defchakel CORSETTEN BOBBE OUWENDIJK Nooit bang voor 'n buitje Reis- en Regenmantels HELFYLON SUÈDE JASJES ANNE'S GEHEIM ALG. NIEUWS BLAD r~ ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN iöe Jaargang - Nr. 87s Vrijdag 29 Juni 1962 Verschgnt iedere vrijdag A bonnementsprijs t 1,15 p. kw.; franco p. post f1,50 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (0117a) 439 VJ DRUKKERS-UITGEVERS: F4 SMOOR DE" HULSTÉR - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.; Plaatselijk Nieuws Breskens Raadsvergadering Een der meest verheugende mede delingen die de burgemeester Maandag avond in de openbare raadsvergadering deed was wel, dat hij hoopte dat binnen een maand de bouw van het gemeente huis zou kunnen worden aanbesteed. Zeer binnenkort is de Rijksgoedkeuring voor de bouw te verwachten. De sloop van het oude gebouw zal eveneens wor den aanbesteed. De raad hechtte zon der stemming haar goedkeuring aan de huur van de marechausséekazerne, waar tijdelijk de secretarie in ondergebracht zal worden. Voor de huurprijs van f 1820,per jaar werd het gebouw voor 2 jaar gehuurd. Het bestek voor de nieuwbouw wordt thans door de archi tect bestedingsklaar gemaakt. Onder de ingekomen stukken was de goedkeuring van G.S. inzake de verhoging van de gemeentelijke subsidie voor de visserij- dagen. Het bestuur van de R.K. lagere school verzocht ingevolge de l.o.-wet art. 72, gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen ven een nieuwe methodiek lezen voor het eerste leer jaar en het aanbrengen van een hogere afrastering van de speelplaats. Hiervoor werden de bedragen ad f 60,75 en f1000,- beschikbaar gesteld. Een verzoek van de school met de bijbel om medewerking inzake de aanschaf van verduisterings jaloezieën in één lokaal, het aanschaf fen van een standaard voor het pro jectietoestel en nieuwe cijferboekjes voor een aantal klassen, werd om advies in handen van B. en W. gegeven. De grondprijzen in het uitbreidings plan West werden enigszins gewijzigd en verhoogd tot f 14,per m2. De heer Cambier informeerde of Rijkswaterstaat de grond die zij daar heeft ook betaalt. Wethouder Zegers antwoordde, dat als het kadaster de juiste grootte van de door Rijkswaterstaat ingenomen grond heeft bepaald, deze inderdaad door deze dienst betaald zal warden. De raad ging accoord met de nieuwe beheersvorm van de schoolartsendienst Als lid van het algemeen bestuur werd de burgemeester aangewezen, of als deze verhinderd is, diens plaatsvervanger. De heer J. Vergouwe constateerde dat de oude regeling niet zo best functioneer de. Hij sprak de wens uit, dat men nu bij de gewijzigde samenstelling een goe de samenwerking zal kunnen krijgen. Aan de firma Gebr. van den Heuvel werd een perceeltje grond verkocht voor de bouw van een bedrijfsgebouw, gele gen aan de Nieuwstraat, groot 55 m2, voor de prijs van f 3,per m2, tot 20 meter diep en verder voor f 0,90 per m2. Mevr. Niermans-Gosseije informeerde naar het achterpad. Wehouder Zegers antwoordde dat er slechts één omwo nende is, die recht van uitweg heeft ge vraagd en dat inderdaad heeft gekre gen. Besloten werd een tweetal wegen te teren en wel de weg Molenwater tot aan de Steenovenbrug voor f 2100,en de weg van Nieuwe Sluis vanaf de veerhaven tot de oprit van landbouwer De Croock. Deze weg zal f 4000,kos ten. De heer Cambier vond het nog niet nodig, dat de weg Molenwater al werd gedaan. Een ander raadslid merkte ech ter op, dat er in de slijtlaag al barsten komen. Voorts raadde hij B. en W. aan de weg vanaf de veerhaven eerst gron dig gelijk te maken en de putten te vul len. Dit bleek volgens het antwoord van weth. Zegers al opgenomen te zijn in het bestek. De raad stelde de bedragen vast voor de werkelijke kosten van het l.o.