A.V.R.O. radio- en televisiegids J. S< Heden, vrijdagavond 3G een ROUWO wezig zal zijn. De T.T.-commissie heeft voor dit eve nement reeds vele ereprijzen ontvangen, o.a. van de Burgemeester dezer gemeen' te, evenals van het Gemeentebestuur en van verschillende verenigingen in deze gemeente. Nog dagelijks komen berich ten binnen van schenkers van ereprij zen en ook de middenstand laat zich niet onbetuigd, wat door de T'.T.-com- missie op hoge prijs wordt gesteld. De T.T.-commissie is dan ook van zin om aan elke deelnemer, die prijs be haalt op deze tentoonstelling, een prach tige prijs uit te reiken, terwijl boven dien alle eerste prijswinnaars en de kampioenen een der prachtige' bekers en medailles zal uitgereikt worden. De opgave voor de deelnemers is tot 1 Dec. voor Breskens en tot de post van 3 Dec. voor de liefhebbers buiten Bres kens. De opening zal geschieden op Zater dag 15 Dec. en de T.T.-commissie prijst zich gelukkig dat de Edelachtb. Heer Burgemeester van Breskens bereid ge vonden is om deze voor Zeeland unieke tentoonstelling te willen openen. Er zullen bonnen verkocht worden van de bekendste liefhebbers en er zal een rad van avontuur aanwezig zijn. Al met al een paar dagen voor de duivenliefhebbers in Zeeland, waar men weer echt van de duivensport kan ge nieten. Actie „Open het Dorp". De actie „Open het Dorp" heeft te Breskens f 1559,27 opgebracht. Ouderavond R.-k. lagere school. Een dezer dagen hield de r.-k. lagere school een ouderavond, waarvoor een grote belangstelling bestond. Men kon voor en na een algemene bespreking het werk van de leerlingen bezichtigen en met het onderwijzend personeel van ge dachten wisselen. Voorts was er een tentoonstelling van boeken ingericht, die bij de ouders zeer in de smaak viel. Het hoofd der school de heer J. Steijaert deelde mede, dat het in de bedoeling ligt de schoolreis dit jaar met alle klassen naar „De Efteling" te maken. Ook zal weer een kerstmiddag gehouden worden. Men heeft een roosterwijziging voor de eerste, tweede en derde klas moeten invoeren, nadat hiervoor toestemming verkregen was van de inspecteur, in verband met het grote aantal meisjes, dat handwerkles krijgt. De roosterwij ziging was noodzakelijk geworden, om dat men door een te klein leerlingental nog geen derde leerkracht heeft kun nen aantrekken. Nadat pastoor A. Ver hoeven het woord had gevoerd, werd de bijeenkomst besloten. St. Nicolaasviering. Evenals voorgaande jaren zal St. Nlcolaas ook nu weer de scholen bezoe ken in onze gemeente. Zo zal hij dinsdagmiddag de R.K. la gere- en kleuterschool met een bezoek vereren, terwijl woensdagmorgen de School met de Bijbel en de Openbare Lagere School aan de beurt zijn. 's Mid dags gaat St. Nicolaas naar de Openb. Kleuterschool, terwijl hij na afloop hiervan een bezoek brengt aan de be jaardensociëteit. Voor de leerlingen van de 3e, 4e, 5e, 6e en 7e klassen der lage re scholen is er woensdagmiddag om 1.30 uur een filmvoorstelling met trac- tatie in zaal „Casino". In verband met de nationale rouw zal er woensdagavond geen rondgang van St. Nicolaas met de muziek plaats hebben. Zeer geslaagde Vogeltentoonstelling De afd. Breskens van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, t.w. de Vo gelvereniging „De Vink", organiseerde Zaterdag en Zondag een grote vogelten toonstelling in zaai „Casino". De pu blieke belangstelling was groot. Er waren ruim 300 inzendingen van alle soorten vogels. Deze mooi opgezette expositie werd nog verfraaid door de