De raad besloot nog op excursie te gaan naar Hamme in België, om daar de inrichting van het museum te gaan bekijken. Opperwachtmeester teraardebesteld. Maandagmiddag is op de algemene begraafplaats te Aardenburg, onder gro te belangstelling, de vorige week op 51- jarige leeftijd overleden Opperwacht meester der Rijkspolitie, de heer P. Speyer, teraardebesteld. Na een bijeen komst in de zaal van de algem. socië teit, o.l.v. Ds. J. de Vries, Geref. Pred. te Aardenburg, vertrok de stoet naar de begraafplaats. De stoet werd voorafgegaan door een detachement van de Rijkspolitie. Ver der waren aanwezig het gemeentebe stuur van Aardenburg, vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur van Wa terlandkerkje, deputaties van Rijkspo litie, Koninkl. Marechaussee, Belgische Rijkswacht en douane-ambtenaren. On derweg werd voor het gebouw van de Rijkspolitie enkele ogenblikken halt ge houden. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de Districtscommandant der Rijkspolitie Zeeland, Overste A. J. van Thiel, Adjudant A. J. Punt, oud-burge meester J. M. A. C. van Dongen, Adju dant Eekman uit Hulst, namens de Ned. Bond van politieambtenaren en een afgevaardigde van de Rijkspolitie te Bo degraven, die het woord voerde namens de collega's uit de vroegere standplaats. Alle sprekers roemden de plichtsbe trachting waarmee de overledene zijn werk had vervuld en spraken woorden van troost tot de nabestaanden. Ds. de Vries sloot met het „Onze Va der", waarna een broer van de overle dene, Postcommandant der Rijkspolitie te Vrouwenpolder, namens de familie een dankwoord uitsprak. Biervliet Ernstig auto-ongeluk. Vorige week Vrijdag, omstreeks 2 uur, is op de Braakmanweg tussen Biervliet en Hoek een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Toen de heer K. uit Breskens, die met zijn vrachtauto in de richting Hoek reed, even stopte, botste een achter hem komende luxe auto tegen de vracht wagen op en kwam er gedeeltelijk on der terecht. De luxe auto, door de botsing groten deels vernield, werd bestuurd door dok ter H. J. Timmer, schoolarts voor West Z.-Vlaanderen en wonende te Cadzand, met naast hem zijn echtgenote, mevr. A. L. Timmer-Stols. Beiden werden gewond, van wie mevr. Timmer zeer ernstig. Snel was dokters hulp, gewaarschuwd door een passeren de automobilist, ter plaatse aanwezig. Beiden werden per ambulance-auto naar het Juliana-ziekenhuis te Terneu- zen vervoerd. De chauffeur van de vrachtwagen kwam met de schrik vrij, terwijl zijn auto nagenoeg geen schade opliep. Uit een boom gevallen. De 72-jarige heer C. B. is tijdens het plukken van appels uit een boom geval len. De oude man liep door deze val een hersenschudding op en zal geruime tijd rust moeten houden. Groede Auto geslipt. Dinsdagnamiddag is op de Provinciale weg BreskensGroede, nabij de Oude Tol, een personenauto, bestuurd door mevr. K. uit Zuidzande, vermoedelijk door de gladheid van de weg. geslipt, daarbij enige malen over de kop gesla gen en in een sloot terecht gekomen. Behalve mevr. K. zaten nog een 3-tal dames in de auto, n.l. mevr. L„ mevr. J. en mevr. L.. allen uit Zuidzande. De dames hadden een vergadering van Plattelandsvrouwen te Goes bijgewoond en waren op weg naar huis. Dokter v. d. Maas uit Breskens, die de eerste hulp verleende, achtte over brenging van een der dames, mevr. L., naar het ziekenhuis te Oostburg nood zakelijk. De andere dames kwamen er met lichte kneuzingen af. De auto werd zwaar beschadigd. bederven door de grillen van een bak vis". „Nee Bert", overreedde Anne, „José zit hopeloos in de knoop. Ze vindt geen uitweg. Jij vindt het beroerd, ik vind het beroerd, we vinden het allemaal maar geloof jezelf