10 pet. korting BLEU's JACOBS-vanDixhoorn, Breskens firma SMOOR XOE BraAhruAT} ZÖC Nog slechts 4 dagen ATTENTIE Opruimingskoopjes gaat door tot 6 februari ongelooflijk lage prijzen i eniging toegewezen. De actie „opgeruimd staat netjes werd met 4 ct. subsidie per inwoner ge steund en ten behoeve van de aankoop en de verbouwing van het door de Z Stichting voor Revalidatie verworven pand werd een éénmal'ge subsidie van 5 ct. per inwoner bijgedragen. De raad besliste dat de instandhou ding van de Openb. lagere school be vorderd moet worden. Enige bewoners van woningwetwonin gen hebben vervocht de door hen be woonde woning van de gemeente aan te kopen. Besloten werd. met jnachtne ming van door de minister ge^e^en richtlijnen en vast te stellen konp^om, genoemde woningen aan de gegadigden te verkopen. Schoondijke Filmavond uitgesteld De filmavond, uitgaande van het Rode Knr's West Zeeuws-Vlaanderen, diewrs vastgesteld op gisteravond, is niet door gedaan. De film „Zo land er mensen zijn" mef Lana Turner en Mahalia Jackson in de hoofdrol, zal nu op Donderdag 21 Februari a.s. worden vertoond. Biervliet Raadsvergadering De Raad van de gemeente Biervliet kwam Woensdagavond in openb. ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Zoals gebruikelijk bij de eerste ver gadering in een nieuw jaar, gaf de voor zitter een korte samenvatting van het geen in 1962 tot stand kon worden ge bracht en stond hij stil bij bepaalde gebeurtenissen, die stellig niet tot te vredenheid stemmen. Zo bleek het be volkingsaantal met 16 zielen te zijn te ruggelopen tot 1900, een beeld overigens dat men in vele plattelandsgemeenten kan waarnemen. De toekomst zag de voorzitter toch niet donker in als hij zich realiseerde welke ontwikkeling zich thans in de Kanaalzone afspeelt. In de nabije toekomst zal dit stell:g een gun stige invloed gaan uitoefenen op de rond de kanaalzone liggende gemeen ten, die heel goed als woongemeenten kunnen gaan fungeren. Een van de oor zaken van het teruglopen der bevolking noemde de voorz. de woongelegenheid. We krijgen te weinig woonruimte toe gewezen omdat de bevolking terugloopt en we kunnen onze mensen niet vast houden, omdat er geen voldoende or dentelijke woongelegenheid is. Het is dus een vicieuze cirkel, die nog niet te doorbreken is gezien de door de prov n- cie gevoerde verdelingspolitiek der be schikbare bouwvolume. Voor 1963 werd ons jammergenoeg geen bouwvolume beschikbaar gesteld. De bouwactiviteit is bevredigend te noemen. Er kwamen 17 nieuwe woningen gereed, maar hier door ontstond geen verruiming als men weet, dat 16 krotten moesten worden afgebroken. Thans zijn er nog 6 wo ningen in aanbouw. Er werden in 1962 een 3-tal objecten uitgevoerd, die vermeldenswaard zijn. Zo kwam de verbetering van het eerste gedeelte van het wegvak N;euwel nds^ Molen—IJzendijke gereed. Het uitbrei dingsplan de „Lage Weide" werd voor 90 pCt. bouwrijp gemaakt, terwijl de brandput gereed kwam, welk laatste werk eigenlijk betekent de reconstruc tie van de oude Biervlietse haven. De uitvoering van het 100 pCt.