nilU/FNflIIK V CORSET"! BOBBE H.K.H. Prinses Wilhelmina overleden UUHiLnUIJR X? Vj Surchtstraat 13 Ju 11 OOSTBURG St. Nicolaas geeft nuttige geschenken Ook voor Uw St. Nicolaas- cadeaus ANNE'S GEHEIM de Qhakel ALG. NIEUWS BLAD r~ ALG. NIEUWS VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN DRUKKERS-UITGEVERS: SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. jöe Jaargang - Ar. 897 Vrijdag 30 Nov. 1962 Verschijnt iedere rrijdag A bonnementsprij x t 1,15 p. kw.; franco p. post f1,50 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (01172) 429 p Woensdagmorgen vroeg nam het Nederlandse volk met diepe ontroering kennis van het toch nog plotseling over lijden in de afgelopen nacht van H.K.H. Prinses Wilhelmina, in de leeftijd van 82 jaar. In haar is heengegaan een tedere landsmoeder, die steeds met grote belangstelling op schier ieder terrein meeleefde met haar volk. Ook overal in het buitenland is steeds met grote waardering gesproken over de vele goede eigen schappen van onze oud-Koningin. Onze deelneming gaat ook uit naar het achterblijvende Koninklijk gezin, dat zeker de raad en steun van „Moeder" slechts node zal missen. De begrafenis is bepaald op zaterdag 8 december a.s., in de Nieuwe Kerk te Delft, waar het stoffelijk overschot van Prinses Wilhelmina zal worden bijgezet in de Koninklijke grafkelder. Wij zullen Haar nagedachtenis in diepe eerbied en dank baarheid blijven gedenken. Dat Zij ruste in vrede. MEDISCHE Suède jasjes kort en lang model reeds vanaf f 149,- Pullovers, vesten, rokken, overgooier# eerst kijken bij Uw Modehuis in Vlissingen I Plaatselijk Nieuws Aardenburg Benoeming nieuwe burgemeester. Met ingang van 16 Dec. heelt de ge meente Aardenburg weer een nieuwe burgemeester. Het is de heer M. G. M. van Berckel uit Renkum, die de heer J. M. A. C. van Dongen gaat opvolgen. De nieuw benoemde burgemeester is commies ter secretarie te Renkum en chef van het kabinet van Renkums bur gemeester. Burgemeester van Berckel is 34 jaar oud en geboren te Amsterdam. Hij is lid van de K.V.P. De heer van Berckel heeft geen ge zin, doch is verloofd met mej. mr. Wrees- mann. Volgend voorjaar hoopt de nieu we burgemeester de deur van zijn ambts woning te ontsluiten voor zijn bruid en haar als zijn echtgenote binnen te lei den. De heer van Berckel bezocht Aar denburg al en kent dus zijn nieuwe ge meente enigszins. De nieuw benoemde burgemeester kreeg zijn opleidng in Den Haag, waar hij het lyceum volgde. Daarna vatte hij de studie gemeente-administratie aan. Hij was adjunct-commies ter secretarie te Berkel en Rodenrijs, daarna was de heer van Berckel werkzaam te Renkum. Waarschijnlijk zal de nieuwe burge meester op 14 Dec. a.s. geïnstalleerd worden. De gemeente Aardenburg maakt zich op om van deze installatie een pret tige gebeurtenis te maken. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 27 Nou meneer, dan zou ik haar maar niet te veel vermoeien. Het eerste wat ze ncdig heeft is rust". Bert knikte begrijpend. „Maak je nergens zorg over", zei hij, „we zijn allemaal oké. Het huis is eh. d'r is niet zoveel van over. Maar dat is het minste". „Wat is dan 't meeste?" fluisterde ze, even de oude ondeugd in haar ogen. „Jij. schat!" HOOFDSTUK XVIII „Wees welkom in de kring. „Vader", zei José. „Ja, meisje". Ze zaten in de kamer van de grote villa van meneer Charon, die een deel van zijn kast-van-een-huis meteen had ontruimd om Bert zo lang te huisvesten, tot hij een tijdelijke woning had ge