niet dat zij zelf er het beroerdst aan toe Is?" Jij ziet alles maar met de ogen der liefde", glimlachte Bert, maar zijn ogen bleven somber. „Als we naar Amsterdam gaan, dan weet ik een leuk eettentje", zei Frans met een knipoog naar Anne. Hij begon grote bewondering te krijgen voor zijn stiefmoeder, die zich zo wist te beheer sen. „Goed", zei Anne dankbaar „we ver trouwen ons aan jou toe". Maar haar gedachten waren boven, waar José verwoed zat te strepen op een houtskooltekening, eindelijk, in een vlaag van wanhoop het ding verfrom melde en in de prullemand smeet HOOFDSTUK XII Je kletst!" José Bannink zat op de kamer van Marjan van der Walle, of liever, ze lag languit op haar buik op het tapijt, haar hoofd vlak bij de platenspeler. Marjan zat in een fauteuiltje dat na lange staat van dienst van de huiskamer naar de meisjeskamer was verhuisd. En op de divan lag, in al even bevallige Hoofdplaat Schippersknecht in de Waal verdronken. De uit Hoofdplaat afkomstige schip persknecht, de 18-jarige W. de Vilder, is Zondagnacht door verdrinking om het leven gekomen. Het schip waarop hij voer, is eigen dom van dhr. F. v. Denderen uit Ter- neuzen en lag gemeerd bij Leeuwen, in de buurt van Druten. De V. was met enkele anderen wat gaan passagieren. Met een roeiboot keerden zij 's nachts weer naar het schip terug. Bij het meren tegen het schip werd bij het vastmaken een ver keerde manoeuvre gemaakt, waardoor de roeiboot kantelde. Alle vier inzitten den geraakten te water. De schipper, de heer Van Denderen, die het hulpgeroep hoorde, schoot uit zijn bed en wist met de schippers van omliggende schepen, drie drenkelingen uit het water te halen. Pas de andere morgen kon het stof felijk overschot van de V. bij het dreg gen boven water gebracht worden. Het medeleven met de familie is in Hoofdplaat zeer groot. Internationale Zeehengelwedstrijd. De Hengelsportvereniging „De Schel de" te Hoofdplaat organiseerde Zondag j.l. een grote zeehengelwedstrijd, die tevens de laatste wedstrijd was voor het Scheldekampioenschap 1962. Aan deze internationale wedstrijd namen 408 hengelaars uit binnen- en buitenland deel. Er werd 120 kg. vis gevangen. De besturen van de diverse vereni gingen werden Zondagmiddag officieel door het gemeentebestuur ontvangen op het gemeentehuis, waar de erewijn werd geschonken en waar het woord werd gevoerd door burgemeester Tem merman, de heer F. de Waal, voorzitter van de Scheldefederatie en de heer de Vlieghe van de Oostkustvissers uit Heist. Om zeven uur werd de uitslag van deze wedstrijd bekend gemaakt in het clublokaal van de H.S.V. de Schelde, waar het een gezellige drukte was. Scheldekampioen werd de heer F. Donze uit Othene, die 8 van de 10 wed strijden om het Scheldekampioenschap had meegevist en daarin 4593 punten behaalde. Hij mocht van de voorzitter van de Scheldefederatie een prachtige molen in ontvangst nemen, onder luid gejuich van alle aanwezige sportvissers. De uitslag was als volgt: 1. F. Donze, Othene, 2010 punten2. R. de Caluwe, Sluiskil, 871 p.; 3. J. v. d. Broek, Terneuzen, 841 p.; 4. A. van den Pompe, Vlissingen, 794 p.; 5. Mevr. van Zeele, Hoofdplaat, 774 p.; 6. J. Harms Terneuzen, 653 p.; 8. J. van den Berg, Sluiskil, 652 p.; 9 F. van den Bossche, Nieuwpoort, 632 p.: 10. F. Knol, Terneu zen, 623 p.: 11. A. van den Berghe, Ter neuzen, 608 p.; 12. M. Denijs, Nieuw poort, 592 p.; 13. J. van Geersdaele, Vlis singen, 568 p.; 14. W. de Kuijper, Ter neuzen, 566 p.; 15. R. Heves, Blanken- berge, 550 p.; 16. K. van Tatenhove, Vlissingen, 535 p.; 17. P. van den Berge. Sluiskil, 531 p.; 18. Iz. D'Hont, Sluiskil, 520 p.; 19. G. Verschure, Kapelle, 518 p.: 20. J. Comeijne, Biervliet, 508 