S TRAATPRE Dl KING Combine -machinist RiiwielHel VAN MEENEN, Breskens. Bromfietsen, Rijwielen, Kinderstoeltjes, Windschermen alle soorten lassen JACOBS-vanDixh oom, Breskens GENIET Ned. Staatsloterij M. A. A. Versprille-de Kraker Zaterdagavond 7 juli om half achl GEVRAAGDbekwaam VANAF HEDEN brengen wij maniels zéér voordelige j manielcostuums zomerjurken van uw draagbare radio in tent, keuken, strand of waar u wenst Vanaf f 98,- Firma Schippers Nauta alsmede twee horloges en een gouden armband met een paar gouden man chetknopen van zijn jacht waren ont vreemd. Destijds is Cadellac, eveneens een Parijzenaar, met hem naar Breskens gekomen om werkzaamheden te ver richten op genoemd jacht. Nadat beiden onenigheid hadden gekregen is Conore aan wal gegaan. In die tijd greep Cadel lac zijn kans en verliet het jacht met het geld en de sieraden. Conore stelde de politie hiervan in kennis, met het gevolg dat Cadellac nog dezelfde dag in Roosendaal kon worden aangehouden Woensdag is hij in verzekerde bewaring gesteld op het politiebureau te Breskens in afwachting van het verdere onder zoek. Brand. Woensdagnamiddag j.l. ontstond er brand in de woning van de heer de K. in de Scheldestraat. De brand ging ge paard met een soort ontploffing. De ruit van de voorkamer werd door de luchtdruk een tiental meters wegge slingerd. De brand is ontstaan in de achterkamer, waarin veel door de brand werd vernield, terwijl ook in de voor kamer veel meubilair en stoffering brandschade opliep. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, doch een on derzoek hiernaar wordt ingesteld. De brand is door voorbijgangers met emmers water geblust, zodat de brand weer, die spoedig ter plaatse was, geen gebruik meer van de waterslangen be hoefde te maken. De brand bleef be perkt tot de benedenverdieping. Ook de loco-burgemeester, de heer P. Zegers, was zeer spoedig ter plaatse. Geslaagde gymnastiekuitvoering Zaterdagmiddag gaf de gymnastiek vereniging „D.I.O." te Breskens een uit voering op het Oranjeplein, die goed geslaagd genoemd kan worden. Voorafgegaan door de drumband der plaatselijke muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" maakten de gymnasten eerst een kleine rondwande ling door de gemeente, waarna de oefe ningen een aanvang namen op het Oranjeplein. Er werd gewerkt op de brug, het paard, rekstok, evenwichts- balk, enz. De leiding berustte bij mej. de Toon der en mej. Schout uit Vlissingen, mevr. van Haneghem en mevr. Sluiter te Bres kens, alsmede de heer v. d. Kreeke te Breskens. Schoolreisje. De leerlingen van de R.K. lagere school te Breskens hebben dezer dagen tijdens hun jaarlijks schoolreisje, een bezoek gebracht aan Brugge. Vele be zienswaardigheden werden bezocht en o.m. werd het Belfort beklommen. Na nog een groot warenhuis te hebben bezocht alsmede een speeltuin, werd de terugreis aanvaard. Uitstapje bejaarden. Zaterdag 14 Juli a.s. zullen de bejaarden van Breskens weer hun jaarlijks uitstapje maken. De reis is als volgt: Breskens, Vlis singen, Middelburg, Vrouwenpolder. Nieuwe Dam, Kamperland, Colijnsplaat, Kortgene, Goes, Bergen op Zoom, Tholen, Wouw, Huijbergen, Hoogerheide, Perkpolder, Bres kens. Bejaarden van 65 jaar, wiens echtgenoot(e) nog niet die leeftijd heeft bereikt, kan het uitstapje meemaken tegen betaling van f 5,-. De deelnemers van Breskens moeten om 7.30 uur aanwezig zijn op de Grote Kade (rijwielhandel Cruson). De deelnemers van Nieuwe Sluis worden om 7.15 uur door een bus afgehaald. Diegenen, die in het bezit van een bootkaart zijn, gelieven deze mee te nemen. Voor eten wordt gezorgd. Na Zaterdag 7 Juli kan geen aanmelding meer geschieden. Hoofdplaat Entgemeenschap opgericht. Tijdens een bijeenkomst op het ge meentehuis te Hoofdplaat werd een entgemeenschap opgericht. Voorzitter hiervan werd de heer M. Wijffels, ge meente-secretaris, als vertegenwoordi ger van de gemeente. Medisch adviseur is dokter Lockefeer uit IJzendijke. Le den zijn mej. M. Verhoosel aLs bestuurs lid van het Wit-Gele Kruis en de heer C. de Ruijsscher als bestuurslid van het Groene Kruis. Een ambtenaar ter secretarie zal nu de hele entadministratie te verzorgen krijgen. Tot nu toe werd deze admi nistratie slechts gedeeltelijk ter secre tarie verzorgd. Inrichting speelweide. Op de weide van het R.K. Parochie huis zijn de afgeloepn week 4 