nemers. Het werd wel hard rijden, maar ik zei toch: „eind goed, al goed" en dat is hier prachtig gelukt. Goed zo, door gaan, want het kampioenschap van Zeeland en Brabant te Rosmalen wacht ook nog. Ik zit er al een beetje in dus even kijken waar we nog kunnen rijden en dan naar Rosmalen. Hier werd het harder rijden met 54 deelnemers, maar het is prachtig gelukt en de beker met de prachtige krans kfonden mee in de auto. In Nieuwvliet werd er gemompeld dat ik nogal mijn best deed en ze wilden dat ik daar ook eens meedeed aan de wedstrijd voor adspiranten op 24 Juli, een koers, die ze anders nog nooit ge houden hebben. Enfin er waren slechts 15 deelnemers en er was er maar één, die ik niet kende, dus een beetje uit kijken hoe deze knaap rijdt. Het was prachtig weer die dag en daarom reed ik met een beetje overleg en moest ik wel winnen. In Aarsele (B.) deed ik nog even mee aan het kampioenschap van de Belgen voor Oost- en West-Vlaan- deren, prachtige ritten, met 87 deelne mers. Dan is het zeer goed opletten om eerste te worden, maar het gelukte toch weer. Zodoende begon ik in Maart 1962 tot en met Aug. 1962 en deed mee aan zes en dertig wedstrijden, waarvan er 21 als eerste uitgereden werden. 8 in de eerste 4 en slechts 6 na de vierde plaats en één wedstrijd gestaakt moest worden wegens een lekke band. Het resultaat is dan toch maar een 20-tal fraaie be kers en meer dan 20 lauwertakken en kransen. Het overzicht van het seizoen 1962, met een deelname aan 37 wedstrij den, is als volgt: Hansweert, le klassementswedstrijd v. het clubkampioenschap; niet meegere den. Koewacht, 2e klassementswedstrijd, 3e van 7 deelnemers. Oostburg, 3e klas sementswedstrijd, le van 8 deelnemers. Herstberge (B.), eerste dag le van 64 deelnemers. Herstberge, tweede dag, 3e van 54 deelnemers, totaal le geklas seerd. Veldegem (B.), 13e van 34 deeln. Aartrijke (B.), 2e om het kampioenschap van Oost-Vlaanderen, 73 deeln. Colijns- plaat, le en clubkampioen, 12 deeln. Basseveelde (B.), 7e van 31 deeln. Le- wedorp, le van 36 deeln. Rosmalen, kam pioen van Zeeland en Brabant, 54 deeln. Bentille (B.), 3e van 32 deeln. Ramska- pelle (B.), 2e van 32 deeln. Pettem (B.), 7e van 64 deeln. Oude Tonge, le van 36 deeln. Roksem fB.), 7e van 40 deeln. Clinge, 10e van 40 deeln. Diksmuide (B.), strijd gestaakt wegens lekke band, 29 deeln. Goes, le van 45 deeln. Hertsberge (B.1, le van 75 deeln. Kerksken (B.>, 10e van 93 deeln. Nieuwvliet, le van 15 deeln. Bladel, 13e van 35 deeln. Bier vliet, le van 28 deeln. Veurne (B.), 10e van 42 deeln. Aarsele (B.), le om het kampioenschap van Oost en W.-Vlaan deren. 87 deeln. Anzegem (B.), le van 48 deeln. Rekkem (B.), 3e van 48 deeln. Sluiskil, le van 14 deeln. Aarsele (B.), 4e van 74 deeln. Beselare (B.), le van 31 deeln. Ingelmunster (B.), 2e van 64 deeln. Kapelle, le van 28 deeln. Sint Willebrord, le van 53 deeln. Torhout (B.). le van 45 deeln. Colijnsplaat, le van 20 deeln. Loppem CB.)le van 34 deeln. Raadsver onderin Dinsdagavond kwam de Raad van de gemeente Nieuwvliet ln vergadering bijeen. In de tweede wijziging van de ge meentebegroting 1962 was een uitgaaf post opgenomen van f 400,- voor de aan schaf van een bandrecorder ten be hoeve van de o.l. school te Nieuwvliet, dit naar aanleiding van de desbetref fende aanvrage van het schoolhoofd. De inspecteur van het l.o. heeft echter geen gunstig advi es kunnen uitbren gen. B. en W. vonden het vreemd, dat twee onderwijsmensen die beide, naar men mag aannemen, de belangen van bet onderwijs dienen, zo'n uiteenlopen de mening hebben over bepaalde aspec ten. Gezien het advies van de Inspec teur keurt G.S. thans de begrotingswij ziging niet goed. Daar B. en W. menen, dat de uitgaaf bij beroep welnie: kans heeft te worden goedgekeurd, stellen zij voor de uitgaafpost van f 400.