p.; 21.Ger. Pieters, Zeebrugge, 504 p.; 22. H. de Schagt, Oostende, 499 p.; 23. G. Min- heere, Vlissingen, 493 p.; 24. J. Smolle- naars, Terneuzen, 491 p.; 25. C. Dreves, Terneuzen, 476 p.; 26. Julien de Sij. Blankenberghe, 474 p.; 27. Alph. Cal- hier, Blankenberghe, 460 p.; 28. J. Ha- melijnck, Terneuzen, 456 p.; 29. V. Geij- sels, Vlissingen, 453 p.; 30. J. Dobbe- laere, Vogelwaarde, 452 p.; 31. J. van Drongelen, Sluiskil, 448 p.; 32. G. van Tilburg, Halsteren, 448 p.; 33. J. Schef- fers, Sluiskil, 444 p.; 34. A. C. Hame- lijnck, Terneuzen, 437 p.; 35. H. van Seijen, IJzendijke, 436 p.; 36. Oscar de Heineman, Heist, 428 p.; 37. Adri Ver- hels, Terneuzen, 428 p.: 38. Mevr.Rouw, Vlissingen, 414 p.; 39. Remy Aerts, Blan kenberghe, 406 p.; 40. J. van Geersdaele, Vlissingen, 390 p.; 41. J. Hilbregt, Love- gem, 381 p.; 42. J. A. Rooze, Axel, 377 p.: 43. M. Lecluijze, Biervliet, 370 p.; 44. J. de Vlieger, Heist, 361 p.; 45. J. Boo gaard, Biervliet, 345 p.: 46. M. de Buck, Heist, 344 p.; 47. Mevr. D'Hont, Sluiskil, 341 p.; 48. Th. D'Hont. Sluiskil. 340 p.; 49. F. Huiszoon, Vlissingen, 340 p. houding als José, Juul Kerssemakers. José en Marjan waren vriendinnen en Juul hoorde er eigenlijk niet bij, maar was er toevallig bij, in verband met de plannen voor de oprichting van een schooltennisclub. Daar waren de dames al gauw over uitgepraat, maar José had helemaal geen zin om naar huis te gaan waar ze Anne wist. En zo waren ze maar weer overgegaan tot het geliefde ritueel van plaatjes draaien en daar tussen door wat te kletsen. Juul die van haar moeder de onver- zadelijke nieuwsgierigheid, de lust om altijd te wroeten in het doen en laten van anderen had geërfd, had opeens gezegd „Zeg José, zeg je nou moeder tegen die nieuwe ma van je?" José, die Juul niet graag mocht en geërgerd omdat het voor haar zo pijn lijke onderwerp ter sprake werd ge bracht, viel bits uit: „Ik heb geen nieuwe ma, mijn vader heeft een nieu we vrouw." Juul lachte schel. „Die is goed. Nou ja, gelijk heb je. Je vader moet zelf weten wat hij doet, daar heb jij geen boodschap an". Marjan zweeg. Ze was altijd wat be vreesd vooor Juul, die immer het gesprek wist te brengen in de roddelsfeer, maar anderzijds was het toch ook wel eens interessant, want Juul was altijd goed op de hoogte. Je hoorde nog es wat. (Wordt vervolgd). Sluis Bejaarde vermist en weer terecht. Vrijdagavond werd in het bejaarden tehuis Rozenoord te Sluis de 89-jarige mevrouw M. de Z. vermist. Zij was het laatst gesignaleerd in de omgeving van het St. Joseph-pensionaat. Direct werd begonnen met een speur tocht naar de vermiste vrouw, o.a. door het personeel van Rozenoord, enige le den van de vrijwillige brandweer en de leden van de Rijkspolitie te Sluis. Dit zoeken leverde geen resultaten op. Zaterdagmorgen in alle vroegte werd de speurtocht naar de vermiste voortgezet. De gehele omgeving werd afgezocht. Het personeel van Rozenoord kreeg versterking van de seminaristen uit het pensionaat, padvinders en een zeer groot aantal vrijwilligers. Tot grote opluchting van allen werd mevrouw de Z. aangetroffen in een haag, waarin zij met haar kleding ver ward was geraakt. Ondanks haar zeer hoge leeftijd lijkt het er op, dat mevrouw de Z. van dit nachtelijk avontuur geen nadelige ge volgen voor haar gezondheid zal onder vinden. Het geheel heeft in Sluis nogal wat mensen op de been gebracht, die vanaf vrijdagavond onafgebroken aan het zoeken zijn geweest naar de bejaar de vrouw. Bresken» Aanrijding. Dinsdagnamiddag had een aanrijding plaats tussen een 2-tal personenauto's. De bestuurder L. A. uit Westdorpe reed met de voorzijde van zijn auto te gen de achterzijde van een auto, be stuurd door C. N. uit Oostburg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide voertuigen werden be schadigd. De politie maakte proces-verbaal op. IJzendtyke 350-jarig bestaan Hero, kerkgebouw Onder enorme belangstelling heeft men Zondag ji. te IJzendijke het feit herdacht, dat het Ned. Herv. Kerkge bouw 350 jaar geleden in gebruik geno men werd. De morgendienst werd geleid door de oud-predikant van IJzendijke ds. F. van 't Hooft, die gedurende de laatste wereldoorlog als predikant te IJzendijke werkzaam was. 