De voorzitter deelde mede, dat in twee lokalen der lagere school de vloeren momenteel grondig worden vernieuwd. Van mejuffrouw A.A.de Dreu te Oost burg was bereicht binnengekomen, dat zij haar benoeming aanvaardt. Zij is inmiddels per 1 september in functie getreden. De rekening over 1961 werd aangebo den. De gewone dienst vermeldt aan inkomsten f 197369,56 en aan uitgaven f 197470,38 deerhalve is er een nadelig slot van f 100,82. De kapitaaldienst sluit met een nade lig slot van f 17105,36. Bij de rondvraag vroeg dhr. Lauret hoever men gevorderd is met de plan nen tot bstrating van de grondstroken tussen de voetpaden en destraten. De voorzitter deelde mede, dat op de be groting voor 1963 voor dit doel een be drag zal worden uitgertokken. IJzendlJke auto-ongeluk Rond het middaguur is dinsdagmid dag op de provinciale weg tussen Philip pine en IJzendijke een kleine bestelwa gen tegen een boom gereden. De 25-ja- rige bestuurster, mevrouw J.G.S. uit Sas van Gent werd uit de auto geslingerd en kwam in de berm langs de weg te- recht.waar ze ernstig gewond bleef lig gen. Later werd zij naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Haar zwaar be schadigde wagen moest per kraanwagen worden weggesleept. Het ongeval ge beurde ter hoogte van „Pyramide.,, Me vrouw S. kwam uit de richting van Phi lippine. Zeer waarschijnlijk heaft een hevige stortbui haar op een bepaald moment het uitzicht belemmerd. Het slachtoffer liep verwondingen aan hoofd en benen op. De artsen J. H. M. Locke- feer en A. E. v. Lievens verleenden de eerste hulp. Per ambulance werd mevr. S. naar het ziekenhuis te Sluiskil over gebracht. Aardenburg Aardenburg voor de radio. In de rubriek „Waar je woont ben je thuis" heeft de N.C.R.V. aandacht ge schonken aan West Z.-Vl. in het alge meen en aan Aardenburg in het bijzon der. Verschillende personen uit Aarden burg, onder meer waarnemend burge meester A. Catsman, de heer Rozen uit Eede en badmeester P. van de Velde, vertelden iets over hun werkzaamheden en liefhebberijen. Het programma werd omlijst door muziek van jeugdige Aar denburgers. Breskens Olietankertje gezonken. Hedenmorgen is in de haven van Breskens het volgeladen olietankertje van de heer T. Verschoor gezonken. De oorzaak is nog onbekend. Duin-voetovergang aanbesteed. De directie Zeeland van de Rijkswa terstaat heeft Woensdag het maken van een du in-voetovergang te Breskens aan besteed. Ingeschreven werd als volgt: Fa. de Ruijsscher Zn.. Bier vliet f 112.980.- Fa. Wed. P. R. Toussaint Zn., Cadzand f 113.100,- Fa. Gebr. Geldof. Serooskerke f 114.225,- J. de Oude's Aannemingsbe drijf, N.V., Biervliet f 119.000,- Aannemingsbedrijf „Zeeland" N.V.. Middelburg f 119.600,- C. v. d. Klippe, Vlissingen f 119.765,- P. de Regt, Terneuzen f 120.400,- Fa. Gebr. Lucasse, Klooster- zande f 122.000,- N.V. Aannemingsbedrijf ELK. Schoondijke f 122.000,- N.V. Aannemingsbedrijf fa. P. M. van Noordenne Zn., Hardinxveld-Giessendam f 123.700,- P. K. Kraijeveld, Sliedrecht f 126.000,- Thilde, vond ze, kon dat niet minder. Nu kon Bert Bannink wachten tot hij een ons woog, éér ze een vinger voor hem uitstak. Maar dat addertje, die mevrouw Kerssemakers, moest ook voo ral niet denken, dat ze de kansen van haar man verbeterd had. 