-onder richt en het bedrag dat per leerling voor het onderwijs beschikbaar gesteld zal worden. De raad machtigde B. en W. tot een bedrag van f 170.000,- te gaan bij de gunning van de riolerings- en verhar- dingswerken voor de Boulevard en de aanleg van een parkeerterrein. De kos ten van deze werken waren begroot op f 145.000.-, echter zonder de aanleg van straatverlichting, verleggen van de gas- en waterleidingen etc. De laagste in schrijver was boven de begroting. Be sprekingen zijn reeds geopend om te trachten het verschil te overbruggen. Om dit werk niet op te houden besloot de raad B. en W. te machtigen de on derhandelingen voort te zetten en in dien overeenstemming bereikt kan wor den het werk te gunnen. Uitvoerig werd gesproken over een agendapunt betreffende de vraag van de algem. woningbouwvereniging, om de in aanbouw zijnde woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan West, totaal 33, over te dragen aan deze instantie. De R.K. woningbouwvereniging zou ook een 3-tal woningen kunnen overnemen. De heer Carels bevreemdde het, dat B. en W. dit voorstel in het prae-advies niet nader hadden toegelicht. Hij wilde allereerst ingelicht worden over de voor waarde waarop de woningen aan de wo ningbouwvereniging zouden kunnen worden overgedragen. Wat meer funda tie voor de raadsleden inzake een der gelijk belangrijk besluit had dhr. Carels gewenst geacht. Ook mevr. Niermans- Gossije was er over verwonderd, dat er geen verdere toelichting bij dit voorstel was. Weth. Zegers merkte op, dat dui delijk was gesteld, dat men de gevoe lens van de raad wilde toetsen. Alvorens met diverse instanties en de bouwver enigingen zelf te overleggen, meenden B. en W. eerst te moeten weten, of de raad in principe bereid zou zijn de wo ningen over te dragen aan de genoemde bouwverenigingen. Indien de woningen zouden worden overgedragen, z?ou een eventuele aankoop van de woningen door de bewoners ook mogelijk moeten zijn, aldus de weth. De heer Carels hield vast aan zijn eis dat hij, alvorens tot overdracht te besluiten, eerst precies de voorwaarden wilde weten. Weth. Ze gers zeide nogmaals, dat het slechts de bedJoeling is om de gevoelens van de raad te toetsen. Voorts voegde hij er aan toe, dat het misschien mogelijk is dat de bewoners wat goedkoper van de bouw verenigingen kunnen huren dan van de gemeente. Na deze discussie ging de raad in principe accoord met een eventuele overdracht van de in aanbouw zijnde woningen aan de bouwverenigingen. Wanneer de cijfers voor de overdracht bekend zijn. zal een voorstel in deze aan de raad worden gedaan en zal de overdracht opnieuw in behandeling ko men. Sanering Bloemenioijk. De sanering van de Bloemen wijk zal bij het gereed komen van de in aan- 0°" MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG bouw zijnde woningen gedeeltelijk haar beslag kunnen krijgen. Een 28-tal grote gezinnen zullen vanuit het noodwonin gencomplex naar een nieuwe woning kunnen verhuizen. In verband met deze sanering krijgt de gemeente f 600,-voor elk gesaneerd krot. Deze bedragen zullen in een fonds worden gestort en hieruit, aldus een voorstel van B. en W., kan de gemeente aan de bewoners van de krot ten die moeten verhuizen, naar eigen oordeel bijdragen verlenen om de kosten welke uit de verhuizing voortvloeien te helpen bestrijden. In de verhuiskos ten zal per gezin f 200,- worden ver strekt en bovendien nog f 25,- per ge zinslid. Voorts is het mogelijk om daar naast nog een huurcompensatie te ver lenen. Over het eerste jaar kan f 2,- per week, over het 2e jaar f 1,_ per week en over het volgende jaar f 0,50 bijdrage in de huur worden verleend. Na 3 jaar loopt de compensatie af, daarna kan in bijzondere