bal 1962 te Chill. Na afloop van deze film opende de voorzitter, de heer J. C. Hoftijzer, de buitengewone vergadering. In zijn ope ningswoord meende hij te mogen con stateren dat er in de laatste tijd, een grotere eenheid in de vereniging was ontstaan. Ook was er volgens spreker, een zekere vooruitgang merkbaar. Zo wel de nu aanwezige jeudcommissie als de pupillen-leiding werken prima, ter wijl er eveneens een betere kameraad schap onder de spelers heerst. De beslui" ten van de vorige vergadering betref fende de bestuursverkiezing werden bekrachtigd. Hierdoor is de .samenstel ling van het bestuur nu als volgt: J. C. Hoftijzer, voorzitter: J. Butler, penningmeester: P. Huigh, P. Cornells, A. Steurijs en J. de Groote, commissa ris. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de secretaris, de heer H. Jilleba, kon niet worden voorzien. Ook de jeugdcommissie werd nu reg lementair vastgesteld en bestaat uit de heren: A. Steurijs 'gedelegeerde van het Bestuur), J. v. d. Broeke, S. Huigh en I. Porreij. Ook de elftalcommissie zag zich nu officieel benoemd en is als volgt samen gesteld: P. Cornells en J. de Groote (ge delegeerden van het Bestuur), W. Huigh, C. de Witte en D. de Visser. Tijdens de rondvraag kwamen geen belangrijke zaken meer aan de orde. Bresken? Geslactgd. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde Woensdag j.l. voor het candi- daatsexamen wis-" en natuurkunde, onze vroegere dorpsgenoot., de heer I. A. de Hulster. Benoeming. Onze oud-dorpsgenoot, de heer J. Boidin, is met ingang van 1 Sept. j.l. benoemd tot directeur van de Stichting Utrechts Centrum Vorming Bedrijfs- jeugd te Utrecht. H engelwedstrijd. Morgenmiddag zal de hengelsportver enigins „De Zeekrab" te Breskens een onderlinge hengelwedstrijd houden aan de nieuwe haven. Gezien de waardevolle prijzen zal de deelname zeker groot zijn. Vergadering „De Vink'. De vogelvereniging „De Vink" te Breskens kwam Zaterdag j.l. in zaal „Casino" in ledenvergadering bijeen. Na de huishoudelijke zaken te hebben afgewerkt, kwam de hoofdschotel voor deze avond aan de orde, n.l. de vogel tentoonstelling. Na breedvoerig het voor en tegen besproken te hebben, werd be sloten om op 23 24 en 25 Nov. deze ten toonstelling te houden in zaal Casino. Aan deze tentoonstelling zal ook een loterij verbonden worden om de kosten - die niet gering zijn - zoveel mogelijk te bestrijden. Vogelliefhebbers houdt deze data vrij en komt bewonderen de veelheid en prachtige soorten van vogels welke hier tentoongesteld zullen worden. Collecte. De collecte voor de Nationale Reclas sering heeft in Breskens f 169,02 opge bracht. Bromfietser beiousteloos aangetroffen. Vorige week Vrijdagavond omstreeks 17,30 uur, werd een bromfietser bewus teloos aangetroffen op de weg Breskens Nummer Eén. Vermoedelijk is de bromfietser komen te vallen doordat een hond voor zijn bromfiets liep. Met zekerheid is dit ech ter niet vastgesteld kunnen worden. Het slachtoffer, J. L. uit Hoek, is naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd, na dat dr. Ossewaarde eerste hulp had ver leend. De bromfietser bekwam een vleeswond boven een van zijn ogen en vermoedelijk een hersenschudding. De Rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. meen ik, minder op zijn plaats. Liever zou ik de waardering voor uw werk en voor uw persoon uiten op deze manier. En ik zou het een eer achten, als u dit verzoek inwilligde". Hij kon nauwelijks vermoeden, hoe in nig dankbaar Anne hem was. En Bert, toen hij het verhaal hoorde, werd er te vaster van overtuigd, dat hij de goede keus had gedaan. Als zo'n man als Van Kinsbergen. die de naam had in zaken keihard te zijn, dit voor haar wilde doen, was Anne wel iets meer dan zomaar ..een