Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens. Rijwielen Kinderrijwielen Autopeds Driewielers Rolschaatsen Firma SMOOR DE VAT} BraAkruai} Gereformeerde Kerk, Breskens Gods bouwwerk in uitvoering Vrees God en onderhoud Zijn geboden Cadzand Raadsvergadering Vorige week Woensdag sprak burge meester J. A. Leenhouts te Cadzand de gebruikelijke Nieuwjaarsrede uit, waar in hij o.m. zei, dat het toerisme het af gelopen jaar, ondanks de ongunstige weersomstandigheden, gunstig is ver lopen. Ten behoeve van het toerisme, dat een snelle vlucht neemt, zullen in de nabije toekomst verschillende voorzie ningen moeten worden getroffen. Zo is o.a. reeds een aanvang gemaakt met, de aanleg van duinovergangen en duin- plateaux, waar de vacantiegangers naar hartelust zullen kunnen wandelen. Voorts is men reeds begonnen met het bouwrijp maken van nieuwe bouwgron den in het uitbreidingsplan bij Cad- zand-Haven en Cadzand-Bad. Door de bouwstop liggen de bouwac tiviteiten grotendeels stil. Ook de open bare verlichting zal in verband met het toerisme verbeterd dienen te worden, terwijl de weg door de Vlamingpolder aangelegd zal worden. Het parkeerter rein aan Cadzand-Haven is gereed ge komen en er werd ter verfraaiing van het aanzicht van de gemeente vooral bij de kust opdracht gegeven tot he* maken van enkele beplantingsplannen. De samenwerking met de streekcom- missie Kustgemeenten juichte de bur gemeester toe, temeer daar deze com missie zich ten doel stelt de zelfwerk zaamheid van de gemeenten te acti veren en te stimuleren. Dank bracht de burgemeester aan de politie, die in de zomer veel extra werk moet verrich ten om het vreemdelingenverkeer in zo goed mogelijke banen te leiden. Voor de exploitatie van de aan te leggen ten nisbanen bij Cadzand-haven heeft men van gemeente-zijde contact met de eigenaar van hotel „De Wielingen" op genomen. De bevolking van Cadzand ging vooruit met 27 zielen. De burge meester hoopte dat deze vooruitgang in de toekomst zou doorzetten en de leeftijdsopbouw van de bevolking gun stig zou beïnvloeden. Ook de landbouw, een belangrijke bron van inkomen, had in 1961 een gunstig jaar. De burge meester deelde nog mee, dat de ver betering van de inrichting van de o 1. school zal worden voortgezet, terwijl de gemeente de nieuwe brandweerauto zeer spoedig verwacht. Deze auto vol doet aan alle moderne eisen en zal de eigendommen van de badgasten bij brand kunnen helpen beschermen. De raad ging accoord met een wijziging van de legesverordening. Hierin wordt o.m. bepaald, dat het trouwen op Za terdag f 25,zal gaan kosten. Donder dag blijft de dag, waarop dit gratis kan gebeuren. De heer D. Langevelde uit Terneuzen deelde de raad mee, dat hij zijn benoeming als onderwijzer aan de o. 1. school aanvaardt. Onder de inge komen stukken was o.m. de begroting van het B.L.O.-onderwijs in West Z.-Vl. alsmede de begroting van het vervoer voor de kinderen, die dit onderwijs volgen. Voorts werd door de raad de begroting van de gemeenschappelijke Technische Dienst aanvaard, alsmede die van de Bescherming bevolking Kring A, waaronder ook Cadzand re- sorteert. De raad ging ook accoord met een voorstel van B. en W. om aan de heer R. van de Luijster een premie toe te kennen voor de verbetering van zijn woning ad f 1500,Aan de Interker kelijke commissie voor Maatschappelijk werk werd een subsidie verleend van f 444,41 en f 32.86. Tijdens de rondvraag vestigde de heer De Bruijne de aan dacht op het duinpad aan het einde van de Mariaweg en vroeg B. en W. dit pad te verbeteren. De burgemeester zei, dat B. en W. zich beraden over een nieuw uitbreidingsplan ter plaatse, daar het gemeentebestuur benaderd is met plannen om aldaar een R.K. strandkerk te bouwen ten behoeve van de toeristen. Momenteel worden de H. Missen 's zomers opgedragen in een schuur, die bij een boerderij behoort. Wanneer dit plan verwezenlijkt wordt, zal ook het duinpad in de nabije toe komst verbreed worden. Voorts vroeg de heer De Bruijne aandacht voor de lelijke verlichtingspalen aan de Maria weg. De burgemeester vond deze palen ook niet erg elegant. De P.Z.E.M. is al gevraagd dit stuk te verkabelen. De heer Kools tenslotte vroeg de aan dacht van B. en W. voor verschillende punten in de gemeente, waar de ver keersveiligheid in de zomermaanden opgevoerd zou moeten worden door o.a. het plaatsen van verschillende borden. Hoofdplaat Voorlichtingsavond B B. Maandagavond werd in hotel „Het Wa pen van Zeeland" een voorlichtings avond gegeven voor de plaatselijke be volking