j BRILLEN DE KLOOF Diepvries-kip lol 15 BOBBE r VJ Willem Fenijn f 2,95 per stuk Feestelijke dagen Feestelijke kleding japonnen en pakjes ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 16e Jaargang - Ar. 899 Vrijdag 14 Dec. 1962 Verschijnt iedere vrijdag A bonnementsprijs t 1,15 p. kw.; franco p. post f1,50 Prijs der advertenties: 10 ct. p«r m.m.; bij abonn korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (01172) 429 DRUKKERS-UITGEVERS ,F.A SMOOR.DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. Plaatselijk Nieuws Oostburg Raadsvergadering De Raad der gemeente Oostburg kwam vorige week Donderdag in openbare vergadering bijeen. De notulen der vorige vergaderingen werden door de raad vastgesteld. Onder de ingek. stukken was een schrijven van het Centraal Bureau voor Verificatie van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Uit de inhoud van dit schrijven bleek, dat kas en boe ken van de gemeente-ontvanger bij de door het bureau verrichtte controle in orde bleken te zijn. Aan de Zeeuwse Stichting voor Re validatie te Middelburg werd op haar verzoek een éénmalige subsidie van 5 ct. per inwoner verstrekt, voor de aan koop van het pand Dam 34 te Middel burg. De kindertoelage-verordening van het gemeentepersoneel werd gewijzigd en aangepast aan de hiervoor geldende Rijksnormen. Eveneens ging de raad accoord met een uitkering ineens voor de gemeen teambtenaren en het gemeenteperso neel. De uitkering bedraagt 26,4 pCt. van het maandsalaris, met een mini mum van f 135,-. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een rekening-cou rant-overeenkomst gesloten, groot f 125.000,- voor 1963. B. en W. achtten dit crediet voor Oostburg voldoende. De raad besloot zonder stemming om accoord te gaan met een voorstel van B. en W. betreffende de aankoop van een zestal aandelen van N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten, elk groot f 250,- waar op 10 pCt. moet worden gestort. Een voorstel, dat in de vorige verga dering door B. en W. werd teruggeno men op verzoek van de heer A. Ter- heijde, werd na een toelichting van B. en W. in een uitvoerige nota, aan vaard. Het betrof het aantal wekelijkse lesuren voor vakonderricht aan de O.L. school en aan de U.L.O.-scholen. Vastgesteld werd thans, dat de nieuwe leraar voor gymnastiek aan de U.L.O.- school 3 3|8 uur en aan de lagere school 1 3|4 uur per week les zal geven. Ook werd een leerkracht aangetrok ken voor het onderricht nuttige hand werken. Mej. De Winde uit Breskens zal 4 lesuren nuttige handwerken on derrichten. Vastgesteld werden de bedragen, die per leerling voor het openbaar lager onderwijs werden uitgegeven. Dit is voor de lagere school f 52,49 per leer ling per jaar, voor de U.L.O.-school f 50,56 per jaar. Tot zover verliep de raadsvergadering bijzonder vlot, doch agendapunt 14 nam ruim vijf kwartier in beslag. De Gebr. Brugge, die aan het Ledei- plein te Oostburg een garagebedrijf exploiteren vroegen de raad ten tweede male om een perceel bouwgrond ter be schikking te stellen, voor uitbreiding van de bestaande garage. Op 10 Mei 1960 werd door genoemde FEUILLETON Roman van een kantoorbeJiende Door Jan van Maasdorp Toen meneer De Hoog op die stralen de, voor hem zo belangrijke en gedenk waardige dag, zijn privé-kantoor bin nentrad, bleef hij in het midden van de kamer staan. Verbluft en ook ontroerd staarde hij naar zijn bureau, waarop een kolossale bloemenmand prijkte. Met een schok realiseerde hij zich, dat die bloemenhulde hem gold. Zeker, hij wist 't reeds, uiteraard wordt een jubileum van een van de mannen aan de top op een handelskantoor terdege voorbereid. Natuurlijk had hij zoiets kunnen ver wachten, maar toch. Hij zelf! Het overweldigde hem, nu hij met het feit daadwerkelijk werd geconfronteerd. Meneer De Hoog trad, met zijn hoed in de hand, op zijn bureau toe, alsof hij eerbied betuigde voor de persoon, wie de bloemenhulde gold. Maar deze, lich telijk groteske handeling werd enkel firma een verzoek ingediend, om de bouwgrond, gelegen tussen het Ledel- plein en de Callenfelsstraat, te mogen kopen. Daar het uitbreidingsplan en het herbouwplan ter plaatse bestemd is voor een openbaar gebouw, wees het toenmalig