winkeljuffie uit de Mercuur". En dat zei Van Kinsbergen ook. toen ze na de korte, vrij kille plechtigheid in een van de zij zaaltjes van Riche lunch ten. Van Heemstra met Truus, Van Kinsbergen met zijn vrouw, een radpra- tende brunette die haar Frans accent nog niet helemaal kwijt was. Bert en Anne. die haast niets zei en niets at. „Ik ben geen vriend van toespraken" zei hij „omdat ze meestal onwaarachtig zijn. Maar ik kan gelukkig uit de grond van mijn hart u, meneer Bannink, geluk wensen. U kent juffrouw Markus ik be doel mevrouw Bannink, van een ande re kant dan ik. maar het goud in haar karakter, dat hebben wij beiden ont dekt. Het zal voor haar moeilijk zijn. deze nieuwe, zware mooie taak op zich te nemen, maar ze zal die taak volbren gen. daar teken ik voor. Sta me toe te drinken op uw beider geluk!" Mevrouw Yvette van Kinsbergen stiet haar glas tegen dat van Anne. Alfred was een wonderlijk man. maar ze Oostburg De Ronde van W. Z.-Vlaanderen. Zaterdag werd de Ronde van West Z. Vlaanderen verreden, waaraan 25 ren ners deelnamen. De start had plaats op de Kroonwijksingel te Oostburg. Het is een interessante wedstrijd ge worden. waarbij heel hard werd gere den. De uitslag was: 1. C. Snepvangers, Zundert, 115 km. in 2 u. 55 min.; 2. W. de Jong, Breda; 3. C. Haest, Rijsbergen; 4. J. Pieterse, Oude Tonge; 5. J. Hermes, Rotterdam; 6. J. v. d. Kloot, Zundert; 7. M. de Jong, Bre da; 8. B. de Vos, Dinteloord; 9. K. Tol- hoek, Yerseke; 10. J. Verburg, Kortgene; 11. C. Broekmans. Zevenbergsehoek12. F. Boonman, 's-Heerenhoek13. op 3 min. W. Roeygens (B.)14. A. van Breu- gel, Zwijndrecht; 15. P. van As, Roosen daal: 16. P. Verweij, Gouda; 17. op 17 min. J. van Geel, Breda; 18. J. Ouwer- kerk, Rotterdam; 19. J. Moerdijk, Lewe- dorp; 20. J. Kuiper, Hoorn. De wedstrijd voor nieuwelingen die in afwachting van de aankomst der renners van de Ronde v. West Z.-Vl. op het Kroonwijkparcours werd gehouden, had tot uitslag: 1. A. Naaktgeboren. 's-Gravendeel, de 55 km. in 1 u. en 16 min.; 2. J. Krul (B.) 3. J. Oosthoek, Zuidland; 4. J. Oele, Haarlemmermeer; 5. S. van Lierop, Hil- legom; 6. G. Minneboo, Heenvliet; 7. D. Kosten, Kapelle; 8. H. van Lierop, Hil- legom; 9. H. v. d. Maas, 's-Gravendeel; 10. C. van Dorst, Roosendaal; 11. W. de Wilde, Oudelande; 12. C. v. d. Graaf, Dordrecht; 13. P. Barendregt, Alblasser- dam: 14. J. v. Peer, Bergen op Zoom; 15. A. Kornelis, Biervliet; 16. W. Pro voost. Domburg; 17. H. Steenbakker, Baarland. De eveneens gehouden afwachtings- adspirantenwedstrijd werd een zege voor W. du Bois uit Zuidzande. Tesamen met H. Mol en R. Bukacki liep hij een ronde uit. De uitslag was: 1. W. du Bois, Zuidzande; 2. H. Mol, Lewedorp; 3. R. Bukacki, Axel; 4. J. Me- su, Arnemuiden; 5. K. de Vrieze, Sou burg; 6. W. Ie Feber, Sluiskil; 7. G. Sturm, Vlissingen; 8. H. van Lierop, Hil- legom; 9. W. Rijk, Goes; 10. A. v.d. Dries, 's-Heerenhoek. Circus Toni Boltini. Toni Boltini komt twee dagen circus- vreugde in Zeeuws-Vlaanderen brengen en wel te Oostburg op Zaterdag 29 en Zondag 30 Sept., 's avonds 8.15 uur; ma tinee Zondagmiddag 2.30 uur. Oostburg zal een stad in een andere stad huisvesten. Misschien een wat on geloofwaardig klinkende formule, maar toch een realiteit. Op deze data komt namelijk het Nederlandse circus Toni Boltini. dat zich de laatste tijd veel in het felle licht van de publiciteit heeft gekoesterd. Ruim 200 mensen werken aan dit cir cus mee, dat een wereldje op zich zelf vormt. Artiesten van allerlei na tionaliteiten zullen optreden in de pis te en zullen de bezoekers in een andere wereld voeren. Een wereld waarin acro baten, clowns, dresseurs elkaar de hand reiken, de andere uitgestrekt naar het publiek. Het programma dat zeer geva rieerd