JAONTJE' Algem. Bond van Bejaarden Partij van de Arbeid hel woonhuis de schuur bouwierrein Moderne haarverzorging jo-nye.'ien watergolfpermanent laepeieA yo-lv-etid tariq.eA do-uM-aaA VAN HOUTE dat ook aan de Openbare- en R.-K. lagere school, alsook, zo nodig, aan de kleuterschool een schrijfmachine en duplicator te verstrekken, zo dit door de scholen wordt verlangd. Aan dhr. J. Lucieer te Groede, werd op diens verzoek, om gezondheidsrede nen, eervol ontslag verleend als lid van de woonruimte-commissie. Aan mevr. Schut-Kaijsers zal een per ceel grond gelegen aan de Uitvalsweg, groot ca. 605 m2 worden verkocht voor f 5,per m2. De vergoeding voor de vrijwillige brandweer werd nader vastgesteld op f 4,per uur voor de diensttijd vallende van 7 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. Na 6 uur 's avonds is de vergoeding, omdat dan geen loonderving plaats heeft, f 3,per uur. De commandant krijgt f 250,pl. f 5, voor elk dienstjaar tot een gezamenlijk maximum van f 350,De ondercom mandant krijgt f 150,per jaar en de monteur f 50,per jaar. De heren A. Salomé, O. de Zutter, H. Casteleijn en J. Krane werden herbe noemd in de woonruimte-commissie. Aan de straat tussen de uitvalsweg en de Ellenstraat werd de naam Zorgvliet- straat gegeven. Het is een idee van de heer De Zutter, ambtenaar ter sekreta- rie te Groede. Aan deze straat staan n.l. de Jacob Catsschool, de kleuter school „De Wantenwever" en 3 bejaar denwoningen. De bewoners van genoem de gebouwen behoeven n.l. de bijzon dere zorg van het gemeentebestuur. Bre9ken8 Olie-bollen-actie. De plaatselijke korfbalvereniging B.K.C. heeft het plan opgevat een olie bollenactie te organiseren. Het ligt in de bedoeling om van 13 tot 18 mei huis aan huis te komen. Dan zal U de gelegenheid worden geboden om een eventuele bestelling op te geven. De oliebollen worden dan op zaterdag 18 mei bij U thuisgebracht. Inwoners van Breskens profiteert van deze gelegenheid, U steunt hiermee on ze nieuwe vereniging. Daar de pas her- opgeichte club reeds de volgende com petitie met drie twaalf-tallen hoopt uit te komen. Nopen de hiermee gepaard gaande onkosten ons deze actie te voe ren. Het bestuur rekent op Uw aller mede werking. Zie advertentie elders in dit blad. Voorlichtingsavond P. v. d. A. In een goed bezochte openbare ver kiezingsbijeenkomst van de Partij v. d. Arbeid, gehouden op maandag j.l. in gebouw „De Uitkomst", bespraken Drs. Th. Westerhout, lid van de Tweede Kamer en de heer L. P. van Oorschot de regeringsperiode de Quai. Zij gaven op duidelijke wijze weer met welke beloften deze regering zich pre senteerde en wat er van terecht is ge komen. Schoondijke Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van maandagavond 29 april kwam het plan tot herindeling der gemeenten in Z.