GENIt te Vc VKB Versprille's kle TE KOOP: VLISSINGSE ACCORDEONVERENIGING, 10 pCt. korting Firma Schi de diploma's over te gaan, bijzondere woorden van waardering tot de leer krachten, die er ondanks heel veel mu taties en ziekten onder de leerkrachten, in geslaagd zijn het lesprogramma tot een goed einde te brengen. Namens de grote Z.L.M.-onderwijscommissie bracht hij zijn welgemeende dank voor deze prestatie. Het diploma, zo wendde spr. zich tot de meisjes, is een zeer waarde vol bezit, waarvoor hard gewerkt moest v/orden. Het feit dat er dit jaar 5 meis jes van de primaire opleiding werden af gewezen en 1 van de assistentenklasse, onderstreept de waarde van een diplo ma van het landbouwhuishoudonder- wijs. De aanmelding van nieuwe leerlingen verloopt bevredigend. De huisvesting van de school baart heel wat zorgen, omdat deze te klein is voor de grote toeloop van leerlingen. Getracht wordt dan ook om vlak bij de school een 2-tal houten barakken te plaatsen. De voor zitter sprak de wens uit, dat de jonge meisjes die het diploma ontvangen, dit als een basis voor hun verdere ontwik keling zullen beschouwen. Hij wenste de meisjes een mooie toekomst toe. Nadat alle geslaagden het diploma en het bijbehorende rapport in ont vangst genomen hadden, voerde mevr. J. Ramondt-Weijns, de voorzitster van de commissie van bijstand van de school, het woord. Zij herinnerde er aan, dat het de laatste maal is dat de commissie van bijstand op deze wijze bijeen is. Zich tot de geslaagden rich tend, sprak zij de wens uit dat zij in hun verdere leven dankbaar de genoten opleiding zullen gedenken en daarbij eens zullen terugdenken aan de liefde waarmede de leerkrachten hen de no dige vorming hebben bijgebracht. Ver volgens reikte zij aan de leerlingen met de hoogste puntenlijsten verschillende boeken uit en aan C. J. Luteijn, de beste leerlinge van dit jaar, het door de meisjes zo fel begeerde zilveren Ma rijke bekért je. Tenslotte was er uit het ouderfonds nog een cadeautje voor mej. Zandijk, die de school als leerkracht gaat ver laten. Voorts vroeg mevr. Ramondt aan dacht voor een grote verloting, die bin nenkort opgezet zal worden om het ouderfonds aan de nodige financiën te helpen om de school een serre aan te bieden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Iz. de Bruijne, sprak, nu de commissie van bijstand een andere sa menstelling krijgt, doordat niet alleen meer de Z.L.M., doch ook de C.B.TE. in de beheersvorm van de school is opge- men, een hartelijk dankwoord aan het adres van de leden van de commissie van bijstand, die steeds heeft geijverd om het beste voor de school te verkrij gen. Aan alle dames van deze commissie bood de voorzitter een prachtige bos rode rozen aan, terwijl de voorzitster, mevr. Ramondt, bovendien nog het mooie Marijke-bekertje ontving, dat zij zelf al zovele malen aan een leerling heeft uitgereikt. Mevr. Ramondt schets te in haar dankwoord de totstandko ming van de school, die gegroeid is uit de vele cursussen, die de Plattelands vrouwenbonden in het verleden organi seerden. Zij haalde nog even de moei lijke tijd aan, die de school in de jaren tot aan de bouw van de nieuwe school heeft doorgemaakt en dankte ieder die er toe bijgedragen heeft dat het land- bouwhuishoudonderricht in West Z.