meenschappelijke regeling samenwer kende kustgemeenten. Na tijdens een schorsing van de ver gadering door de gemeente-opzichter, de heer I. A. van Overbeeke te zijn voorgelicht, besloot de raad de oude openb. lagere school te verbouwen tot gymnastiekzaal annex brandweergara ge. De globale kosten werden geraamd op f 40.000,- welk bedrag de raad als crediet verleende. B. en W. werden ge machtigd de plannen voor de verbou wing nader te laten uitwerken. Besloten werd een kasgeldlening aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeen ten ter grootte van f 50.000,- met een looptijd van 6 maanden. De rente welke wordt berekend is 2.7|8 pCt. 's jaars. Verkeer sexamens. De commissie voor het verkeers- onderwijs te Groede en Nieuwvliet heeft in de afge open week het praktisch ge deelte van het jeugd-verkeersexamen 1962 afgenomen. De leerlingen van de hieraan deelnemende lagere scholen moesten aan de hand van verschillende miniatuur-verkeersborden per rijwiel een route rijden door de kom der ge meente Groede. Vermeldt mag worden dat zij het niet gemakkelijk vonden, aangezien zij ook nog op de reeds in Grcede aangebrachte normale ver keersborden en knipper.ichten moesten letten, terwijl er op één punt nog een verkeersagent stond opgesteld. Op een nader te bepalen datum zullen de be haalde verkeersdiploma's worden uit gereikt. Biervliet Bejaarden gingen op reis. De bejaarden van Biervliet maakten per drie extra-bussen een reisje naar België, 's Morgens om half negen ver trok het uit 125 personen bestaande ge zelschap vanaf de markt. Via Aarden burg werd naar Brugge gereden, waar voor de eerste maal werd gestopt. Jam mer genoeg stroomde de regen, zodat van een bezoek aan de stad weinig kon komen. Na het kopje koffie werd een warenhuis met een bezoek vereerd, waar de eerste franken werden gewisseld. Over Roeselaere en Dixmuiden werd naar Adinkerke gereden, waar de Panne werd opgezocht. Na een bezoek aan het prachtige ontspanningspark ging het over Nieuwpoort en Oostende naar Blankenberghe, waar allen een wafelen een kopje koffie aangeboden kregen en tenslotte werd via Knokke de Neder landse grens weer opgezocht. Ongeveer kwart over negen arriveerde het gezel schap aan de grens van de gemeente Biervliet, wa ar de Kon. Harmonie stond te wachten om de oudjes met feestelijke marsmuziek naar de markt te begelei den. De voorzitter van het Bejaarden-co mité, de heer M. Maas, bracht dank aan de bevolking van Biervliet, die het ieder jaar dank zij geldelijke giften mogelijk maakt dat een reis wordt georganiseerd. Hij dankte de burgemeester en diens echtgenote, die de gehele tocht mee maakten, alsmede dr. C. Kalkman en Zr. Snel, die gelukkig gedurende de reis geen hulp hebben moeten verlenen. Na nog wat vrolijke muziek te hebben beluisterd, werden de bejaarden thuis gebracht. Het was een zeer plezierige reis. Hoofdplaat Kampeerterrein. Hoofdplaat krijgt nu een officieel kampeerterrein. Het is het zeer mooi gelegen terreintje achter het R.K. Pa rochiehuis. Eigenaresse is het kerkbe stuur van de parochie van de H. Eligius, maar de V.V.V. Hoofdplaat zal het ter reintje exploiteren, terwijl de gemeente Hoofdplaat er voor zorgt dat het gras veld wordt geëgaliseerd. W.c.'s en een wasgelegenheid zijn reeds geplaatst, eveneens vanwege de gemeente. Het is nu slechts wachten op toeristen, die hun tenten willen opslaan op dit mooie, rustige plekje. De camping zal de naam krijgen van „Steenovencamping". te veel respect en genegenheid voor Mathilde van Wedrichem, dan dat ze die betrokken wilde zien in een roddel- praatje. Wat Bannink deed