gevallen verdere compensa tie worden overwogen. Hierbij wordt, al dus het prae-advies, vooral gedacht aan een aanwending van de eventuele re serve uit het fonds voor de huisvesting van bejaarden. De heer Vergouwe sprak zijn voldoening uit over dit voorstel terwijl er nog een discussie ontstond over detailkwesties van deze regeling. Algemeen was de raad echter blij met dit voorstel waardoor het mogelijk is de I woningen in de Bloemenwijk zonder al te hoge offers van de huidige bewoners te saneren. De raad ging accoord met het voorgestelde. Tenslotte werd de begroting gewijzigd en sloot de voorz. deze vergadering. Aardenburg Groots afscheid en huldiging van oud-burgemeester van Dongen. De Raad van de gemeente Aardenburg nam Maandag op een indrukwekkende wijze afscheid van de heer J. M. A. C. van Dongen, die gedurende een 17-tal jaren eerste burger van de gemeente Aardenburg is geweest en als zonadig als voorzitter de raad heeft geleid. Dit af scheid vond plaats tijdens een buiten gewone raadsvergadering, welke werd voorgezeten door de wnd. burgemeester A. I. Catsman. Na het officiële afscheid van de raad werd een afscheidsbijeen komst gehouden, georganiseerd door het comité dat werd ingesteld om het af scheid van burgemeester van Dongen voor te bereiden. Deze laatste afscheids bijeenkomst was bedoeld om ook niet- raadsleden in de gelegenheid te stellen afscheid van de burgemeester te kun nen nemen. Een talrijk gezelschap genodigden was op de publieke tribune aanwezig, toen wnd. burgemeester Catsman met een hartelijk welkomstwoord de buitengewo ne raadsvergadering opende. Bij de bin nenkomst van de heer van Dongen en diens gezin, stond de raad en alle aan wezigen op om weer plaats te nemen toen het gezin van Dongen gezeten was. De notulen en ingek. stukken werden Met een van onze kwieke bent U bij regen even charmant (en éven behaag lijk als bij stralend zon- neweer Ninoflex poplin in f AQ 75 wel 6 flatteuse kleuren T Maten 36-46 100 7o nylon regenmantels, kleuren blauw, rf\r750 bruin, flessengroen 14./ Wij ontvingen zojuist een geheel nieuwe collectie in de nieuwste kleuren en modellen reeds r -iq/-v 50 vanaf I IOv7, Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij Uw Modehuis in Vlissingen I aangehouden voor de volgende verga dering. Eén ingek. stuk echter werd in behandeling genomen en voorgelezen door de gemeente-secretaris, de heer J. M. Paridaen. Het was het Koninklijk Be sluit. waarbij aan de heer van Dongen ingaande 14 Juni, eervol ontslag werd verleend als burgemeester van de ge meente Aardenburg. Bij dit afscheid, aldus wnd. burge meester Catsman, gaan mijn gedachten terug naar Juni 1945 en Mei 1946, toen de heer van Dongen resp. wnd. burge meester werd en als burgemeester van Aardenburg werd geïnstalleerd. U werd toen een moeilijke taak op de schouders gelegd. U als nieuweling werd aan het hoofd gesteld van een stukgeschoten ge meente. De twee uitermate zware taken FEUILLETON door TOM LODEWIJK 7) Berts ogen, die tot nog toe alleen liefkozend gingen over het opgewonden gezichtje van de kleine Tilly, dwaalden naar het meisje, dat probeerde op al die vragen te antwoorden. Ja, ze had een lief gezicht, daar had Til gelijk in gehad. Niet knap, nee helemaal niet knap, maar wel houding en ze had heel mooie handen ook. Vooral dat eenvou dig gekapte, blonde haar, geen blond van de kapper, dat zag je zo beschaafd type, eigenlijk vreemd dat ze hier op die speelgoedafdeling stond. „Zeg meisje, zullen we eens opstap pen?" informeerde Bert. „We houden u maar op en we kopen niet eens wat", verontschuldigde hij zich glimlachend. „Och", antwoordde ze, „u ziet, het is hier stil, ik heb de tijd en we kun nen nu eenmaal goed met elkaar op schieten, is