-plan van de Waterleiding Mij. kwam op he programma ten achter. Het zal nu minstens nog een half jaar duren voor het zal kunnen worden afgesloten. De deelname aan het 100 pCt. electrifica- tieplan bleef beneden de verwachtin gen. Van de 43 aansluitbare onrenu; bele bedrijven en 8 woningen hebben de eigenaren van 16 bedrijven en 5 wonin gen zich bere'd verklaard aan te slui ten. Van 13 bedrijven en 3 woningen kwam geen bericht binnen, terwijl 5 be drijven aansluiting afwezen. Er zijn evenwel nog kansen dat er meer gega digden komen, omdat de Pzem beveirl is gebleken haar bijdrage te verhogen Het programma voor 1963 kondigde de voorzitter eveneens aan. Zo zal de verbeterng ven de Genhsestrn at kun nen worden doorgezet. De verbet°rin van de Weststraat ligt ook rond, terwii1 de verbetering van het tweede gedekt0 van het wegvak Nieuwelendre Molen IJzendijke bestekklaar ligt. De afbouw van het gemeentehuis zal binnenkort ook tot uitvoering kunnen komen, ter wijl de bouw van een brandweer^ara^e annex bergplaats, op rijksgoedkeuring wacht. Met betrekking op de samenwerking met de gemeenten, deelde de voorz. mede, dat men bezig is een gemeen schappelijke oplossing te zoeken van het p-obleem „ophalen van het huis vuil". Gedacht wordt aan de aanschaf van een roltrommel-vuilnisauto. Wat de voorz. persoonlijk zeer ver heugde was, dat thans de basis is ge legd voor de samenwerking mee Terneu- ren "'nzake de ontwikkeling van het re creatiegebied „De Blaakman". Terneu- zen heeft verzocht tot het Beheerschap te mogen toetreden en de Beheerschaps- commissie heeft bereids in principe haar goedkeuring aan het toetreden gehecht op nader vast te stellen voor waarden evenwel. De voorz. eindigde zijn toespraak met de hoop u?t te spre ken, dat het jaar 1963 voor de gemeen te een goed jaar moge zijn. De voorz. deelde mede dat de verbe tering van de Gentsestrant op 4 Jan. werd aanbesteed De laacrs+e inschrijver was de fa. C. D. de Ruijsscher Zn. voor f 38.160,- en de hoogste inschrij ver van de 5 was Wed. P. R. Toussaint Zn. te Cadzand voor f 41.565,-. De laagste inschrijver lag 22 pCt. beneden de begroting, die f 49.000,- was. De verbetering van de Weststraat, werd onderhands aan de fa. de Ruijs scher aanbesteed tegen een bedrag van f 65.410,-. Hier was het inschrijvings bedrag 13 pCt. beneden de door het ing.-bureau van Hasselt en de Koning opgestelde begroting. De raad besloot beide werken met spoed te laten uit voeren en verleende B. en W. machti ging tot gunning. Er is nog een claim op de wederop bouw voor het tijdens de oorlog verlo ren gegane oude gemeentehuis. Plrn- nen werden opgemaakt het nieuwe ge meentehuis af te bouwen door het aan brengen van een nieuwe burgemeesters kamer en een grote commissiekamer waarvan de kosten op f 25.000,- worden geraamd. Het bedrag waarmee het Mi nisterie de claim wilde honoreren, ruim f 6000,- viel zoveel tegen, dat aan reali sering van de verbouwing niet kon worden gedacht, althans in de oorspron kelijke opzet. Thans heeft de steden bouwkundige Ir. 't Hooft, een tussen oplossing aan de hand gedaan, welke ook wel voldoet en waarvan de kosten gefinancierd kunnen worden uit e°n gekweekte reserve met het bedrag van de claim. De raad ging er mee akkoord lat de plannen nader zouden worden uitgewerkt en de verdere voorbereiden de werkzaamheden zullen wotden uit gevoerd die tot de totstandkoming van de verbouwing zullen leiden. De restauratie van het kerkgebouw van de Ned. HeT. gemeente heeft f 9.574.56 gekost inplaats van de ge raamde f 8000,-. In deze f 8000,- ver- 'eende de gemeente een subsidie van f 1600,-. Thans lag er een verzoek van de Ned. Herv. Kerkvoogdij ook in het meerdere van f 1574,56 een gemeente lijke subsidie te mogen ontvangen, waaraan de raad op voorstel van B. en W. voldeed door toekenning van een naximale subsidie van f 315,-. Aan het Bach-comité te Aardenburg werd een jaarlijkse subsidie toegekend van f 25,-. De Nederl. Vereniging tot bescherming van dieren kreeg een éénmalige subsi die van f 25.