Muziekconcours te Oostburg herziening van de uitbreidingsplannen in de kom der gemeeente en in de Zwin sector bespreken. Uiteraard trok dit laatste plan de meeste belangstelling. Het betreft dan ook veelomvattend pro ject met bouw van grote en kleine bun galows, pensions, winkels, etc. en de aanleg van een kampeerterrein zal tot een oppervlakte van 5 ha. uitgebreid worden. Enige bezwaarschriften, die met be trekking tot deze plannen waren bin nengekomen, werden ongegrond ver klaard en het plan, overeenkomstig het voorstel van B. en W., vastgesteld, met dien verstande, dat het in de Zandpol der gepland agrarisch gebied zonder bebouwing gewijzigd wordt in „uitbrei dingsplan in verdere toekomst" en in de bebouwingsvoorschriften bepaald wordt, dat zolang nog geen plan in on derdelen voor dit gebied van kracht is, uitsluitend bedrijfsgebouwen ten be hoeve van agrarische bedrijven mogen worden gebouwd. De heer J. Davidse zal voor krotoprui ming f 700,ontvangen, in afwijking van het destijds vastgestelde bedrag van f 674,—. De oude brandweerwagen werd ver kocht aan de heer M, P. van de Voorde. Bij de rondvraag drong de heer Kor nelis aan op herstelling van het toren uurwerk en de heer Versprille infor meerde naar de kampvoorschriften bij het Zwin. Aardenburg Geslaagd. De heer G. E. Dierick slaagde voor het getuigschrift directeur-A (Gregoriaanse kerkmuziek) Nieuwvliet Examen. Aan de Ruijterschool te Vlissingen, slaagde één dezer dagen onze dorpsge noot Izak den Dekker voor het diploma motordrijver machinist eerste klas. Collecte. De collecte t. b. v. het t.b.c.-fonds voor de Stichting Sonnevanck en Zonneglo ren heeft in de gemeente Nieuwvliet f 132,50 opgebracht. Verkoping. Maandag 20 mei werd ten overstaan van notaris A. H. M. van den Hoek in de Stadsherberg te Nieuwvliet in het open' baar verkocht het woonhuis, de land- bouwschuur en de bouwgrond hieraan verbonden, samen groot ca. 28 aren. aan de Cadzandseweg, bij instelling, op bod en cumulatie van de drie percelen tesamen aan de Coöperatieve Land bouw Onderlinge Vereniging Nieuwvliet c.a. tegen de totale prijs van f 20.500, De instelling voor de woning bedroe; f 7000,-. Voor de lanbouwschuur f 4000.- en voor het bouwterrein f 6000,De publieke belangstelling voor deze ver koop was zeer groot te noemen. Sluis Oud-notaris te Zeist overleden. Zondag is in Zeist op 77-jarige leeftijd overleden de heer H. van Mazijk, oud notaris te Sluis. Hij was officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Mazijk kwam in 1911 als kandidaat notaris naar Sluis, waar hij tot 1920 werkzaam was onder notaris L. G. Ja mes. In 1920 werd hij tot notaris in Sluis benoemd. In 1955 legde hij het notaris ambt neer, waarna hij naar Zeist ver trok. Opening zweminrichting. De gemeentelijke zweminrichting aan de vaart van Brugge naar Sluis kon vo rige week weer voor het publiek open gesteld. Ondanks het nog minder gun stige weer voor de deze tijd van het jaar, werd er toch reeds druk gebruik van ge maakt. Zoals gewoonlijk kunnen de scholen de zweminrichting weer gebrui ken. De zwemlessen komen dan in de plaats van de gymnastiekuren. Filmavond „De Instuif". De ontspanningsvereniging „De In stuif" organiseerde in het jeugdgebouw van de Ned. Herv, Kerk een filmavond. Voor de vele bezoekerse werd vertoond de komische Duitse film: „Help, ik ben mer in hart en nieren. Wist u, in Am sterdam is het mensengeslacht