-Vl. op deze'wijze kon uitgroeien. Zij sprak de wens uit, dat de nieuwe commissie van bijstand de school trouw in haar moeilijkheden zal bijstaan. Namens de Z.L.M.-schoolcommissie sprak burgemeester Ter Haar Romenv nog een dankwoord tot de leden van de commissie van biistand en zei. dat men gelukkig moet zijn met het feit. dat nu de Z.L.M. en de C.B.T.B. in Zeeland het landbouwhuishoudonderwijs in de toe komst zullen schragen. Hij sprak de wens uit, dat de nieuwe samenwerking in de toekomst aan de school ten goede zal komen. Hij noemde mevr. Ramondt een goede moeder voor de school, waar mee het schoolbestuur echter terdege rekening moest houden, omdat zij voor haar kinderen steeds het beste eiste dat er te krijgen was. De voorzitter wijdde nog enkele gevoelvolle woorden aan wijlen burgemeester F. van Rosevelt, die hij de vader van de school noemde, ook steeds bezield om het beste van het onderwijs te maken, dat er maar te vin den was. Hij sprak tenslotte nog de wens uit, d?t met de nieuwe samenwerking een bloeiende en opbouwende periode voor de school zou aanbreken. Mevr. M. Lauret dankte als lid de commissie van bijstand voor de bijzonder prettige sa menwerking die er steeds onder de le den was en mevr. Ramondt voor haar prettige leiding. Namens de Z.L.M. werd nog een afscheidscadeautje overhan digd aan de leden van de commissie van bijstand. Mej. N. de Zwart sprak als di rectrice van de school een kort af scheidswoord tot haar leerlingen. Zij sprak de wens uit, dat het de leerlingen op het verdere levenspad goed zal gaan en hoopte dat zij, als zij raad nodig hebben, de weg naar de school nog eens terug zullen vinden. De schooldeuren zullen voor de oud-leerlingen altijd open staan, zo besloot zij haar sympa thieke toespraakje. Burgemeester J. C. Hoftijzer sprak mensen verkijken kunt". ..Zegt u dat wel", zei mevrouw Kers- semaker en ditmaal had haar stem zo'n veelbetekenende klank, dat mevrouw Charon, natuurlijk de anderen ver voor uit, lont begon te ruiken en haar oren spitste. Wat had Kerssemakertje? Een fris roddeltje? (Wordt vervolgd). namens het gemeentebestuur enkele woorden van gelukwens. Tijdens de pauze werd thee geser veerd met eigenbak cake, terwijl een verlic'ting werd gehouden om de school- kas weer op peil te brengen. Vervolgens voerden de leerlingen een aardig pro gramma van schetsjes en liedjes op, getiteld: Vroeger en nu. Hierna was er een modeshow van eigengemaakte kleding. Ook kinder- en kleuterkleding werd op aardige wijze getoond. Een leerlinge van de assisten tenklasse, Rita de Smit, praatte als een ecthe lady-speaker de verschillende ge showde modellen tot een echte mode show aaneen, 's Avonds werd het bonte programma voor de overige leerlingen en oud-leerlingen nog eens herhaald. De geslaagden zijn: Assistenten-opleiding: T. L. Flikweert, Breskens; C. S. Deij, Groede; M. E. Sim pelaar, Nieuwvliet; J. M. Jansen, Oost burg; N. J. de Regt, RetranchementA. M. de Smidt, Retranchement; E. C Huigh, E. C. Masseilje, C. S. v.d. Walle, Schoondijke; M. S. v.d. Slikke, Sluis; S. C. de Feijter, Waterlandkerkje; P. M. Bouwens, Zuidzande; J. C. Fremouw, Zuidzande. 