moest hij weten, mannen waren nu eenmaal mannen. Mevrouw Charon zei die avond niet veel meer. Mevrouw Van Heemstra staarde zo af en toe naar dat scherpe gezicht met die vast opeen geknepen lippen en dacht „een kwartje voor je gedachten" HOOFDSTUK VI. „Zo maar, opeens Bert Bannink stond achter de teken tafel in zijn ruime, lichte kantoor. Vaag drong tot hem door het rumoer van de fabriek, het geronk van vrachtwagens op het laademplacement, het geroep van arbeiders, die de kraan bedienden. Het werk wilde niet vlotten. Er was in de zo kalm voortglijdende rivier van zijn leven een stroomversnel ling gekomen en in die draaikolk zogen telkens weer zijn gedachten weg. Na Lydia's overlijden had hij zijn le ven kunnen voortzetten als altijd, dank zij het feit, dat Mathilde zijn huis en gezin bestuurde. Het liep allemaal ge smeerd. Hij mocht Mathilde graag, bij zonder graag. In deze twee jaren was hij haar bijzonder gaan waarderen. Toen mevrouw Charon hem onlangs had opgeschrikt met haar opmerking, dat Mathilde wel eens een aanzoek kon krijgen en trouwen, had hij hierover ernstig nagedacht. (Wordt vervolgd). Kermis. Op 21, 22 en 23 Juli a.s. wordt in Hoofdplaat dorp weer de jaarlijkse ker mis gevierd. Deze kermis belooft beter te worden dan het vorig jaar, toen er vooral voor de wat kleinere kinderen erg weinig te beleven viel. Nu hebben al een achttal kermisexploitanten om stand plaats verzocht, o.a. voor een drietal draaimolens. Op kermiszondag is er 's middags een wielerkoers voor nieuwe lingen. Hiervoor hebben zich reeds 45 renners opgegeven. Schoondljke Bejaarden-reis. De reis van de bejaarden is - ondanks minder gunstige weersomstandigheden - bijzonder göed geslaagd. Na een be zoek aan de stad Gent stond Antwer pen op het programma, waar o.m. de havens in ogenschouw werden genomen. Aldaar werd ook de warme maaltijd gebruikt. Via Lokeren, waar de aller aardigste dierentuin werd bezocht, ging het weer huis toe. Op de Brink voerden de voorzitter van de Commissie, Ir. Bruijnooge, voorzitter Rookus namens de bejaarden en Bur gemeester Hoftijzer nog het woord. Het is een wel zeer geslaagde dag ge worden. Goedkeuring. De bouw van de ambtswoning voor de Burgemeester dezer gemeente is door Ged. Staten goedgekeurd. Ook de Rijks goedkeuring is bereids verkregen. Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagde de heer J. van Hoeve fm) alhier. Breakens Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagden deze week de heer P. Pieters en de dames E. Klaassen (m) en Hannie de Hulster (m), allen te Breskens. Accordeonconcert. Zaterdag j.l. gaf, uitgaande van de Evenementencommissie, het Vlissings Jeugd Accordeon-Orkest, o.l.v. de heer W. Meu meester, een concert op de mu ziektent te Breskens. De vele goed uitgevoerde muzieknum mers vielen bij het publiek zeer in de smaak. Judo-examen. Dinsdag j.l. deden een aantal jeugd leden van de Judo Sportvereniging Bres kens in de gemeentelijke gymnastiek zaal examen voor de witte band Exa minator was de heer Felix Janssens. De geslaagden zijn: Jochem Diele- man, Abr. Manneke, Niek Manneke, Henk Lucieer, Eddie v. d. Plasse, Ron nie de Kramer, Maarten Leurgans, Piet. Jacobs, Frans Monjé, Jaap Lucieer, Henry Schautteet, F. Bolleman, Rinus de Jonge, Theo de Zeeuw, Maarten van de Velde, Jaap Bakker, Sj. v. d. Broecke. Bram Ossewaarde, Adrie Verduijn, Jan Verhage, Leen Jongman, Wim v. d. Broecke, Trees de Baare, Magda Cam- bier, Janny Cambier, Nelleke Ossewaar de en Helmy van Melle. Successen voor „Scheldestroom" Zaterdag 14 Juli werden in Sas van Gent weer Kringzwemwedstrijden ge houden. waarbij „Scheldestroom" goed voor de dag kwam. Op de 25 m. vrije slag meisjes wist Marjo Vergouwe als eerste aan te tik ken. De 50 m. rugslag dames werd gewon nen door Theunie v. d. Heuvel. Ook het nummer 100 m. schoolslag meisjes t.e.m. 17 jaar werd een over winning voor Scheldestroom. Op dit nummer wist Th. v. d. Heuvel de kort ste tijd te maken en klasseerde zich daarmee als eerste. 