RiiwieltaÉI VAN MEENEN, Brsskens. Rijwielen Kinderrijwielen Autopeds Driewielers Rolschaatsen Overgangsmantels, Mantelcostuums en Japonnen. Novana-Onderkleding Koala-Pyama's, Peignoirs en Dusters Gereformeerde Kerk, Breskens Kinderen wèl „grote" mensen géén toegang! Beelden maken? Nee, beelden zijn! Heden brengen wij een grote collectie Zie onze NIEUWE sortering REGENKLEDING Modehuis JaCObS-Van Dixhoorn Breskens Zondag 4 maart Ned. Herv. Kerk Breskens, ie uur. Ds Spaans 6,30 uur, Ds. Spaans Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis. H. Doop Cadzand, geen opgave Groede. 10 uur, Ds. Doornink Hoofdplaat. 10 uur, Eerw Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Zendingscollecte Oostburg, 11 uur, Ds Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Ret?anchemcr.9,30 uur, Ds. Hugov. Dalen Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zendingcollecte Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk H Doop Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, ti uur, Ds. Balk Zendingscollecte Watcrlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Kerkvoogdij IJzcndijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande. 10 uur, Ds Eijgendaal Collecte Kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand Januari 1962 GEBOREN: 11, Bastiaan Johannes, zn van Jacob Brand en van Mina Stan- daert; 16, Magdalena, d. van Pietervan den Heuvel en van Catholina Janna Haartsen; 22, Coby Elizabeth Maria, d. van Theodoras Clement Pijcke en van Agnes Maria Blaakman; 24, Johanna Catharlna, d. van Geeraard Pieter van de Velde en van Sara Pieternella van den Broecke; 30, Johannes Willem, zn. van Gerhardus Paulus Antonius Smidt en van Jannie Fenljn. HUWELIJKEN: 5, Cornells van Belois. 21 j. en Sara Elizabeth Faas, 20 j., bei den wonende te Breskens. OVERLEDEN: 4, Joanna Josephlna de Wever, 89 j., weduwe van Pieter Johan- nis Heijdens, wonende te Breskens (overl. te Oostburg)4, Adriaan Bonde wel, 70 j., wonende te Breskens; 10, Jan Jacob Hoogstad, 90 wonende te Bres kens; 15. Marinus Mattheus Monjé, 43 j., wonende te Breskens; 19, Maarten van de Velde, 79 j., wonende te Bres kens; 21, Hendrik van de Walle, 90 j., wonende te Breskens; 20, Martha Louise Mathilde van Overloop, 64 j., echtge note van Theofiel De Witte, wonende te Voor uw Het BETERE Ondergoed voor Uw gezin! Modehuis JACOBS-v. DIXHOORN Breskens siceren na. Het jaarverslag herinnerde ook aan het bijeenroepen van de dirigenten der diverse korpsen om zich te beraden over de te volgen gedragslijn voor de toe komst. Een oplossing heeft deze bijeen komst niet opgeleverd, wel kon men tot een aantal conclusies komen, waarop de voorz. later nader in ging. Er waren een aantal dirigenten die meenden, dat de concoursen uit de tijd zijn en die meer voelden voor een onderlinge wedstriid met nummers uit eigen repertoire, dit uiteraard dan buiten federatief ver band. De conclusie, die de voorz. meen de te kunnen trekken was, dat hij ge loofde dat een aantal korpsen in afde lingen uitkomen, die boven hun krach ten gaan. Neem toch de afdeling waar in men past. De tweede conclusie was, dat de gezelschappen in het algemeen te slecht bezet zijn en dat men daarom niet deelneemt aan de concoursen. Hij vond het niet zo erg als dergelijke ge zelschappen 1 of 2 krachten van ande re gezelschappen lenen om toch deel te kunnen nemen. Vanzelfsprekend moet dit bij de Bond aangevraagd worden. Breskens was zeer pertinent in haar mening door te verklaren onder alle omstandigheden mee te zullen doen aan het concours, maar dan met eigen krachten. Bij dit punt diende zich een ander aspect aan, n.l. het overnemen van krachten van elkaar en het lid maatschap van twee gezelschappen. De voorz. zei, dat dit meer interne kwes ties der betrokken verenigingen zijn dan bondszaken. Het ideaal dat de Bond zich steeds heeft gesteld en nu nog stelt, is .plaatselijke verenigingen'. Mis schien gaat het in de toekomst toe naar één of meerdere regionale gezelschap - pen. maar daarvoor is de tijd nog niet rijp. De verdere agenda: Na het openings woord door de voorz. las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, die z.h.st. werden vastgesteld. Onder de ingek. stukken was een schrijven van de Kon. Federatie, dat de examens dit jaar in de maanden Febr. t.e.m. Mei gehouden zullen worden. Voorts was er een schrijven van de mu ziekvereniging ,,Ons Genoegen" te Re tranchement, waarin deze vereniging verzocht dit jaar in aanmerking te mo gen komen voor het concours 1962. Er was ook een schriiven van de Z. Mu ziekschool met betrekking tot het af scheid van dhr. Stam als directeur van deze Instelling op 3 Maart. De voorz. zei, dat het bestuur van mening is, dat deze instelling voor de Bond niet van zodanige betekenis is, om voor het af scheid van genoemde directeur gelden beschikbaar te stellen of een vertegen woordiger naar het afscheid af te vaar digen. De vergadering ging met de zienswijze van het bestuur accoord. Het jaarverslag, dat met bijzondere zorg bleek te zijn samengesteld, behan delde de hierboven geschetste proble men. Het bleek, dat er thans 13 mu ziekgezelschappen lid van de Bond zijn. De secretaris werd dank gebracht voor de zorg die hij aan het jaarverslag had besteed. De penningmeester, dhr. P. Rookus. bracht het financieel verslag over '61. De ontvangsten bedroegen f 1731,26, de uiteaven f 1354.65, zodat met een batig saldo van f 376,61 het Jaar kon worden afgesloten. Uit het financieel versla® over het op Hemelvaartsdag 1961 te Zaamslag gehouden concours bleek, dat de ontvangsten f 1487.38 hebben bedra gen en de uitgaven f 1117.53, zodat dit concours een batig saldo opleverde van f 369,85. De afd. Zuidzande had in de personen van de heren A. Legrand en J. Risseeuw de kas en boeken van de penningmeester gecontroleerd. De heer Risseeuw verklaarde dat alles prima in orde was bevonden. Voorts verklaarde de kascommissie dat de Bond zich ge lukkig mocht prijzen zo'n voortreffelijke penningmeester te be~itten. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren A. Gossije en P. Rookus. werden bij acclamatie herkozen. Hierna werd de discussie geopend over het a.s. bondsconcours, in eerste instantie in welke plaats het gehouden zal worden en ten tweede op welke dag. „Ons Genoegen" te Retranchement bleek de enige verenging te zijn, die zich als gastheer had aangemeld. Zh. st. werd Retranchement voor het te houden concours aangewezen, terwijl als datum de welhaast traditionele He melvaartsdag werd vastgesteld. Vocrz Ocké was verheugd, dat het gezelschap „Ons Genoegen" in de gelegenheid wordt gesteld te laten zien, dat ook een klein gezelschap nog voor het publiek kan optreden. Tijdens de rondvraag kwamen een aantal vragen naar voren. De heer C. de Jong, afgevaardigde van Zaamslag. bracht de voorz. met het bestuur, mede namens de andere verenigingen, dank voor al hetgeen zij in het belang van de muziekgezelschappen hebben ge daan. De voorz. sloot de vergadering met de wens uit te spreken, dat