1 leerling werd afgewezen 2-jarige primaire opleiding: J. Boeije, S. S. de Meijer, P. M. Verplanke (boek), Biervliet; L. C. M. Cappon, J. M. Flik weert, C. J. Goossen, M. J. H. van Ha- neghem, A. A. de Lobel, W. J. Ooster ling, N. J. H. Vermeulen, Breskens; J. S. Pleijte, Cadzand; A. de Bliek (boek), N. R. S. Buize, H. J. Jansens, C, J. Lu teijn (Marijke-bekertje) A. J. Provo, Groede; A. S. Jacobse, E. M. Pielaat, J. M. Duine (boek), Hoofdplaat; A. E. Bouwens (boek), S. Quaars, Nieuwvliet; M. E. Babijn, E. L. de Kok (boek), H. Luk, E. M. Meeusen, J. A. v. d. Weel (boek), Oostburg; M. L. de Luijster, J. C. Vercouteren, Retranchement; J. C. Geelhoed, C. de Koeijer, S. S. Moelaert, M. J. Moggré, M. P. Tellier, Schoondijke; J. J. Oubrée, M. S. de Ruijter, Sluis; M. v.d. Hal, T. Westerweele, St. Anna ter Muiden; M. A. Verherbrugge, Water landkerkje; M. S. Verplanke, IJzendij- keJ. de Zwart, Zuidzande. Afgewezen 5. Voetbal. Zondag a.s. te 4 uur n.m. speelt op het sportveld te Schoondijke het West Z. Vlaamse voetbalelftal tegen R.C.S. I uit Souburg. De opstelling van het elf tal is als volgt: Th. Cornelis, Hoofd plaat, aanvoerder; C. de Bliek, Schoon dijke; W. de Jonge, Schoondijke; J. Wolf, IJzendijke; Th. Pieters, Aarden burg; Sj. de Kok, Aardenburg; Staelens, Aardenburg; W. de Ruijsscher, Hoofd plaat; Th. Velde, Hoofdplaat; T. van Opdurp, Aardenburg; Pauwels, Aarden burg. Reserves: B. Wolf, IJzendijke; de Ruijsscher en Faas, Groede. Om 2 uur n.m. is er een voorwedstrijd tussen de elftallen van R.C.S. n en Schoondijke I. Collecte. De Anjercollecte 1962 heeft in deze gemeente een bedrag van f 73,75 opge bracht. Benoeming. Onze dorpsgenoot, de heer M. J. van Goor, leraar aan de Landbouw Prak tijkschool alhier, is benoemd tot direc teur aan de Rijksmiddelbare Landbouw school te Oss (NB). Bevordering. De heer J. B. Zonnevijlle, adjunct commies ter gemeente-secretarie van Schoondijke, wonende te Sluis, is be noemd tot commies ter gemeente-secre tarie van Middelharnis (ZH). Breskens Bij jachtwerf fa. GebrMaas liep bouwnr. 100 van stapel. Zaterdagmiddag j.l. werd bij de fa. Gebr. Maas weer een nieuw jacht te water gelaten. Dit feit is op zichzelf niets bijzonders meer, aangezien bijna iedere week van deze scheepswerf nieu we jachten van de helling glijden. Zatedag betrof het echter wel een bijzondere gebeurtenis, aangezien bouw. nummer 100, dus het honderdste jacht, door deze firma vervaardi gd. te water werd gelaten. Het jacht, genaamd „Andrella". is vervaardigd in opdracht van de Engelse generaal R. H Baten, die samen met zijn echtgenote en een aantal vrienden bij de tewaterlating aanwezig was. Nadat mevr. Batten door de heer K. Maas een mooi bouquet bloemen was aangeboden, beklom zij het podium om het jacht met de gebruikelijke cham pagne te dopen. De fles was hardnekkig en moest enkele malen tegen de boeg geworpen worden eer zij het begaf. Met de woorden: „Ik doop u, „Andrella" en wens u behouden vaart", gleed vervol gens het nieuwe schip in zijn element. Mevr. Batten hield hierna een toe spraak. waarin zij de firma Maas dankte voor de bouw van het mooie schip, de service en vriendschap. Ook dankte zij het personeel voor de goede afwerking. Tot slot van deze jubileum-gebeurte nis werd een korte rondvaart door de haven gemaakt. Zij nog gemeld, dat de tuigage van het schip werd verzorgd door de heer C. Erasmus te Breskens. Mooie resultaten Scheldestroom Op de kringwedstrijd 2, gehouden op Zaterdag 7 Juli in Terneuzen. kwam „Scheldestroom" met enkele goede pres taties voor de dag. Mej. Th. van