GRATIS Mevrouw QUICK SHOP CORSETTEN 0ssrs",o bijzondere reclame VJ f TTC in aile smaken en prijzen Ook ijstaarten 3 brengen 2 betalen e u 11 I e t o n De zoon van de burgemeester de jc/j a kei A. G NIEUWS BLAD r~ ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 16e Jaargang - Nr. 866 Vrijdag 27 April 1962 Verschijnt iedere vrijdag A bonnementsprij s t 1,15 p.kw.; franco p. post f1,50 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (0117a) 439 DRUKKERS-UITGEVERS: F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. Nationale DODENHERDENKING vrijdag 4 mei 1962 te Breskens Evenals vorige jaren zal, ter her denking van de in de oorlog en bij de bevrijding gevallenen, een stille tocht naar de begraafplaats gemaakt worden. Het vertrek van hetrvgdrneente- huis zal onder klokgelui geschie den om 19.98 uar.fkt' Bij het massagraf zal de doden wacht worden betrokken door een detachement van de Nationale Reserve. Na aankomst op de begraafplaats is de orde van dienst als volgt: Eerst zal gelegenheid bestaan tot het leggen van bloemen op de graven, jronmiaeru)' zal de vlag holfgtnV mnriltn pohrcinht Waar na de zangvereniging „Uod is mijn lied" een toepasselijk lied zal zingen. Van 20.00 uur tot 2 minuten daar na zal op de begraafplaats vol komen stilte in acht worden ge nomen. Hierna zal de „Last Post" ten gehore worden gebracht waarna de zangvereniging de plechtig, heid zal besluiten. Tenslotte zal er gelegenheid zijn om langs de graven te defileren. 0 Naar aanleiding van het boven staande verzoekt de burgemeester aan de ingezetenen om van 18 uur tot zonsondergang de vlag gen halfstok te hangen. Plaatselijk Nieuws Groede Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Groede, welke werd voorge zeten door burgemeester J. C. Everaars. werd langdurig gesproken over de aan schaffing van een nieuwe brandblus- eenheid, waartoe de raad in haar ver gadering van 10 Nov. 1961 besloot. Dit raadsbesluit is inmiddels door G.S. bij besluit van 23 Jan. goedgekeurd, zodat tot bestelling zou kunnen worden over gegaan. B. en W., die niet over één nacht ijs wilden gaan, zijn met de inspecteur van het Brandweerwezen te Breda op stap geweest en hebben een 2-tal fa brieken, waar men auto-brandspuiten vervaardigd, bezocht. Dit bezoek en de verdere besprekingen hebben er toe geleid, dat B. en W., hierbij geadviseerd door de brandweer-inspectie, de raad thans voorstellen een trekker-man- schappenwagen met hoge drukspuit met een watertank van 1500 1. inhoud aan te schaffen en een lage drukspuit, die aan de trekker kan worden vastge koppeld of aan elk ander motervoer tuig. Bij het raadsbesluit van 10 Nov. voteerde de raads reeds f 40.000,-. De goedkoopste aanbieding voor de ge wenste combinatie is van de fa. Bikkers te Rotterdam, waarbij inclusief alle bij behorende accessoires een uitgaaf van f 42.500,- is betrokken. De brandweercommandant gaf de raad tijdens een schorsing van de open bare vergadering een uitvoerige tech nische toelichting, waarom de voorge stelde combinatie voorkeur verdient boven een lage drukspuit alieen. j Z.h^t. werd het crediet voor de aan- I schaffing van een brandspuit met 1 f 2.500,- verhoogd, terwijl besloten werd de bestelling te plaatsen bij de fa. Bik- kers te Rotterdam. De gemeenterekening 1958 werd door G.S. vastgesteld blijkens de desbetref fende mededeling en het toegezonden I exemplaar van genoemde rekening. Er werden zekere reeds door het rijk 1 toegepaste salarisherzieningen van overeenkomstige toepassing verklaard op de gemeenteambtenaren, welke hier voor in aanmerking komen. De subsidie-aanvrage van de Heem kundige Kring W. Z.-Vl. om 4 ct. per inwoner uit de gemeentekas te mogen ontvangen, werd z.h.st. afgewezen. Het advies, op dit punt uitgebracht door B. en W. en waarna de raad zich richt te, was afwijzend, omdat geen recht streeks gemeentebelang bij de activi teiten van deze Heemkundige Kring is gediend. Overeenkomstig het afwijzend advies van B. en W. werd de subsidie aanvrage van de Stichting Geref. Be jaardenzorg, gevestigd te Oostburg, ten behoeve van haar tehuis te Schoon- dijke, niet gehonoreerd. In eerste in stantie zijn B. en W. bereid bij opname van mensen die de verpleegprijs zelf niet volledig kunnen betalen, te on derzoeken of gemeentelijke