FRI-KI Braadkuikens BOBBE alg nieuws blad alg. nieuws voor west zeeuws-vlaanderen Eet NU goedkope f2,95 per kg. Willem Fenijn, Breskens T werinie' Mode van BOBBE. 98 ANNE'S GEHEIM de Qhakel r~ iêe Jaargang - Nr. 893 Vrijdag 2 Nov. 1962 Verschijnt iedere vrijdag A bonnementsprij s t 1,15 p. kw.; franco p. post f1,50 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (01172) 429 VJ DRUKKERS-UITGEVERS F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. Flaatselijit Nieuws Breskens itaadsvergadering Het laatste agendapunt van de ge meenteraadsvergadering te Breskens leverde maandagavond het grootste struikelblok op. In een uitgebreid en gemotiveerd voorstel deden B. en W. de raad het voorstel de bouw van het gemeentehuis onderhands aan te besteden aan de fa. Gebr. W. en B. Christiaansen te Oost- burg voor een bedrag van 223.800, terwijl de begroting van de architect f 220.166,86 bedroeg. Dit bedrag moet nog vermeerderd worden met de kosten van dekvloeren, centrale verwarming, de inrichting van het gemeentehuis en de architectkos- ten.Met nog enkele bijkomende kosten moet dit alles worden geraamd op 127.000,Voorts moet er nog een be drag gereserveerd worden voor de no dige voorzieningen aan het tijdelijke gemeentehuis, terwijl de raad tevens werd voorgesteld voor het houden van raadsvergaderingen, trouwpartijen etc. het jeugdgebouw „De Uitkomst" te hu ren. Het was de heer de Kruijter, die het vuur gericht op het college van B. en W. opende. Hij meende, dat het voor een gemeente op de weg ligt een bouw werk als het gemeentehuis openbaar aan te besteden. Het zal voldoening ge ven, aldus de heer de Kruijter, als ie mand uit de gemeente zelf het gemeen tehuis bouwt. Bovendien voerde hij aan, dat de fa. Christiaansen aan de 33 wo ningen, die zij onderhanden heeft voor de Woningbouwver., bijzonder slecht opschiet. De gemeentenaren, aldus de heer de Kruijter, zullen dit onder hands aanbesteden allen verwerpen. De heer A. Leenhouts viel de beste ding uitermate tegen. Hij meende dat er indertijd een zeer slechte begroting- is gemaakt en vroeg ook, waarom de eigen mensen geen gelegenheid gehad hebben bij een onderhandse aanbe steding in te schrijven. Voorts infor meerde hij, waarom het schilderwerk niet in de bestedingsprijs is opgenomen. Hij meende dat dit de gemeente veel meer geld gaat kosten dan een open bare besteding gekost zou hebben. Ook de heer J. W. Carels was tegen een onderhandse aanbesteding. Waarom, zo was zijn vraag, mogen de eigen aan nemers niet bouwen aan het huis der gemeente? Zijn ze soms niet capabel? Zij hebben toch belangrijk bijgedragen tot de opbouw van de gemeente Bres- kens. Al meent de architect nu, dat een onderhandse besteding goedkoper is, dat zou eerst kunnen blijken als er werke lijk een openbare besteding gehouden zou worden. De heer J. Vergouwe verklaarde na mens zijn fractie, dat men verheugd is, dat het plan voor de bouw van het ge meentehuis eindelijk bestedingsklaar is. Hij vond een onderhandse aanbesteding een goede oplossing. Wel wilde de heer Vergouwe graag in het contract op genomen zien, dat de bouw van de wo ningen, welke ook door de fa. Christi aansen wordt uitgevoerd, door de bouw van het raadhuis niet zal stagneren. De heer J. de Nooijer verklaarde nog, niet tegen onderhandse besteding te zijn, doch betuigde zijn spijt, dat er geen aannemer van Breskens bij deze bouw betrokken zal zijn. In eerste instantie beantwoordde wethouder P. Zegers de vragenstellers. Hij meende, dat gezien de