- Vlaanderen, hetwelk door G S. is opge steld bij de ingekomen stukken aan de orde. De raad besloot, eerst na bestude ring dit plan in behandeling te nemen. Nu werd het voor kennisgeving aan genomen. Op de vraag van de heer De Badts, waarom over het jaar 1962 geen prestatiebeloning werd toegekend, ant woordde de voorzitter dat het wel moei lijk is een dergelijke toeslag met terug werkende kracht toe te kennen. B. en W. hebben zich er daarom voor beijverd de gemeentewerklieden naar een ho gere loonklasse te mogen bezoldigen, waarin het college dan ook is geslaagd. De raad zei het te betreuren, dat er geen succes is geboekt met het gelijk trekken van de huren van gelijkwaar dige woningen in de Prinses Beatrix- 'w straat. De raad zegde medewerking toe aan het Instituut voor de tuinbouw in Zee land met betrekking tot het verstrekken van waarborgen voor aan tuinbouwers te verstrekken leningen. De heer Toesseint werd als verte genwoordiger aangewezen in de Stich ting Z.-Vl. Borgstellingsfonds. De voorz. deelde mede, dat de brand weerwedstrijden, welke ieder jaar in regionaal verband in een der West Z. Vlaamse gemeenten worden georgani seerd. dit jaar en wel op 25 mei a.s. te Schoondijke zullen plaats vinden. Er zullen 12 West Z.-Vl. en 5 Belgische korpsen aan deelnemen. Wegens oproeping in militaire dienst van de heer Hoftijzer Jr., hebben B. en W. getracht een ambtenaar ter secre tarie aan te trekken. Op de desbetref fende oproepen kwamen geen of niet geschikte candidaten. Wel konden B. en W. de heer Voorhorst uit Retran- chement als leerling-ambtenaar aan stellen. Ingevolge art. 72 der l.o.-wet besloot de raad medewerking te verlenen aan het bestuur van de R.K. bijz. lagere school bij de aanschaffing van 70 nieu we sets voor een totaal-bedrag van f 3850,-. De voorz. was verheugd, dat in adel en al er bij. Daarna nam hij zijn hoed af en zei plechtig: „Laat ons een moment stilte in acht nemen, Noor". Uit angst dat de gordijnen naar hen stonden te kijken per slot zijn buren overal eender trok Nora hem mee. Een paar huizen verder bleef Karei staan en barstte in lachen uit. (Wordt vervolgd). sept. de drie lagere scholen in de ge meente met betrekking tot de zitgele genheid voor de kinderen gelijk zullen zijn. De bedragen der vergoedingen voor de lagere scholen werden vastgesteld. De begrotingen 1961 en 1962 werden gewijzigd. De begroting 1963 werd ge wijzigd in verband met bepaalde uitga ven. welke niet waren voorzien. Het 100 pCt.-plan van de Waterlei ding Mij. zal in 1963 voor wat betreft de gemeente Schoondijke gereed ko men. De heer Verkruijsse informeerde naar de vorderingen van de ambtswoning van de burgemeester. Uit het antwoord van de voorz. bleek dat B. en W. de oplevering op 16 oct. hebben gesteld en van het boetebeding gebruik zullen maken voor elke dag dat deze datum wordt overschreden. De voorz. zei dat de aannemer er van uitgaat, dat wan neer hij begint, de ambtswoning binnen een aantal maanden, in elk geval voor de opleveringstermijn, gereed te zullen hebben. De heer Verkruijsse brengt de straatverlichting van de Rijksweg ter sprake. De voorz. zei, dat hierover nog geen definitieve uitspraak is verkregen. Binnenkort zal hij een bespreking heb ben welke wellicht tot het gewenste re sultaat zal kunnen leiden dat naast de eJectrificatie van de Willemsweg, welke Prov. weg is en door de Provincie zal geschieden, ook de Rijksweg zal kun nen volgen, uiteraard buiten zo min mogelijk bezwaar van de gemeentekas. De heer de Badts zag graag, dat schrif telijke vragen aan het college van B. en W. ook schriftelijk zullen