moderne byouterieën ielhaÉI VAN MEENEN, Breskens. VOOR SCHOOLale soorten FIETSTASSEN en REGENKLEDING Wettioudersverkiezingen in West Z.-Vlaanderen Voor Uw rijlessen naar Rijschool „Succes". Uw Rijbewijs verlengen aan hetzelfde adres! Kapsalon Van Houle Breskens Regenkleding: jasjes, broeken, vesten, caps, licht en J. Hoofiman, Spuiplein, Breskens - Telefoon 616 PHILIPS Televisie volautomatisch f1095,- en f1175- Firma Schippers Nauta de verversingen aangeboden hadden ge kregen, sloot de heer Mijs de geani meerde bijeenkomst, die na het officiële gedeelte een zeer genoeglijk karakter had. Schoondljke Tentoonstelling Ooft- en Tuinbouw. De afdeling Schoondljke van Ooft- en Tuinbouw hoopt op 14 en 15 Sept. as. haar jaarlijkse tentoonstelling te houden in de zaal van de heer Wijffels. De tentoonstelling zal geopend zijn op 14 Sept. van 17 tot 22 uur en op 15 Sept. van 10 tot 11 uur voor bejaarden en verder van 13,30 tot 22 uur. De tentoon stelling wordt opgeluisterd door de „Boeren kapel". Waterlandkerkje Raadsvergadering De Raad der gemeente Waterland kerkje kwam in vergadering bijeen. Bij de ingek. stukken is er een rap port van de Brandweerinspectie van de keuring van de nieuwe brandspuit, die onder toezicht van die inspectie door de fa. Bikkers te Rotterdam is gebouwd. De capaciteit van de pomp blijkt 1180 1. per minuut te bedragen met een op- voerhoogte van 85 m. De voorzitter con stateerde dat de gemeente met die brandspuit een prachtig bezit rijker is geworden. Naar aanleiding hiervan hield het raadslid de Nood een pleidooi voor betere brandslangen. Bij het be proeven van de nieuwe brandspuit is n.l. gebleken dat verscheidene brand slangen niet aan de gestelde eisen vol doen. Bij een goede spuit behoren goe de brandslangen, aldus genoemd raads lid. De voorz. zegt dat de begroting dienst 1962 niet voorziet in een belang rijke uitgave hiervoor. Op de begroting 1963 zal met deze noodzakelijke uitgave rekening worden gehouden. Binnenkort zullen alle brandslangen op deugdelijk heid beproefd worden. De voorz. nodig de de raadsleden uit daarbij tegenwoor dig te zijn. De gunning van de bouw van de 2 woningwetwoningen in de Kerkstraat kan nog niet plaats hebben, aangezien de aanbestedingssom nog te hoog ligt. Er zal met de Prov. Directie van de Volkshuisvesting nader overleg gepleegd worden om tot de bouw te kunnen ko men. Van het Min. van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is bericht ontvangen dat aan W. Nortier-Daansen en E. van Opdorp een premie is toegekend voor woningverbetering. De vaststelling door G.S. van de kom- grenzen ingevolge de wegenverkeerswet wordt voor kennisgeving aangenomen, evenals de vaststelling door G.S. van de gemeenterekening 1959. Bij het agendapunt overdracht aan de provincie van de weg Oostburg-Water- landkerkje-IJzendijke zegt de voorz. dat in de vorige vergadering de raad reeds daartoe besloot met de restrictie echter dat een perceel aan het einde van de Marijkestraat niet in die overdracht wordt begrepen. Blijkens nader overleg met de Prov. Waterstaat is het uit een oogpunt van verkeersveiligheid noodza kelijk dat de Prov. ook de beschikking over dat perceel krijgt. De voorz. geeft een toelichting over de verkeerssituatie zoals die thans in de kom van de ge meente zal worden na verbetering van het gedeelte van de weg Oostburg-Wa- terlandkerkje-IJzendijke dat de rond weg ten noorden van de gemeentekom vormt. Er komt een doorbraak vanaf die weg naar het