huidige situ atie op de bouwmarkt, een onderhandse aanbesteding de beste oplossing zou zijn. Al zegt men nu dat een openbare besteding goedkoper zal zijn, dan zal dat altijd nog moeten blijken. Zo min als ik kan aantonen, dat een onder handse besteding goedkoper is, kunnen de opposanten aantonen, dat een open bare aanbesteding van de bouw van het raadhuis goedkoper uit zou vallen, al dus de wethouder. Hij stelde, dat overeengekomen zal moeten worden met de aannemer, dat geen personeel aan de woningbouw te Breskens zal mogen worden onttrokken. Grote aannemersbedrijven. aldus spreker, ontbreken thans in Breskens. Daarom leek het de architect en de Centrale Dienst beter om het gemeen tehuis onderhands aan te besteden. Op de suggestie van mevrouw Niermans, de oude bejaarden-sociëteit te gebruiken voor trouwpartijen en raadsvergaderin gen, ging de wethouder niet in. Hij vond dat dit gebouw als tijdelijk onderko men niet voldeed. Over het opstellen van de begroting merkte de wethouder nog op, dat deze al enkele jaren geleden is opgesteld. Er was toen geen rekening gehouden met de lonen, die ondertussen belangrijk zijn opgetrokken, terwijl ook verschillende materialen belangrijk duurder zijn ge worden. In tweede instantie spraken verschil lende raadsleden nogmaals hun misnoe gen uit over deze besteding. De heer M. de Boer liet nog een waarschuwend ge luid horen. Als dit voorstel wordt afge stemd, vrees ik, dat er een veel hoger bedrag bij openbare besteding uit de bus komt. gezien de huidige schaarste op de bouwmarkt. Nadat over en weer nog van gedachten was gewisseld, waarbij ech ter weinig nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Voor het voorstel stemden 5 raadsle den. Tegen stemden Mevrouw M. Nier- mans-Gossije en de heren J. W. Carels, A. Leenhouts, Th. Cambier, C. de Kruij ter. Doordat wethouder Van der Hooft er niet was om de doorslaggevende stem uit te brengen, staakten de stemmen. Het voorstel zal tijdens de volgende raadsvergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. Bij de opening der vergadering deel de de voorzitter, burgemeester J. A. Eekhout, mede dat wethouder Van der Hooft wegens ziekte de vergadering niet kon bijwonen. Onder de ingekomen stukken was er een overzicht van de inkomsten en uit gaven van de Stichting Visserij dagen, van de dit jaar gehouden feesten. Er is een batig slot van 2000, Mevrouw M. Niermans informeerde naar een verschil van mening, dat er zou zijn tussen de Buurtvereniging Spuiplein en het Bestuur van de Stich ting, betreffende een door hen opge tuigde praalwagen. Deze vereniging zou de beschikbaar gestelde subsidie nog niet hebben ge kregen voor de praalwagen. Men is over Beleefd aanbevelend, Boulevard 38, Te!efoon01172-506 daze gang van zaken zeer ontevreden, aldus spreekster, en overweegt om vol gend jaar niet mee te doen. De burgemeester zei, dat de Stichting geheel zelfstandig is, haar eigen bestaan leeft. Hij wist ook niet of er inderdaad onregelmatig gehandeld is. De heer X. de Jonge sprak zijn vreug de uit over dit batig slot en uitte de wens, dat de gehele Bresker.se bevol king volgend jaar weer achter de festi viteiten zal staan. Uitvoerig werd gesproken over de gang van zaken bij de Ontwikkelings commissie West-Zeeuws-Vlaanderen. Ongenoegen werd uitgesproken over de geringe activiteiten van deze commissie. De raadsvoorzitter deelde mede, dat door ziekte van bestuursleden het werk van de commissie inderdaad gestag neerd heeft. Er is een nieuw bestuur gevormd, dat