2e werd Diny Melies- te, die gezien haar zeer jeugdige leef tijd, een goede wedstrijd zwom en en kele bekende zwemsters achter zich Uet. Bejaarden-uitstapje. De bejaarden uit Breskens maakten Zaterdag j.l. weer hun Jaarlijks uitstap je, georganiseerd door de plaatselijke Oranjevereniging „Prinses Marijke", bussen van de S.B.M. Reeds om 8 uur werd met een 3-tal bussen van de S.B.M., het gezelschap bestond uit 140 personen, vertrokken naar de boot om overgezet te worden naar Vlissingen. Van hieruit ging het over de Boulevard, waar men een prachtig uitricht over de Schelde had Langs binnenwegen naar Veere en via Vrouwenpolder over de nieuwe dam naar Kamperland, Wissekerke en Kort- gene, waar de koffie wachtte. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Caijnsplaat om de nieuwe vissers haven te bezichtigen, hetgeen na veei gemanouvreer door de nauwe straatjes van het dorp, de voornaamste straat naar de haven was afgesloten vanwege de kermis, gelukte. Na langs de haven gereden te hebben ging het verder via Cats, Wilhelminadorp, Goes, naar Ber gen op Zoom. Daar intussen het mid daguur was aangebroken, werd in de ..Raaijberg" gegeten. Na dit gezellig oponthoud werd Tholen met een kort bezoek vereerd en ging het verder via Halsteren, Steenbergen naar de Wouwse Plantage. Hier werd midden in de bossen uitgestapt en een wandeling gemaakt. Het weer, dat tot hiertoe goed te noemen was, veranderde zienderogen en toen men dan ook goed en wel weer terug in de bussen zat, op weg via Huijbergen en Hoogerheide naar Kruiningen, brak een onweersbui los, gepaard gaande met een hevige slagregen, die duurde tot aan de boot aldaar. Bij Rilland-Bath zag men een grote schuur, door de bliksem getroffen, in vlammen opgaan. Na een mooie overtocht naar Perk- polder over het spiegelgladde water, werd in Temeuzen voor de laatste maal gestopt aan hotei „Pays Bas" om de inwendige mens te versterken. Ook hier ging het er gezellig toe en was er na afloop van de maaltijd nog gelegenheid om een korte wandeling te maken. Op weg naar huis spraken achter eenvolgens de voorzitter der Oranje vereniging en loco-burgemeester Zegers via de microfoon in de bus een dank woord tot de dames die gecollecteerd hadden en tot de chauffeur voor rijn duidelijke uiteenzetting over de be zienswaardigheden onderweg. Behalve loco-burgemeester Zegers maakten ook dokter Ossewaarde en echtgenote, alsmede Zr. Schilders de tocht mee. Ouderavond R.K. Kleuterschool. In de R.K. kleuterschool te Breskens is een tentoonstelling gehouden van de werkstukken der kleuters. Naast indi viduele werkstukken waren er verschil lende tekeningen, waaraan gezamen lijk was gewerkt. Als grootste stuk was er „Feest in het kabouterbos". Tijdens de bezichtiging draaide een bandrecorder opnamen van liedjes, door de kleuters gezongen. Ooatburg Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagden de dames S. Reins (ml en M. de Huster (m) alhier. Aardenburg Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mula-diploma A slaagde de heer G. Nieskens (m) alhier. Cadzand Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagde mej. M. Faas lm) alhier. Sluis Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagden mej. S. Wemaer (m) en de heer W. L. Stabij lm) alhier. Sint Kruis Geslaagd. Bij de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagde mej. N. Dieleman alhier (m). tjzendljke Geslaagden I.N.A.S.