heel anders dan in andere grote plaatsen. Er was geen spoor van gemaakte vor melijkheid bij de Kamphuizen; ze gaven zich zoals ze waren en verwachten van hun gasten hetzelfde.. Hij vertelde de laatste mop, die hij 's middags in de trein had gehoord. Hij keek naar zijn vrouw, die zat te schudden van het la chen en zei bestraffend: „Lach wat rus tiger ,Ans, alles schudt mee bij je". Maar meneer Kamphuis kon meer dan moppen tappen en dwaze dingen zeggen. Tot verwondering van Karei ontpopte hij zich plotseling als een keiharde.za kenman en wel met retorisch talent, dat hem beduusd maakte. „Zo, meneer De Hoog, u werkt dus ook bij een Ame rikaanse maatschappij net als ik. Nou dan weet u dus ook wel, hoe u met die Yankees moet omspringen". Karei merkte op, dat hij niet veel met de Yankees had om te springen. „Zij sprin gen om met de employees". Meneer Kamphuis nam een slok van zijn borrel en maakte een protesterend gebaar. „O, nee ja, natuurlijk, met de kan toorbedienden, dat is bij mijn maat onzichtbaar". De heer M. A. Leenhouts, voorzitter van „De Instuif", sprak een slotwoord. Oostburg Reis bejaarden. Ongeveer 50 leden van de afdeling Oostburg van de Algemene Bond van Bejaarden maakten hun jaarlijkse uit stapje. Per autobus vertrok men 's mor gens om half negen via Vlissingen naar Goes. Vandaar ging het door de bloei ende boomgaarden van Zuid-Beveland naar Kruiningen. Vanaf Perkpolder ging het naar Hulst, waar na de maaltijd de stad werd bezichtigd. Via St. Jansteen reed men langs de Belgische grens naar Sas van Gent, waar ook nog even ge pauzeerd werd, om vervolgens over Bel gisch gebied naar St. Margriete te rij den. Van hieruit ging het langs de nieuwe weg terug naar Oostburg. Joy-rider. Zondagnacht heeft personeel van de groep Oostburg der Rijkspolitie de 18- jarige kappersbediende H. J. B. uit Oost burg aangehouden. B. wordt verdacht van joy-riding met bromfietsen. Reeds gedurende enkele maanden kwamen er bij de groep vooral op zon- en feestda gen aangiften binnen van bromfietsen, die dan enige tijd later weer werden teruggevonden in Oostburg of in de buurt daarvan. Toen zondagavond laat weer een dergelijke aangifte werd ge daan en de verdenking naar een bepaald persoon uitging hebben twee politie mannen post gevat aan de Oude Haven te Oostburg. Omstreeeks één uur 's nachts passeerde B. daar op een brom fiets. Na aanhouding bleek, dat hij met de vermiste bromfiets op pad was. De politie stelt nu ook verder een onder zoek in of verdachte, die dit laatste feit inmiddels heeft bekend, ook met de voor gaande gevallen van bromfietsvermis singen iets te maken heeft. Vergadering. De afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Bond van Gepensioneerden vergaderde dinsdag j.l. te Oostburg, on der leiding van haar voorzitter, dhr M. Maas. Inplaats van de heer Van der Welle, die door ziekte was verhinderd, (deze werd en telegram tot herstel gestuurd) hield de heer Mallenburg, lid van het hoofdbestuur een toespraak over de pensioenregeling 1963, toegelicht met visiuele voorbeelden. Ofschoon er een klein nadelig saldo is over 1962, is het bezit van de afdeling nog een beduidend bedrag. In de plaats van dhr. Schaut, die als bestuurslid bedankte, door vertrek uit Oostburg, werd dhr. Van den Bunder uit IJzendijke gekozen. De secretaris de heer B. P. Baaij werd bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde naar