bloemen- en plantenshow van de fa. De Roos uit Sas van Gent. Het was voor de keurmeesters, de heren Ch. A. FungKim, Amsterdam; H. J. N. Lubke, Amsterdam; N. H. Oom naast zijn dochter. „Wat 'tl gek mens hè?" lachte José moeilijk, „nooit iets van gezegd". „Zo is ze", zei Bert. En in een plotselinge opwelling sloeg ze haar armen om haar vader heen. „Paps, zou je me, zo groot als ik ben, nog een pak slaag willen geven?" „Waarom kind?" „Omdat ik het verdiend heb". „Lieve José, als we allemaal kregen wat we verdienden. „Nou, ik denk wel dat Anne dit gekre gen heeft omdat ze het verdiend en hoe ze het verdiend heeft. „Dat hebben we eergisteren kunnen zien", zei Bert. „Hé, waar ga je heen?" „Ik ga naar Anne, in het ziekenhuis. En met een grote bos bloemen. Een héle grote, paps. Zou ze er blij mee zijn?" „Met de bloemen zeker; maar meer nog met jou". Bert, hoe druk hij het ook had, liet er nu geen gras over groeien. Zonder veel moeite vond hij zijn oude vriend Dik kers, in het verzet Zwarte Gijs, thans commissaris van politie in een grote provinciestad en via deze relatie had hij het dessier Anne Markus spoedig in telegramstijl op tafel. kens, Zwolle en J. S. Notenboom, Am sterdam, dan ook geen gemakkelijke taak om de zeer vele inzendingen te be oordelen. Wethouder W. C. v. d. Hooft opend de tentoonstelling, waarbij hij zei het verzorgen en kweken van vogels een mooie vorm van vrije-tijds-besteding te vinden. Verder maakte de weth. een compliment voor de fraaie aankleding der tentoonstelling. Tot slot wenste hij het tentoonstellingscomité heel veel suc ces toe. Hierna voerde de heer Hamelink uit Sas van Gent, assistent-districtscom missaris voor Zeeland van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, het woord. Hij feliciteerde de vereniging „De Vink" na mens het district Zeeland met de prach tig verzorgde tentoonstelling, waarbij hij opmerkte, dat momenteel Breskens de boventoon voert met zijn show. Hij wenste de voorzitter, de heer Brevet, heel veel succes en een druk bezochte tentoonstelling. De uitslagen waren als volgt: Kanaries. Goudagaat O.K.: Ie pr., 88pl. pnt., R. Scherbeijn. Oranjerood O.K.: kampioen. 89pl.pnt, A. van Dale. Oranje roodagaat E.K.kampioen, 89 pnt., alsmede drie le pr. E.K. met 88- 88pl. en 88- pnt. en twee le pr. O.K. met 89 en 88pl. pnt., J. v. d. Bunder, le pr. O.K.: 88pl„ Ph. Comelis. le pr. O.K.: 88pl. pnt., J. A. Campfens. Derby le pr. E.K.: 88 pnt. en le pr. E.K.: 88 pnt., P. Morel, le pr. E.K.: 88pl. pnt. en le pr O.K.: 87pl. pnt., W. Wieme. Oranje roodisabel. le pr. O.K.: 88 pnt., P. Morel, le pr. O.K.: 89 pnt., W. Wieme. Zalm. Vier le pr. E.K. met 37pl„ 88-, 87pl. en 88 pnt., A. Stokkerman. le pr. O.K.: 88pl. pn t., A. J. Behage. le pr. O.K.: 89- pnt., J. Boeije. Roodagaat-schimmel. le pr. E.K.88 pnt., J. v. d. Bunder, le pr. E.K.: 88pl, pnt., E. H. de Wandel. Vier le pr. E.K. 88-, 87pl., 87pl. en 88- pnt., J. v. Weel den. le pr. EK.: 88 pnt.. H. Nieuwen- huijze. Roodisabel-schimmel. le pr. O.K.: 88p.l pnt., P. Morel, le pr. EK.: 87pl. pnt., J. v. Weelden. Hoofdgroep Wildzang, le pr. O.K.1 89 pnt., J. v. d. Bunder. Grasparkieten. Kampioen O.K.: 88 p., P. Carels. Grote parkieten, le pr. O.K.: 88 pnt., A. de Reu. Kampioen O.K.: 89 pnt. en twee le pr. met 88pl. en 8 8pnt„ A. Swar- telé. Twee le pr. O.K.: 88 en 88pl. pnt., J. C. v. d. Wege. Kampioen EK.: 89- p., C. Brevet. Tropische vogels, le pr. O.K.: 88 p., C. v. d. Stel. le pr. O.K.: 89 pnt., A. de Reu. Kampioen O.K.: 89pl. pnt., J. de