weer activiteiten zal ontplooien. Bo vendien geschiedt er veel werk.dat niet direct naar buiten zichtbaar is. De raadsleden merkten nog op, dat men bijeenkomsten van de raden van West- Zeeuws-Vlaanderen, waar eer. gedach- tenwisseling over de gang van zaken kan plaats vinden, wel weer gewenst vond. De burgemeester zeide de suggestie te zullen doorgeven. Medegedeeld werd, dat bestratings-, rioleringswerken etc. in het uitbrei dingsplan West zijn aanbesteed en dat het werk werd opgedragen aan de fa. Geldof voor 137.445, Besloten werd een subsidie te ver strekken. voor het te Oostburg op 9 november a.s. te geven symphonlecon- cert.van 75, Een verzoek van de commissie voor Hygiène van het kind in Zeeland om de haar toegekende jaarlijks subsidie te verhogen tot f 2,- per verzorgingsdag, werd aangehouden tot de begroting voor 1963 aan de orde komt. Na een zeer breedvoerige discussie werd besloten aan de Ned. Heide Maat schappij op te dragen het maken van een wegenlegger voor 1600, De algemene politieverordening werd door de raad gewijzigd. Er werd een artikel in opgenomen, dat het gebruik van de gemeentelijke bankhelling regelt voor reparatie en schoonmaken van schepen. De heer Van Oostenbrugge werd met algemene stemmen in vaste dienst benoemd als mijnknecht. Voor het aanschaffen van 40 psalm- boekfïs ten behoeve van het openbaar onderwijs werd een bedrag van 76, uitgetrokken. Mej. J. L. Verstraete uit Hoofdplaat werd met 9 stemmen in vaste dienst benoemd als leidster aan de Openbare Uet Li. facudai.tLi.cfi am tuuntLg.e.i. te frijn Nu jong zijn. Alles vóór je hebben. Alles durven. Aparte dingen dragen. DUS: Mantels om zo in weg te dansen. Mode uit Parijs. Pittig jong vertaald. Twintigers houden van kleur, en de mohaiiruit van een ruime mantel en geweven in frisse schotse kleuren, shawlkraag en ronde schouderlijn O O 50 Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij Uw Modehuis in Vlissingen Kleuterschool. Aan de heer De Milliano werd grond verkocht ter grootte van circa 840 m2 gedeeltelijk voor f 11,25 tot een diepte van 20 meter en 3,per m2 voor de verdere diepte. Betreffende een voorstel, om het we- deropbouwplan zodanig te wijzigen, dat de bouw mogelijk wordt van een FEUILLETON door TOM LODEWIJK 24 dat deze dame het ook helemaal nip prettig vond dat er over een der leiden de figuren van het bedrijf een der naas te medewerkers van haar man, zulke praatjes in Waalburg de ronde deden. Zij deed er derhalve haar best voor die praatjes in circulatie te houden. Niet alleen was zij de geestelijke moeder van het verhaal over het vermeende idiote kind van Anne, maar haar speurneus had nog iets anders ontdekt, waarvan ze zich veel voorstelde. Ook dit nieuws v/as reeds in bepaalde kringen gemeen goed, hoewel de van Heemstra's, de vrienden van Bert, er onwetend van waren. Men wist niet te goed, hoe de verhouding tussen de beide families was, om die er in te betrekken. Bert zou het wel horen. Maar dat wist hij niet, toen hij door de marmeren gang naar het directie kantoor liep. „Ga d'r bij zitten", noodde Charles Charon. „Sigaar?" Het gewone ceremonieel van bandje- afdoen, puntje-knippen en vuurgeven ten einde, viel hij maar meteen met de deur in huis, want zo was hij. „Zoals je weet, Bannink, gaat Gijs- berts er over drie maanden uit". Bert knikte. „Ik heb er ernstig over zitten peinzen wie hem zou moeten opvolgen". Bert vertrok geen spier. Hij wachtte af. Al vroeg hij zich wel af, waarom de baas zo ernstig had moeten peinzen. of