college van B. en W. op 1 Juni 1960 dit verzoek af. Ook thans zijn B. en W. van mening, dat de bedoel de grond niet aan haar bestemming mag worden onttrokken. Men heeft n.l. plannen om een bejaardentehuis te Oostburg te bouwen. De bedoelde grond is bestemd voor dit tehuis, dat men niet in het nieuwe uitbreidingsplan wil la ten bouwen omdat de bejaarden dan te ver van het centrum zouden komen te wonen, wat o.m. zeer bezwaarlijk is voor kerkbezoek etc. De heer de Coene stelde na een lang durige discussie, waarin hij met B. en W. van me ning verschilde over de be stemming van het bedoelde stuk grond, voor, om het herbouwplan zodanig te wijzigen, dat het garagebedrijf de ge vraagde bouwgrond voor uitbreiding ter beschikking kan worden gesteld. Hij meende, dat de plaats zo midden in het centrum vanwege de drukte vol komen ongeschikt was voor de bouw van een bejaardentehuis. Spi. achtte uitbreiding van het bestaande garage bedrijf meer in het belang van Oost- burg. De heer Barendregt was een voor stander van het plan, het bejaardente huis in het centrum te houden. Hij meende, dat het van groot belang is de bejaarden niet te ver van het cen trum af te laten wonen. De voorzitter, burgemeester J. L. van Leeuwen, was het met deze mening roerend eens en bestreed de mening van de heer de Coene, dat hiermede niet het gemeentebelang is gediend. De heer Dekker vond het voorbarig om nu al over een bejaardentehuis te spreken. Na een besloten zitting, die ruim drie kwartier duurde, bleken de meningen niet gewijzigd te zijn. De Stichting Bejaardenzorg, die plan nen heeft een algemeen bejaardente huis te Oostburg te gaan exploiteren, heeft de voorkeur laten uitgaan naar het bouwterrein op het Ledeiplein. De voorz. was van mening, dat men de be- jaarden niet moet wegdrukken in een uithoek van de gemeente, vanwaar zij er moeilijk toe zullen komen naar het centrum te gaan. Uiteraard, aldus de voorz zijn er ook andere percelen bouwgrond die in aanmerking kwamen voor de bouw van een bejaardentehuis bekeken, doch de stichting geeft de voorkeur aan dit terrein. Nadat het voorstel, het verzoek van Gebr. Brugge om ter plaatse de be staande garage te mogen *"Jbreiden, in stemming werd gebracht bleek alleen de heer Coene dit verzoek te steunen. Hij kreeg geen steun van zijn mede raadsleden, zodat het voorstel van B. en W. om de bedoelde bouwgrond niet ter beschikking te stellen van de Gebr. Brugge, werd aanvaard. De heer D. Luteijn kreeg tenslotte nog een bedrag van f 1282,- toegewe zen, als vergoeding voor gemaakte ar maar veroorzaakt door meneer De Hoogs ontroering. Er hing een kaartje aan de mand, waarop stond: „Van harte geluk ge wenst. Harrison". Mister Harrison, de managing director, de grote man van de American Trading Company En ook was er een breed zijden lint aan het hengsel van de mand bevestigd. Dat lint was hemelsblauw van kleur, bn op dat lint waren, in gouden letters, de volgende woorden gedrukt: MET WAARDERING VOOR UW AR BEID BIJ DE A.T.C. Halfluid las hij de gulden woorden op dat hemelsblauwe lint. Trots en blijd schap vulden het hart van meneer De Hoog - om de waarderende woorden van de directie en om deze grote dag in zijn kantoorloopbaan. Het pnve-kan- tcor lag op dit vroege ochtenduur reeds geheel in het licht van de zon, alsof ook déze zijn aandeel in de huldiging wilde verlenen. Meneer De Hoog was dank baar óók om de zon, die juist op deze dag, na dagenlange afwezigheid, door de grauwe, sombere wolken was S^bro- ken om zijn kamer met een feestelijk licht te tooien. Juist op déze grote dag, die een mijlpaal vormde op de levens weg van meneer De Hoog. Want een grote dag werd het. De voorlopige huldiging eerst in zijn kamer ,,®e 'iSEÜIcmaelier" OOSTBURG Breskens Boulevard 38 Telefoon 506 geven wij 01 0 op alle mantels van dit seizoen Wij brengen voor de a.s. feestdagen een grote collectie Ook voor de grotere maten, in diverse modekleuren en aantrekkelijke prijzen. Voor Uw betere damesconfectie eerst kij ken bij Uw Modehuis in Vlissingen I chitectenkosten wegens het niet kun nen realiseren van bouwplannen in de Zuidzandsestraat. Deze plannen kon den, door later genomen raadsbeslui ten, niet verwezenlijkt worden. Zoals bekend, bouwt de heer Luteijn thans een woning aan de Oude Haven. Belangrijk voor de openlegging van W. Z.