-, terwijl aan de Zeeuwse Stichting Revalidatie een éénmalige subsidie van f 50,- werd verstrekt. Het verzoek van de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in de pro vincie Zeeland werd afgewezen. De sub sidie werd derhalve gehandhaafd op 3 cent per inwoner. De gemeenschappelijke regeling met het Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren, het z.g. I.Z.A., werd ge wijzigd, zo ook de verordening op de hondenbelasting. Tot vertegenwoordiger in de School- urtsendienst Z.-Vlaanderen werd de burgemeester aangewezen en tot plaats vervangend vertegenwoordiger de heer T. W. Verplanke fweth.). De heer v. d. Velde vestigde de aan dacht op de G.S.W.-arbeiders. die wel de leagst beroldierde groep is in de ge meente. In verband met de winterse omstandigheden zou spr. het zeer ge wenst vinden, dat deze zeer kleine groep een toeslag werd verstrekt om de meer dere kosten, door de weersomstandig heden veroorzaakt, te kunnen opvan gen. De voorz., die voorop stelde het de ze mensen stellig niet te misgunnen, zei, dat het niet de gemeente is die de 'onen van deze mensen vaststelt, maar het Rijk. Deze aangelegenheid we-d naar B. en W. verwezen om te berien, in hoeverre de gemeente de gerezen nood ten deze zal kunnen lenigen. FILMNIEUWS „Caslno"-Bioscoop te Breskens pre senteert U zaterdag 2 februari, om 8 uur, Lino Ventura en Hardy Kruger in een diep menselijk oorlogsavontuur van vriendschap ondanks haat „Onder Spervuur naar Tobroek". Twee uur panning, twee uur avontuur, twee uur humor. Een beklemmend verhaal op boeiende wijze in beeld gebracht! Zondag 3 februari, om 4 en 8 uur, Mark Forest in een monumentaal avon tuur in kleuren en cinemascope „De wraak van Hercules". Tempels en pa leizen storten ineen onder de machtige greep van Hercules, niemand kan het opnemen tegen zijn formidabele kracht. Nimmer tevoren zag U Hercules in -ulk een adembenemende strijd! Burgeilijke Stand GFMEFNTE OOSTBTTRO over de maand december 1962. GEBOORTEN: 1, Elizabeth Suzanna, d. van C. A. Salomé en van J. A. Dees, wo nende te Groede; 10, Josepha Adriana Cornelia, d. van C. A. G. Adriaanse en van M. L. A. Vlamings, wonende te Sluis; 9, Jacomina Maria, d. van O. F. R. de Mul en van J. J. Hubregtsen, wo nende te Waterlandkerkje; 9, Anna Ma ria Teresia, d. van J. J. Commandeur en van C. A. M. Tas, wonende te Oost burg; 14, Irene Margaretha, d. van J. Siwalette en van D. Waisapy, wonende te Groede; 16, Astrid Emma, d. van T. J. Steijaert en van C. E. Tanedie wo nende te Hoofdplaat; 15, Ricardo Jo zef Jacobus, zn. van A. P. Kouyzer en van J. Sm'ts, wonende te Biervliet; 17, Nicole Adrienne Fran<?oise, d. van F. de Vries en van J. S. Neuféglise, wo nende te Oostburg; 22, Wilhelmina Jo hanna, d. van C. M. Dees en van J. van Driel, wonende te Oostburg; 27, Peter Jacobus Ludovicus, zn. van A. G. Crooij- mans en van M. M. de Maagt, wonende te Sluis; 27, Peter Albertus Elodie, zn. van W. F. E. Mabesoone en van J. G. C. Verschueren, wonende te Aardenburg; 31, Petra Maria Ceciel, d. van H. A. de Sutter en van I. M. I. de Pauw, wonen de te Oostburg. HUWELIJKEN: 7, Martin Bernhard van Exter, 25 j., wonende te Breskens en Cornelia Neeltje Avot, 22 j., wonende te Oostburg; 2*9, George Josephus Mor- nout, 36 j. en Alina Marie Heijndrikx, 29 j., beiden wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 5, Johanna Helena Schoonakker, 81 j., geh. geweest met G. A. M. L. Koevoets, wonende te IJzen dijke; 14, Catharina Adriana Bernard. 