- van de begroting 1962 af te voeren, waartoe de raad z.h.st. besloot. Op het desbetreffende verzoek ver leende de raad aan het Zeeuws Consul- '-o daar achter de deur had gestaan om bom te verwelkomen. Fn zoals hij dat. kon doen. viel hij maar meteen met de deur in huis. Hij somde alle bezwaren op, die Anne zelf ook al had bedacht. Maar hij deed het anders dan hij van plan was geweest. Achter ziin woorden leek de sterke over tuiging te staan, dat dit nu eenmaal onvermijdelijk Was, de zure appel waar ie doorheen moest bijten, maar dat het dit alles dubbel en dwars waard was. Ze luisterde ernstig, haar gezicht be kommerd. ..Bert", zei ze opeens. ..ik voel het. dit alles brenvt iou grote moeilijkheden. Zou je het heus wel doen?" „En jou laten zitten?" „Ach. jongen het was toch eigenlijk te mooi om waar te zijn?" ..Het is alleen mooi als het waar wordt", sneed hij af. ..Of', bruusk op eens. ..krijg je koude veeten? Ben je bang?" ..Tk? Ja. Voor jou „Niet voor je zelf?" „Als jij maar naast me staat, dan durf ik met je naar de Noordpool" „Dit kon wel eens erger zijn! Op de Noordnool zijn we met z'n tweeën. Als Waalburgen belieft een filiaal van de Noordpool te worden, zitten we midden tussen de vijandige Eskimo's, tot in mM c'gen huis toe. En durf jij dat trotse ren?" „Nee", bekende ze. Dat durf ik niet. tatiebureau voor Alcoholisme te Mid delburg voor 1963 een subsidie van f 10,-. Ook werd z.h.st. de subsidie aan de Stichting Zeeuws Studiefonds verhoogd van 5 op 10 ct. p. inwoner. Evenals vorig jaar adviseerden B. en W. de subsidie aanvrage van de Stichting „Het Nederl. Astma Fonds" gunstig, zodat de subsi die van 2 ct. p. inwoner voor 1963 werd geprolongeerd. Ook werd de subsidie aan de Stichting Z.-Vlaams Borgstel lingsfonds te Terneuzen verhoogd van 1.95 op 3 ct. p. inwoner. Geen bezwaren had de raad tegen het ontwerp-besluit van G.S. inzake de be zoldigingsregeling voor de gemeente secretarissen. Onderhavige wijziging heeft betrekking op het eerste lid van het additioneel artikel, waarbij de wed de van bepaalde gemeente-secretarissen in gecumuleerde functie zijn bevroren. Men zou zich kunnen afvragen of het bevriezen wel juist is, maar aangeno men mag worden dat de vakbonden deze materie wel zullen bezien of reeds hebben bekeken. Van G.S. is mededeling ontvangen van de vaststelling door haar college van de regeling autovergoeding burgemees ters. welke regeling voor de gemeenten Nieuwvliet en Groede neerkomt op f 1300,-. De oude regeling was f 100,- lager. Voor Nieuwvliet is de nieuwe re geling iets gunstiger, omdat de verdeling van deze f 1300,- autokosten zal geschie den naar verhouding van het inwoner tal der beide gemeenten. Onder dankzegging voor de verleende diensten werd aan de heer A. F. Rosen- daal, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerl. stand. Met algem. st. werd weth. A. J. Provoost in de ontstane vacature be noemd. De begroting 1962 werd gewijzigd naar aanleiding van de tijdens