de al gemene vergadering te Utrecht de heer Maas. Gevraagd werd aan de heer Mailen- berg, of het uitvoerbaar zou zijn de pensioenen elke maand uit te betalen. De afd. gaat nu tweemaal per jaar vergaderen, met het doel elkaar beter te leren kennen. Als nieuw lid voor de kascommissie werd de heer W. Boeekhout benoemd. Breskenb Ongeval. Woensdagavond 22 mei, is op het Spui- plein de hond van dhr. I. K. door een auto aangereden. De hond liep los over straat. De bestuurster van de auto, mej. B. K. trachtte tevergeefs te voorkomen, dat zij de hond zou aanrijden. De hond heeft vermoedelijk een poot gebroken. Het dier is met de betrokken auto naar huis gebracht. Geslaagd. De heer F. Arends, eigenaar van hotel „Casino", te Breskens, slaagde te Am sterdam met lof voor het diploma vak bekwaamheid. Rode Kruis-collecte. De Rode Kruis-collecte is weer in aan tocht. De briefjes vallen Uw bus al bin nen. Volgende week hoort U er meer van. Zuidzande behaalde het hoogste aantal punten schappij net zo, kantoorbedienden zijn bij ons ook niet zo hoog aangeschreven, die worden beschouwd als een noodza kelijk kwaad. Maar ik ben geen kantoor mens, ik werk in de buitendienst". „O, u bent reiziger". „Nou moet u niet beledigend worden meneer De Hoog!" Nora keek met een angstig gezicht naar de mannen. Wat was dat nu ineens, het werd toch geen ruzie? Die meneer Kamphuls leek zo'n rare. Heimelijk dacht ze: Karei is niet tegen hem opgewassen, ze moesten niet zo drinken: dat is niets voor Karei. Meneer Kamphuis" was opgestaan en riep naar zijn vrouw, alsof ze in de an dere kamer zat: „Hoorde je dat-, Ans. meneer heeft me beledigd, hij schold me uit voor reiziger!" Waarop mevrouw Kamphuis haar b.fecem nog wat uitzet te en Karei met een hautaine blik aan keek. Ze trok een pruimemondje en zei op deftige toon: „Pardon, meneer De Hoog, mijn man is hoofdvertegenwoor diger bij de General Cash Company in Detroit". „Goed zo, mevrouw Kamphuis", prees haar man, „u weet de waardigheid van uw echtgenoot op te houden". Na dit voortreffelijk stukje toneel Gisteren werd te Oiostburg, ter gele genheid van het 100-jarig bestaan der Oostburgse „Harmonie", in garage n.v. 't Westen het Nationaal Federatief Muziekconcours met Tamboerwedstrij den gehouden, georganiseerd door de Bond v. Muziekverenigingen in Zeeuws- Vlaanderen. Nadat om 10 uur 's morgens de H.H. bestuursleden K. N. F., Bond van Mu ziekverenigingen in Z.-Vlaanderen, ju ryleden, voorzitters en directeuren van deelnemende en aangesloten verenigin gen door het gemeentebestuur van Oostburg officieel in het Raadhuis wa ren ontvangen, nam het concours een aanvang met de tamboerwedstrijden in de Zandstraat. De uitslag luidde: 3e afd. Tamboerkorps Koninkl. Harmonie „Kunst en Eer", Zie_ rikzee. Directeur: P. de Wildt. Lopende mars: Semper Avanti, M. Abrams. Stilstaande: de Jagers van de Dam, M. Schneider. 32 pnt., Ie prijs. Afd. Uitmuntendheid Tamboerkorps Koninkl. Harmonie „Ons Genoegen", Vlissingen. Tamboer-maitreR. de Bruijne. Lopende mars: Drumband Cha cha cha, G. Brinkman. StilstaandeDrumband Show, G. Brink man. 36 pnt., Ie prijs plus wisselbeker. 4e afd. Fanfare Koninkl. Muziekvereniging „Veronica", Jeugdkorps, Zuidzande. Directeur: J. Meijers. Verplicht nummer: Girandole, Ouver ture, R. Martin. 