centrum van de ge meente. Om dat te verwezenlijken staan 2 woningen In de weg, die door de pro vincie zullen worden aangekocht. De provincie, aldus de voorz., getroost zich hoge klosten om een voor de verkeers veiligheid beste oplossing te zoeken. Hij verzoekt de raad zijn medewerking te verlenen om dat plan goed te keu ren. De raad geeft hieraan gehoor, want z.h.st. wordt thans besloten genoemde weg met zijbennen en bijbehorende overhoeken zonder beperking aan de prov. Zeeland voor f 1,- den hoop over te dragen. Verder doet de voorz. mededeling, dat er bij de Dienst Uitvoering Civieltech nische werken een nieuwe begroting is Ingediend voor verbetering van de West straat. De bij de aanvraag om verbete ring ingediende begroting was inmiddels te laag geworden. Thans zal spoedig overgegaan worden tot aankoop van de nodige grond voor die verbetering. De begroting dienst 1962, wat betreft de kap.dienst, wordt gewijzigd In ver band met de aanschaffing van een nieu we grasmaaimachlne en extra uitgaven voor leermiddelen voor de o.l. school. Bij de rondvraag komt de verkoop van oude straatstenen ter sprake. Besloten wordt deze niet te verkopen, aangezien de gemeente waarschijnlijk nog objec ten zal uit te voeren hebben, waarvoor die stenen nodig zullen zijn. Verder vraagt een der leden wanneer het uur werk op de toren weer eens zal lopen. De voorz. antwoordt, dat er inderdaad geen schot zit in het herstel er van. De betreffende fabriek zal om spoed ver zocht worden. Aan het slot van de vergadering spreekt de voorz. het aftredende lid, de heer J. Beerens, toe. Hij dankt de heer Beerens voor het vele goede dat hij in zijn zit tingsperiode heeft helpen tot stand brengen en voor de goede verstandhou ding. De heer Beerens dankt op zijn beurt de vcorz. en de raadsleden voor de zeer prettige samenwerking. Hij zegt dat het hem verheugt zijn medewerking te hebben kunnen geven aan veel be langrijke en goede raadsbesluiten. Hij somt daarbij op: de aanleg van de weg Oostburg-Waterlandkerkje, de verbete ring van de wegen in de kom van de ge meente, de totstandkoming van de nieu we riolering met zuiveringsinstallatie, de restauratie van gemeente- en Dorps huis. Het verheugt hem ook dat de Nieuveltweg thans verbeterd wordt door het Waterschap Het Vrije van Sluis. De heer v. d. Walle brengt als fractie voorzitter van de groep „Gemeentebe lang" dank uit aan het scheidende raadslid. Hij betuigt zijn waardering voor de goede wijze waarop de heer Beerens het raadslidmaatschap gedu rende verscheidene jaren heeft vervuld. Dinsdag zijn in het gehele land de wethoudersverkiezingen gehouden. In West Z.-Vlaanderen werden gekozen: Aardenburg: J. P. Slager (Prot. Chr.) en E. E. P. Lansu (K.V.P.). Nieuwvliet: Adr. Brakman (V.V.D.) en A. J. Provoost (Gem.bel.). IJzendijke: A. J. Termote (K.V.P.) en P. W. W. C. van Rijen (K.V.P.). Hoofdplaat: G. H. T. M. Termote (K.V. P.) en J. C. Blaakman (K.V.P.) Groede: C. Cijsouw (V.V.D.) en J. Caste- leijn (P.v.d.A.). Biervliet: A. Dijk (Vrije lijst) en J. W. Verplanke (Gem.bel.). Schoondljke: Joh. de Feijter (A.R.) en P. W. Toesseint (P.v.d.A.). Retranchement: C. J. Almekinders (Gem. Belang) en H. A. den Hamer (P. v. d. A.). Sluis: J. H. Gevaert (K.VP.) *en S. A. van Hal (Prot. Chr.). Waterlandkerkje: J. C. van der Walle (Gem. Belang) en J. E. V. de Milliano (K.V.P.). Zuidzande: A. Luteijn (Gem. Belang) en I. de Hullu (P.v. d.A.). Breskens: W. C. van der Hooft (P. v. d. A.) en P. Zegers (Prot. Chr.). Cadzand: I. van Houte (P.v.d.A.) en P. C. de Bruijne (Prot. Chr.). Oostburg: A. P. Modde (K.VP.) en D. Geuze (Prot. Chr.), DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag jl„, oud en jong tegen elkander. Los 8.05 u. Aank. Ie duif 9 u. 37 min. 27 sec., snelh. 