vonden. Zijn eigen huis was zo bescha digd, dat herstel niet meer mogelijk was. „Ik ben erg. onbescheiden geweest". „Zo?" zei hij, vermaakt verwonderd. Zuldzande Raadsvergadering Als gevolg van een verhoogde uitke ring uit het gemeentefonds en enkele z.g. verfijningsuitkeringen, heeft de ge meente Zuidzande weer een sluitende begroting. De totaalcijfers van de De- groting zijn: inkomsten en uitgaven gewone dienst f 213.464,22 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 3.374,74. De kap.dienst heeft een tekort van f 69.670,02. In de begroting is een bedrag van f 10.000,- opgenomen voor de herbestra ting van verschillende wegen, terwijl ook een bedrage is uitgetrokken voor voorzieningen aan de kleuterschool. Voorts is een plan in wording om de straatverlichting te verbeteren, alsmede voor de verbouwing van het gemeente huis. Hiervoor is totaal f 5000,- gere serveerd. De raad kreeg een groot aantal subsi dieverzoeken te verwerken. De drie mi litaire stichtingen, die militaire tehui zen beheren, kregen ieder een bedrag van f 5,- toegekend. De Vereniging de Hollandse Molen kreeg ook f 5,- subsidie toegewezen. Voor het te Oostburg gegeven concert door de Instrumentale Muziekvereniging te Middelburg, werd een bijdrage van f 40,- gegeven. De subsidies voor de verzorgingsda- gen van de Kraamzorgcentra werden van f 1,- per dag op f 2,- per dag ge bracht. De plaatselijke muziekvereniging „Ver Het zou wel weer een dwaasheidje van José zijn, deze bekentenis. Maar hij zag toch dat haar gezicht ernstig stond en opeens was zijn volle aandacht voor haar. „Toen de boel in brand stond", zei José, „hebben ze nog het een en ander uit huis gehaald. Ook dat kastje. u weet wel van Anne". Bert constateerde dat ze gewoon over Anne sprak, als was het een oudere vriendin. „Ze hadden er zo ruw mee omge sprongen", ging José verder, „dat het deurtje was verwrongen. het kon makkelijk open. Enne. ik heb er in gekeken". „Dat komt niet te pas", vond Bert ge streng. „Nee. zei ze kleintjes. „Wou je me dat vertellen?" „Ja. maar nog meer". „Je hebt toch niet. je hebt er toch niet in zitten scharrelen?" „Ja", erkende José. Er was iets in haar toon, dat Bert opviel. Het was geen boetvaardigheid, geen spijt eerder onderdrukte opwinding. José stond op, greep naar haar tas. „Ik heb het er uitgehaald en meege bracht. Ik was bang dat het anders wel eens. verloren kon gaan. Als ik ver keerd gedaan heb moet u het maar zeg gen. Ik kan het ook niet helpen dat vallen voor de ontheffing van de luister bijdrage. Deze regeling heeft het voor deel, dat deze door Rijkswege vastge stelde normen precies worden uitge zocht en met de levensonderhoudkos- ten meegaan. Tijdens de rondvraag bracht de heer Risseeuw onder de aandacht van de raad, dat steeds meer particulieren er toe overgaan hun woningen voor re creatiedoeleinden aan buitenlanders te verkopen. Dit neemt steeds grotere en verontrustende vormen aan, te meer, daar er ook ln eigen gemeente nog een lange rij woningzoekenden is. De voorz. deelde mede, dat B. en W. deze ontwik keling nauwgezet zullen gadeslaan. Ook B. en W. zouden liever zien, dat de wo ningen voor permanente bewoning ver kocht zouden worden. Er zijn echter geen afdoende maatregelen om de ver koop van woningen aan buitenlanders voor recreatiedoeleinden te voorkomen. Het is een vervelende kwestie, aldus de voorz., die we opnieuw in de nabije toe komst zullen bekijken. Breskens Biljarten. Te Breskens vond de ontmoeting plaats tussen