TYPISTE STURKA Zeeuwse Reisgids REGENKLEDING JACOBS-v. Dixhoom, Breskens Speciale Televisie-aanbieding 1 JACOBS-van Dixhoorn, Breskens iijwieWel VAN MEENEN, Breskens. Bromlietsen, rijwielen, driewielers, roiscliaatsen, zaklampen, regenkleding LEERLIHG-HETTENMMER najaarscolleclie sloffen A. J. van de Vijver-Donze ÏLau^ana Firma Schippers Naula Land- en Tuinbouw Kon. Nederlandse Sshouwburg Ie Geul. Gemeenie Breskens reinigingsrechten 1962 kolenhaard A. Bondewel hutkoffer „Maison Moderne" Geen Goed zo goed als Ylcumna ondergoed 1 Groede Aanrijding. Gisteravond, om kwart voor zes, is op de kruising Breskens-Groede-Schoondijke, nabij hotel „Buitenlust", een verkeersongeluk ge beurd. De heer Th. d. B. uit Groede, die per bromfiets van Breskens op weg naar huis was, werd bij het oversteken van de weg aldaar gegrepen door een bestelauto, komen de uit de richting Schoondijke en bestuurd door de heer J. M. de V. uit Vlissingen. De heer d. B. werd tegen het wegdek ge slingerd en liep hierbij dusdanig letsel op, dat dokter Ossewaarde uit Breskens, die de eerste hulp verleende, overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk achtte. Win keiiesvereniging opgerich t. Gisteravond werd in hotel „De Drie Ko ningen" te Groede door een aantal bijeenge komen winkeliers een winkeliersvereniging op gericht. In het voorlopig bestuur werden ge kozen de heren: J. Versprille, voorzitter; J. Goud, secretaris; P. Brakman, penningmees ter; D. Verherbrugge, vice-voorzitter en J. Wolberts, wnd-secretaris. Het ligt in de be doeling van het bestuur een St. Nicolaas-actie te organiseren. Een goede raad! De oogst is weer zo goed als geborgen en de stoppel is weer bloot komen te liggen, de landbouwer gaat nu weer de zo noodzakelijke stoppelbewerkingen toepassen. Toch is het maar half werk als men zijn werkzaamheden beperkt tot het stoppelploegen, het cultivateren, het schij veneggen of wat dan ook. Juist vóór deze werkzaamheden is het van groot belang reeds die meststof fen aan de grond toe te dienen die zich bij uitstek hiervoor lenen. Dit zijn o.a. de stalmest, ruwe kali- zouten en Thomasmeel Deze meststoffen komen het beste tot hun recht wanneer ze oppervlakkig door de grond worden gewerkt voor dat het wintervoor- of zaadvoorploe- gen plaats vindt. Met het oog op de drukke voorjaars werkzaamheden is het noodzakelijk thans reeds te doen wat mogelijk is op dat de basis voor een goede oogst niet in de knel komt. Bovendien profiteert men nog van meststoffenprijzen die in het najaar aanmerkelijk lager liggen dan in het voor j aar. Vooral voor een product als slakken- meel is dat van groot belang. Kantongerecht Oostburg De landbouwer E. J. G. uit Aarden burg had tijdens de vorige zitting in Aug. heftig ontkend, dat hij, zoals in de ten lastelegging was vermeld, met zijn bromfiets te Aardenburg de Rijks weg bereden zou hebben, inplaats van op het naast de weg gelegen rijwielpad. Indertijd was deze zaak aangehouden voor het horen van de verbalisant, die persoonlijk de overtreding zag. Ook thans ontkende dhr. G. dat hij komen de vanaf het café van dhr. Verhulst, de Rijksweg inplaats van het daarnaast gelegen rijwielpad bereden te hebben Volgens zijn uitvoerig verweer had hij de weg gevolgd tot aan de oversteek plaats. De wachtmeester, de heer C. J. de K. uit Aardenburg, verklaarde het echter anders. Hij had dhr. G. zelf op zijn brommer zien