b v&na) JACOBS-van Dixhoorn, Breskens UZZLE SUkma ïPsMo-qA 6c de Huidtak A.V.E.O. radio- en televisiegids heeft overgedaan J. J. DE SMIT BEURTDIENST overgenomen Firma JAN ROEST Mijn terugblik op 1962 wil ik beslui ten met een woord van dank aan U al len voor de uitstekende samenwerkini zowel in de raad als in het college; een woord van dank ook aan alle mensen in dienst der gemeente, hetzij direct, hetzij indirect, voor de toewijding waar mede zij hun werk in het afgelopen jaar hebben verricht, waarvan sommigen en ik denk hierbij speciaal aan de heer de Doelder en aan het onderwijzend personeel - onder vaak moeilijke om standigheden. En nu 1963, het jaar waarvan alweer ruim een maand verstreken is. Dit jaar begon met winterse weersomstandighe den zoals we ze maar zelden meemaken en dit winterweer duurt tot op heden nog voort. De vele sneeuwval maakte enkele keren on-e wegen volkomen on begaanbaar. Het is mij een behoefte in deze openbare vergadering een ere-sa- luut te brengen aan de heer J. A. vnn der Lijcke, kantonnier van de Prov. Waterstaat, voor de wijze waarop hij vaak nacht en dag in de weer was om onze gemeente haar verbindingen met de omgeving te doen behouden. Hem en allen die hem hierbij terzijde stonden, betuig ik gaarne hulde en dank voor hun prestaties onder de zo abnormale weersomstandigheden verricht. Ook on ze eremeente-werkman van Houte heeft zijn best gedaan om binnen de bebouw de kom de zaak zo goed mogelijk te run nen. In het algemeen gesproken is me de vrijwillige medewerking van de be volking bij het sneeuwruimen wel wat tegengevallen, enkele goede uitzonde ringen daargelaten. De door U in de vorige r^ a diverge Be ring vastgestelde gemeente-begroting voor 1963 ziet er niet ongunstig uit. We kunnen dus enkele kapitaal-werkjes gaan plannen en als eerste daarvan krijgt U vanmiddag te behandelen een voorstel tot het verbeteren v?n de straatverlichting. Als dat voorstel door U wordt aangenomen en de uitbreiding zal zijn gerealiseerd, kan een begin worden gemaakt met de zo noodzake lijke h erb estratingswerkza amheden Na de vorstperiode wordt de bouw van de gemeenteschuur ter hand genomen, alsmede van de particuliere auto-boxen. Verder hoop ik dat de bebouwing in het Uitbreidingsplan dit jaar zal be ginnen waardoor het noodzakelijk wordt om in de nieuwe straten ook de straatverlichting aan te brengen. Voorts onderhoeken we de mogelijk heid om te komen tot de aanleg van een speelhoek je voor kleinere kinderen, aan te leggen op de hoek van de Zeg veldstraat—Verl. Kamerikstraat, zulks zo mogelijk in combinatie met het reeds vroeger genoemde voorlopige plan voor de aanleg van een speelterrein voor de jeugd buiten schoolverband, welk ter rein is gepland aan de Verl. Kamerik straat. In het afgelopen jaar is ook in Uw Raad weer het woord Dorpshuis ge noemd. Of we in 1963 dichter bij deze wens zullen komen moet nog worden afgewacht. Dat zal o.a. afhangen van een mogelijk particulier initiatief met- betrekking tot de~e materie. Ik geef U echter de verzekering dat we diligent zullen blijven. De ophaaldienst voor huisvuil vraao-t dringend verbetering. De mogelijkheid wordt onderzocht of er door interge meentelijke samenwerking tot een goe de oplossing voor dit probleem kunnen komen. Wat de streekontwikkeling betreft zie ik geen mogelijkheid om op korte ter mijn nieuwe industriën naar W. Z.-Vl. aan te trekken, om de eenvoudige re den dat we ze niet kunnen bemannen. Ik zie dan ook geen heil in het aan trekken van een full-time kracht door de Ontwikkelingscommissie, met het doel de industrialisatie te bevorderen, en evenmin ben ik erg genorteerd voor nieuwe rapnorten over de ontwikke lingsmogelijkheden van de streek. Ik geloof dat we beter kunnen probe ren om een instelling als De Landbank N.V. voor de streek te interesseren, want in eerste instantie zullen het de vele re creatie-mogelijkheden die ons mooie Landje van Cadzand biedt zijn, die tot de verdere ontwikkeling in een eerste fase kunnen bijdragen. Men wil naar mijn mening de ont- wikkelings-proce-dure te snel voltrokken zien. Aan één kant is dat be°riiD^ük v-ant als mensen die het aoed menen met de streek willen we allemaal een vlugge verdergaande ontwikkeling zien en de mens "oekt dan naar allerlei mo gelijkheden en wil dan daarbij ook nog in schiinbare mogelijkheden geloven. We moeien echter realist ?"n en met beide benen on de grond blijven staan, en dan zie ik dus voor de naaste toe komst alleen mogelijkheden in verdere verhetenng van wat we re°ds als be sta ^.