was dat alleen maar om gewicht aan het standje te geven? „Onder gewone omstandigheden was dat niet nodig geweest. Dan zou ik over geen ander dan jou gedacht hebben". Het trof Bert midden tussen de ogen. Hij zat daar een ogenblik als verdwaasd, en het ontging de directeur niet. „Kijk je daar zo van op?" „Ja, daar kijk ik van op. Ik zou haast willen vragen: in hoeverre zijn de om standigheden dan zo ongewoon?" Ir. Charon tipte heel zorgvuldig en langzaam de as van zijn sigaar. Zonder twijfel- Bannink was geschrokken. En Bannink was beslist geen comediant. Zou het mogelijk zijn, dat de vent van niets wist? Zou die vrouw hem zó in gepalmd hebben, dat. „Bannink", zei hij, de vingers tegen elkaar spitsend, „we moeten eens als mannen met elkaar praten". „Dat deden we al, dacht ik". „Goed, goed. hebben we altijd ge daan. Kon ook nietwaar? Maar ik be doel. ik ga me misschien bemoeien met dingen die jij beschouwt als uitslui tend jouw privé-zaken. Vooraf vraag ik: geef je me daarvoor verlof, of heb je liever dat ik zwijg?" „Ik heb geen privé-zaken waarover ik met u niet zou durven praten, meneer Charon. En ik zou uw openhartigheid op prijs stellen". „Goed. Je bent hertrouwd, niet?" Nee er was een spoor van een glimlach op zijn gezicht „ik ga je niet kapittelen dat je mij daarvoor geen toestemming hebt gevraagd, want niet alleen is dat hele maal jou zaak, maar ik geef je groot ge lijk. Een vent als jij moet niet alleen blijven zitten en als jij dan een vrouw vindt waarmee je. gelukkig kunt zijn, ben ik daar blij om. Gelukkige mensen zie ik graag in mijn bedrijf, en het zijn de prettigste medewerkers. Ik geloof niet. Bannink, dat je prestaties in het bedrijf, geleden onder dit feit. in tegendeel. En beschouw dit maar als een blijk van openlijke waardering". Bert knikte gespannen. Dat was het schepje suiker, nu kwam het bittere drankje. „Bannink, kerel", zei Ir. Charon en opeens was er tussen de beide mannen een vertrouwelijker sfeer „neem me n et kwalijk als ik je dit vraag, maar heb je naar de eh. antecedenten van je tweede vrouw ook informaties ingewon nen?" „Informaties. „Ik geef toe, dat het niet het eerste is waar je aan denkt, vooral niet als de liefde in het spel is. maar je bent geen jonge kerel, je bent zakenman, je hebt hier een positie, je hebt een gezin". „Toen ik trouwde", zei Bert koeltjes „was meneer Van Kinsbergen, de direc teur van de N.V. Mercuur en, zoals u weet. voorzitter van de Kamer van Koophandel, de getuige van mijn vrouw. Op zijn eigen verzoek. Hij beschouwde het als een eer. Dat. meneer Charon, is voor mij genoeg. na alles wat ik met mijn eigen zintuigen, met mijn verstand en mijn gevoel, heb kunnen waarne men". „Zozo. jaja. Van Kinsbergen. vast geen kwajongen. ken 'em goed hebben, vaak samen gejaagd". „Meneer Charcn", ging Bert tot het offensief over „we zouden als mannen spreken, nietwaar? Laten we afspreken dat als ik deze kamer verlaat, dit ge sprek vergeten is, dat we er nooit meer op terugkomen, wat ook de afloop mag zijn. maar wilt u me dan precies vertellen wat u weet, of denkt te we ten?" Ir. Charcn dacht na. „Dat is een billijke vraag. Ja, laten we er niet om heen draaien. Luister Bannink; de nieuwe adjunct-directeur van ons bedrijf moet een man zijn, die min of meer onaantastbaar is. Hij moet, om maar concreet te zijn, niet het voorwerp zijn van allerlei praatjes. Nu zijn er twee mogelijkhe den die praatjes zijn waar of het is laster. Als ze waar zijn, dan maakt dat

De Schakel | 1962 | | pagina 1