-diploma. Onder toezicht van twee Rijks gecom- miteerden werd gedurende drie dagen het I.N.A.S.-examen aan de R.K. Land- bouwhuishoudschool te IJzendijke af genomen. De geslaagden zijn: Ria de Betuwe, Sas van Gent: Trees Ferket, Aardenburg: Nelly de Koeijer, Zaamslag; Anthoinette Nee, Eede; Jan- nie van Schaik, Sluiskil: Attie Scheele, Vogelwaarde; Magda Sijnesael, Hoofd plaat; Ria Speijer, Aardenburg; Emmy Tanghe, Hoofdplaat; Jos Pielaet, Hoofd plaat; Vera Versprille, IJzendijke. VISSERIJFEEST-NIEUWS Nog slechts enkele weken scheiden ons van de jaarlijkse Visserijfeesten in Breskens. Visserijfeesten die ditmaal een bijzonder karakter zu len hebben in verband met het 10-jarig jubileum. Reeds maandenlang is door het Stich tingsbestuur gewerkt aan een feestpro gramma. waarmee de kroon op dit 10e Visserijfeest zal worden gezet. Het spreekt echter vanzelf dat dit 10- jarig jubileum pas dan kan gevierd en uitgevoerd worden, als de gehele bevol king van Breskens daadwerkelijk hier aan medewerkt. Aan ons allen dus de taak en de plicht om met Inspanning van aIe krachten dit feest tot een wer kelijk jubileumfeest te doen worden. Een bijzondere taak ook voor de buurt verenigingen. Reeds velen zijn hard aan het werk voor het verzorgen van de praalwagens. Laat echter dit jaar elke buurtvereni ging zich met een praalwagen presen teren. Een belangrijk aspect van de feestelijkheden is ook de versiering en verlichting van de gemeente. Laat niets ongedaan om van deze versiering en verlichting iets groots te maken. Wanneer straks weer duizenden be zoekers bij de feeste ijkheden aanwezig zullen zijn dienen wij allen te zorgen, dat zij met de aangenaamste herinne ringen huiswaarts keren. Aan ons allen, zonder uitzondering, dus de taak te zorgen dat de herinne ringen aan de Visserfeesten te Bres kens blijvend zullen zijn. Viamijn - Breskens Week van 8 t.e.m. 14 Juli 1962. 254 kg. bot 720 kg. schar 668 kg. schol 5890 kg. tong 2894 kg. onverkochte vis 10601 kg. export garnalen 51 kg. binnenl. garnalen Gevonden voorwerpen Een portemonnaie met inhoud, een bril. Inl. bureau Rijkspolitie te Groede. INGEZONDEN De camping „Napoleon- Hoeve". In het laatste schijnsel van de onder- gaande zon op een van de schaarse mooie zomeravonden zit ik voor mijn tent zo maar wat te mijmeren. Na te denken over mijn vakantie, die nu met nog slechts enkele dagen voor de boeg, weer bijna tot het verleden behoort. Ik overdenk, hoe ik bij het plannen ma ken voor een kampeertrektocht mijn route uitstippelde doör Zeeland. En hoe ik daarbij ook dacht enige tijd in Breskens door te brengen. Zo ben ik dan hier terecht gekomen en heb mijn tent opgezet op het kam peerterrein van de Napoleonhoeve van de heer Cappon. En ik ben hier geble ven, zonder de behoefte te gevoelen nog verder te trekken. Want reeds spoedig werd ik getroffen door de unieke lig ging van deze camping in deze mooie, rustige omgeving. Wat kan een r ust zoekende vakantieganger nog meer wensen dan een mooi landschap, unieke vergezichten, duin en dijk, stranden, de zee. De zee in al zijn wijdse grootheid en met zijn steeds wisselend karakter. Een rustige kalme zee bij windstil, zo mers weer, een onstuimige zee op een winderige dag met zon. Dan noodt het strand tot een fikse wandeling. En wat een genieting voor de sportvisser om, ver weg van alle rumoer van deze druk- kewereld, gezeten op een