54 pnt., Ie prijs plus medaille Muziek- bond. 3e afd. Fanfare Muziekvereniging „De Echo", Wilhel- minadorp. Directeur: L. M. Heijnsdijk. Verplicht nummer: Short Pieces, Jack Harvey. Keuzenummer: Heliantus, ouverture Op. 46, M. J. Cerfontaine. 78 pnt., 3e prijs. 2e afd. Fanfare Muziekvereniging „Elk Naar Zijn Krachten", St. Kruis. Directeur: A. P. Verschuur. Verplicht nummer: Drie Schetsen, Joh. F. Pala. Keuzenummer: Michiel Adriaansz. de Ruijter, Ouverture, G. H. Boedijn. 93 pnt., 2e prijs. Ie afd. Fanfare Muziekvereniging „Uit het Volk, voor het Volk", Breskens. Directeur P. Brak man. Verplicht nummer: Jan Klaassen en Katrijn, ouv. v. d. poppenkast. Op. 173, G. H. Boedijn. Keuzenummers: Images de France, Alb. Thiry. 103 pnt., Ie prijs plus medaille mu ziekvereniging „Harmonie", Oostburg. Afd. Uitmuntendh. Fanfare Muziekvereniging „Harmonie", Oost burg. Directeur: Jac. Ie Grand. Verplicht nummer: Alberta Suite, Jac. Harvey. Keuzenummer: Contest Day Suite, E. Ball, arr. G. Mol. 105 pnt., Ie prijs plus medaille van de Burgemeester van Oostburg. Ere-afd. Fanfare. Koninkl. Muziekvereniging „Eendracht Maakt Macht", Groede. Directeur A. P. de Hulster. Verplicht nummer: Devon Fantasy, E. Ball. Keuzenummer: Second Suite, G. Holst. 90 pnt., 2e prijs. Ere-afd. Fanfare Koninkl. Muziekvereniging „Veronica", Zuidzande. Directeur J. Meijers. Verplicht nummer: Devon Fantasie E. Ball. Keuzenummer: Second Suite, G. Holst. 111 pnt., Ie prijs met lof plus medaille van H.M. de Koningin. Vaandelafd. Fanfare" Muziekvereniging „Exelslor", Kloetinge. Directeur: Ko den Toonder. Verplicht nummer: Grand Canon du Verdon, ouv. M. Boekei. Keuzenummer: Robert le Diable, G. Meijerbeer, arr. G. Mol. 110 pnt., le prijs met lof. Vaandel plus med. van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Afd. Uitmuntendh. Harmonie Koninkl. Muziekver. „Kunst en Eer", Zierikzee. Directeur: P. de Wildt. Verplicht nummer: Scènes de Champs. G. H. Boedijn. Keuzenummer: Mahrische Rapsodie, P. Seeger. 101 pnt., le prijs. Ere afd. Harmonie Koninkl. Harmonie „Ons Genoegen", Vlissingen. Directeur: A. L. van Wal lenburg. Two Irich Tone Sketch, B. Walton - O. Donnel. Keuzenummer: Boccicio, ouverture, F. von Suppé, arr. K. Veenendaal. 91 pnt., 2e prijs. Vaandelafd. Harmonie Muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst", Schoondijke. Directeur: J. Meijers. Verplicht nummer: Rapsodie Nervé- gienne No. 3, Joh. Svendson, arr. Joh. Pala. Keuzenummer: Ouverture Solenelle, Op. 73, A. Glazounow, arr. G. Balay. 100 pnt., le prijs plus wimpel. Vaandelafd. Harmonie Muziekvereniging „De Volharding", Zaamslag. Directeur: J. Meijers. Verplicht nummer: Rapsodie Norvé- gienne No. 3, Joh. Svendson, arr. Joh. Pala. KeuzenummerArcardia, landelijke dansen, P. van Mever. 110 pnt., le prijs met lof. Vaandel en medaille van het gemeentebestuur van Oostburg. Juryleden waren de heren M. Ogiers uit Den Bosch en F. Jakma uit Hilver sum. De Koninkl. Muziekver. „Veronica", uit Zuidzande, die het hoogste aantal pun ten behaalde, gaf een slotconcert. Zij nog gemeld, dat dit eerste zaal concours goed geslaagd genoemd kan worden. DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede", Groede. Uitslag Arras, zondag 19 mei 1963. Los 7.30 uur. Aankomst le duif 9 uur 19 min., 23 sec. Snelheid 1206 m. per sec. 1, 7, 16, 19, 36, 76 Joh. van de Wege. 2, 15, 17, 22, 24, 32, 34, 39, 51, 57, 69, 75 J. Becu. 3, 6, 8, 12, 18, 20, 26, 45, 61 J Ris- seeuw. 4, 13, 14, 47, 48, 49, 67, 68, 70 G. Dusarduijn. 