's Middags stroomde het kerkgebouw vol met genodigden en belangstellenden. Onder de genodigden bevond zich het voltallige gemeentebestuur van IJzen dijke, afgevaardigden van omliggende kerkelijke gemeenten, vertegenwoor digers van de classis IJzendijke, ring Westelijk Zeeuws- Vlaanderen, de Pro vinciale Kerkvergadering etc. De dienst, waaraan medewerking werd verleend door de trompettist Jan Anthonise, het Hervormd Kerkkoor en orgelbegeleiding door mevrouw Ris- seeuw, droeg een feestelijk karakter. De plaatselijke predikant ds. C. van Evert leidde deze feestelijke dienst. Na de schuldbelijdenis van de gemeente klonk het machtige mooie en tere Pre lude voor orgel en trompet van Joh. Seb. Bach in de doodstille kerk op. Na de feestpredikatie waarna het trompet concert van Handel gespeeld werd, sprak de president-kerkvoogd de heer J.J. Dhondt. In korte trekken en op hu moristische wijze liet hij het wel en wee van de geschiedenis van IJzendijkes kerk de revue passeren. Namens de kerkvoogdij sprak de heer A. Salomé, die op hartelijke wijze de erkentelijkheid van het kerkbestuur overbracht voor de vele fraaie ge schenken, die men had ontvangen. Burgemeester J. J. M. Ficq voerde het woord namens de burgelijke gemeente. Hij sprak van het grote voorrecht dat men 350 jaar een gebouw in dienst van God mag stellen. De dienst aan God vraagt vurigheid, moed en vooral stand vastigheid, aldus de burgemeester. De heer J. J. de Kraker uit Zaamslag, sprak namens de Prov. kerkvergadering. Ds. W. C. Evenhuis brachc de ge lukwensen over van de classis IJzen dijke. Deze kerk is zo mooi, aldus deze predikant, omdat ze zo eenvoudig is. Hij spoorde de hervormde bewoners van IJzendijke aan, om ook thuis het ge loof te beleven. Ds. van Evert, die het slotwoord sprak, zeide zeer verheugd te zijn dat de pastoor en kapelaan van IJzendijke in deze dienst aanwezig waren, een aanwezigheid die door de Herv. gemeen te op bijzonder hoge prijs gesteld wordt. Ook bracht hij dank aan de burgerlijke gemeente voor de grote gift, die men had ontvangen. Na de dienst werd aan de genodigden in hotel Lievens een kopje koffie aan geboden. Er heerste onder de gasten een zeer geanimeerde stemming. Door de gemeenteleden werd op sym bolische wijze een uurwerk voor de to ren aangeboden. INGEZONDEN Geachte Redaktie, Vriendelijk verzoeken wij U om enige ruimte in Uw blad, „DE SCHAKEL", de Schakel dat wil betekenen een ver bindingsstuk, een stukje van een ket ting. In Uw geval een stukje van de kommunikatie tussen de gemeenschap. In het geval waar wij Uw ruimte voor vragen is deze schakel een stukje van een heel leven. n.l. de jaren tussen 14 en 18. Misschien de beste jaren van hun le ven. Daarom is aan ons ouderen de taak al thans te trachten deze jaren tot de beste te maken. Een deel van dit pogen is de Instuif, welke a.s. zaterdag 6 oktober weer zal geopend worden. De jeugd van tegenwoordig is niet min der of slechter dan de jeugd van welke tijd dan ook. Alleen zij is van deze tijd en dus an ders. Wij, dat zijn degene die trachten deze jeugd een hand te reiken, willen dat verstaan en daarom opent de Instuif ditmaal in de geest van deze