Schipper, le pr. O.K.: 88 pnt., P. J. Sim pelaar. le pr. O.K.: 88 pnt., J. Duininck. le pr. EK.: 87pl. pnt., C. M. v. As. Twee le pr. EK.: 88 en 88 pnt. en kampioen EK.: 89 pnt., H. de Heer. Twee le pr. O.K.: 88 en 89 pnt., mevr. Gijzels. le pr. O.K.: 88 pnt., Iz. Verduijn. Bast. Wildzang x Kan. le pr. O.K.: J pnt., Iz. J. de Jonge. Kampioen EK.: 88 pnt. en le pr. EK.: 88- pnt., C. van Renterghem. le pr. EK.: 88 pnt., C. Bre vet. Kwartels, le pr. O.K.: 89pl. pnt., F. W. Gijzels. Grote parkieten, le pr. O.K.: 89- pnt. en twee le pr. EK.: 88- en 88 pnt., A. C. Ossewaarde. Kneu x Kan. Kampioen O.K.: 88 p., J. Donze. Onze dorpsgenoot de heer R. Praas, ontving bericht, dat hij voor zijn op 19 nov. te Utrecht afgelegde examen Vak bekwaamheid Detailhandelaar Visbe- drijf, geslaagd is. Hij is werkzaam bij de heren F. J. de Muijnck te Vlissingen, die hem ook voor dit examen opleidden. Schoondijke Uitvoering Rederijkerskamer. De Rederijkerskamer „Nut en Genoe gen" te Schoondijke gaf in zaal Wijffels haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer A. P. de Roo, heette in zijn openingswoord allen har telijk welkom. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot burgemeester J. C. Hoftijzer, weth. P. Toesseint en hun Koerierster medewerkster aan ille gale bladen wegbrengen van neerge storte piloten gearresteerd ver hoord door de Sicherheitspolizei (Bert vertrok zijn mond, hij wist maar al te goed wat dat betekende) Wete ringschans gevlucht, vermomd als Wehrmachtshelferin, door de linies naar het zuiden, in Eindhoven gewond. citation van de president van de U.S.A., (Bronzen Leeuw. Haar broer Johannes medewerker van de S.D., na de oorlog gearresteerd, veroordeeld tot twaalf jaar. Thans vrij. Woonde in Duitsland. Een kind, verpleegd in Heideveld. Dat was dat. Hij bergde het rapport op bij de kran tenknipsels ,die hij had bewaard en waarin melding werd gemaakt van de heldhaftige wijze, waarop Anne de kleine Tilly in het brandende huis had gezocht en gered, Haha! Hoe 'n hekel hij ook had aan krantenpubliciteit, dit keer was hij blij geweest. Want nu was Anne, zijn Anne, opeens huizenhoog gerezen in de ach ting der Waalburgers. Haar kamer stond vol bloemen. Mevrouw Charon had haar opgezocht. wat dat be tekende kon Anne zelf maar moeilijk bégrijpen dames. Tevens verheugde het hem de vertegenwoordigers van de zustervereni ging „Thalia" uit Breskens en de Rede rijkerskamer uit Zuidzande welkom te kunnen heten. Hoewel het donateurs- aantal met 14 was gedaald, bedroeg dit nog 410. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven: „Daar moet je een vrouw voor zijn", door Terence Dudley. Het stuk werd vlot gespeeld, ondanks de soms zeer ingewikkelde situaties en handeling. Mevr. de Bruijne-de Muijnk als May Bradburry, gaf sterk spel te zien. Haar expressie was zeer goed. Wat de overige spelers en speelsters betreft, hun spel was goed tot zeer goed, wat duidelijk bleek uit de goede wijze waar op T. Basting de rol van de dorps-poli tieagent Alfred Barnes vertolkte. Aan het slot van de avond sprak de heer de Roo een kort dankwoord. Hij dankte in de eerste plaats de heer van de Bergen, toneeladviseur voor Zeeland, voor diens waardevolle adviezen. De firma Dronkelaar voor de meubilering van het toneel en de toeschouwers voor hun belangstelling. Mej. T. v. Haneghem dankte namens bestuur en spelers de heer de Roo voor het vele werk gedaan om deze uitvoe ring mogelijk te maken. Een reprise van deze uitvoering, die