5, 29, 40, 43, 50 L. van de Wege. 9, 62 Schautt.-de Roo. 11, 25, 38 Ch. Ras. 21, 54, 56, 58 C. Schautteet. 23, 33, 63 D. Ekkebus. 27. 28 J. Merk. 30, 31, 73 J. van Driel. 35, 60, 64 H. Elfrink. 37, 44 Stokm.-Fenijn. 41 J. de Roeck. 42, Barra-H. Sonnek. 46, 65 C. Ekkebus. 52 C. C. de Poorter. 53 J. Maas. 55, 59 J. de Krijger. 66, 74 O. de Zutter, 71 J. van dialoog door het echtpaar klaterde het gelach opnieuw op. Wat een typische lui zijn 't toch, dacht Nora weer, terwijl !ze zelf meelachend, naar de gastvrouw keek, die niet op adem kon komen. Maar dan begon meneer Kamphuis op do cerende toon aan Karei uit te leggen wat hij eigenlijk voor een gewichtige baan had: „Uhebt 't gehoord van m'n vrouw, meneer De Hoog, ik ben geen reiziger, maar hoofdvertegenwoordiger bij mijn maatschappij. Als ik het woord reiziger hoor, denk ik altijd aan iemand, die kruideniers of drogisten afleurt met biskwies of een of ander wasmiddel. Maar ik heb alleen maar besprekingen met directies van grote winkelfirma's, die ik, met al mijn talent dat ik weet op te brengen, onze dure machine^ verkoop. U zult toch moeten toegeven, dat dat heel wat anders is dan het werk van een reiziger. Zo'n man staat onderdanig met zijn orderboekje in de hand en zijn koffer met allerlei rommel, in de winkel te wachten tot hij zijn kans krijgt, als er geen klanten in de winkel zijn. Nee, zulk werk zou ik niet kunnen doen Ik hoef nooit te wachten en heb niets bij me dan mijn actentas; de demon stratiemachine wordt apart gebracht. Ik Haneghem. 72 J. Ras. 77 M. Robijn, 78 J. Vermeulen, le overduif J. Versprille. Duivenver, „Nog Sneller", Breskens. Uitslag Arras van zondag 19 mei '63. Duiven los om 7.30 uur. Aankomst le duif 9 uur, 20 min., 13 sec. Snelheid 1223 m. per sec. 1, 70, 72, 88 Br. Verstraate. 2, 12, 18, 24, 54, 84 J. Carels. 3, 27 M. Faas. 4, 45, 65, 74, A. Bondewel. 5, 21, 25, 26, 30, 42, 50 A. van de Voorde. 6, 7, 36, 56, 67, 68. 80, 94 G. Dusardeijn. 8, 28, 37, 47, 59, 83 J. Klaaijsen. 9, 76 J. de Meester. 10, 29, Ko Quaars. 11, 31 J. Buijze. 13, 66, 77 Jn. van Gijs. 14, A Boekhout. 15, 35, 40, 97 J. Adam. 16 J. Wisse. 17, 32, 61 W. Bruijn- ooge. 19 E. van Opdurp. 20, 92 M. de Reu. 22, 38, 53, 73, I. Ritico. 23 en le overduif J. Oostenbrugge. 33, 78 M. Leurgans. maak vooraf mijn afspraken met een lid van de directie, soms ook een hele schaar machtige bazen, die 't er op aan leggen mijn pleidooi te ontzenuwen net als bij de rechtbank. Maar ik weet te goed wat ik hen heb te zeggen en last van een minderwaardigheidscomplex heb ik niet bepaald. Toch is het dikwijls een hele toer, eer ik ze voor de bijl krijg Met steekhoudende argumenten pro beer ik te overtuigen van hun ver keerde Hollandse zuinigheid, om zich te laten bestelen door hun winkelperso neel, dat maar raak kan graaien in hun dure geld in een toonbankla". Meneer Kamphuis nam weer een slok jenever en stak een nieuwe sigaret op. Daarna vervolgde hij zijn rappe betoog. Met een doodernstig gezicht zei hij „Op overtuiging berust de hele psycho logie van de goede verkoper. Onze maatschappij heeft een uitgebreide handleiding samengesteld van hun ver tegenwoordigers; een gerafineerd werk van Amerikaanse psychologen uit de zakenwereld. Door grondige bestudering van dat werk eigenlijk een bijbel voor de handel ben ik geworden wat die Yankees bedoelen: missionaris en psy- goloog". (Wordt vervolgd.)

De Schakel | 1963 | | pagina 2