleet. Breskens, telefoon (01172) 617 Groede, telefoon (01171) 258

De Schakel | 1963 | | pagina 3