tijd, met medewerking van de drumband uit de Muziekvereniging „UIT HET VOLK VOOR HET VOLK", die a.s. zaterdag om 7.30 uur vertrekt vanaf de Muziek tent naar het gebouw „DE UITKOMST" en daar een kleine drumbandshow wil geven. Bestuur en leden van deze band geven hiermede blijk hun verenigingsnaam goed te verstaan, waarvoor onze beste dank. Maar er is meer nodig! Neen, houdt Uw portemonné maar dicht, het gaat dit maal niet om geld. Daar zorgen de ge meente. de Kerk en de jeugd zelve voor. Wij zoeken mensen die leiding willen geven aan clubjes in muziek (gitaar, mandoline en accordeon) toneel, biljar ten, schaken, dammen, of wat dan ook. Mensen dus die één avond in de week 2 uur van hun tijd willen geven om de jeugd behulpzaam te zijn de lange win teravonden door te brengen in een aan trekkelijke ontspanning. Indien iemand van de vele lezers van dit stukje hier wel iets voor zou voelen, verzoeken wij U eens een bezoekje te brengen aan de Instuif, zo mogelijk reeds op de openingsavond en verder elke zaterdag of zondag van 19.30 - 22 u. in „DE UITKOMST". Er zal daar steeds iemand zijn die U te woord wil staan. In de hoop dat toch wel enkele men sen bereid zijn dit streven te steunen, danken wij U meneer de redakteur, voor de zo bereidwillig afgestane ruim te. Namens het bestuur van de Instuif „HET JEUGDHONK". K. Maas FILMNIEUWS „Casino Bioscoop" te Breskens pre senteert zaterdag 6 oktober om 8 uur Renate Ewert en Kar Saebisch in de verfilming van de gelijknamige detec- tivestory van Edgar Wallace „De rode cirkel". Tegenover het misdadige genie van „De rode cirkel" stond Scotland Yard jaren lang machteloos en moest toezien dat hij zijn catastrophaal merkteken bij ieder slachtoffer naliet als een duivel se uitdaging. Een film vol adembeklemmende sfeer Zondag 7 okt.ober om 4 en 8 uur de populaire Hollandse Johan Heesters die in Oostenrijk jarenlang triomfen heeft gevierd in zijn vrolijke showfilm In kleuren ..Viktor Viktoria". Met medewerking van het Cornel Trio en het Rias dansorkest. Een wervelwind van muziek, rithme, vrolijkheid en char me in een film, die u een middag of een avond van ongekend amusement zal verschaffen Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van Zondag j.l. ClingeSteen 6—2; IJzendijkeLuc- tor 53; AardenburgCorn Boys 24; Lewed. BoysBreskens 31; Yerseke Koewacht 20; BiervlietOostburg 8 —3. De stand is nu: Yerseke 4 4 0 0 8 19— 3 Clinge 4 2 2 0 6 11— 5 Aardenburg 4 3 0 1 6 15— 8 Corn Boys 4 3 0 1 6 11— 7 Biervliet 4 3 0 1 6 18—13 IJzendijke 4 2 0 2 4 12— 9 Lewed. Boys 4 2 0 2 4 9— 9 Koewacht 4 2 0 2 4 6— 9 Steen 4 1 0 3 2 8—13 Luctor 4 0 1 3 1 7—14 Breskens 4 0 1 3 1 4—12 Oostburg 4 0 0 4 0 8—26 Programma voor Zondag a.s.: ClingeBiervliet; SteenIJzendijke: LuctorAardenburg; Corn BoysLewed. Boys; BreskensYerseke; Koewacht Oostburg. Clinge zal alles in het werk stellen om Biervliet met lege handen naar huis te sturen en gezien het terreinvoordeel ge ven wij ze een goede kans. IJzendijke, dat op bezoek gaat naar Steen, achten wij in staat de winst mee naar huis te nemen. Zo zal ook Luctor de winst wel aan de gasten moeten laten, in dit geval Aardenburg. Corn Boys kan van zijn terreinvoor deel profiteren tegen Lewed. Boys en wij geven ze dan ook de beste papieren. Breskens zal geen schijn van kans hebben om te winnen, nu Yerseke, dat aan de kop van de ranglijst staat, op bezoek komt. Ook Oostburg zal weer geen winst kunnen boeken in Koewacht. Vismijn - Breskens Week van 23 t.e.m. 29 Sept. 1962. 23760 kg. export garnalen 1098*kg. binnenl. garnalen 534 kg. bot 14 kg. schar 161 kg. schol 923 kg. tong 22 kg. rog 148 kg. kabeljauw 1323 kg. onverkochte bot

De Schakel | 1962 | | pagina 2