A.B.C.Zeebrugge. We gens de grote opkomst moest er in 't Vissershuis en in Café Du Commerce gespeeld worden. A.B.C. was weer in zeer goede vorm. waardoor Zeebrugge met een grote nederlaag genoegen moest nemen. Ondanks deze nederiaag kre gen zij toch de beker mee naar huis. door die brand alles in 't honderd ge lopen is". „Ja", knikte José, „zo is ze". Ze gaf haar vader een oude porte feuille met een bundel papieren er in en bleef hem vol verwachting aanzien. Bert aarzelde. Moest hij deze papieren niet oninge- zien aan Anne geven? Maar. José had ze al gezien. Plots bekroop hem een vrees. José deed zo eigenaardig. zouden die papieren. toch. Resoluut opende hij de portefeuille. Het eerste wat hij zag was een ver geeld exemplaar van een gestencild ver- zetskrantje. Een met potlood omlijnd bericht viel hem op. Het was een waar schuwing tegen Johannes Markus, alias 'Ban der Mark, alias Joop Koopman, die zich voordeed als verzetsman en aan sprakelijk was voor de arrestatie en de dood van verscheidende verzetsmensen. Automatisch namen zijn hersens het op. Dus in dat opzicht had Charon gelijk gehad. had de roddel het bij het rechte eind. Er waren andere papieren: drie per soonsbewijzen, een op naam van Anne Markus, een op naam van Grethe de Bruin, verpleegster en een op naam van Antonia Goemaat. verpleegster. Ze droegen alle drie het portret van Anne Markus. als aandenken aan dze zeer spori'eve wedstrijd. Nadat beide voorzitters nog een woord van wederzdijse dank hadden gespro ken, ging men over tot een gezellige maaltijd. Er werd in 15 beurten gespeeld. De uitslag was als volgt: A.B.C.Zeebrugge 104. A.B.C. 494, Zeebrugge 387 caramboles. Grote Provinciale Postduiven- tentoonstelling. Het ligt in de bedoeling van de T.T.- Commissie van de Postduivenvereniging „Nog Sneller" te Breskens, om ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan van deze vereniging, op 15 en 16 December 1962 een grote Provinciale jubileum tentoonstelling te houden in zaal „Ca sino" op het Oranjeplein, waaraan iede re georganiseerde duivenliefhebber in de Prov. Zeeland kan deelnemen. Er zullen 4 keurmeesters aanwezig zijn om deze duiven in de hand te keu ren in de 12 klassen, waarin men kan inzenden. Het is voor het eerst in Zee land dat ook een kampioensklasse aan- In een half doorgesleten envelop een brief. Opnieuw aarzelde Bert. „Heb je die opengemaakt?", vroeg hij José. Ze schudde het hoofd. „Nee. .wat ik heb gezien, was zo te zien. ik heb niets opengemaakt". „Dan doe ik het ook niet. Trouwens, ik vertik het. Dit is van Anne, het gaat me niets aan". „Ik denk van wel", zei José veelbete kenend. „O ja vader, ik denk van wel. Kijk maar es verder". Een stijf, dik papier vouwde Bert nu open en zat een ogenblik als een stand beeld. In sierlijke letters vermelde daar een plechtige oorkonde, dat de Presi dent der Verenigde Staten dank bracht aan Miss Ann Markus voor de grote diensten, door haar bewezen bij de hulp aan geallieerde piloten. Er was ook nog een étui. Bert opende het, ditmaal zonder aarzelen. Hij keek naar wat daar lag op wit fluweel en wat hij zag werd onduidelijk door een floers voor zijn ogen. „Wat is dat vader?" vroeg José, bijna fluisterend. „Dat is", zei Bert en er klonk eerbied in zijn stem. „de Bronzen Leeuw". „Sjonge", zei José. Of dat zei ze eigen lijk niet. ze zei het veel krachtiger en op ieder ander ogenblik zou Bert haar vermaand hebben haar taal eens een beetje te kuisen. Maar nu stond hij

De Schakel | 1962 | | pagina 1