1192 m. per min. 1, 20, 25, 27 Jn. van Gijs. 2 H. Schel- straete. 3, 49 Jn. Pleijte. 4, 17, 39, 43 A. Verstraaten. 5, 22 A. Vermeulen. 6 Ko Quaars. 7, 9 en le overd. M. Quaars. 8 R. v. Quekelberghe. 10 Joh. FÏjcke. 11 Jac. Wisse. 12, 24, 32, 38, 41 Jn. Datthijn. 13, 26 A. Boekhout. 14, 31, 48 A. van de Voorde. 15, 35, 40 J. Carels. 16 J. v. d. Velde. 18, 21 W. Verstraete. 19, 23, 45, 50 I. Klaaijsen. 28 P. Blaakman. 29, 30 P. v.d. Walle. 33 J. Klaaijsen. 34 W. Bruijnooge. 36 M. de Visser. 37 J. Adam. 42 I. de Jonge. 44 G. v.d. Velde. 46, 47 Jn. Faas. 51 M. Faas. Uitslag prijsvlucht uit Chateau- roux op 1 Sept. jl„, jonge duiven. Los 6.45 u. Aank. le duif 15 u. 57 min. 41 sec., snelh. 952 m. per min. 1, 3, 13, 18, 19, 24 G. Dusarduijn. 2 A. de Meester. 4, 10 J. Klaaijsen. 5, 16 G. van Grol. 6, 17, 23 Jn. van Gijs. 7 A. v.d. Voorde. 8 W. van Quekelberghe. 9 Jn. Faas. 11, 22 J. v. Oostenbrugge. 12 J. Quaars-L. 14 Ko. Quaars. 15 Ver- sprille-K. 20 M. Leurgans. 21 C. J. van Opdurp. le overd. J. Carels. P. V. „Strijd in vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag j.l., oude en jonge duiven sa men. Los 8.05 u. Aank. le duif 9 u. 36 min. 50 sec., snelh. 1208 m. per min. 1, 9, 15, 17 L. v.d. Wege. 2, 11, 12 J. Risseeuw. 3 J. Elfrink. 4, 23, 26, 27 Joh. v.d. Wege. 5, 24 M. Robijn. 6, 18, 20 J. de Roeck. 7 D. Ekkebus. 8, 10, 22 Joz. v. d. Wege. 13, 21, 29 H. Elfrink. 14 Stokm.- Fenijn. 16, 28 J. Versprille. 19, 25 A. Ek kebus. 30 Ch. Ras. le overd. C. Ekkebus. Duivenver. JM. M.". Driewegen. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag j.l., jonge duiven. Los 8.05 uur. Aank. le duif 9.41 u. Snelh. 1078 m. per min. 1 Iz. Klaeljsen. 2 C. Babijn. 3 Aug. Jansens. 4 en 8 Joh. Lippens. 5 en 7 Abr. Versluis. 6 A. den Hamer. Idem oude duiven. Snelh. 1062 m. per min. 1 en 3 A. den Hamer. 2 Aug. Jansens. 4 D. Dekker. 5 Abr. Boerman. Gevonden voorwerpen ZVz zak graan. Inl. bureau Rijkspolitie te Groede. Vismijn - Breskens Week van 26 Aug. t.e.m. 1 Sept. '62. 406 kg. bot 234 kg- schar 1279 kg- schol 3039 kg- tong 4 kg paling 30 kg- kabeljonw 9 kg. wijting 8 kg- tarbot 109 kg. wulken 1185 kg- export garnalen 233 kg- binnenlandse garnalen 28 kg- onverkochte garnalen 1672 kg. onverkochte bot FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U zaterdag 8 sept., om 8 u George Montgomery in de grote oorlogs film in kleuren „De stalen klauw'' de verbeten guerrillastrijd in de Phillipijnen op indringende wijze verfilmd Zondag 9 sept. brengen wij om 4 en 8 u Stan Laurel en Olivier Hardy in hun dolkomische klucht ,,een stad op stelten." Films van Laurel en Hardy behoeven geen aanbeveling. Jong en oud kent de „dikken en dunnen" en wie van lachen houdt geeft aan hun films de voorkeur! Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Programma voor Zondag a.s.: le klasse B. GroedeRia W VogelwaardeJong Ambon RetranchementPhilippine SchoondijkeSluiskil. Reserve le klas. Luctor 2Biervliet 2 Breskens 2 Clinge 2 Goes 3Corn-Boys 3 R.C. S. 2Oostburg 2 Zeelandia 2 Zee land Sport 3. 2e klasse A. Koewacht 2IJzendijke 2 Aardenburg 2Temeuzen 3 Sluiskil 2Steen 2 Vogelwaarde 2Breskens 3. 