is, is geheel anders dan voor gaande jaren. Het dierenpark van cir cus Boltini is aanzienlijk uitgebreid en omvat 8 Berber leeuwen, olifanten, drommedarissen, lama's, exotische die ren. Doch ook het klassieke circusnum mer, de paardendressuur zal niet ont breken. Valeska Wilke neemt de plaats in van haar verscheiden vader en zal optreden met 6 Deense tijgerpaarden, daarna met 12 paarden in vrijheid (6 Friezen en 6 Geldersen). Te samen met Zulma dubbele hogeschool. Wanneer de spotlights aanfloepen zullen na het leeuwennummer de Italiaanse casca- deurs Les Lutaris een demonstratie van hun zuidelijk temperament geven in een werveling van acrobatiek. De doch ter van Toni Boltini, Josetta, presen teert Groot en Klein. Het toppunt van lenigheid zijn slangenmensen uit Zuid- Amerika The Marellys. De clowns komen uit België en Nederland, terwijl een uit Oost Duitsland gevluchte professor als muzikale excentriek alle mogelijke in- had onbegrensd vertrouwen in zijn in zicht. Hij had er zijn redenen voor, dit meisje terzijde te staan bij deze gewich tige stap, en ze vond haar aardig, en die man van haar, zo'n echte heer, ook. Ze had er erg tegen op gezien, maar nu moest ze het weer toegeven: Alfred had het bij het rechte eind gehad. En ze greep met hartelijke verstand houding Anne's hand bij het afscheid. „Adieu", zei ze, „liefde overwint alles!" Het interessantste van de „stiekume trouwerij" ging er natuurlijk wel af toen door de goede zorgen van mevrouw Van Heemstra, de Waalburgse dames verna men dat niemand minder dan meneer Van Kinsbergen getuige was geweest bij het huwelijk. Hcewel mevrouw Kersse- makers constateerde, dat dat juffie er blijkbaar in slaagde, alle mannen te lij men. Anne merkte nauwelijks, dat Waal- burgen's élite haar links liet liggen, om te beginnen door haar niet te kie zen in de vacature, ontstaan door het vertrek van Mathilde van Wedrighem. die nu lerares was in Utrecht en daar verder studeerde om straks te promo veren. Mathilde had Anne niet willen ont moeten en dat zat Bert geweldig dwars. Hij had haar een kostbaar cadeau ge geven toen ze wegging en ze had het aangepakt alsof het een doos hoest- dropjes was.. Mathilde's schijnbare onverzoenlijk heid was Bert een doorn in 't vlees; hij realiseerde zich niet, hoe slechts diepe strumenten bespeeld. Het olifanten nummer wordt gepresenteerd door Al berto Althoff. De Italiaanse artiesten Les Salvinis brengen wereldvermaarde Icarische spelen en jongleren met men selijke lichamen op hun voeten of het niets is. Een van de topnummers in het pro gramma is het optreden van de wereld beroemde Italiaanse jongleurs, de ge broeders Allegria. Het meest sensa tionele trapeze-nummer ooit ter we reld in een circus vertoond, is de Ita liaanse troupe Gebr. Jartz. Luciano voert o.m. een dubbele salto voorwaarts en een drievoudige pirouette uit. Roni een dubbele salto. Paolo fungeert als vanger. Het circus arriveert des nachts en men begint des morgens vroeg met de op bouw. Dit is mogelijk omdat dit circus de beschikking heeft over een dubbel stel masten, waarvan één stel steeds naar de volgende stad wordt getrans porteerd. De voorstellingen worden ge geven des avonds om 20.15 uur en ma tinee op Zondagmiddag om 2.30 uur. Groede Ongeval bij aardappelrooien. Tijdens werkzaamheden op zijn land, onder Sas van Gent, kwam Dinsdag j.l. de landbouwer A. de H. uit Groede met zijn rechterhand tussen een aardappel- rooimachine terecht. Zijn hand werd hierbij zo ernstig ver wond, dat hij in het ziekenhuis te Sluis kil moest worden opgenomen. Wateriandkerkje Wedstrijd met de krulbol. In het café „In den Koning" bij de heer B. Schanssema, werd een wed strijd gehouden met de krulbol tussen spelers van Waterlandkerkje en Oost burg. De bolders van Waterlandkerkje behaalden 87 punten tegen Oostburg 83. Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Uitslagen van Zondag j.l.: Ie klasse B. Jong Ambon—Ria W. 5—2; Hoofdplaat Groede 50PhilippineSluiskil 0 3VogelwaardeRetranchement 31 SchoondijkeWalcheren 52. Reserve le klas. Luctor 2—Clinge 2 0—6; Biervliet 2— Goes 3 44; R.C.S. 2Breskens 2 33; Oostburg 2Zeeland Sport 3 15; Corn Boys 3Zeelandia 2 44. 2e klasse A. Breskens 3Aardenburg 2 72; Sluis kil 2Koewacht 2 16; Terneuzen 3 Walcheren 2 13; Vogelwaarde 2Steen 2 3—5. 3e klas B Hoofdplaat 2Groede 2 13; Sch.- dijke 2Walcheren 3 51; IJzendijke 3 Middelburgse Boys 1 100; Retran chement 2—R.C.S. 3 72. Programma voor Zondag a.s.: le klasse B. Ria W.Philippine; GroedeJong Am- bon; HoofdplaatVogelwaarde; Re tranchementSchoondijkeWalcheren - Sluiskil. Reserve le klas. Biervliet 2Oostburg 2; Breskens 3 Zeelandia 2; Goes 3Clinge 2; Corn Boys—R.C.S. 2; Zeeland Sport 3Luctor 2. 2e klasse A. Walcheren 2Sluiskil 2; Vogelwaarde 2Aardenburg 2; Terneuzen 3IJzen dijke 2. 3e klas B. Retranchement 2Schoondijke 2: IJzendijke 3R.C.S. 3; Middelburgse Boys 1Groede 2. 4e klasse H Uitslagen van Zondag j.l. SteenBiervliet 23LuctorClinge 00: Corn BoysIJzendijke 32; Bres kensAardenburg 13OostburgIer- seke 18; KoewachtLewed. Boys 32. teleurstelling om het verloren gaan van een toekomstbeeld de drijfveer tot dat alles was. Kleine Tilly was verrukt geweest, toen ze hoorde dat „tante Ankie" voortaan altijd bij hen zou blijven en Anne, in ogenblikken van twijfel en zorg, werd altijd weer opgetild door haar liefde voor dit kind en de liefde van het kind voor haar. Frans bleef nog gereserveerd. Hij was hoffelijk, gewillig, kon met de beste wil geen hekel aan Anne hebben, maar moest eerst eens preciees weten, wat hij aan haar had. Hij kwam veel bij de Van Heemstra's waar Wies de trek pleister was: Truus van Heemstra hield van Anne. maar anders dan vroeger van Lydia en Thilde. Die waren haar gelij ken, ook in leeftijd. Voor Anne voelde se een moederlijke genegenheid en An ne nam haar dan ook telkens weer in vertrouwen bij de vele problemen waar voor ze stond. Dat ze weinig of geen cmgang met anderen hadden, deerde hrar niet. Ze had het druk genoeg in haar huishouding. Het dagmeisje dat, ook al aangesto ken door het geklets, gemeend had zich bij de nieuwe, die „ook maar een dienst bare" geweest was, wel vrijheden te kun nen veroorloven, werd vrijwel geluid loos op haar plaats teruggezet Anne wist hoe ze met personeel moest om gaan. zoals Bert met genoegen consta teerde, al had ze niet het natuurlijke overwicht van de aristocratische Mathil de. Wordt vervolgd). De stand is nu: Ierseke 3 3 0 0 6 17— 3 Aardenburg 3 3 0 0 6 13— 4 Clinge 3 1 2 0 4 5— 3 Corn Boys 3 2 0 1 4 7— 5 Biervliet 3 2 0 1 4 10—10 Koewacht 3 2 0 1 4 6— 7 IJzendijke 3 1 0 2 2 7— 6 Steen 3 1 0 2 2 6— 7 Lewed. Boys 3 1 0 2 2 7— 8 Luctor 3 0 1 2 1 4— 9 Breskens 3 0 1 2 1 3— 9 Oostburg 3 0 0 3 0 5—18 Programma voor Zondag a.s.: ClingeSteenIJ zendij keLuctor AardenburgCorn Boys; Lewed. Boys Breskens; IersekeKoewacht; Biervliet Ocstburg. We geven Clinge de beste kans om de punten thuis te houden tegen Steen. Ook IJzendijke maakt een goede kans om te winnen van Luctor. Aardenburg, dat zeer goed voor de dag komt, zal Corn Boys zeker met lege handen naar huis sturen. Breskens gaat Zondag op bezoek bij Lewed. Boys en gezien de plaats der Bressiaanders op de ranglijst, geloven we niet dat ze met winst naar huis zul len komen. Ierseke, dat al boven aan de lijst staat, kan zijn positie Zondag weer verster ken door van Koewacht te winnen. Oostburg zal in Biervliet het onder spit mee ten delven. Om 10.30 u.: Breskens IIZeelandia II. ASTMABEST RIJ DING. Ademhalen, gwoon ademhalen is zo'n alledaagse zaak, dat we er nooit spe ciaal bij denken. Maar weet u, dat tal van astma-pa tiënten vaak moeten vechten voor him adem? Weet u, dat er 800.000 lijders aan astmatische ziekten in ons land zijn - evenveel als het aantal inwoners van een stad als Amsterdam? Zoveel, dat- we moeten spreken van een volksziekte. Een volksziekte, die alleen doelmatig be streden kan worden als ons hele volk meehelpt. Want er moet veel werk worden ge daan. Wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken en genezing van astma. Hulp aan patiënten en him gezinnen. Behan deling, vaak revalidatie. Daarvoor is geld, heel veel geld nodig. Tenminste drie en een half millioen gulden voor de eerste vijf jaar. Tussen 1 en 6 October zult u door de radio de opwekking kunnen horen het Nederlands Astma Fonds te steunen. Dit is het overkoepelend orgaan voor de gehele astmabestrijding in Nederland - voor alle gezindten. Er is een gironummer, dat ook uw gift gretig zal opvangen: 411000 t.n.v. de Ver. tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds, Utrecht. 800.000 mensen in Nederland vragen ook uw hulp. 80.000 Nederlanders, voor wie vrij ademhalen niet de gewoontse zaak van de wereld is. NIEUWE TELEFOONKABELVERBIN- DING AMSTERDAM—ROTTERDAM IN DIENST GESTELD. le fase 10-jarenplan van PTT. Met de officiële indienststelling van een nieuwe kabelverbinding voor het te lefoonverkeer op het traject Amsterdam -Rotterdam (via Schelluinen) heeft PTT deze week een begin gemaakt met de verwezenlijking van een 10-jaren plan, dat voorziet in een aanmerkelijke opvoering van de capaciteit van het be staande landelijke kabelnet voor het zo genaamde interdistrictsverkeer. Dit nieuwe project op het gebied van de transmissie houdt rechtstreeks ver band met een belangrijke verbetering van de zogenoemde draaggolftechniek, een min of meer aan de radiotechniek verwant systeem, dat het mogelijk maakt over elke kabeldubbeldraad een aantal telefoongesprekken gelijktijdig te trans porteren, uiteraard op zodanige wijze, dat deze gesprekken elkaar evenmin storen als bij de methode van „één ge sprek per dubbeldraad". Langdurig ontwikkelingswerk van Phi lips Telecommunicatie Industrie en het Staatsbedrijf der PTT heeft tot resul taat gehad dat thans, met gebruikma king van draaggolfkabel van het reeds vele jaren gebruikelijke type, het aantal gelijktijdige gesprekken per dubbeldraad 2,5 maal kan worden vergroot en wel van 48 tot 120 gesprekken. Als gevolg hiervan is de capaciteit van de genor maliseerde draaggolfkabel, die 24 dub beldraden bevat, opgevoerd tot 2880 ge sprekken. De invoering van het nieuwe systeem, dat in economisch opzicht als zeer gunstig moet worden gekenschetst, daar hierdoor een verdere uitbreiding van het kostbare interdistrictskabelnet praktisch achterwege kan blijven, maakt het niet noodzakelijk het reeds grote aantal telefoonsversterkerstations, die ingrote of kleine gebouwen zijn ondergebracht, nog belangrijk te verho gen. Door systematische toepassing van transistoren is het namelijk mogelijk gebleken de extra benodigde versterkers in kleine „putten", dus ondergronds, onder te brengen. Ongeveer gelijktijdig met het tienjarenplan voor de kabel- transmissie is de bouw van een lande lijk net van telefoon-straalverbindingen ter hand genomen. Zoals bekend wordt bij deze vorm van transmissie van de radioweg gebruik gemaakt. Het eerste deel van het straalverbindingsnet t.b.v. de telefonie, t.w. het traject Eindhoven- Maastricht, is onlangs in gebruik geno men. De uitvoering van beide plannen zal PTT in staat stellen te voorzien in de grote behoefte aan interlokale tele foonverbindingen, die de uiterste snelle

De Schakel | 1962 | | pagina 2