zeker het zien waard is, vindt niet op 1 dec., doch op 15 dec. plaats. Dit in verband met de nationale rouw. Oostburg Wilde zwanen in het Grote Gat. In het Grote Gat, het natuurreservaat tussen Oostburg en Waterlandkerkje zijn weer wilde zwanen gesignaleerd. Dinsdagmiddag zwommen ruim dertig van deze sierlijke dieren in het water en trokken veel bekijks van passerende voorbijgangers en automobilisten. Ook vorig jaar zijn er in Oostburg wilde zwanen waargenomen, doch niet zoveel als er nu zijn. Vrouwenbond N.V.V. vergaderde. De Fed. West Zeeuws-Vlaanderen van de Vrouwenbond N.V.V. vergaderde in de zaal van Victory te Oostburg. De voorzitster, mevr. M. S. Dijk-Lang- straat, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord o.m. tot de in leider van deze middag, de heer L. Op- heikens, van het wetenschappelijk bu reau van het N.V.V. De heer Opheikens besprak de G.S.W.- regelingen en de nieuwe interim rege ling voor de invaliditeitspensioenen, op zeer duidelijke en prettig begrijpelijke wijze. De vakbeweging, aldus spreker, is bijzonder gelukkig met deze interim- regeling, al had zij liever gezien, dat er een volledige arbeidsongeschiktheids wet tot stand gekomen was. De interim-regeling gaat echter uit van een basisloon van f 4870,-terwijl de G.S.W.-regeling uitgaat van een basisloon van f 3600,Dit zal als de regeling tot uitvoering komt per 1 jan. a.s. wellicht aanleiding geven tot moeilijkheden, die echter ondervangen zouden kunnen worden, indien het ba sisloon van de G.S.W.-teweragestelden (totaal 80.000 in Nederland) ook op getrokken zou worden. Uitvoerig ging de heer Opheikens nog in op de verschillende aspecten van de U.S.W.-regeimg en die van de regelin gen voor de beschuttende werkplaatsen. Vervolgens gaf de heer Dekker, direc teur van de werkplaats „Het Lam" te oostburg, een uiteciizeiting over de tot standkoming van de werkplaats te Oost burg en de aard van de aldaar te ver richten werkzaamheden. Na de koffiepauze werd een bezoek gebracht aan de werkplaats te Oostburg, waar de verscniliende werkzaamheden uitvoerig werden bekeken. Mevr. Dijk bracht namens de bezoek sters hartelijk dank aan de directeur voor de gelegenheid de werkplaats te mogen bezicntigen. Biervliet „Open het Dorp". De radio- en t.v.-actie „Open het Dorpis ook te Biervliet aangeslagen, maandagavond werd door enaeie win keliers 1 218,26 op het postkantoor over- nanuigd. Deze week nog zuilen enkeie honuerden sleuteltjes huis aan huisver- koent worden om de actie nog verder te ondersteunen. In de verscniliende be drijven zijn nog collectes gehouden. aluin Vorige week vrijdag was er een wed strijd tussen de Schietverenigingen uit Breskens en Sluis. De uitslag was 853810 in het voor deel van Breskens. FILMNIfcllWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 1 Dec., aanvang 8 uur, Laurence Harvey in het boeiende film werk: „Fatale Begeerte". Een verhaal uit het leven van kermisgasten, waar liefde, haat en plichtsbesef elkaar af wisselen. Een film vol spanning en ro mantiek Zondag 2 Dec., aanvang 4 en 8 uur, Louis Hayward in de grote avonturen film: „De nieuwe avonturen van Kapi tein Blood". Een verhaal uit de tijd dat mannen hun recht en vrijheid moesten bevechten met het zwaard. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE GEBOORTEN: 19, Ria Marcella Celina, d. van Urbaine Amand Cesar van Waes en van Eliana Leontina Parldaen; 24, Marinus, zn. van Hubrecht Jan de Bliek en van Maria van der Meulen; 28, Ja cob Hendrik, zn. van Arrien Velthuis en van Elizabeth Jacomina Jansen (geb. te Oostburg). HUWELIJKEN: 11,Johannes Abraham de Smit, oud 28 jaar, wonende te Grce- de en Neeltje van Hoeve, oud 22 jaar, wonende te Schoondijke. OVERLEDEN: 1, Sara Janssen, oud 71 j„ echtgenote van Martinus Jacobus Zonnevijlle, wonende te Schoondijke (overleden te Groede)13, Comelis Donze, oud 81 J. INGEKOMEN: 12, Jan W. Stuifzand en echtgenote van 's Gravenhage naar Dorpsstraat 66; 19, Johannes J. Blaak man van Hoofdplaat naar De Biltstraat 7; 30, Ivana Blaakman-Gros van Eind hoven naar De Biltstraat 7; 31, Arrien Velthuis van Biak, Nieuw-Guinea, naar Magdalenaweg 8; 31 Jan de Dreu en gezin van Middelburg naar Pr. Beatrix- straat 6. VERTROKKEN: 28, Adriana de Nooijer- van Espen van Willemsweg 57 naar Vlissingen; 11, Neeltje de Smit-v. Hoeve van O 69a naar Aardenburg; 15, Hen drik A. van Bottenburg van Lange Hee renstraat 17 naar Noordwijk; 22, Willy C. de Jonge van 041 naar Oostburg; 26, Hendrik Jilleba en dochter van Losser - straat 2 naar Vlissingen: 30, Maria L. Tournois-Verstrenge van W 68 naar Huist. GEMEENTE BRESKENS over de maand oktober. GEBOREN: 10,Peter Robert, zn. van Adrie Lobel en van Janneke Leonie Boeckhout; 18. Leendert Albertus, zn. van Comelis Jannis Wesdorp en van Jacoba Jacomina Schrier; 1, Abraham Willem zn, van Abraham Florent Voogd en van Cornelia Sara Maria Clement (geboren te Oostburg). HUWELIJKEN: 19, Jacob van der Vis, oud 26 jaar, wonende te Texel en Willy Roth, oud 19 jaar, wonende te Breskens; 25, Bruno Gasperoni, oud 36 jaar, wo nende te Cesena (Italië) en Suzanna Cornelia Verstraaten, oud 71 jaar, wo nende te (Breskens. OVERLEDEN: 8, Elisabeth van Male, oud 76 jaar, gehuwd geweest met Izaak Bouwens. INGEKOMEN: 4, Adriaan D. P. Dubbel man, van Dort naar Boulevard 4; 8, Victor C. Calon en gezin van Sas van Gent naar Crocusstraat 14; 16, Abra ham A. Kotvis van Retranchement naar Boulevard 67; 16, Petrus L. Scherbeijn, van Hoofdplaat naar Fuchsiastraat 13; 30, Wilhelmina D. van Grol, van Utrecht naar Begoniastraat 7. VERTROKKEN2, Anna Levina Lena Cappon, van W 25 naar Voorburg; 4, Jacob Rijn en gezin, van Scheepvaart- straat 3 naar Goes; 4, Frans Sigmond, van Dorpsstraat 34 naar Rotterdam; 16, Willem Boon en echtgenote, van Vogelenzang 4 naar Hellevoetsluis; 13, Comelis van de Sande en gezin van Dorpsstraat 13 naar Temeuzen; 16, Neeltje J. Vermeulen, van Ph. van Kleefstraat 6 naar Hulst; 24, Cornelia H. du Fossé, van Mercuriusstr. 3 naar Goes; 25, Johan Poppe en echtgenote, van Wulpenlaan 12 naar Oostburg; 25, Theofiel A. M. de Badts naar Nieuw- Ginneken; 25, Suzanna L. Verstraaten, e.v. Gasperoni, van Dorpsstraat 34 naar Cesena (Italië)29, Abraham C. Leen- houts, van Dorpsstraat 75 naar Tangay- ka (Br. Afr.). 1.1 \4 MILLIOEN GEREGISTREERDE TELEVISIETOESTELLEN. Vorige week Woensdag werd bij de Dienst Luister- en Kijkgelden het 1.1|4 millioenste televisietoestel geregistreerd. Op 1 Nov. j.l. bedroeg het aantal aan gegeven televisie-ontvangers 1.234.368. De registratie van het millioenste tele visietoestel vond op 14 Nov. 1S61 plaats. Er waren op 1 Nov. 2.602.885 radio toestellen aangegeven tegen 2.600.537 op 1 Oct. j.l. Het aantal aansluitingen op de Draad omroep bedroeg op 1 Nov. j.l. 468.562 (per 1 Oct. 469.093). Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Voo wordt te BRESKENS, in de in samenwerking met alle kei het gemeentebestuur en de gehouden naar aanleiding van het overl Wilhelmina.

De Schakel | 1962 | | pagina 2