deze vergadering genomen raadsbesluiten, waarbij uitgaven zijn betrokken. Tijdens de rondvraag vroeg de heer de Groote of de gemeente aan het Wa terschap het Vrije van Sluis zou kun nen verzoeken langs de Nieuwenhaven- dijk beplanting aan te brengen, welke zal dienen als windscherm voor het kampeerterrein aldaar. De heer Quaars wilde in het midden laten of het wel tot de taak van het Waterschap be hoort, temeer daar de eigenaar op eigen terrein door het aanbrengen van een populieren scherm binnen drie jaar reeds een behoorlijke afscherming kan krijgen. Voorts vraagt de heer Quaars zich af, of de verkeersveilig heid wel er mee gediend is,als het Wa terschap de dijk op de gevraagde wijze gaat beplanten. B. en W. konden zo zonder meer hun standpunt niet be palen, maar zegden toe deze zaak te zullen bekijken. De heer A. F. Rosendaal vroeg de bomen in de Dorpsstraat te willen ver vagen door 6 andere, zodat de moge lijkheid wordt geschapen, dat ze te gelijk opgroeien. Ook zullen en W. dit nader bezien. Tot slot herinnerde de voorz. er aan, dat het menselijkerwijs gespro ken de laatste maal is geweest, dat de oude raad bijeen is geroepen en dat het tijd is van de heer Rosendaal. die niet meer in de nieuwe raad terugkeert, af scheid te nemen. De heer Rosendaal nam in 1945 zitting in de nood-gemeen teraad en na een onderbreking van 1 raadsperiode is de heer Rosendaal, die ook nog wethouder is geweest, sinds dien raadslid. De voorz. zei, dat het hem speet dat de heer Rosendaal, die steeds de belangen van de gemeente op het oog had, thans de gemeenteraad verlaat. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde de voorz. namens dè raad aan de scheidende een boekwerk. De heer Rosendaal dankte geroerd voor deze hulde en voor de tot hem ge sproken waarderende woorden. Hij bracht de goede verstandhouding en de aangename samenwerking van de raads leden onder de aandacht, die voor hem een blijvende herinnering zullen zijn aan de jaren welke hij als raadslid heeft doorgebracht. Biervliet Loos alarm. Vorige week Woensdagnacht om 12 Ik kan het niet trotseren. Ik wil probe ren m'n eigen weg te gaan. mezelf te blijven. Zo moeten ze me accepteren of niet". Hij knikte nadenkend. Anne. dacht hij, had geen striidorsna- tuur. Tenminste wat wist hij van haar? Eri zijn zakenmanrinstinct. dat hem nooit een transactie deed afsluiten alvorens hij informaties had ingewon nen. maakte hem opeens bedachtzaam. Wat wist hij van Anna Marcus? Wat ze bem had verteld en dat was niet veel. Fn was het alles? En was het waar? Had hij zich niet zonder bedenken in een avontuur gestort, dat hem wellicht eenmaal lelijk kon opbreken? Hij keek naar haar. Ze staarde voor zich uit. Iedere lijn van haar gezicht nam hij in zich op. Nee. wat drommel! Dit was geen zakentransactie. Kon dat gezicht liegen? „Ankie". ze hoorde een nieuwe klank in zijn stem, „wij moeten vanavond spij kers met koppn slaan, meisje. Ik heb a gezegd en ik zal b zeggen tot de laatste letter van het alfabet toe". „Zo ben jij", glimlachte ze. „Ja dat betekent: heel binnenkort gaan we samen naar Waalburgen. Naar mijn huis. Naar mijn kinderen" „Is", vroeg ze voorzichtig gespan nen. „je schoonzuster dan ook thuis?" Ze vermoedde meer dan ze wist. dat ze daarmee een teer punt aanroerde. (Wordt vervolgd). uur, werd de gemeente Biervliet opge schrikt door de sirene, die een brand meldde. Telefonisch