't Idéé! Mevrouw Van Heemstra luisterde zwijgend. Zij kon haar houding niet be palen. Ook haar speet het dat het tus sen Bert enThilde niets geworden was En ze voelde zich een beetje gepas seerd. dat Bert met haar man en haar, deze zaak helemaal niet besproken had, dat ze het nu hier moest horen! Mevrouw Van Gerssen wilde het ge sprek naar eenander onderwerp leiden. Als de dames wilden roddelen, dan liever niet in haar huis. „In ieder geval, dames"zei ze met haar luide stem die het geroezemoes o- verstemde, „zal het wenselijk zijn, dat we eens rondzien naar iemand die even tueel de plaats van juffrouw Van We- drighem in ons comité kan innemen. Het is nog wel niet officieel dat ze weg gaat. maar ik weet wel dat ze in Utrecht heeft gesolliciteerd en dat ze een heel goede kans heeft." „Misschien de nieuwe mevrouw Ban nink," gniffelde mevrouw Kerssema kers. „Die is voor de bazar best geschikt ze kan verkopen." Er was wat gelach. Mevrouw Van Gerssen keek strak, me vrouw Van Heemsrta kneep de lippen opeen, mevrouw Charon drukte kwaad aardig haar cigaret uit. „U neemt me niet kwalijk, presiden te," zeei ze officieel „dat ik me verwij der? Ik meen dat de vergadering ge- W. Vlot. Sliedrecht f 127.900,- N.V. Van Splunders Aanne- mings Mij., Ridderkerk f 128.200,- Fa. C. H. van Wijnen Zn., Papendrecht f 130.000,- Geslaagd. Gisteren slaagde aan de Rijks Kweek school te Middelburg voor hoofdonder wijzer, onze dorpsgenoot, de heer Harry van Quekelberghe. Oostburg Jubileum Fokveemarkt. Voor de 25e Oostburgse jubileum-vee markt, welke Woensdag j.l. werd gehou den. was enorm veel belangstelling, zo wel van de zijde van het publiek als van de inzenders. Tot de velen die belangstelling toon den voor deze veemarkt, behoorden o.m. de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de Rijkslandbouwconsulent ir. J. A. H. Haenen en de Rijksveeteelt- consulent ir. W. L. Harmsen. Op bijzonder vlotte wijze werkte de jury, voor de diverse rubrieken steeds een andere jury-samenstelling, de uit gebreide inzendingen der tentoonstel ling af. Er waren ruim 166 stuks fok- vee, verwerkt in 35 rubrieken, alsmede 44 geiten en 49 schapen. Tenslotte completeerde een inzending stamboek- varkens de tentoonstelling, die het ge hele Ledelplein in beslag nam. In de middaguren maakte de Commis saris der Koningin een rondgang langs de tentoongestelde dieren en liet zich over het wel en wee van het fokken uit voerig inlichten door de Rijks Veeteelt consulent ir. Harmsen, alsmede door de inzenders zelf. Tijdens een ontvangst, welke 's mid dags om vier uur ten gemeentehuize werd gehouden, heette burgemeester Van Leeuwen de aanwezigen hartelijk welkom. Deze tentoonstelling, aldus de burgemeester, zou niet mogelijk zijn als niet een zo groot aantal mensen geheel belangeloos hun medewerking gaven. Daar is allereerst de deskundige jury, die dit werk ook geheel kosteloos en met veel deskundigheid verricht. De