over een aantal jaren gezegd zou mogen worden, dat de belangstelling voor de muziek is opgefleurd. Nieuwvliet Muziekuitvoering. Zaterdag J.I. gaf de muziekvereniging „Nut en Genoegen" haar jaarlijkse uit voering en feestavond in de „Stadsher berg". Na opening door de voorzitter, dhr. D. Dekker, begon het programma met uitvoering van een 7-tal zeer ver dienstelijk gespeelde muzieknummers, waarvoor directeur en muzikanten een hartelijk applaus in ontvangst te ne men kregen. Na de pauze werd door de toneel groep van Aardenburg, onder regie van dhr. Joh. de Maree, het vrolijke toneel spel in 3 bedrijven door G. v. Dijk: „O, Oom Albert toch", op zeer voortreffe lijke wijze ten tonele gebracht en waar van het publiek ten volle heeft kunnen genieten. Na afloop sprak de voorzitter een dankwoord, waarna er nog gele genheid was voor een dansje op de to nen van „The Sarino's" uit Breskens. Groede Uitvoering K. A. ij. Zaterdag j.l. hield de afd. Groede van de K.A.B. een bonte avond in de zaal van dhr. A. Berckmoes. Aan deze avond werd medewerking verleend door de K.A.B.afd. Schoondijke. Het programma bestond uit een 2-tal toneelstukjes van B. van der Veen en Arie van der Lugt, t.w. „Slaap lekker" en ..Grensgeval", twee zeer aardige ko mische schetsjes, die bij het pubkek zeer in de smaak vielen. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het K.A.B.- muziekorkest. o.I.v. dhr. A. de Ruijs- scher en met medewerking van Sj. Tail- lie en Sj. Bogaert De algemene leiding berustte bij dhr. P. Coens. De avond werd geopend door de voor zitter van de K.A.B. uit Schoondijke, dhr. D. van Houte en werd na de uit voering, onder dankzegging, gesloten door dhr. E. Adam als voorzitter van de K.A.B. afd. Groede. Pastoor Fassaert uit Groede getuigde eveneens van ziin belangstelling door zijn aanwezigheid. Na afloop was er nog gelegenheid voor een gezellig dansje. Candidaatstelling gemeenteraad. In de op 22 Febr. J.l. gehouden ver gadering van de Prot. Christel. Kies vereniging te Groede, is de lijst met candidaten voor de raadsverkiezingen op 30 Mei 1962 als volgt samengesteld: 1. J. Marijs: 2. J. de Bliek: 3. J. Bas ting; 4. M. Pladdet; 5. P. A. Verhage; 6 J. van Vliet. Dit is een gecombineerde lijst A.R.P. C.H.U. Waterlandkerkje In de o.l. school werd de jaarl'ik e ouderavond gehoudpn. Er was een be hoorlijke opkomst. Eerst bestond er ge legenheid om het werk van de leerlin gen te bezichtigen, o.a. van de hand werkles en handenarbeid en te spreken met het onderwijzend personeel. Hier na hield de heer Van de Velde, hoold van de B.L.O.-school te Oostburg, een inleiding over het buitengewoon lager onderwijs. Bij de vergadering, die hier na gehouden werd, vond een bestuurs verkiezing plaats wegens periodiek af treden van de heer J. Sehilleman, voor zitter oudercommissie en mevr. A. v. d. Walle-van Espen, lid. Beiden werden herkozen. Tot slot werden verschillende dia's vertoond, o.a. van de schoolreis. Schoondijke De afd. Schoodijke van Volksonder wijs kwam in vergadering bijeen. De voorzitter sprak er zijn teleurstelling over uit, dat slechts een zo gering aan tal bezoekers aanwezig waren. Hij hoop te dat het bezoek aan de „Toogdag" te Oostburg beter mag zijn. Uit het financieel verslag bleek, dat het bedrag der inkomsten over het af gelopen jaar f 644,- bedroeg en dat der uitgaven f 674,55. Het nadelig slot be droeg derhalve f 30,55, waardoor het kassaldo was geslonken tot f 77,13. De voorz. meende dat het tekort te wijten was aan de grote afdracht aan het Hoofdbestuur, de lage contributie en aan de geringe baten van de jaar lijkse feestavond. Aan de Kring werd een bedrag van f 15,- beschikbaar ge steld voor de aankoop van prijzen voor de verloting op de toogdag. Het aantal leden was met 2 vermin derd en bedroeg nu 173. In het bestuur werd gekozen de heer A. A. van Lare, onderwijzer aan de o.l. school. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Programma voor Zondag a.s. le klasse A. Hansw. BoysSluiskil; IJzendijke Vogelwaarde; 's-H. ArendskerkeSch.'- dijke; Ria W.Aardenburg; Walcheren Groede. Reserve le klas Biervliet IIOostburg II; Terneuzen nZeelandia II; Clinge IISteen II; R.C.S. IIBreskens II; Zeeland Sport HlLuctor n. 2e klas B Aardenburg IIPhilippine I; Zeeland Sport IVVogelwaarde II; Retranche ment IJong Ambon I; Schoondijke II Vlissingen V. 3e klas B Breskens IIIRetranchement TI Hoofdplaat IIIJzendijke II; Noor mannen IIGroede II; Walcheren III Aardenburg III; R.C.S. IIIZuidzan de I. 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s. Breskens—Lewed. Boys; SteenKoe wacht. Breskens moet in staat zijn tegen Lewed. Boys de punten te veroveren. Steen krijgt het Zondag niet zo ge makkelijk tegen Koewacht; een over winning voor Koewacht' is dan ook onze prognose. Om 12.30 uur: Breskens niRetran chement II. Gcref. Kerk, Breskens. lo cd 3 uur, Ds. Grafe. Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds Metting van Rijn, Vlissingen Collecte Werelddiaconaat R.K. Parochi» H. Barbara t« Breakent Zondag 4 maart Quinquagesima H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. WoensdagAswoensdag. Begin van de Vas ten, om 7 en 8,45 uur askruisjes 's avonds 7 uur, Avondmis. FILMNIEUWS „Caslno"-bioscoop te Breskens pre senteert Zaterdag 3 Maart om 8 uur. Kal Fischer en Tommy Rupp in het fel realistische filmwerk „Meisjes van de Mambo bar". Een spannend detective verhaal in het milieu van een mondaine nachtclub. Het avontuurlijk leven van een meisje, dat aan verdovende midde len verslaafd was. Een spannend ver haal, gekruid met bekende muziek en volop actie. Zondag 4 Maart, aanvang 4 en 8 uur, de populaire komieken Dean Martin en Jerry Lewis in hun vlotte comedie „Turf in je ransel". Wanneer zulke leuke jon gens ais Dean en Jerry in dienst moe ten, dan kunt U er op rekenen dat ze van het leger een gekkenhuis maken. Zo erg dat zelfs de kanonnen het uit bulderen. Een film die U een middag of avond van ongekend plezier zal ge ven! Breskens; 30, Abraham van Bortel. 81 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 8, Yvonne S. J. van Quekelberghe. van Oostburg naar Scheepvaartstraat 12; 31, Marinus Ze- gers en echtgenote, van Axel naar Steenoven 9. VERTROKKEN: 2, Jolzas P. Crason, van Nieuwstraat 3 naar Oostburg; 3, Nellie de Bliek-de Lijser, van J. H. van Dalestraat 8 naar Breda: 8, Izaak A. Verschoor en echtgenote, van Pr. Ju- lianastraat 1 naar Haarlem; 8, Neelt.ie C. de Visser, van Pr. Julianastraat 1 naar Delft; 12, Job Meulmeester en gezin, van Egelantierstraat 6 naar Vlis singen; 15, Leuntje van Belzen, e.v. Ma rijs, van Orchideestraat 6 naar Arne- mulden; 2', Jannis Verplanke, van W 7 naar Oostburg; 25, Jan A. Blok en echt genote, van Egelantierstraat 22 naar Hoofdplaat; 30, Johanna C. Nlcolai, v. Dorpsstraat 96 naar Haarlem; 30, Ma rinus A. van den Broecke en echtgeno te, van Haven Westzijde 19 naar Oost burg. Nieuwstraat 23 10 uur 3 uur Steeds HET NIEUWSTE in: Modehuis JACOBS-v. Dixhoorn Breskens

De Schakel | 1962 | | pagina 3