«bronnen konden met vooral de nadruk on de receatie en wellicht ook op tuinbouw en fruitteelt. Afwijkend werd over de volgende sub sidieaanvragen beschikt, n.l. die van het Revalidatiecentrum voor kinderen, de „Johanna Stichting" te Arnhem, de Ned. Federatie voor Bejaardenzorg, de Stich ting Het Nederl. Astma-fonds, de A*d Zeeuws-Vlaanderen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren te Terneu- zen, de Bond van Mobilisatie-Invaliden en de Nederl. Soldaat voor e°n op te richten monument en de Stichting Ge- ref. Bejaardenzorg in Z.-Vlaanderen voor het bejaardencentrum te Schoon- dijke. Wel werd de subsidieaanvrage van het Bach-comité te Aardenburg ge honoreerd ten behoeve van de uitvoe ring in 1963 van Bach's Mattheus Pas sion. De verleende subsidie bedraagt f 20,-. Ten behoeve van het gemeente-perso neel werden de salarismaatregelen, welke door het Rijk werden getroffen, ingaande 1 jan. 1963 van overeenkom stige toepassing verklaard. De raad kon zich over het algemeen accoord verkla ren met de door G.S. voorgenomen wij ziging van de salarissen van de burge meesters, secretarissen en ontvangers, maar tekende aan, dat men de bepaling mist dat de over '62 verleende uitke ring ineens en de procentuele verhoging eveneens van toepassing zullen zijn op de bevroren salarissen van gecumuleer de functies. De raad gaf als haar me ning te kennen, dat men tegen genoem de functionarissen een onbillijkheid be gaat, die in verband met verkregen rechten op geen enkele wijze te recht vaardigen is. Tot vertegenwoordiger in het Alge meen Bestuur van de Stichting School artsen dienst Z.-Vla anderen werd bur gemeester H. P. Everwijn benoemd en tot plaatsvervangend lid weth. Luteijn. In verband met de invoering van de 5-daagse werkweek, werd de vacantie- regeling op verzoek van de Minister van Binnenl. Zaken afgestemd op de door het Rijk nieuw ontworpen vacantie- regeling. Besloten werd de straatverlichting der gemeente eens flink onderhanden te nemen en volledig in overeenstemming te brengen met de eisen, die men heden ten dage aan straatverlichting mag stellen. Zo werd besloten 15 bestaande masten om te bouwen en te voorzien van betere armaturen. Voorts zullen 3 nieuwe masten van het type als trans in de Mariastraat geplaatst zijn, op be paalde punten worden bijgeplaatst, ter wijl nog twee lichtpunten in het uit breidingsplan zullen komen. Hiermede is in totaal een uitgaaf van f 9.500, ge moeid, waarmee de raad accoord ging. Ter financiering van dit straatverlich tingsplan is reeds een reserve van f 5.000,- beschikbaar. De begroting 1962 en '63 werd gewij zigd. Zo werd de uitgaaf als gevolg van de toegekende subsidie van f 20,- aan het Bach-comité op de begroting ge bracht, terwijl een extra-kolentoeslag van f 40,- aan hen, die reeds kolentoe slag genieten, werd toegezegd. Deze ex- tra-kolentoeslag is bedoeld voor de ge hele winterperiode. In de Commissie tot wering v. school verzuim werd de heer C. B. Neve her benoemd. Aan de gemeente-werkman zal een uitkering van f 35,- worden gedaan in verband met zijn werkzaamheden in deze barre winterse omstandigheden. Tiidens de rondvraag beantwoordde de heer Risseeuw, mede namens zijn mede-raadsleden, de nieuwjaarsrede van de burgemeester en bracht dank voor de goede leiding en de eensgezind heid die de raadsvergaderingen inZuid- zande kenmerken. Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand januari 1963. GEBOORTEN: 1, Paul Johannes Maria, zn. van Q. J. P. van Bijsterveldt en van C. J. Snijders, wonende te Oostburg; 2. Ellen Maria, d. van O. M. Snouwaert en van S. E. M. Blondeel, wonende te Aardenburg; 1, Willy Arnoldus, zn. van G. E. Buijsse en van E. M. C. Maes, wo nende te Breskens; 4, Maria Jacoba Pietertje, d. van W. Harte en van M. J. van 't Hoogt, wonende te Zuidzande; 5, Jeanine, d. van M. Bouweins en van T. P. de Groote, wonende te Schoondij- ke; 5, Ingrid, d. van H. P. Boeltjes en van H. A. Heemskerk, wonende te Oostburg: 8, Carlos Raymond Pieter, zn. van W. A. J. Mariman en van L. C. Puijenbroek, wonende te Oostburg; 9, Mare René, zn. van P. J. Mornout en van M. C. Dobbelaere, wonende te Oost- burg; 16, Suzanna Maria, d. van W. J. F. van Grol en van C. Versprille, wonende te Oostburg; 