worden beantwoord. Naar hem ter ore is geko men is er een gegadigde die bouwgrond heeft aangevraagd, gelegen in het door het Industrieschap voor industrievesti ging bestemde terrein. Deze aanvrage zou al enige maanden binnen zijn ter wijl aanvrager hierop nog geen beslis sing heeft. De voorz. zei, van een der gelijke aanvrage niets af te weten, maar dit te zullen onderzoeken. SI. 21, 24, 28 O. de Zutter, Gr. 22 en le overd. E. Temmerman ,Hpl. 25, 61 J. Datthijn, Br. 26 Gebr. Thomaes, Hpl. 27 J. Vasseur, Cz. 29 G. de Baerdemaeker, B. 32 M. de Smet, Ee. 34, 50 C. Souliman, Hpl. 36, 75, 82 R. Verstraeten, Ob. 37. 78 A. v. Houte, Cz. 38, 81 J. v. Driel, Gr. 39, 43 J. Visser, Cz. 45, 47, 62 G. Dusar- duijn, Gr. 49 J. Wisse, Br. 58 J. Ver sprille, Gr. 60, 74 J. Faas-de R., Br. 63, 67 C. v. Opdurp, Br. 64 J. v.d. Broecke, Br. 65 J. v.d. Plasse, Cz. 69, 71 A. v.d. Voorde, Br. 72 Stokm.-Fenijn, Gr. 79 A. de Hullu, Cz. Wegens overvloed van copy moeten enkele berichten blijven liggen tot vol gende week. FILMNIEU VVS „Casino"-Bioscoop te Breskens pre senteert U zaterdag 11 mei 1963, aan vang 8 uur, Steve Cochran in de span nende Western in kleuren encinemas- cope „De prairieduivel met het litteken. Een explosief verhaal van een genade loze achtervolging, een avontuur vol hebzucht, haat, wraak en liefde! Zondag 12 mei Charlton Heston (ver tolker van Ben Hun en Sophia Loren in de machtige film „EL CID" (de meester El Cid de naam van de glorieuze vrijheidsstrijder uit de Spaanse geschie denis, die eens zijn land door zijn per soonlijke moed, zijn menselijkheid en zijn geloof in een heilige zaak be schermde tegen de overheersing van de Afrika binnenvallende Moren. El Cid, de Meester. Zijn vijanden gaven hem deze naam. Zijn leven werd beheerst door twee vurige liefdes! Een alles overheersende liefde voor Chimene, de vrouw van wie hij zo vaak door het slagveld werd gescheiden, maar die hem tijdens zijn ballingsschap trouw bleef en zijn liefde voor zijn land en vooral voor Valencia. „El Cid" is niet alleen een epos, waarin een kleurrijke avontuurlijke tijd me:. duels en veldslagen op grandioze wijze is verfilmd, maar het is bovenal een film, die tegen de magistrale achtergrond van Spanje uit de elfde eeuw een liefdesverhaal vertelt, zoals de geschiedenis maar zelden gekend heeft. In verband met de grote lengte der film (3 uur) beginnen de voorstellingen om half vier en half acht. De entréé- prijizen zijn f 2,en f 3, DUIVENSPORT Duivenver„Nog Sneller", Breskens. Uitslag prljsvlucht uit Breteuil op zondag j.l. Los 6.30 u. Aank. le duif 8 u. 50 min. 45 sec., snelh. 1536 m. p. min. 1 M. Faas. 2, 24, 33, 56 P. Blaakman. 3, 29, 32, 65 I. de Jonge. 4, 11, 12, 51, 59, 70 A. Vermeulen. 5, 15, 71 P. v.d. Walle, W. Verstraete. 7, 18, 55 J. Carels. 8, 42 J. v. Oostenbrugge 9. 14, 21 Abr. Verstraaten. 10, 23, 46, 67 Jn. v. Gijs. 13, 25 M. Quaars. 16, 37, 45 Jn. Datthijn. 17, 30 W. v. Quekelberghe. 19 C. Jan sen. 20, 34, 53 Jac. Jacobs. 22 Jn. Pleijte. 26 Jac. Wisse. 27 M. Visser. 28 A. Boek hout. 31 W. Klaaijsen. 35 G. Dusar- duijn. 36, 52 Jac. Faas. 38, 57 A. Bonde- wel. 39, 43 J. Adam. 40 J. v.d. Broecke. 41, 58 C. J. V. Opdurp. 44 A. v.d. Heuvel. 