-VIaanderen naar België was nog het raadsbesluit om medewerking te verlenen aan de aansluiting weg Oost- burg-St. Margriete (B.). Door een ge deelte van de kasreserve aan te wen den kan de bijdrage van de gemeente, n.l. f 11.450 en de afkoop van het on derhoud van f 10.444,- ineens worden voldaan. Verder zal voor deze weg jaar lijks een extra post op de toch al krap pe begroting worden aangewend. De Oostburgse padvinderij, die al ja ren tobt met ruimte voor het padvin- dersspel, is door het genomen raads besluit van Donderdagavond ineens uit de brand. De beide te Oostburg werk zame groepen, n.l. de algemene groep en de R.K, padvindersgroep, zullen sa men tegen een nader te bepalen rede lijke vergoeding het braakliggende ter rein achter de Van Ostadestraat ter be schikking krijgen. Zij zullen hierop in door de directeur, meneer Van Drunen, met het gehele personeel er bij. Het aandragen van nog meer bloemen en van telegrafische gelukwensen (onge looflijk, we zich allemaal op zo'n dag de man in kwestie herinneren), de toe spraken van de directeur en van de personeelchef, van de oudste der be dienden. Handen drukken, sigaren, si garetten en gebak met koffie laten rondgaan. Zo'n feestdag van een chef op een kantoor doet de banden van onderlinge saamhorigheid altijd nauwer aanhalen. Althans. Maar neen, wer kelijk, de wensen van allen bij de A.T.C. voor meneer De Hoog waren oprecht gemeend Nadat het personeel zich dan had terug getrokken, maakte de secreta ressede jonge charmante Irma het bureau van haar chef vrij. Daarna verliet ook zij de kamer. „En nu, waarde heer, een kwartier voor ons beiden", lachte meneer Van Drunen, zijn assistent een ferme slag op diens schouder gevend. „Eerst het „boze oog" laten gloeien. De direc teur schakelde de rode lamp boven de deur op de gang aan en drukte daarna de knop in van de luidsprekende tele foon. Nadat de secretaresse zich had ge meld, sprak hij in het toestel: „Juffrouw Duval, meneer De Hoog en ik zijn gedurende een kwartier voor nie nauwe samenwerking een gebouwtje zetten, dat beide groepen zullen gebrui ken. Het terrein mag gebruikt worden als speelterrein. Het zal worden geëga liseerd en beplant, terwijl het in de bedoeling ligt er nog een grasmat in te zaaien. Hiermede is een nijpend probleem voor de jeugdbeweging opgelost. Het door de R.-K. padvindersbeweging aan gekochte terrein achter de watertoren zal t.z.t. worden overgedragen aan de gemeente. Beide groepen zijn bereid om geheel samen te werken. De raad ging akkoord met dit voor stel. Voorts besloot de raad nog tot de sloop van een tweetal voor afbraak bestemde panden, aan de Langestraat en de Schoolstraat. Water land kerk je Auto in de sloot In de gevaarlijke bocht van de weg Oostburgi - Waberlandkerkje-IJzendijke, nabij het Kanonhof, kwam een perso nenauto door de gladheid van het weg dek in de sloot terecht, e Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. mand te spreken". „Oké, mister Van Drunen!" klonk het door de kamer. In dat kwartier, terwijl de veelarmige machine van het drukke handelskan toor reeds op volle toeren draaide de rekenmachines, de schrijfmachines, de dictafone, de telex zetten de direc teur en zijn assistent zich, nadat ze beiden een geurige sigaar hadden opge stoken, voor een geanimeerd gesprek. Meneer Van Drunen liet het hemels blauwe lint door zijn hand glijden. Daarna wendde hij zich tot zijn assi stent „Wel, meneer De Hoog, bent u tevre den?" Meneer De Hoog deed een nerveuze trek aan zijn sigaar, zei dan met van aandoening trillende stem: „Het is geweldig, meneer Van Drunen. Ik had het werkelijk niet verwacht, zó veel blijken van belangstelling. En dat allemaal, omdat ik twaalf en een half jaar bij de maatschappij ben. Bij een bruiloft heet dat koper het is eigen lijk nog maar zo kort". „Inderdaad", gaf meneer Van Drunen toe, „het betekent ook nier zoveel, twaalf en een half jaar. U boft, u bent de hekkesluiter voortaan beginnen de jubilea pas bij 25 jaar. Maar in elk geval is het voor u belangrijk. Enne Enne. koper kan vervangen worden

De Schakel | 1962 | | pagina 1