het niet Tilly?" „Ik vind u haast net zo lief als moe der", flapte Tilly er uit. „Maar je moeder is toch de allerlief ste zeker?" vroeg de juffrouw glim lachend. „Mijn moeder is dood „Och En toen was daar opeens een spon taan gebaar, onweerhoudbaar, twee blanke handen om dat kleine kinderge zichtje, „ach jij lieverd Bert wist niet waar hij kijken moest. Dat gebaar ja, dat was het gebaar van Lydia die kon, met al haar vro lijke luchtigheid, opeens zo innig, moe derlijk-teer zijn, voora Ivoor dit nako mertje Ze stonden daar, de twee grote men sen, allebei met hun houding verlegen. Bert schraapte z'n keel. Hij zag vanaf de trap een dame aan komen met twee speelse zoons, die re gelrecht op de speelgoedafdeling aan stevende. „U krijgt klanten", zei hij. „Kom meisje, de juffrouw moet weer aan 't werk". „Daag!" riep Tilly's heldere stem. „Tot de volgende keer!" Bert zag, toen hij groette, weer de verdrietige trek op dat bleke gezicht en wendde zich haastig om. „Kom Til, we gaan maar met de lift". HOOFDSTUK IV. Zie ik U nog eens terug? Bert liep, verstrooid, door de stads straten, na een alle aandacht eisend gesprek met de di recteur van het tech nisch bureau, dat een nieuwe installatie aan de fabriek leveren moest. Nu van avond nog die vergadering van de Ka mer van KoophandelTegen Mathilde had hij gezegd dat hij maar in de stad bleef eten, want dat heen-en-weer ge- ros tussen de stad en Waalburgen, juist op het spitsuur, dat was waardeloos. Nu had hij er spijt van. Het onderhoud was eerder afgelopen dan hij dacht en wat moest hij hier in de stad gaan doen? Het was nog te vrceg om 'al te gaan eten hij kon natuurlijk in De Kroon aan de leestafel gaan zitten en een paar bladen doorkijken en wie weet, mis schien vond hij daar een kennis in de zelfde omstandigheden en konden ze samen ergens iets drinken. Met open ogen, maar zonder te zien, wrong hij zich automatisch tussen de voetgangers door op het smalle trottoir, die hem mateloos irriteerden: gezellige moekes met breed uitstaande bood schappentassen, dames die met de fiets aan de hand, het hele trottoir innemend, als door de bliksem getroffen bleven staan voor de etalage van een modema gazijn, wandelende echtparen die een pak voor vader gingen kopen en er de tijd voor namen Albert Bannink vond ze als evenzoveel obstakels op zijn weg. Hij had altijd haast, zelfs al had hij geen haast. Slenteren kon hij niet. „Pardon", zei hij nijdig, toen hij bijna iemand van de been liep. Een paar grote grijze ogen zagen hem geschrokken aan. „O eh Wat drommel, dat was toch ja opeens sloeg zijn stemming om. „Dat ik nu juist u bijna onderstboven moest lopen", glimlachte hij. De juffrouw uit De Mercuur stond tegenover hem. In één oogopslag nam hij haar op in haar eenvoudig, donker mantelpakje. Hij had haar herkend aan dat mooie blonde haar. Een ogenblik stonden ze daar allebei, vreemd bevangen. „Als ik Tilly vertel dat ik u gezien heb "begon hij. „Zegt u haar maar van me gedag", zei Annie Markus zacht en maakte een ge baar of ze haar weg wilde vervolgen. Opeens nam Bert een besluit. „Juffrouw", zei hij, „neem me niet kwalijk dat ik zo vrijpostig ben mijn naam is Bannink zouden we niet. even ergens kunnen praten?" „Praten?" vroeg ze en hij zag hoe haar handen nerveus speelden met haar tas je. „Ja ergens een kopje koffie drin ken; hebt u tijd?" Bliksemsnel overwoog ze. Wat wilde deze man van haar? De vader van Tilly en die gedachte deed haar opeens besluiten. Hij zag er uit als een man die te vertrouwen was, geen avonturier. Dat hij zich meteen had voorgesteld, was daarvan wel het bewijs. „Ik heb dp 't ogenblik niets bijzon ders te doen", zei ze eenvoudig. „Laten we dan in Riche een kopje

De Schakel | 1962 | | pagina 1