stappen. Daarna volgde hij de Rijksweg, ongev. een 75 m. en ging daarna pas over de weg naar het rijwielpad. De G.'s verweer, dat kunnen jullie nooit gezien hebben, hielp niet. Hij kreeg een boete opgelegd van 2 x f 10,- subs. 2 x 2 d. hechtenis. Dhr. J. N. afkomstig uit Janou (Bel gië) werd bij verstek veroordeeld. Wel had hij aan de Kantonrechter, mr. H. van der Belt, een uitvoerige brief ge schreven waarin hij beslist ontkende, dat hij te Sluis zodanig zou hebben gereden, dat hij daardoor een tegemoet komende auto in gevaar gebracht zou hebben. Wachtm. A. A. Vermaire van de verkeersgroep der Rijkspolitie, ^er- klaarde tegenover de kantonrechter an ders. Dhr. N. reed op de weg Oostburg- Aardenburg en passeerde in een bocht bij Sluis een vrachtauto. Juist in de bocht moest een tegemoet komende auto, wiens baan hij versperde, hard remmen en in de berm sturen, om een aanrijding te voorkomen. Dhr. N., die al vanaf Schoondijke werd gevolgd door de politieauto die in dezelfde richting reed, had hierdoor een gevaarlijke ma noeuvre gemaakt. Dit soort manoeuvres, aldus de Officier van Justitie, lopen vaak net goed af. Als ze niet goed af lopen zijn de gevolgen echter bijzonder fataal. De eis luidde: f 50,- s. 10 d.. de uit spraak was f 30,- s. 6 d. J. J. de H., leraar A.V.O. te Schoon dijke, was op 27 Mei j.l. te Schoondijke op de Willemsweg per auto achteruit uit zijn garage gereden. Bij dit achter uit rijden had hij niet gelet op de brom mers, die ter plaatse de ventweg moe ten volgen. Een 3-tal bromfietsen bot sten tegen de auto. Dat was een hele ravage, aldus de kantonrechter, die de heer de H. maande tot grotere voorzich tigheid bij dit achteruit rijden. De schade bleek inmiddels te zijn geregeld. De eis luidde: f 35,- s. 7 d. De uit spraak was f 30,- s. 6 d. E. v. d. B., gepensioneerd ambtenaar te Vlissingen, )vas op 25 Juli j.l. met zijn bromfiets op de weg van Schoondijke naar Oostburg de rijksweg overgesto ken, zonder voldoende te letten op het verkeer. Een aankomende auto had hem toen gegrepen. Dhr. v. d. B. meende, dat als hij een gemarkeerd rijwielpad op een oversteekplaats móest verlaten, om aan de andere zijde van de weg dit rijwielpad te vervolgen, hij door de bor den en aanduidingen toch een zeker recht op bescherming kon doen gelden. Bovendien verzekerde hij de kanton rechter dat er ruim voldoende plaats was geweest voor de auto. Voor het horen van getuigen werd deze zaak aangehouden tot 25 Oct. Dhr. W. N., van beroep monteur en wonende te Breskens, had te Breskens in de Burg. van Zuijenstraat bij het wegrijden in een auto, die geparkeerd gestaan had, niet voldoende opgelet of er achter hem wel verkeer kwam. Dhr. N. zeide, dat het zicht hem was ontno men geweest door een achter zijn auto geparkeerd staande bestelauto. Toch zal, aldus de kantonrechter, de uiterste voorzichtigheid bij het wegrijden steeds in acht genomen moeten worden. Eis en uitspraak: f 35,- s. 7 d., resp. f 30,- s. 6 d. KERKDIENSTEN Zondag 7 oct. Ned. Herv. Kerk Aardenburg 10,30 uur, D«. Zitman, Bergen op Zoom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal en dankzegging Cadzarid, 10 uur, Ds. Luuring Groede, 10 uur, Ds. Doornink Israël-Zondag Hoofdplaat, ic uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Erezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H, Avondmaal Dinsdag 7 uur, avondgebed Retranchemenl, 10 