burge meester gaf een uitgebreid overzicht over de tot standkoming en ontwikke ling van de Oostburgse veemarkt en sprak woorden van hulde aan de toen malige initiatiefnemers, n.l. wijlen dhr. E. de Milliano en dhr. M. A. Aalbregt- sen. De heer M. Kleinepier uit Middel burg, een zeer markante en geziene fi guur tijdens de fokveedagen, werd om dat hij voor de 25ste maal onafgebro ken deel uitmaakte van de jury, op war me wijze door burgemeester v. Leeuwen gehuldigd. Hij mocht een prachtige zil veren schaal in ontvangst nemen, waar in een inscriptie als herinnering aan dit feit was aangebracht. Een zelfde schaal ontving de heer Zuidweg-Burger, die ook 25 jaar in de jury had gezeten en eveneens steeds zijn beste krachten aan dit werk had gegeven. De Commissaris der Koningin reikte aan de eigenaars van de verschillende kampioendieren de ere-prijzen uit. De medaille, geschonken door Z.K.H. Prins Bemhard, werd veroverd door de heer L. P. de Regt te Retranchement. eig. van de kampioenkoe. De medaille, geschonken door de Commissaris der Koningin, werd gewonnen door dhr. G. Tas te Waterlandkerkje. De medaille, geschonken door de gemeente Oostburg, was voor de K.I. vereniging West Z. Vlaanderen en werd in ontvangst geno men door dhr. L. Basting te R'ment. In een toespraak bracht de Commis saris daarna hulde aan de initiatiefne mers der tentoonstelling en al degenen die op een zo voortreffelijke wijze hun bijdrage hieraan gegeven hebben. Hij waardeerde bijzonder de goede organi satie van het geheel, waardoor een zeer overzichtelijke tentoonstelling tot stand kwam. In deze tijd van boter- en vet overschot, aldus de Commissaris, zou het wél eens nuttig zijn als men wilde over wegen ook in W. Z.-Vlaanderen een eigen kaasmarkt met speciale produc ten te maken. Zoals in fleurig papier sleten is en ik heb nog wel iets anders te doen." De andere dames ontdekten opeens dat ze ook haast haddeen. D avond had niet opgeleverd wat ze hoopten. De drie hadden de pret bedorven. Mevrouw Charon werd ook oud Vrij snel was de kamer leeg. Maar het gerucht ging verder Waal burgen door. Bert Bannink moest trouwen met een winkel juffie uit de Mercuur! 0 „Bert" zei Feike van Heemstra, „ik heb iets met je te bepraten." Van Heemstra, vriend deshuizes sinds jaren, was zomaar even komen oplopen. José was naar boven getrok ken en zat daar naar grammofoonpla ten te luisteren, Frans was hij tegenge komen op weg naar huize Van Heem stra, moest noodzakelijk bij Wies een boek gaan lenen, en Van Heemstra had fijntjes geglimlacht. Zo trof hij Bert, gelukkig, alleen. „Spuit op" zei Bert. „Kerel" begon Van Heemstra moeilijk zoekend naar woorden „wij komen nou al zo lang bij jullie over de vloer, bij Lydia eerst, toen bij Thilde en jou, ik mag wel haast zeggen: we zijn toch ja renlang vrienden, niet?" „Wat mij betreft zeer zeker" stemde Bert grif toe „en ik vind het fijn dat jij er ook zo over denkt." „Mooi" zei Feike, „dat staat dus vast. We kunnen dus als vrienden praten." Bert knikte, maar zijn blik werd waakzaam. Wat had Feike? Het zou tcich niet „Bert" Van Heemstra plukte nerveus verpakte Fromage de Retranchement, een specialiteit in kaas afkomstig van de geïnundeerde Zwarte Polder, het bij vele toeristen in W. Z.