was men ingelicht over een brand op de boerderij van de heer Van Eijckeren in de Saffiaarpol- der. Bij de boerderij aangekomen ble ken de bewoners rustig te slapen, en kc-n de brandweer onverrichterzake te rugkeren. Dat er hardgrondig is gefoe terd op degeen die zo leuk was een half dorp uit de slaap te halen, brandweer etc. te alarmeren, spreekt vanzelf. Hopelijk vindt de politie spoedig degeen die deze flauwe grap uithaalde. Breskens Weer een nieuw vissersschip te water. Bij de scheepswerf fa. Gebr. van de Sande te Breskens werd gistermiddag weer een nieuw stalen casco in het wa ter gezet, waarna het verder afge bouwd zal worden en zal varen onder nummer UK. 85 te Urk. Raadsvergadering Dinsdagavond kwam de gemeenteraad van Breskens in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Eekhout. Na beëdiging van de raadsleden vond de wethoudersverkiezing plaats. Voor de verkiezing legde de heer Cambier een verklaring af, waarin hij mededeelde dat de groep Gemeente belang. de Partij van de Arbeid en de Prot. Christelijke groepering overleg ge pleegd hadden. Het resultaat van dit overleg zou men later tijdens de verkie zing van de wethouders, kunnen waar nemen. De eerste uitslag bracht de heer W. C. van der Hooft op de wethouderszetel Bij de tweede stemming werd de heer P. Zegers gekozen. Beiden verwierven 7 stemmen, 4 blanco. Na deze schriftelijke verkiezing wer den de notulen van de vorige raadsver gadering vastgesteld. Onder de ingek. stukken was o.m. een schrijven van G.S. waarin men mede deelde, dat de 4e wijziging van de ge meentebegroting was goedgekeurd. Ook de verordening op de heffing en invor dering van keurlonen werd vastgesteld bij Koninkl. besluit. Tevens werd het besluit om de prijs van de nog uit te geven grondkavels in het uitbreidingsplan West met 50 cent per m2 te verhogen, door G.S. goedge keurd. De autovergoeding voor het gebruik van een eigen auto door de burgemees ter, werd door G.S. herzien. Dit college berichtte de raad dat zij, gezien de op pervlakte van de gemeente, een bedrag voorstelde van f 850,- per jaar. Voor de gemeente Breskens, aldus bleek uit een toelichting van B. en W., betekent dit in vergelijking tot andere gemeeh- ten in W. Z.-Vlaanderen ten opzichte van de door G.S. indertijd zelf voorge stelde normen, een achteruitgang. Dit achtte men niet billijk. B. en W. stelden de raad voor het bedrag van de ver goeding te bepalen op f 1200,- per jaar. een bedrag waarmee de raad zich al eerder accoord verklaarde. De raad ging ook thans met de door B. en W. voorge stelde vergoeding accoord en hield bij de vaststelling van dit besluit vooral rekening met de enorme activiteit, wel ke thans te Breskens Wordt ontplooid. De raad machtigde B. en W. de wer ken die in het uitbreidingsplan West ten noorden van de Langeweg moeten worden uitgevoerd, o.a. straten, riole ring en andere bijkomende werken, naar bevinding van zaken openbaar of on derhands aan te besteden en verleen de B. en W. voor de uitvoering van die werken het nodige crediet. Het volgende agendapunt, n.l. de vaststelling van een gemeenschappe lijke regeling Samenwerkende Kustge- meenten. stuitte op bezwaren welke door de heer de Boer tegen enkele artikelen uit deze regeling naar veren werden ge bracht. De bezwaren richtten zich voor namelijk tegen een artikel, waarin met nadruk wordt gesteld, dat van het vast gestelde structuurplan