den Heuvel behaalde op het nummer 200 m. schoolslag dames een eerste prijs. Bij de jongens was het W. Jongman, die op de 25 m. rugslag de snelste was. Voor het eerst na zes jaar heeft nu „Scheldestroom" weer een waterpolo- zevental in de competitie dat Maandag j.l. tegen S.Z.V. I uit Souburg speelde en deze wedstrijd met 5-0 wist te win- Oroede Geslaagd. De heer I. van de Wege te Groede slaagde aan de H.T.S. te Vlissingen voor het eindexamen van de afd. werktuig bouwkunde. Geslaagd. Mej. G. Grimm te Groede slaagde voor staatsexamen heilgymnastiek en massage. Nieuwvliet Geslaagd. De heer A. A. Brakman te Nieuwvliet slaagde aan de Ambachtsschool te Goes voor het examen 3e bediende van de Ver. tot Bevordering van de Opleiding in het Banketbakkersbedrijf. Oostburg Schoolreisje. Vorige week maakten de leerlingen van de drie laagste klassen der openb. lagere school te Oostburg een school reisje naar Den Haag en omgeving. Nadat men 's morgens vroeg met 2 autobussen was vertrokken arriveerde men, na een kleine onderbreking, om pl.m. half elf in Den Haag bij het Bin nenhof. Een bezoek aan de Ridderzaal kon door omstandigheden geen door gang vinden. Wel werd bezocht Panora ma Mesdag en Madurodam. In Scheve- ningen werd de pier en het zee-aquarium bezocht. Geslaagd. Voor het examen kinderverzorgster in koloniehuizen slaagde te Middelburg mej. Bot uit Oostburg. Geslaagd. Aan de H.T.S. te Vlissingen slaagden voor het eindexamen van de afd. werk tuigbouwkunde de heren J. Rentier en C. J. Rinkhoud te Oostburg. Sluis Voetbal. Op het gemeentelijke sportterrein te Sluis is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de plaatselijke middenstand en een combinatie van de Nederlandse en Belgische douane-amb tenaren. Het Sluisse elftal won met 3—2. Geslaagd. De heer W. L. du Fossé te Sluis slaag de aan de H.T.S. te Vlissingen voor het eind examen van de afd. werktuigbouw kunde. Geslaagd. Aan de H.T.S. te Vlissingen slaagde voor het eindexamen van de afd. weg en waterbouwkunde de heer J. M. Roos te Sluis. IJzendijke Geslaagd. Aan de H.T.S. te Vlissingen slaagde ovor het eindexamen van de afdeling werktuigbouwkunde de heer J. C. Boeije te IJzendijke. ULO-EXAMENS Voor het ulo-examen te Goes slaag den dezer dagen: Voor het diploma B: de heer J. Scheerens te Oostburg. Voor het diploma A de dames M. M. Th. Leliaert te Aardenburg, J. W. van Doorn te Biervliet. Deze laatste behaal de tevens het middenstandsdiploma De heren J. C. Hoftijzer, Schoondijke: A. J. Luteijn, Nieuwvliet en J. R. Fre mouw, Nieuwvliet. De heer Luteijn be haalde tevens het middenstandsdiplo ma. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 14 Juli, aanvang 8 uur, Joachim Fuchsberger ln de ver rukkelijke comedle: „Mag lk 'n lift van U". Een aantrekkelijk vacantleverhaal waarbij U zich kostelijk zult amuseren! Zondag 15 Juli, aanvang 4 en 8 uur, Gregory Peck ln de machtige avontu renfilm: „De schrik der Piraten". Ver filmd in schitterende kleuren. Een groots en spannend verhaal van kerels der zee, bont en belangwekkend, dat meevoert van avontuur tot avontuur en U anderhalf uur ademloos gespan nen houdt! Qevonden voorwerpen Blauwe kinder]ack; 1 paar kinder schoentjes. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. DUIVENSPORT DuivenverStrijd m Vrede" Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag 8 Juli, jonge duiven. Los 6.30 u. Aank. Ie duif 9 u. 21 min. 59 sec., snelh. 