68 j., geh. geweest met W. N. Lameijn, wonende te Cadzand; 15, Willem Jaco bus Bliek, 85 j., wonende te Schoondij ke; 15, Nicole Marie-Louise Liiiane Lie- vens, 1 dag, d. van P. A. Lievens en van M. T. Lanckriet, te IJzendijke; 15, Ma ria Amelia de Nijs, 70 j., geh. met P. L. Mangnus, wonende te jBiervliet; 18, Jo- zias Basting, 64 j., wonende te Oost- burg; 17, René Ballegeer, 67 j., wonende te Sluis; 18, Carolina Louisa Haeck, 74 j., geh. geweest met E. V. Dellaert, wo nende te IJzendijke; 18, Carolus Au- gustinus Sijnecael 84 j., wonende te Hoofdplaat; 20, Dirk Willem Nicolai, 20 j., wonende te Oostburg; 21, Marcel An- dré Buijck, 69 j., wonende te Aarden- burg; 27, Sara Catharina de Kok, 76 j., geh. met I. du Mez, wonende te Oost- burg: 29, Amelia Maria Sophia Crom- heecke, 83 j., geh. met R. de Looze, wo nende te IJzendijke; 30, Clementina Maria Haverbeke. 86 j., geh. geweest met T. M. Bonte, wonende te Aarden- burg; 30, Janna Verplanke, 84 j., geh. geweest met C. Jansen, wonende te Wa terlandkerkje. breskens, uur. Ds. Spaans Cadzand, 10,45 uur. Us. Luuring Groette, 10 uur, Us. Doornink Hoofdplaat, 10 uur, E.rtv. Heer Begeer Nieuwvlu*, 10 uur, Us, Brezet 0"'b rfïO uur, Us Hugo van Dalen 7 uur, dienst der gebeden hemer. 10 uur, Eerw. Heer de Vries Schoondijke, 10 uur, Us brinkman uis, 9 30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk St. Kr iist 9 uur, Ds. B'om Waterlmdkerkje, 10 uur, Ds Bergsma Ilzendijke, 10 uur, Ds van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. L .uring Gertf. Kerk, Breskens. ro en 3 uur, Ds. Steunenberg, Rotterdam Evang. Luth. Gemeente 9,30 uur, Ds. Rothf sz, Vlissingen Vrij Evang. Gemeente H Avondmaal Breskens, 10 uur, Ds. v. d Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10.30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 i.ur, Ds v d Molen K.K. lJ-n.,chie 11. Barbara te Hreske-vs Zondag 3 februari 4e Zondag na Drie Koningen H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14.30 uur Na de Missen Blasius zegen. Woensdag gezinsmis om 19 uur. In de week H Mis om 7,30 uur. Zaterdag 19 uur Lof Woensdag 6 febr H Amandus Zondagsdienst doktoren. 'Van 's Zaterdagsmiddags 12 mir ten '5 Maart da gsm orgtms 8 uur» Breskf-n S' b—ondl'ke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. Cadzand-Ret-anchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande. tel. (011701 24 24 Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke: Dr. Kalkman. Biervliet, tel. 01152-345 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. Ol 170-2121 Zondagsdienst dierenartsen I. Rlsseeuw, Groede, telef. (01171) 400 KERKDIENSTEN Zondag 3 febuari Ned. Herv. Keik Collecte Intern, hulpverlening Aardenburg 10,30 uur, Ds Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis ROUWBRIEVEN Fa SMOOR DE HULSTER. Breskens Tot zateraag 2 februari geven wij nog speciale aanbiedingen voor jongens in jongenscoats Terlenka broeken Robson overhemden Spuiplein Breskens - RESTANTEN CONFECTIE aan PROFITEER NU MODEHUIS Hoeden 25 pCt. korting Vsrkriigbaar bij BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296.

De Schakel | 1963 | | pagina 3