speelwerk- tulgen geplaatst Hoewel deze gemeen telijke speelweide nog niet officieel is geopend, heeft de jeugd toch al volop genoten van deze nieuwe speelgelegen- heid en iedere avond zijn het klimrek, de rekstok en de armzweefmolen druk bezet door grote en kleine kinderen. De jeugd hoopt nu maar dat er spoe dig nog enkele speelwerktuigen bij zul len komen. Nieuwvliet Geslaagd. Voor het theorie-gedeelte van het di ploma voor tractoren-mechanlciën, ge houden in Wageningen, slaagden onze dorpsgenoten de heren P. Mabelis en J. Flikweert. Retranchement Rundveekeuring. Bij de rundveekeuring te Retranche ment werden 16 dieren aangevoerd. De uitslag was als volgt: Stieren van 1 jaar: Bertus 5, eigenaar Joh. Vercooteren, 2e prijs. Eerste kalfskoeien: la Elza, J. van Hoeve te Zuidzande. lb Hilda III, idem. 2b Emma, J. Dekker. Tweede kalfskoeien: la Rika, Iz. Bas ting. Vierde kalfskoeien: la Marie, Joh. Vereouteren. Deze koe werd kampioene van alle categoriën. lb Irene, Iz. Basting. Oudere koeien: la Johanna 30, L. P. de Regt. Deze koe werd door het N.R.S. overgepunt en kreeg nu 83 pnt. lb Ma rie II, P. Vereouteren. lc Gerda, Joh. Vereouteren. ld Hilda, P. Vereouteren. Oudere kalfvaaiven: 1 Jankie 119, Iz. Basting. 2 Bontje 10, idem. Jongere kalfvaarzen: 1 Juweel 4, Iz. Basting. Eenjarige vaarzen: 1 Geertje 12, L. I. Basting. 2 Zwartje 14, idem. IJzendfJke Rdadsvergaderlng De Raad der gemeente IJzendijke kwam vorige week in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. M. Ficq. Een voorstel van B. en W. om de ver ordening op de heffing van staan- en plaatsgelden te verlengen, ontlokte een uitgebreide discussie over de te geringe bezetting van de kermis. Komt het door de staangelden, zo informeerde de heer van Hijfte, dat er minder attracties naar IJzendijke komen? Hij betreurde het wegblijven van de autoscooter, die een aparte attractie is voor de kennis. De voorz. zette uiteen, dat de markt voor de kermis altijd wordt verpacht. De exploitanten kunnen zo hoog of zo laag inschrijven als ze zelf willen. Er zal een nader beraad nodig zijn om te bezien of men bij de inschrijving de pachtsom al gedeeltelijk zal invorde ren. De pachtprijzen zijn, aldus de voor zitter, stellig niet de oorzaak van het wegblijven der kermis-exploitanten. 't Gaat ons, aldus de voorz., niet zo zeer om de centen, doch we willen graag een leuke kermis hebben. Er zijn ver schillende oorzaken te noemen waardoor de belangstelling dit jaar iets minder was dan vorige jaren. Over het alge meen komt men graag naar IJzendijke omdat de kermis er goed is. Zelfs heeft een exploitant f 20,- gestort voor de reis ouden van dagen, dit omdat hij een goede ontvangst heeft gehad. Deze geste is door B. en W. bijzonder op prijs gesteld- De oorzaak in de geringere bezetting van de markt, zo merkte weth. Termote op. moet worden gezocht in de late Pinksteren Wanneer de Pinksteren vroeg valt, is er veel belangstelling van de zijde der exploitanten. Valt het ech ter zoals dit jaar later, dan zijn de ker missen in Brabant begonnen en reist men voor een kermis in IJzendijke niet meer naar Z.-Vlaanderen. Na dit kermispraatje ging de raad over tot de orde van de agenda en dat was de gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst in haar nieuwe vorm. De raad ging hiermede accoord en betuigde haar instemming met de benoeming van de 3e schoolarts, mevr. van der Èmben. Zij sprak de wens uit, dat de dienst wat beter gaat functione ren dan in het verleden het geval was. Toen konden de beide schoolartsen n.l. niet rond komen met het onderzoek. De heer van Cadzand vroeg een jaarlijks verslag van de schoolarts. Hij vroeg er B. en W. op toe te zien dat de kinderen nu regelmatig door de schoolarts ge controleerd worden. De raad ging ac coord met de nieuw opgestelde regeling. De burgemeester werd in het algemeen bestuur van de dienst benoemd. Verschillende salarisregelingen voor het secretariepersoneel werden getrof fen. Voor het onderhoud van de straat verlichting, dat in tegenstelling tot an dere Zeeuwse gemeenten, in IJzendijke niet door de Pzem doch door de gemeen te zelf wordt gedaan, schafte de raad een ladderwagen aan (kosten f 3.640,-). Over de bestemming van de aan IJzen dijke toegewezen woningwetwoningen, werd in besloten zitting zeer langdurig gesproken. Na heropening werd ver klaard dat 6 