1233 m. per min. 1. 4. 18, 19, 26 C. de Poorter. 2, 35, 39, 40 41 Schautt.-de Roo. 3, 42, 45, 50 L. v.d. Wege. 5, 43 Stokm.-Fenijn. 6, 33 J. van Haneghem. 7, 8, 9, 27 D. Ekke- bus. 10. 31 A. Ekkebus. 11, 16, 25 C. Ek- kebus. 12, 23, 29. 34 O. de Zutter. 13 J. Bermeulen. 14, 20 J. Versprille. 15, 30 D. Morel. 17 Ch. Ras. 21, 38 J. de Roeck. 22, 49 en le overd. C. Brakman. 24 Joz. v.d. Wege. 28, 48 Iz. Schippers. 32, 46 J. de Krijger. 36 H. Elfrink. 37 C. vd.. Wege. 44, 47 Joh. v.d. Wege. 51 J. Ris- seeuw. Idem oude duiven. Aank. le duif 9 u. 19'min. 14 sec., snelh. 1263 m. per min. 1, 4, 18. 19, 20, 22, 25, 26, 30 en le over- duif G. Dusarduijn. 2, 6, 29 J. Becu. 3, 12 Joh. v.d. Wege. 5, 7, 8, 11, 14, 28 L. vd.. Wege. 9 Ch. Ras. 10, 17 H. Elfrink. 13, 21 Schautt.-de Roo. 15 J. Merk. 16, 23, 27 J. van Drlel. 24 J. Haneghem. Uitslag prijsvlucht uit Ruffec op Zaterdag 7 Juli. Los 6.15 u. Aank. le duif 15 u. 32 min. 28 sec., snelh. 1156 m. per min. 1, 2, 3, 4, 8 G. Dusarduijn. 5, 6 J. van Drlel. 7 en le overd. J. Becu Duivenver. ,.J. M. AL", Driewegen. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag 1 Juli, jonge duiven. Los 7.45 uur. Aank. le duif 10 u. 29 sec., snelh. 807 m. per min. 1 A. de Putter. 2, 5 P Boeije. 3 Joh. Lippens. 4 Ar. Boerman. 6 Iz. Klaeljsen. 7 K. Risseeuw. 8 B. v.d. Slikke. 9 J. Jan sen. 10 Ab. von Hout. Idem oude duiven. Aank. le duif 10 u. 12 min., snelh. 890 m per min 1, 2, 3 D. Dekker. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag j.l., jonge duiven. Los 6.30 uur. Aank, le duif 9.41 u., snelh. 1234 m. per min. 1 Abr. Bersluis. 2, 4 Jac. Jansen. 3, 10 A. de Putter. 5, 6 P. Boeije. 7 Abr Boerman. 8, 9 Joh. Lippens. Idem oude duiven. Hoogste snelh. 1317 m. per min. 1 Abr. Boerman. 2. 3 D. Dekkre. Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag kermisvlucht uit Breteuil op Zondag j.l., jonge duiven. Los 6,30 uur. Aank. le duif 9 u. 25 min. 21 sec., snelh. 1213 m. per min. 1 Schoutt.-de Roo, Gr. 2 W. Verstrae- te, Br. 3 idem; 4. W. van Unen, Ob. 5 M. de Smet, Ee. 6 L. v.d. Wege, Gr. 7 J. v.d. Broecke, Br. 8 Iz. Klaaijsen, Br. 9 Stokm.-Fenijn, Gr. 10 M. Leurgans', Br. Idem oude duiven. 1 A. le Clerck, SI. 2 G. Dusarduijn, Gr. 3 J. Becu, Gr. 4 P. de Smit, SI. 5 Iz. Rl- tico, Br. 6 P. de Smit, Si. 7 A. Vermeu len, Br. 8 O. de Meijer, SI. 9 Joh. v.d. Wege, Gr 10 Jn. Faas, Br. KIJKERS EN LUISTERAARS. Op 1 Juni 1962 bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 1.157.995 te gen 1.141.400 op 1 Mei (t.em. 20 Juni 1.166.316). Er waren op 1 Juni 1962 2.595.300 ge- reg. radiotoestellen tegen 2.592.440 op 1 Mei jl. 2 Fauteuils, 4 Stoelen, Dressoir, Bunkerkachel. Koopje. Inlichtingen bureau van dit blad. (morgen) Zaterdag 14 juli, op de muziektent, door de o.l.v. de heer MEULMEESTER. Aanvang 7,30 uur. Deze uitvoering gaat uit van de Evenementencommissie. Aarde Bresk Biervl Cadza Groed Hoofd Nieu* Oostb Retra'j Schoo Sluts. St. An St. Ki Watei Ijzend Zuidi; Bresk Nieuw Retrai Cadza Groed R.K. H. Mi Hoogr In de Zaterd Maant Dond< L (Van Bresk Dr. C Oostb Dr. L Cad Dr. E Zo W. v; IS 0 10 i] tot e Dorp Maar wij hebben ge Wel geven wij op a uitgezonderd vak-, v 8RESKENS, telefoon 768 BRESKENS, telef.

De Schakel | 1962 | | pagina 2