financiële steun geboden is. Ten tweede moet nog afgewacht worden in hoeverre dit be jaardencentrum een streekfunctie zal gaan vervullen. Adhesie werd betuigd aan de motie van de gemeenteraad van Aardenburg, gericht aan de Minister van Landbouw, met betrekking tot de verlenging van de geldigheidsduur der Wet Vervreem ding Landbouwgronden. De Chr. school in de Molenstraat heeft gedurende een 8-tal maanden in de persoon van de heer Van der Slikke een tijdelijk onderwijzer gehad, aan wie het bestuur reiskosten heeft ver- I goed. Het bestuur heeft, nadat door B. j en W. een aanvrage om vergoeding der reiskosten was afgewezen, zich thans tot de raad gewend om toekenning. B. en W. wezen in dit verband op de be staande gemeentelijke verordening, waarin is vastgelegd, dat verplaatsings- kosten eerst dan kunnen worden terug betaald. indien het dienstverband aan de school minstens twee jaar heeft ge duurd. Bij uitbetaling van deze kosten dient betrokkene een verklaring te on dertekenen, dat bij vertrek uit de ge meente binnen de tijd van 2 jaar de betaalde kosten aan de gemeente die nen te worden gerestitueerd. Hier is geen sprake van een 2-jarig dienstver band en heeft de raad niet het recht op het verzoek gunstig te beslissen. De heer Marijs pleitte er voor, dat op een of andere wijze tegemoet zou worden gekomen en dit stellig op hoge prijs te altijd in voorraad Beleefd aanbevelend, WILLEM FENIJN - Breskens Boulevard 38 - Telefoon 506 MEDISCHE Profiteer fot 31 mei van Quick Shop's bij elke 2 kledingstukken of hemden wordt een 3e gratis gereinigd. geeft garantie voor Uw kledingstukken en hemden! De perfecte nieuwreiniging in 24 uur. X OOSTBURG: Maison LEGRAND, Burchtstraat 14, Telefoon 2462 Onze agent- X SLUIS: L. VIANE schappen te Oude Kerkstr. 15 (t.o. R. K. Kerk) X BRESKENS: BLEU'S Kledingmagazijn Spuiplein 1E- Telefoon 704 zullen stellen. Aangezien de raad ervan doordrongen werd dat afwijking van de gestelde algemene regel niet mogelijk is, mede uit billijkheidsoverwegingen, wees zij z.h.st. het verzoek af. De gemeente doet verstandig zich fi nancieel buiten de politiek te houden, was de mening van B. en W. over de subsidie-aanvrage van de Europese Be weging Nederland. Z.h.st. werd niet in gegaan op het verzoek als begunstiger van deze Beweging toe te treden. Ook werd de subsidie-aanvrage van de Stichting Uitgebreide Technische School te Terneuzen afgewezen. Het ging hier maar om een bedrag van een halve ct. p. inwoner, dat was dan ook niet het motief. Principieel werd gesteld, dat het gemeentebelang van Groede niet bij genoemde school was betrokken. Zo te eniger tijd leerlingen uit Groede het onderwijs aan genoemde school zullen volgen, zal de aanvrage alsnog nader kunnen worden bezien, was de mening van de raad. Afgewezen werd het subsidieverzoek van de Ned. Ver. Bescherming Voetgan gers. De gemeente is lid van de A.N.- W.B. en deze komt ook voor de belan gen van de voetgangers op. De heer H. Koopman, hoofd van de Chr. School, werd in de vacature Kra nenburg benoemd tot lid van de Com missie tot Wering van het Schoolver zuim. De stortplaats voor huisvuil is vol. Van dezelfde eigenaar kan een ander stuk grond worden gehuurd tegen 2V2 ct. per m2 per jaar. De door het gra ven van een diepe put op dit terrein vrijkomende grond dient te worden be nut ter afdekking van de oude stort plaats. De kosten van een en ander zullen f 1.600,- belopen. De raad ging hiermee accoord. De woonruimtecommissie werd in haar geheel met algem. st. voor de duur van 1 jaar herbenoemd. Met algem. st. werd de le ambtenaar ter secretarie, de heer J. Scheele, be noemd tot bezoldigd ambtenaar van de burgerl. stand en tot wnd. gemeente- door TOM LODEWIJK 28 Rob kon zijn plevier wel op. Want hoe aardig Isabeau die avond ook te gen hem geweest was, hoe ze met hem had geflirt, voortdurend had hij het gevoel, dat hij het muisje was waar de kat mee speelde. De omgang met Rie had hem iets anders doen verwachten van de liefde. Isabeau was mooi, 'oril- lant, hem in alles verre de haas. Ze kon hem van 't ene ogenblik op 't an dere dolverliefd maken, even later weer zo harteloos bejegenen, dat hij haar bijna haatte. Met Isabeau zou hij nooit de rust, die zelfverzekerdheid vin den, die Rie hem. ondanks haar