-Vl. stellig zou doen. evenals kaas uit Hoofdplaat, ver vaardigd uit melk, die daar een speciale smaak heeft. De Commissaris wenste na deze woorden allen nogmaals hartelijk geluk en sprak er zijn voldoening over uit, dat een dergelijke geslaagde markt al 25 jaar lang in stand gehouden is, ondanks de vele verwoestingen die W. Z.-Vlaanderen gedurende de oorlogs handelingen te verduren heeft gehad. Voor iedere prijswinnaar was een prachtige beker of een geschenk, dat bij de behaalde medaille werd aangebo den. Bij de ontvangst waren mede aanwe zig de burgemeester van Zomerghem in België en vertegenwoordigers van de stad Antwerpen, die fraaie prijzen had den geschonken voor de winnaars. Er heerste in het gemeentehuis een zeer genoegelijke stemming. Na de ont vangst werd in hotel Victory aan een 80-tal genodigden een diner aangeboden. Hier sprak als eerste de Rijksveeteelt- consulent ir. W. L. Harmsen er zijn vol doening over uit, dat deze tentoonstel ling voor de 25e maal gehouden kon worden. Op deskundige wijze besprak hij daarna de verschillende inzendingen, die vooral wat kwaliteit betreft een zeer goed figuur slaan. De hoge toegekende prijzen zijn dan ook wel verdiend. Na ir. Harmsen sprak de heer W. de Graaf namens de Veterinaire Dienst uit 's-Gra- venhage zijn gelukwensen uit. Het woord werd voorts ndg gevoerd door verschil lende vertegenwoordigers uit het orga nisatieleven, zoals slagersbond, etc. Rest ons nog te vermelden dat de Commissaris der Koningin een prachtig opgemaakte rollade mee naar huis mocht nemen, aangeboden door de burge meester van Oostburg, als dank voor zijn belangstelling. De kampioenen. Tot kampioenen werden na lang wik ken en wegen van de jury verkozen: Stieren: Lytse Rudolf, eig. K.I. Ver eniging West Z.-Vlaanderen. Fokker dhr. J. de Leeuw, Grouw (Fr.). Res.kampioen werd Bertram, eig. A. C. C. Swartelé, IJzendijke. Koeien: Johanna, eig. L. P. de Regt, Retranchement. Folkertje, eig. G. Tas, Waterlandkerkje, res.kampioen. Geiten: Marianne, eig. F. B. van Hulle, Zuidzande. Marianne, eig. Jac. Sonne- vijlle, Schoondijke, res.kampioen. Schapen: een ram, eig. J. de Feijter, Schoondijke. Een ram, eig. A. Ie Clercq. Sluis, res.kampioen. Ooien: eig. R. C. Jansen, Waterland kerkje. Eig. Gebr. Buteijn, Aardenburg, res.kampioen. Vetvee: kampioen dikbil, eig. E. de Martelaere, Aardenburg. Kampioen os, eig. R. van Dale, Sluis. Kampioen vaars, eig. A. Bertou, Oostburg. Groep slacht vee, le pr. A. Bertou, Oostburg. Varkens: Kampioen zeug Birgitta, eig. F. Focke, Sluis. Res.kampioen zeug, eig. Focke, Sluis. Kampioen beer werd Camiel, eig. R. C. Jansen, Waterland- kerkje. Sluis Gymnastiekdemonstratie. Zaterdagavond zal de gymnastiek vereniging „Willen is kunnen" een grote gymnastiekdemonstratie organiseren. Aanvankelijk had men besloten deze op de markt te houden, maar om niet af hankelijk te zijn van het weer, heeft het bestuur besloten de uitvoering