47, 75 M. de Reu. 48, 50, 66 A. v.d. Voor de. 49 R. v. Quekelberghe. 54 A. de Hulster. 60 en le overd. E. v. Opdurp. 61, 68, 69 Adr. Verstraaten. 62 I. Klaaij sen. 63, 64 E. Rijckaart. 72 Joh. Pijcke. 73 Jac. Pleijte. 74 Jn. Faas. P. V. Strijd in vrede" te Groede. Uitslag prljsvlucht uit Breteuil op zondag j..l Los 6.30 u. Aank. le duif 8 u. 54 min. 1 sec., snelh. 1496 m. p. min. 1, 52, 55 Iz. de Jonge, Br. 2, 42 Schaut- teet-de Roo, Gr. 3, 17 A. Vermeulen, Br. 4, 33. 35, 41, 46, 48, 53, 54, 57. 66, 77 A. de Putter, Cz. 5, 23, 30 A. Duininck, Cz. 9 L. v.d. Wege, Br. 7, 70, 76 Iz. Porreij, Cz. 8 C. de Poorter. Gr. 10, 31, 80 J. Carels, Br. 11 J. v. Haneghem, Gr. 12, 18 H. Elfrink, Gr. 13, 51 O. de Meijer, SI. 14, 40, 73 L. v.d. Wegee, Gr. 15, 44, 68 J. v. Gijs, Br. 16 A. le Clercq, SI. 19, 56, 59 Joz. v.d. Wege, Gr. 20 P. Rijckborst, Minutenlange ovdties voor decors, spelers en de schrijver-componist Cor Schijve in het Ledeltheater te Oostburg. Eén van Europa's beroemdste toneel leiders: Max Reinhardt heeft eens ge zegd, dat twee personen voldoende zijn om toneel te spelen: één, die speelt en de andere die toekijkt en luistert. Hier mede doelend op het contact, de onmis bare band tussen de spelers enerzijds en het publiek, de toehoorders, ander zijds. Welnu, dit contact, deze band be stond dinsdagavond gedurende de eerste opvoering van Cor Sehijve's „Jacntje" als een schier volmaakte wederzijdse identificatie niet slechts tussen één spe ler en één toehoorder, maar tussen alle 50 medewerkers, regisseur en souffleur inbegrepen en alle 500, de zaal van het Ledeltheater geheel vullende, toeschou wers. Als één grote West Zeeuws-Vlaamse familie zat men daar, meelevend, mee- lachend, genietend van de prachtige decors, de schitterende Cadzandse kle ding, maar bovenal van het zo levens echte spel. Levensecht spel in het eigen Cadzands dialect, door Schijve meester lijk gehanteerd en voor de uitvoeren den wellicht hét wondermiddel, dat het hen mogelijk maakte, vrij van elke ner vositeit, een topprestatie te leveren, niet zozeer door toneel te spelen, doch hoofd zakelijk door alleen maar zichzelf te zijn. Onvergetelijk zal dan ook voor velen blijven: de prachtig uitgebeelde inner lijke strijd van Daovid Benteijn waar het gaat om het levensgeluk van zijn dochter, de kordaat-oprechte wijze, waarop Jaontje en Bram Göoijsen hun liefde verdedigen, de bekentenis van Lowie Standaert; eveneehs onvergete lijk het kostelijke spel van Trine Eule, de gróte meid, Chaorel Moelaert, de vèr_ kenskóopman uut d'Ee, de velwachter van Sinte Pier, „Knoetel" mee z'n ma- kronkasse, enz., enz. Roep daarbij, geachte lezer, die bij de première aanwezig was, het beeld en de opmerkelijk zuivere klank van de „zangschole" van Sinte Pier onder de eminéhte leiding van cantor-repetitor ceremoniemeester Piet van Kezand, bie- genaomd „den schèven Pier" in uw herinnering terug, dan zult ook u toe moeten geven: dit alles was een stukje geschiedenis van het „Land van Cad- zand" op z'n best, op z'n echtst. Opmerkingen als: „Wat een presta tie", „Wat een werk", „Wat een orga nisatie", „Wat een samenwerking" en: „Hoe kreeg ie 't voor elkaar", hoorde men links en rechts dan ook