nuch tere, critische kijk op het leven, ge schonken had. Integendeel hij voelde zich nooit zeker van zijn zaak. En toen hij de volgende Zondag, met een smoesje even bij de Bikkers aanlo pend, hoorde dat Isabeau bij de aan staande Lustrumfeesten uitverkoren was door zijn neef Van Bueren, die praeses van het Corps was, voelde hij, dat de kloof tussen hem en Isa nooit zou worden overbrugd. Hij wierp zich op zijn werk. Het be viel hem goed. Binnenkort zou de firma op de RAI exposeren en daar zou hij de baas moeten assisteren, dat was een belangrijke opdracht. Maar er bleef een gat in de dagen. Niet meer de brieven aan en van Rie. Niet meer de weekeinden dat ze elkaar zagen. Niet meer even gauw overwip pen naar Lierhoven om haar te verras sen. Want hij had haar een brief terug geschreven of ze er nog niet egns over denken wou en geen antwoofd terug gekregen. Rie Koster had het er thuis niet makkelijk over. Haar vader zei, dat hij er buiten wou blijven, maar haar moe der vond, dat ze minstens zo trots en zelfingenomen was als die zelfbewuste dames, dat ze Rob onrecht deed, dat ze hem geen kans gaf alles te verklaren en dat ze er nog berouw van zou krij gen. Eenmaal had Rie, nerveus en ge spannen, scherp haar moeder verwe ten, dat het haar speet om de rijke schoonzoon. Toen had de grijze vrouw gezegd: „Als je nog wat kleiner was, zou ik je hiervoor een draai om je oren geven. Hiervoor moest je je levensgroot schamen!" En Rie had zich geschaamd later en haar moeder om excuus gevraagd. Ze was een avond uitgeweest meteen bureauchef van haar kantoor. Een keurige kerel, niet dat op aan te mer ken. Hij had wel zin in haar. Een harde werker, veel diploma's, in allerlei or ganisaties. Een beetje een streber. Hij was voortdurend aan het woord, hij wist alles. Rie vergeleek zijn pendan- terie bij de stille bescheidenheid van Rob. zijn dominerend optreden met de aangeboren goede manieren van haar vroegere vriend en de tweede keer be dankte ze. Nee, ook dit was niets. Toen kwam de brief uit Canada. Een vriendin, die daarheen geëmigreerd was, schreef haar. 't Was daar niet al les goud wat er blonk, maar voor iemand die van aanpakken wist, lagen hier kansen. Een vrouw met capacitei ten zoais Rie ze had, kon hier een lei dende positie krijgen. Rie was haar Engels goed meester en besloot het nog een beetje op te ha len. Ze ging niet over één nacht ijs. Ze informeerde links en rechts naar emi gratiebepalingen, de kansen daarginds. Ze las boeken over Canada en keek naar films over Canada en thuis noem den ze haar reeds „De Canadese". Langzaam maar zeker paste ze 'tmo- zaïk in elkaar. Haar plan was gemaakt. Hier in Nederland trok haar niets, be halve vader en moeder. Nu ja. die had den het goed met elkaar, die hadden nog kinderen hier. Moeder vond het erg. maar vader zei dat als hij de kans kreeg, hij het ook deed. Hij verborg zijn verdriet over deze plannen van zijn dochter, zijn beste kameraad, zijn vertrouwde. Maar msn kan nog zoveel plannen maken, er kan plots een spaak in het wiel gestoken worden. Rob remde zijn voet bijna op de plank. De banden gierden. Mensen ke ken verschrikt op en de voetganger die, diep in gedachten, de rijweg over stak en bijna recht onder de auto was gelopen, deinsde verschrikt achteruit. „Uitkijken sufferd!" schreeuwde Rob die zelf geschrokken, zijn manieren een ogenblik vergat. Maar meteen werden zijn ogen groot, zijn mond vertrok. ..Nee maar", zei hij, „neem me niet kwalijk!" Hij lachte breed-uit. Met één hand opende hij het portier. „Stap in", nood de hij, „dan drinken we samen een kop koffie". „Nou dat scheelde maar een haar", glimlachte vader Koster, nog eer. beet je verwezen. „Jongen, wat doe jij hier in Leiden?" „Dat kan ik wel van u zeggen ook!" antwoordde Rob. „Moet u naar 't sta tion? Dan kunnen we bij Zomerzorg nog een praatje maken". Hij schakelde de versnelling in en liet de wagen optrekken. UBu. ""VLj ..'k Zal het je straks wel vert^llelr'. zei Koster, „eerst moet ik even bijko men. Ik was in gedachten en had je absoluut niet in de gaten, man!" Zwijgend zaten ze naast elkaar, de jongere en de oudere man. Weldra had de wagen het Stationsplein bereikt. Rob zette de auto langs de kant en zij staken, nu behoedzaam, de drukke

De Schakel | 1962 | | pagina 1