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Israël-Zondag Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk H. Avondmaal St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk H. Avondmaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Zitman Waterlandkerkje, 10 uur, Eerw. Heer Verduijn Extra coliecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidiande, 10 uur, Wika Wasterval Collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10,30 uur, Cand. Tönjes Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Cand. Tönjes H. Avondmaal Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Dillingh, Schoonrewoerd. Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Wika ten Have, Groede R.K. P^rochi» H. Barbar» ie Breskcns Zondag 7 oct. 17e Zondag na Pinksteren H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mi» om 7,30 uur Zateidag om 19 uur, Lof. Woensdag om 7 uur, avondmis Iedere avond om 7 uur rozenhoedje Zondag 7 oct. feest van de H. Rozenkrans en H. Marcus. Donderdag 11 oct. feest van Maria'» moederschap Gevonden voorwerpen Een duimstok, kinderrijwiel donker met licht-blauw, grijze padvindersriem. gele schort. Inl. bureau der Rijkspolitie, Breskens. Donderdag 11 October 1962 19.30 u.: DE KONINGIN EN DE RE BELLEN. Toneelspel door Ugo Betti. RegieMaurits Balfoort. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur'. Br esKensG ro^aeSc hoondij ke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. OH72-566 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oosthuig Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens De gemeente-ontvanger herinnert be langhebbenden aan de betaling van welke op 30 september j.l. zijn ver vallen. Te koop een Oranjeplein 17, Breskens. voor de LANDBOUW Jekkers Jassen Broeken Pijpen Laarzen Mercuriusstraat 35/37 Breskens TE KOOP GEVRAAGD of iets dergelijks. Dorpsstr. 134, tel. 638, Breskens Zoekt U BIJVERDIENSTE-AVONDWERK Ook U helpen wij hieraan Inl. Afd. 9 - Postbus 21 - Hendrik Ido Ambacht. GEVRAAGD een Nettenmakerij J. H. ERASMUS Scheldekade 16 Breskens „CASINO'-BIOSCOOP BRESKENS Zaterdag 6 October, aanvang 8 uur, RENATE EWERT in de spannende detectivefilm v. E. Wallage „DE RODE CIRKEL" Toegang 18 jaar. Zondag 7 October, aanvang 4 en 8 uur: Johan Heesters in de vlotte showfilm in kleuren „VIKTOR en V1KTORIA" met het Coineltrio en het Rias dansorkest. Een sprankelende film vol muziek en humor. Toegang alle leeft. Zie onze prachtige Vesten, jumpers, breiwol met gratis patroon Hebt U al kennis gemaakt met onze laddervrije Nylon-kous Slechts f 3,40 per paar. Gaat 5 maal zo lang mee als de gewone Nylon-kous. Nylons met en zonder naad reeds vanaf f 1,45 Dorpsstiaat BRESKENS Telefoon 889 Op ons kantoor is plaats voor een Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij LUTEIJN's suikerwerk- fabriek, Spuiplein 15, Breskens, telefoon (01172) 513 Voor het gezin de MODEHUIS met onbeperkte garantie. Enkele PHILIPS T V 59 cm type 231 X 283 f 865,— geschikt voor alle zenders. 1 demonstratietoestel f 750,— Enkele gebruikte apparaten vanaf f 400,— Breskens Groede Oostburg Dorpsstraat 67 Molenstraat 22 Eenhoornplantsoen 8 Teief. (01172) 617 Telef. (01171) 258 Telel. (01170) 2129 Uw- adiei, if-aoï de ni.euw-i.te Meisjes- en jongens Sportjacks, Coats, Annoraks Helanca-, Terlenka-, Gentleroy pantalons Regenkleding MODEHUIS

De Schakel | 1962 | | pagina 3