door de raden apart niet mag worden afgeweken. Slechts dan kan men buiten het kust- ontwikkelingsplan gaan als het dage- liiks bestuur van de Samenwerkende Kustgemeenten, bestaande uit de bur gemeesters en een lid van G.S., hier mede accoord gaan. De heer de Boer meende, dat iemand die in dit voor re- rspatie bestemde gebied iets wil gaan ondernemen, daartoe ook de kans moet krijgen. Hij zag o.a. mogelijkheden voor vprschillende boeren die b.v. een kam- neergeleeenheid zouden willen inrich ten. Uit de beantwoording door de voorz. en de beide wethouders bleek, dat men wel zoveel mogelijk vast wil houden aan dit structuurplan dat de kustont^akkeling gaat regelen. Men sprak de wens uit. dat de toepassing van de gemeenschappelijke regeling soe pel kan verlopen, doch meende dat men de ontwikkeling langs de kust. In het belang van de verschillende gemeenten zelf. goed in de hand moet houden en niet kan toestaan dat er overal kam peerterreinen etc. gaan verrijzen. Bin nen de mogelijkheden die er zijn zullen do aanvragen steeds bekeken worden en objectief worden beoordeeld. Uitvoe rig werd over deze kwestie, die naar het inzicht van de heer de Boer te strak ge regeld was, over en weer gesproken. Uit- pmdelijk werd het, voorstel om toe te troden tot deze gemeenschappelijke re- oppng aanvaard met de stemmen van de beren de Boer en Cambier tegen. Het indertijd genomen besluit om de '■itbre'ding van het bedrijf van de N.V. T uteijn te Breskens. nodig voor een mede ontwikkeling van dit bedrijf, te helpen financieren, behoefde enige ver andering. Het besluit de geldlening ook te garanderen voor de te bouwen lift- lnstallatie is n.l. niet voor goedkeuring door G.S. vatbaar. B. en W. stelden de raad voor de aflossing van de bouwkos ten van een door de N.V. op te nemen lening bij de N.V. Amsterdamsche Bank te garanderen tot een bedrag van maxi mum f 17.000,- tegen een rente van 4 pCt. Vervolgens ging de raad accoord met de garandering van een geldlening groot f 36.000,- ten behoeve van de af. D. H. Meeusen voor de bouw van een kantoor, magazijn en jachtwerf op de Midden - havendam. De totale bouwkosten zullen f 45.000,- bedragen. De aan de bank te vergoeden rente zal 5 pCt. bedragen en 1 pCt. ten behoeve van de gemeente Breskens. Totaal zal de Amsterd. Bank N.V. een geldlening van f 36.000,- ver strekken. De gemeente krijgt op de te bouwen panden een le hypotheek op het onroerend goed. Daar het E.T.I. om trent deze bouw gunstig adviseerde, had men tegen het garanderen van de geld lening betreffende de aflos en rente- voldoening geen bezwaren en ging de raad met het door B. en W. voorgestelde accoord. Van G.S. is bericht ontvangen dat uit het contingent industriewoningen nog 2 woningwetwoningen zijn toegewezen aan Breskens voor de huisvesting van het personeel van de Gebr. Verduijn, als mede 3 woningwetwoningen voor de huisvesting van personeel van de fa. Cruson, Gebr. van de Sande en de N.V. Luteijn. De bouw van deze woningwet woningen werd overgedragen aan de Al gemene Woningbouwvereniging. H. Missen R. K. Kerk. Nu de vacanties en het zomerseizoen nagenoeg teneinde zijn, zullen de H. missen der R.K. Kerk te Breskens met ingang van 16 Sept. worden gewijzigd. Er zullen dan maar 2 missen zijn en wel om 8 uur en 10 uur. Oostburg Eerste steenlegging Technische School. Tijdens een korte plechtigheid, welke in de Technische