bejaarden woningen en 3 woningwetwoningen aan de Veste ge bouwd zullen worden. De voorschotten voor het bijz. lager onderwijs werden vastgesteld. Voor het optreden van de buitenlandse gastgroe- pen van de gymnastiekvereniging Kas- porgo uit Goes te IJzendijke voteerde de raad een bedrag van f 250,-. Ten behoeve van de openbare werken werd aangeschaft: een heggenknipma- chine, een generator en een verfspuit, totaal voor ca. f 1800,-. De vereniging ter bevordering van het Electro-tech- nisch vakonderwijs kreeg een subsidie van f 50,-. B. en W. hadden voorgesteld hierop afwijzend te beschikken. De heer Tazelaar brak een lans voor dit onder richt, dat hij van groot belang voor de toekomstige ontwikkeling van Z.-VI. noemde. Een subsidieverzoek van de Heem kundige Kring in Z.-Vlaanderen om een jaarlijkse bijdrage van 4 ct. p. inwoner, werd afgewezen. Men vond de belang stelling uit IJzendijke voor het werk van de kring, n.l. 12 leden, te gering voor het hoge subsidiebedrag. Tenslotte stemde de raad in met een bijdrage van 2 ct. per inwoner. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Zondagsdienst dierenartsen I. Risseeuw, Groede, telef. (01171 400. Voetbal NEDERLAAGTOURNOOI. Programma voor Zondag a.s. Groede IVlissingen III om 2.30 u.; Groede IIVlissingen IV om 12.30 u. KERKDIENSTEN Zondag 8 juli Ned. Herr. Kerk \ardenburg 10,30 uur, Eerw. Heer de Vries Breskens, 9,30 uur, Ds. Spaans Biervli t, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Cadrand, 9,30 uur, Ds. Luuring H. Doop. Collecte gezinszorg 11 uur, Duitse kerkdienst Groede, 9,30 uur, Ds. Doornink Bevestiging ouderling Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Scholten H. Doop Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds, Hugo van Dalen H. Avondmaal Dinsdag 7 uur, avondgebed Retranchement, io,3ouur,Ds Luuring Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Muis. 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds Balk St Kruis, 9 uur, Eerw. Heer de Vries Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Rergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert H. Avondmaal Zuidzande, 9,30 uur, Ds Eijgendaal H Doop. Collecte kerkvoogdij Vrij Erang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 9 uur, Ds. v d Molen Retranchement, 3,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk, Breskens. 10 en 7 uur, Ds. Grafe Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Wika ten Have Groede R.K. P&cochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 juli 4e Zondag na Pinksteren H. Mis om 7 en 10,30 uur. Hoogmis om 8,30 uur. Lof om 14,30 uur. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 19 uur Lof. Maandag feest martelaren van Gorcum. Dinsdag avondmis om 7 uur. Zondag hernieuwing Doopbelofte. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 7 Juli, aanvang 8 uur, Richard Burton en Robert Ryan in de grote avonturenfilm: „Roekeloos avon tuur in Alaska". Afwisselend roman tisch en fel, nuchter en vol idealisme is dit spannende verhaal van harde mensen in een hard land! Zondag 8 Juli, aanvang 4 en 8 uur. Gordon Scott, roekelozer, moediger en heldhaftiger dan ooit tevoren: „Tar- zan de geweldige". De moed van Hercu les en de kracht van Simson, verenigd in een man, Tarzan, de held van de Afrikaanse jungle. Vismijn - Breskens Week van 24 t.em. 30 Juni 338 kg. bot 94 kg. schar 489 kg. schol 5838 kg. tong 38 kg. kabeljauw 8 kg. tarbot 5987 kg. export garnalen 34 kg. binnenland garnalen 1066 kg. onverkochtebot Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Folmer, Schoondijke. tel. f01173 366 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 01177-466 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Aanvang verkoop nieuwe loten vanaf maandag 9 juli a.s. Trekking le klasse 30 juli. Voor een ieder zijn loten verkrijgbaar aan onderstaand adres Oranjeplein 5, telefoon 768, Breskens Bloemenwijk—Van Zuijenstraat te BRESKENS Sta op tot de vreugdeOók in donker Medewerking verleent het Chr. gemengd koor „God is mijn lied", dir. de weled. heer J. A. Basting. die genegen is met onze 3-rijïge aardappelrooimachine te rijden en de capaciteiten bezit om als onderhoudsmonteur te werken. Gebr. A. P. DE FEIJTER, Breskens MODEHUIS Lage batterijkosten Maximaal genoegen BRESKENS, telef. 617 GROEDE. telef. 258

De Schakel | 1962 | | pagina 3