over individuele zelfbescher ming. De avond werd geopend door burge meester J. F. C. Temmerman. Wegens verhindering van de heer Catsman, Hoofd van de kring Zeeuws-Vlaande ren van de B.B., werd deze avond ver zorgd door de heer Rottier uit Terneu zen. De heer Rottier sprak over het atoom gevaar en de beveiligingsmaatregelen die men kan treffen tegen „fall out" en radio-activiteit. De heer de Vos vertoonde daarna de film „Onzichtbare vijand", waarna de aanwezigen de gelegenheid kregen om vragen te stelen. Deze voorlichtingsavond werd bezocht door pl.m. 70 personen. Jaarvergadering V.V.V. Maandag, 26 Febr., zal de V.V.V. Hoofd plaat haar jaarvergadering houden. Deze vergadering wordt gehouden in café F. van Acker. Succes met konijnen. De heer C. J. Mollet te Hoofdplaat boekte de laatste maanden mooie suc cessen met zijn konijnen. Op de Nationale Jongdierententoon- stelling te Gouda op 28 en 27 Oct. 1961 behaalden zijn Belgische haaskonijnen een le ZZG, een le GG en een G als predikaat plus een beker. Op de kring- tentoonstelling te Zaamslag op 1 en 2 Dec. 1961 behaalde hij een ZZG en 2 x ZG. Op de Provinciale tentoonstelling te Oostburg op 25 en 26 Dec. 1961 2 k ZZG, 3 k ZG en 2 k GG. Op de bondstentoonstelling te 's-Her- togenbosch op 13 en 14 Jan. 1962 2 x ZZG, 3 x ZG en 2 x GG. Op de kam pioenstentoonstelling voor Brabant en Zeeland te Valkenswaard behaalde de heer Mollet met zijn oude Voedster het predikaat Kampioen. De heren J. van den Ameele en J. A. Pielaet te Hoofdplaat behaalden met hun wit-vlaamse Reuzen op de kring tentoonstelling te Zaamslag resp. het predikaat ZG en 2 x GG. Op de Prov. tentoonstelling te Oost burg op 25 en 26 Dec. 1961 behaalde de heer van de Ameele een GG en de heer J. A. Pielaet 2 x GG. Biervliet Vergadering Het Groene Kruis. Dinsdagavond vergaderde de afd. Biervliet, Driewegen en Hoofdplaat van Het Groene Kruis in de zaal^ van café Bracke te Biervliet. De hoofdmoot van de agenda werd gevormd door een voorstel van het be stuur, in verband met de aanschaf vnn een auto voor de zuster, de contributie te verhogen. In zijn openingswoord bracht de heer M. Maas dank aan de initiatiefnemers van het plan, om voor de wijkzuster een auto aan te schaffen. De lijstcollecte heeft totaal f 5875,- op gebracht. Er is een Dafje aangeschaft dat f 4197,- kost. Zodoende is er dus nog een reserve van ruim f 1400,- die het bestuur in reserve wil houden voor een eventueel volgende auto en grote re paratiekosten aan de huidige auto. Voor de exploitatie van de auto zou de contributie verhoogd dienen te wor den. Thans wordt, aldus de heer Maas, de contributie om de vier maanden ge- ind. Het bestuur stelde voor deze con tributie per kwartaal te innen. Dit zou een verhoging van de inkomsten met ruim f 1000,betekenen, waardoor de exploitatie van de auto van de zuster verzekerd is. Het bestuursvoorstel ont moette van de zijde van de vertegen woordigers van Hoofdplaat nogal wat tegenstand. De Hoofdplaatse contri butie stond n.l. nogal wat lager dan die te Biervliet en is vorig jaar opgetrokken zodat alle leden nu een gelijke contri butie betalen. Men vond het niet rede lijk, dat nu de contributie weer ver hoogd werd. Ook werd de aandacht van het bestuur gevestigd op de ouden van dagen, alleenwonenden, etc. die een bijzonder laag inkomen hebben. Aan deze wens kwam het bestuur tegemoet door een aparte contributieklasse in te stellen tot f 5,per jaar voor inko mens beneden f 2000,per jaar. De totale rekening over 1961. die door het nog niet ontvangen van de subsidie van de gemeente Hoofdplaat nog niet com pleet is, toont een tekort van f 689,97. Aan totale uitgaven beliep de rekening f 12.721,04. Aan het slot van de vergadering zette dokter Kalkman de gang van zaken met het nieuwe kleuterbureau uiteen Dit bureau voorziet in een behoefte en vangt de kleuters op in de periode dat zij nog niet de kleuterschool bezoeken. De heer M. Maas sloot de vergadering. Retranchement Voorlichtingsavond B. B. In de gemeentezaal werd een voor lichtingsavond gegeven inzake indivi duele zelfbeschenning in oorlogstijd. Voor deze samenkomst bestond een ver rassend goede belangstelling. Na een welkomstwoord van burge meester J. A. Leenhouts bespraken de instructeurs van de B.B., de heren I. A. van Overbeeke (Schoondijke) en P. G. W. van Meel (Oostburg) de gevaren, welke bij moderne oorlogsvoering mens en dier bedreigen en gaven zij een uit eenzetting van de manier, waarop vaak met eenvoudige middelen aan deze ge varen het hoofd geboden kan worden, waarbij