te geven in de garage van de heer J. P. van der Plasse in de Kapellestraat. Behalve de organiserende vereniging zullen ook groepen uit Breskens en Sas van Gent aan deze demonstratie deelnemen. Sluiting bad-inrichting Het bestuur van de zwemvereniging „Het Vrije" te Sluis heeft besloten de bad-inrichting aan de vaart voor dit seizoen te sluiten. Tijdens de vergade ring bleek, dat het bezoek aan het bad aan zijn sigaar „gisteren was mijn vrouw op de dameskrans, je weet wel. En daar hoorde ze dat jij gaat hertrou wen. Bert zat nu overeind. „Begrijp me goed" ging de ander voort, „dat is jouw zaak. En je hebt groot gelijk. Ik ben blij dat je het gaat doen. 't Is niks, een man alleen. Maarre wat ik zeggen wil is dit: Truus en lk vonden het niet leuk, dat we het giste ren van een paar roddelende wijven moesten horen we hadden het graag van jou gehoord. We dachten, we hoop ten dat je ons als oude vrienden, mis schien in vertrouwen zou nemen Bert, pijnlijk verrast, wreef nerveus zijn handen over elkaar. „Mag ik ie het uitleggen?" vroeg hij. „Ja, graag het is alleen maar, Bert, dat wij niet graag via de roddel worden ingelicht voora] niet over jou." „Feike, kerel, dat apprecieer ik,be grijp me goed er is geen sprake van ge- heimdoenerijMaar het is nog maar zo kort En toen vertelde hij van de ontmoe ting met Anne, van zijn liefde voor haar. Anne's eerste bezoek, de houding van Frans en van José en van Tilly. „Ik kon hierover met niemand pra ten" besloot hij, „zelfs met jullie niet. Ik moest eerst met mezelf tot klaar heid komen. Dat is nu gebeurd. Mijn plan staat vast. En je kunt me geloven, of niet. Feike maar julie zouden de eeersten zijn, aan wie ik het wou ver tellen. Die kans is me ontnomen. Ik sta overigens verbaasd, hoe de mensen zo goed zijn ingelicht." (Wordt vervolgd). dit jaar niet minder was dan voorgaan de jaren, ondanks de vrij ongunstige weersomstandigheden. Men besloot, door het vertonen van enige sportfilms, de belangstelling voor de vereniging leven dig te houden. Belfortrally. De W. Z. A. organiseert op Zondag 7 October a.s. weer de jaarlijkse Belfort rally. De inzet is het koperen wandbord, beschikbaar gesteld door het gemeente bestuur van Sluis. Dit bord is thans in het bezit van de heer C. Drenth te Oostburg, die het bord reeds tweemaal achtereen gewonnen heeft. De start is bij hotel „De Zwaan" te Zuidzande. Groede Begin van brand. Vermoedelijk door het spelen met luci fers, ontstond bij de familie de Z. in de Molenstraat een begin van binnenbrand. Door spoedig optreden van de brand weer kon verdere uitbreiding van de brand voorkomen worden. Vismijn - Breskens 311 kg. bot 6 kg. schar 350 kg. schol 2056 kg. tong 36 kg. kabeljauw 148 kg. wulken 3 kg. tarbot 4 kg. paling 19491 kg. export garnalen 110 kg. binnenl. garnalen 669 kg. onverkochte bot Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van Zondag j.l.: SteenLuctor 41Clinge—Corn. Boys 31IJzendijkeBreskens 40 AardenburgKoewacht 40; Lewed. BoysOostburg 41; BiervlietIerseke 2—5. De stand is nu: Ierseke 2 2 0 0 4 92 Aardenburg 2 2 0 0 4 103 Clinge 