3e klas B. Hoofdplaat 2Walcheren 3 Middel burgse Boys 1-R.C.S. 3 IJzendijke 3- Retranchement 2. Programma voor Zondag a.s.: 4e klasse H. Luctor Biervliet Corn BoysSteen; BreskensClinge KoewachtIJzendij ke OostburgAardenburg Yerseke Leeuwedorpse-boys. Breskens 2Clinge 2, aanv. 12.30 uur KERKDIENSTEN Zondag 9 sept. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Eerw. Heer de Vries Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Ds Spaans Cadzand, 9,30 uur, Ds. Luuring H. Doop Collecte alg. chr. doeleinden Groede, 9,30 uur, üs. Doornink Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen Oecumenische zendingsdienst GastpredikantRev. Sam. Helstone, Suriname Retranchement, 7 uur, Eerw. Heer De Vries Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Diaconiecollecte med. zending Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Wika Wasterval, Cadzand St. Anna ter Muiden, 11 uur, Wika Wasterval St Kruis, 9 uur, Eerw. Heer de Vries Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H Avondmaal IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Collecte kinderbescherming Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 1,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. Praas Geref Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Wika de Haan R.K. Parochie H. Barbara te Bresken? Zondag 9 sept. 13e Zondag na Pinksteren H. Mis om 7 en 10,30 uur. Hoogmis om 8,30 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur Zaterdag om 19 uur, Lof. Maandag 10 sept., Mis om 19 uur voor K.A.V. Woensdag ij sept., feest van H. naam van Maria Vrijdag 14 sept., verheffing van het H. Krais Zaterdag 15 sept., O. L. Vrouw van zeven smarten. Biervliet Combines uitgebrand. De afgelopen dagen heeft de Bier- vlietse vrijwillige brandweer het druk gehad. Na het loos alarm van vorige week donderdag moest de brandweer het weekend uitrukken, omdat de combine van de heer J. Vervaet tijdens de oogit- werkzaamheden in brand was geraakt. Niettegenstaande de brandweer spoedig ter plaatse op het land van de heer Risseeuw in de Zoute Polder was, kon men niet verhinderen dat de gehele combine, alsmede een 500 kg graan volledig verloren ging. Dinsdagmiddag loeide opnieuw de brandweersirene. Nu was het de com bine van dhr. H. van den Hemel uit Biervliet, die in de Passageulepolder ook tijdens oogstwerkzaamheden was warm gelopen en vlam vatte De brandweer die binnen 5 minuten ter plaatse was, kon deze maal voorkomen, dat de ge hele combine uitbrandde. De schade bleef beperkt tot wat graan dat al in de trommel aanwezig was. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 1U uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. Ol 172-566 Voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk ontvangen, be-, tuigen wij, mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank. A. CORNELIS R. CORNELIS—QUAARS Breskens, september 1962. Heden overleed plotseling onze innig geliefde man, vader, be huwd-, groot- en overgrootvader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer ADRIANUS WILLEM KLAASSEN, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam A. M. KLAASSEN-VOS. Breskens, 6 september 1962. Julianastraat 10 De teraardebestelling zal plaats hebben op maandag 10 september a.a., des nam. 3 uur. Nijverheidsstraat 5, Breskens. Tel. 819 Grote sortering Telefoon 873 prima dicht. Leren en Nappaion jassen, vesten, enz, (met tweede kanaal) Breskens, telefoon (01172) 617 Groede, telefoon (01171) 258 Oostburg, telefoon (01170) 2129

De Schakel | 1962 | | pagina 3