het accent viel op het tijdig nemen van voorzorgsmaatregelen, ge zien de spanningen, die nog steeds de wereldvrede blijven bedreigen. Het de vies blijve: Beter een B.B. zonder oor log, dan een oorlog zonder B.B. Even wel dient er rekening mee gehouden te worden, dat de taak van de B.B. in veel gevallen zich moet beperken tot voor- ilchting. Na het vertonen van de film„De on zichtbare vijand", vormden de instruc teurs een foruip, waarbij naar aanlei ding van de gestelde vragen een en an der nog verduidelijkt werd. Burgemeester Leenhouts sloot de leerzame samenkomst met een woord van dank aan de instructeurs en de tal rijke aanwezigen. Waterlandkerkje Gediplomeerd. Mevr. R. de Rijk-Aers alhier behaalde het diploma van de fruitteeltvakschool te Philippine. Oo9tburg Vergadering Muziekbond. Zaterdag a.s. houdt de Muziekbond in Oostburg zijn jaarvergadering. Een beslissing zal genomen worden inzake het al dan niet organiseren van een concours in 1962 en het vaststellen van de plaats, waar dit evenement zal plaats hebben. Vismijn - Breskens Week van 11 t.ejn. 17 Febr. 150 kg. sardijn 19338 kg. sardijn pul Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van Zondag JJ. ClingeLuctor 02, De Patrijzen-- Oostburg 22. De stand is nu: Luctor 15 11 2 2 24 48—23 Koewacht 13 8 2 3 18 28—21 Ierseke 15 7 3 5 17 48—39 Breskens 11 6 2 3 14 34—25 Lewed. Boys 13 5 3 5 13 33—27 Biervliet 13 5 3 5 13 36—33 Steen 13 6 0 7 12 2840 Clinge 14 4 4 6 12 32—35 Oostburg 15 1 6 8 8 1914 Patrijzen 16 3 1 12 7 29—48 Programma voor Zondag as. Lewed. BoysClinge; OostburgSteen; IersekeKoewachtLuctorBiervliet Breskens—De Patrijzen. Lewed. Boys zal tegen Clinge wel geen fouten maken en de winst zodoende in eigen huis weten te houden. Oostburg zal Zondag tegen Steen zijn uiterste best moeten doen om er nog wat van te maken. Of het zal gelukken de beide punten te veroveren is nog een open vraag; een gelijk spel zit er wel in. De wedstrijd IersekeKoewacht kan misschien door de thuisclub worden ge wonnen, gezien het kleine verschil op de ranglijst. Luctor zal tegen Biervliet wel geen fout maken en zijn leiderspositie zo doende nog wat verstevigen. Breskens krijgt de laagst geklasseer de op bezoek en zodoende zijn er rede nen om aan te nemen, da? Koewacht Zondag met lege handen huiswaarts zal keren. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172 466 Aardenburg, Eede, Oostburg Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 2323 Cadzand. R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Zondagsdienst dierenartsen I. Risseeuw, Groede, telef. (01171) 400. ZALM KAN LANGE AFSTANDEN AFLEGGEN. Een Canadese zalm, die in de Mi- ramichi-rivier bij Chatam, Nieuw Bruns- wijk, werd gevangen, gewaarmerkt en weer losgelaten, is 16 maanden later opnieuw gevangen in Groenland ten zuiden van Sukkertoppen. De zalm had toen een afstand van 1500 mijl afgelegd en heeft daarmede een wereldrecord op de lange afstand voor zalmen gevestigd. De vangst bij Groenland heeft de veronderstelling bevestigd, dat zalm zo wel vanuit Amerika als vanuit Schot land en de Engelse kusten naar Groen land trekt. In October 1956 werd namelijk een zalm gevangen bij Sukkertoppen, die afkomstig was van Loch (inderdaad, van het monster!), Rosshire, Schot land. VOOR AL UW FAMILIEDRUKWERK Drukkerij Fa. SMOOR DE HULSTER KERKDIENSTEN Zondag 25 febr. Ned. Herv. Kerk Breskens, 10 uur, Ds Spaans Collecte noodlijdende kerken en personen Biervliet, 10 uur, Ds. van Meeuwen, Hoek Cadzand, 10 uur, Ds. Eijgendaal Bevestiging Ds. Luuring 2,30 uur, Ds. Luuring, intrede Groede, io uur, Ds. Doornink H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Eerw Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 7 uur, Ds. Blom Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zaterdag 7 uur, avondgebed -Stuis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bevestiging kerkeraadsleden IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, to uur, Eerw. Heer Verduijn, Breskens Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Grafe. Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. v. Woerden Middelburg. R.K. Parochi* H. Barbara te Bre«kens Zondag 25 febr. Sexagesima H Mis om 8 uur. Hoogmis om io uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Vrijdag ie Vrijdag, avondmis om 7 uur. Nieuwstraat 23 10 uur 3 uur Voor alle mensen geldt Verkrijgbaar BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,9e Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296.

De Schakel | 1962 | | pagina 3