school te Oostburg werd gehouden voordat de eerste steen legging plaats vond, sprak de vice-voor zitter, de heer J. Barendregt, tot de talrijke genodigden een kort begroe tingswoord. Spr. zei dat de school na de bouw van het nieuwe gedeelte, drie maal zo groot zal zijn dan de thans be staande, die eerst in 1955 in gebruik werd genomen doch reeds na enkele ja ren te klein bleek te zijn om de enorme toevloed van leerlingen te ontvangen. De heer Barendregt sprak de wens uit, dat de school snel afgebouwd zal kun nen worden, daar thans in een veel te bekrompen ruimte les gegeven moet worden aan een groot aantal jongens, die het technisch lager onderwijs te Oostburg volgen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. J. Mijs, zei zijn hart aan de school verpand te hebben. Immers, de naam Mijs is al 55 jaar onafgebroken met de school verbonden daar zijn va der in 1907 het initiatief tot oprichting van de school genomen had. Hierdoor, aldus de heer Mijs, zijn wij altijd ten nauwste betrokken geweest bij het wel en wee van de school. Maar, zo vervolg de de voorz., het bestuur kan wel mooie plannen hebben de school steeds uit te breiden en van een volledig nieuw ge deelte te voorzien, het zijn de leraren en directeur die aan de school inhoud moeten geven. Voor de leefbaarheid van W. Z.-Vlaanderen is van groot belang, dat elk soort van nijverheids- en tech nisch onderricht in W. Z.-Vlaanderen genoten kan worden. Wanneer er goede mogelijkheden zijn Voor het volgen van technisch onderwijs, aldus de heer Mijs. zal dit de streek als geheel ten goede komen. Nadat de eerste steen op de daarvoor bestemde plaats ingemetseld was, bood de heer Barendregt de troffel, waarme de de steen gemetseld was, de heer Mijs aan, terwijl mevr. Mijs een prachtig bouquet licht roze anjers kreeg aange boden. De heer Mijs bracht daarna in de school een dronk uit op de school, waar bij hij de wens uitsprak dat de aanne mer de school binnen de daarvoor vast gestelde tijd kan opleveren. Burgemeester J. J. van Leeuwen sprak namens het gemeentebestuur van Oost burg zijn bewondering uit voor het ge nomen initiatief om de school driemaal zo groot te maken dan ze tot nu toe was. Nadat een massa beton is gestort, aldus de burgemeester, om de funda menten voor de school te leggen, is een eerste steenlegging een symbolische han deling. waarmede het begin van een groot bouwwerk officieel wordt ingeluid. De burgemeester omlijnde nog eens de grote betekenis van de Technische school voor de gehele streek en noemde het van groot belang, dat de bouwver gunning, ondanks de bouwstop, zo snel werd afgegeven. Ook hij deed een drin gend beroep op de aannemer de school zo snel mogelijk op te leveren en wenste het bestuur, leraren en leerlingen veel succes met de verdere voorspoedige af bouw van de school. Tenslotte sprak de aannemer, de heer I. de Bliek uit Schoondijke, die bena drukte dat da aannemer de afbouw van een school niet zelf volledig in handen heeft. Hij is afhankelijk van toevoer van materialen en vooral op de steen- markt is de huidige situatie ongunstig Toch hoopte hij het bouwwerk binnen de daarvoor gestelde tijd te kunnen op leveren. Zoals bekend is de school, achter de huidige waarmee hij later één geheel zal vormen, ontworpen door het archi tectenbureau Rothuizen uit Middelburg. Nadat de genodigden nog verschillen-

De Schakel | 1962 | | pagina 2