van de stenen bermen, de hengelsport te beoefenen. Waar men zich ook bevindt op dit voor uitgeschoven punt van het Vlaamse land, zoals Nieuwe Sluis is, overal is men getuige van het bonte leven op zee. Men ziet de grote zeeschepen, die hetzij langs de Zeeuws-Vlaamse kust, hetzij aan de overkant, langs de Wal- cherse kust, naar en van Antwerpen varen, met op de achtergrond het mach tige silhouet van de stad Vlissingen en de duinen van Walcheren. Daar tussendoor zien we de nijvere visserscheepjes, die tot ver aan de ho rizon uitvaren om hun buit te bemach tigen. Staande op een van de hoogste pun ten bij Nieuwe Sluis verlustigen wij ons aan het unieke panorama van zee en land. De statig gebogen kustlijn van Nieuwe Sluis naar Cadzand, de koren velden met op de achtergrond de rustie ke torentjes van de dorpen langs de kust, zoals Groede, Nieuwvliet en Bres kens. En zij, die rust zoeken op het strand, vinden hier de ware verpozing. Het is heerlijk baden in zee, zowel in open zee, als, bij winderig weer, in het mooie sluiskilletje van Nieuwe Sluis. Geen wonder, zo peins ik verder, dat velen, eenmaal hier beland, in deze oase van landelijke rust, telkens weer terugkomen. Daarvan getuigen de vele zoanerverb ijven, die, zonder de rust te verstoren, in het landschap staan en er als 't ware mee vergroeid zijn. Welk een tegenstelling met het mon daine leven in onze hedendaagse re creatiecentra. Waarlijk, de mens vindt zichzelf terug in deze omgeving. En wanneer men de behoefte gevoelt, er eens uit te trekken, dan beseft men, hoe centraal deze camping is gelegen ten opzichte van de Belgische kust, het cen trum van West Zeeuws-Vlaanderen en de sfeervolle omgeving van Breskens met zijn toeristische bedrijvigheid rond de drukke veerhaven, van waaruit de grootste veerboten van Europa de ver binding onderhouden met Vlissingen. Zolang er nog zulke plekjes zijn langs onze kusten, zolang is het waard er een vakantie aan te wijden. Het is waarlijk een eer voor Breskens een kampeerge legenheid te bezitten als die van de Napoleon-hoeve bij de Nieuwe Sluis. Een kampeerder. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 21 Juli, aanvang 8 uur, Belinda Lee als de wrede keizerin „Messalina". Beruchter dan de bande loosheid van het oude Rome dan de wreedheden van Nero en Caligula is de naam van de meedogenloze bedrieg ster, de Keizerin van het kwaad, Messa lina. Een groots opgezette film met me dewerking van duizenden figuranten, verfilmd in schitterende kleuren en ci nemascope Zondag 22 Juli, aanvang 4 en 8 uur, twee artisten van wereldnaam, Frank Sinatra en Dean Martin in een gang sterfilm van heel bijzondere klasse: „Klokslag middernacht". Het verhaal van Danny Oceaan en rijn elf vrienden. Men zou het geen gangsterbende kun nen noemen en toch waagden deze mannen in die waanzinige nacht een overval op 5 speelcasino's tegelijk. Een film met steeds toenemende spanning en een verrassende ontknoping, die nie mand verwacht had! DUIVENSPORT Duivenver ..Nog Sneller,1' Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Ruffex op 7 Juli j.l. Los 6.15 u. Aank. Ie duif 15 u 32 min. 27 sec., snelh. 1156,28 m. p. min. 1, 2, 4, 5 G. Dusarduijn. 3 I. Klaaijsen. 6 J. Carels. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l., jonge duiven. Los 8 uur. Aank. Ie duif 8 u. 53 min. 46 sec., snelh. 1427 m. pr min. 1 Joh. Pijcke. 2. 9, 21, 31 E. Pieters. 3, 28 A. v.d. Voorde. 4. 38, 71 M. Faas. 5. 40, 72. 84, 89 J. Wisse. 6 A. Cornells. 7. 46 A. de Hulster. 8, 39, 57 P. Blaak man. 10, 11, 13, 65 Jn. van Gijs. 12, 22,

De Schakel | 1962 | | pagina 2