reeds ge durende de pauze. Het enig juiste antwoord hierop kan o.i. slechts zijn: alleen de diepe gene genheid tot zijn geboortegrond en zijn oprechte liefde voor de bevolking van zijn en ons „Land van Cadzand" hebben Cor Schijve dit overweldigend succes doen bereiken. Proficiat Cor Schijve! Proficiat alle medewerkers! Het was waarachtig geen „katte- pisse!" ,,'t Was vrêed!" E. G. Zondagsdienst dierenartsen I. Rlsseeuw. Groede, telef. (01171) 400 De afdeling BRf-SKENS van de is voornemens op zaterdag 25 mei a 3een BUSTOCHT te maken met de leden en donateurs door West Z - VI. en een gedeelte van Oost Z.-Vl. Het vertrek is bepaald op half twee vanaf de weegbrug Grote kade. Zij, die deelnemen aan de spaarregeling, alsmede de donateurs, behoeven niets te betalen, de anderen f 1,20 p. pers De leden, woonachtig aan de Nieuwe Sluis, worden afgehaald en thuisge bracht. Zich op te geven bij DE POORTER, Ph. van Kleefstraat 30, uitsluitend op 15 en 16 mei. Het bestuur. Zondagsdienst doktoren. Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's Maandagsmorgens 8 uur). B; essen»—- ot ceSciiuombjke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 101172) 466 Cadzand-Retranchement-SluL- Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lockefeer, tel. (01176) 366, IJzend. Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 01177-466 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje NICO dat bij het H. Doopsel de namen ontving van NICOLAAS JOSEPHUS AUGUóTINUS. J. A. STEIJAERT M. S. STEIJAERT-de Buck. Breskens, 8 mei 1963. Voor de vele blijken van belangstel ling, ontvangen ter gelegenheid van mijn 70sle verjaardag, op 17 april j.l., betuig ik, mede namens mijn vrouw, mijn oprechte dank. P. J. NOTEBAART. Breskens, mei 1963. Havenstraat 18 Afde i g Breskens Ouden van dagen en zieken die wen sen gebruik te maken van de gelegen heid om van en naar het stembureau te worden vervoerd, kunnen dit opgeven bij J. J. Vergouwe, Vogelenzang 11 W. C v. d. Hooft, Ph. v. Kleefstr. 41 P- Notebaart, Havenstraat 18 Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de erven van de Weduwe A. DE HULLU-LUTEIJN te Nieuwvliet, op maandag 20 mei 1963, des namiddags 5 uur, in de „Stadsher berg" te Nieuwvliet, overgaan tot de openbare veiling van: PERCEEL I Cadzandseweg 2 te NIEUWVLIET, met de langs de Cadzandseweg gelegen tuin, groot ongeveer 7 aren. PERCEEL n aan de Metteneijendijk te NIEUW VLIET, met vóór- enachtergelegen erf, groot ongeveer 9.75 aren. PERCEEL IH waarop enige opstalllen aan de Met teneijendijk te NIEUWVLIET, groot on geveer 12 aren. Alles van het kadastrale perceel Ge meente Nieuwvliet, Sectie A, nummer 1322, groot voor het geheel 28,75 aren. Betaling onkosten 8 dagen na toewijzing betaling koopsom 1 maand na toewij zing. Percelen worden ook gecumuleerd. Bezichtiging op zaterdag 11 mei 1963 tussen 14 en 15 uur, overigens in over leg met de heer A. Luteijn-Bouwens, Dorpsstraat 34, Nieuwvliet. Aanvaarding vrij van huur: Lasten voor rekening koper vanaf 1 juli 1963. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. speciaal voor de onze nieuwe VERBETERDE kapsalon Dorpsstraat, Breskens, tel. 873

De Schakel | 1963 | | pagina 2