18, Anne Marie, d. van A. J. de Bart en van M. P. de Meij, wonen de te Oostburg: 19, Anita Elvira Ivonne, d. van N. P. H. Hontelez en van L. C. de Smit, wonende te Oostburg; 25, Cornelis Jacob, zn. van A. A. Jansen van Rosen- daal en van S. S. Lako, wonende te Oostburg. HUWELIJKEN: 10, Meeuwis Cornelis- sen, oud 45 jaar, timmerman, wonende te Biervliet en Krystyna Krawczyk ,oud 22 jaar, hulp in de huishouding, wonen de te Oostburg. OVERLEDEN: l,Adriana Willem tna Manneke, oud 80 jaar, zonder beroep, wonende te Groede, gehuwd geweest met J. A. Risseeuw; 4, Willem van de Walle, oud 92 jaar, zonder beroep, wo nende te Groede; 5, Johanna Jacomma van Houte, oud 76 jaar, zonder beroep, wonende te Aardenburg, e.v. Ch. P. Langedijk; 6, Esther van Hoeve, oud 64 jaar, zonder beroep, wonende te Oost burg, e.v. F.'Dekker; 10, Vina Aal- brechtse, oud 87 jaar, zonder beroep, wonende te Groede, gehuwd geweest met J. Casteleijn; 12 Maria Josephina Calon, oud 89 jaar, zonder beroep, wo nende te IJrendijke, gehuwd geweest met K. L. Sturm; 18, Reinier Adriaan Contant, oud 82 jaar, zonder beroeo, wonende te Biervliet; 20, Frangois Bak ker, oud 69 jaar, wonende te Oostburg; 21. Jacoba Clazina Sturm, oud 80 jaar, zonder beroep, wonende te Waterland kerkje, gehuwd geweest met J. J. Scnil- leman; 22 Johannes van Espen, oud 76 jaar, zonder beroep, wonende te Water- iandkerkje; 24, Martina Provoost,, oud 73 jaar, zonder beroep, wonende te Zuidzande gehuwd geweest met J. van Hoeve; 24, Fransiscus Goebert, oud 84 jaar, zonder beroep, wonende te Wa terlandkerkje; 27, Cornelia Johanna Spitters, oud 70 jaar, religieuse, wonen de te Oostburg; 29, Gustaf Sierens, oud 83 jaar, zonder beroep, wonende te Aar denburg; 31, Nicolaas Cornelis van Eijk, oud 69 jaar, zonder beroep, wonende te IJzendijke. Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. de Meijer, tel. (01178) 366, Sluis Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Lockefeer, IJzendijke, tel. 01176-366 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 2323 KERKDIENSTEN Zondag 17 febuari Ned. Herv. Kerk Aardenburg 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds Brinkman Cadzand, 10 uur, Ds. Luuring Groede, 10 uur, Ds. Doornink Collecte Bijbelgenootschap Hoofdplaat, 10 uur, Ecrw. Heer Begeer H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Ooktburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen 11,30 uur, kinderdienst dinsdag 7 uur, dienst der gebeden Ketranchement, 11 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Ds Spaans ^luis, 9 30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte wereld-diakonaat IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert. Zuidzande, 9,30 uur, Eerw. Heer de Vries Geref. Kerk, Breskens. ro en 3 uur, Ds. van Leeuwen, Axel Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Da. Poppezijn, Den Haag Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, dhr. De Lugt Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 3,30 uur, dhr. De Lugt R.K. P&rochi* H. Barbara te Breskens Zondag 17 februari Sexagesima H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur. Woensdag avondmis om 19 uur. Zaterdag 19 uur Lof. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, tel. (01172) 568, Bresk. Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178) 225 verkrijgbaar bij Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Ondergeteker.de maakt hiermede bekend, dat hij met ingang van 1 februari j 1. zijn BEURTDIENST West Zeeu wsch-Vlaanderen Middelburg visa versa aan de Firma JAN ROEST te Breskens. Mijn geachte cliëntele dank ik voor het jarenlange vertrouwen en beveel mijn opvolger in dezelfde gunst aan. Boulevard Breskens In aansluiting op bovenstaande, deelt ondergetekende mede, boven genoemde van de heer J. J. DE SMIT te heb ben en rekent hierbij op Uw aller gunst. Aanbevelend, Transport- en verhuisbedrijf Scheldekade 2 Breskens Telefoon (01172) 443 P.S. Goederen worden door ons in geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen afgehaald en thuisbezorgd. Goede bediening is onze service. De nieuwe collectie Novana fantasierib is een lust voor het oog en een lust in het dragen. Wat vlot van lijn, hoe fan tastisch elastisch Ja, dit is lingerie zoals alleen Novana kan maken MODEHUIS P S Kantoorboekhandel Dorpsstraat 10 telefoon (01172) 429 Breskens

De Schakel | 1963 | | pagina 3