2 1 1 0 3 5—3 IJzendijke 2 10 12 53 Corn Boys 2 10 12 4—3 Biervliet 2 10 12 7—8 Steen 2 10 12 4—5 Lewed. Boys 2 10 12 45 Koewacht 2 10 12 35 Breskens 2 0 111 26 Luctor 2 0 0 2 0 4—9 Oostburg 2 0 0 2 0 410 Programma voor Zondag a.s. SteenBiervliet; LuctorClinge; Corn BoysIJzendijke; Breskens Aarden burg. Steen kan Zondag weer 2 puntjes winst boeken op eigen terrein tegen Biervliet. We durven Luctor geen winst toeken nen tegen Clinge, gezien him slechte uitslagen. Com Boys zal het niet gemakkelijk krijgen tegen IJzendijke en wij houden het dan ook op een puntenverdeling. Breskens, dat Aardenburg op bezoek krijgt, zal de winst wel aan de gasten moeten laten. Om 12.30 u.: Breskens IIIAarden burg II. DUIVENSPORT. Schoondijkse Cone.- en Verz.bond. Uitslag sluitingsvlucht uit Quivrain op Zondag 9 Sept. j.l. Los 8 u. 5 min. Aank. le duif 9 u. 4 min. 9 sec., snelh. 1771 m. per min. 1 J. Schouten, Zz. 2 C. de Regt, Bvi. 3 Jn. Faas, Br. 4, 19, 23, 64, 74, 119,. 122 Jn. Datthijn, Br. 5 P. Ras, Sch. 6, 11, 27, 40, 54, 70 A. de Putter, Cz. 7, 32 P. Blaakman, Br. 8 Joh. Pijcke, Bre. 9, 103 A. le Clercq, SI. 10, 78 M. Quaars, Br. 12 Th. de Boever, Bvl. 13 J. Faas-de R., Br. 14, 36 Iz. Porreij, Cz. 15, 48 J. vd.. Broecke, Br. 16 C. de Jonge, Sp. 17, 65, 85, 113 Jac. Wisse, Br. 18, 38 Jac. Jacobs. Br. 20 Jn. v. Gijs, Br. 21, 75 Versprille- K„ Br. 22 B. de Weveer, No. 1; 24, 33 P. vd.. Broke, IJz. 25 P. Zeegers, IJz. 26, 93 A. Provoost, Bvl. 28 H. Schelstraete, Br. 29 A. v.d. Bekke, Hpl. 30, 81 G. van Grol, Br. 31 Th. de Smit, Sp. 34, 106 C. J. v. Opdurp, Br. 35 P. Pijcke, Hpl. 37, 92, 95 Jn. Visser, Cz. 39, 55 J. v.d. Linde, Bvl. 41 R. Thomas, IJz. 42, 102 G. Du- sarduijn, Gr. 43, 99 Iz. Klaaijsen, Br. 44 Gebr. Termöte, Bvl. 45 I. Deuninck, Sk. 46 J. de Zutter, SI. 47 G. Boekhout, Br. 49 P. v. Waes, Hpl. 50, 61 Jac. Faas Sr., Br. 51 J. de Meijer, Bvl. 52 C. Brevet, Bvl. 53, 110 I. de Jonge, Br. 56, 90, 94, 100. 104 en le overd. A. Deuninck, Cz. 57 J. Spinnewijn, Hpl. 58 M. de Visser, Br. 59 Jn. de Jonge, Sch. 60 G. v.d. Velde, Br. 62, 105, 109 J. Carels, Br. 63 J. van Lare, Sch. 66 J. Pleijte, Br. 67 A. Boer man, IJz. 68, 117 Stokm.-Fenijn, Gr. 69 J. Lecluijze, Bvl. 71 Jn. Dhondt, Sp. 72 B. de Wever, No. 1. 73 R. Verwulst, Sk. 76. 82 A. v.d. Bdorde, Br. 77 A. d. Waele. Hpl. 79 W. v.d. Slikke, IJz. 80, 97, 121 J. Klaassen, Sch. 83 W. Verstraete, Br. 86 M. Vermeire, Hpl. 87, 120 J. Vermeulen, Br. 88 J. Temmerman, IJz. 89 A. Ver meulen, Br. 91 C. Temmerman, Bvl. 96 A. Boekhout, Br. 98 J. van Driel, Gr. 101 P. v.d. Walel. Br. 107 J. Dingemanse, Bvl. 108 J. Boogaart, Sch. Ill A. Steij- aert, Sp. 112 A. de Vos. Sk. 114 Andr. d. Smet, IJz. 115 A. Fremouw, Cz. 116 Gebr. Calon, No. 1. 118 A. Versluis, Dw. 123 Jac. Pleijte, Br. 124 Poorter 3, Sp. KAMPIOENSCHAP 1962. 22 April Arras. 31 Mei Quivrain. 22 Juli Arras. 26 Aug. Quivrain. 9 Sept. Quivrain. Kampioen Duif: 1. Joh. Carels 332 p.: 2. A. Vermeulen 185 p.; 3. J. de Meester 164 p. Jonge duif: 1. P. Blaakman 239 p.; 2. J. v.d. Broecke 226 p.; 3. A. v.d. Voorde

De Schakel | 1962 | | pagina 2