Maaglijders C-R MAAGTABLETTEN DE uitkomst voor U zijn He echte Araerlfcasw» de beste ter wereld. Met C-R Maagtabletten kunt U weer normaal eten! Importeur LOUIS RIETBERGEN KorenasrstrMi 55«-c, Rotterdam Vraagt gratis brochure bij de importeur sprotvisserij uit het fonds te stoten, want het gaat niet op, dat een groep vissers in de winter het fonds verstevi gen en dat in de zomer dit door een andere groep wordt leeggehaald. De voorzitter herinnerde aan de ge slaagde 3-daagse reis in het afgelopen jaar, waarbij iedere deelnemer er van overtuigd was, deze ontspanning nodig te hebben. Vervolgens zegt spr. dat het bestuur er nog niet in geslaagd is out de vissers gezamenlijk in een sociale verzekering onder te brengen, hetgeen toch zo hard nodig is. Er wordt echter nog steeds aan gewerkt. De visserij- school noemde hij nog steeds een zor genkind en deed dan ook een dringend beroep op de ouders van jongens, die daarvoor in aanmerking komen, ze de school te laten bezoeken. De voorzitter eindigde zijn openingsrede met de wens uit te spreken, dat het de Breskense visserij, alsmede de handel goed mag gaan en dat de vloot voor rampen ge spaard zal mogen blijven. De notulen werden door de secretaris, de heer J. Jacobs, voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer P. Roest, bleek dat er een batig saldo in kas is. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er in 1961 te Breskens 1.315.000 kg. garnalen werden aange voerd (vorig jaar 656.000 kg.). De vis aanvoer bedroeg 180.000 kg. meer dan in 1960, met een meer-opbrengst van f 100.000,Verder bleek uit het ver slag, dat het door de vereniging geor ganiseerde vis-restaurant in de vismijn, tijdens de visserijfeesten, een mooie reclame is geweest. Ook de garnalen- koningin heeft het hare bijgedragen tot het doen slagen van genoemde feesten. De secretaris eindigde met allen nog een gelukkig en voorspoedig 1962 toe te wensen. Bij het punt ingekomen stukken en mededelingen, zei de voorz. dat de commissaris van het loodswezen heeft bericht, dat de gasboei Kaloo-Noord is verlegd. Vervolgens zegt de voorz. dat een leraar van de visserijschoól bere'd is om in Breskens les te geven in kaart- passen. Hij spoort aan deze lessen te volgen. De periodiek aftredende bestuurs leden, de beren J. de Lobe] en J. de Winde, worden bij acclamatie herko-en. Tot leden van de kascommRsie voor 1962 worden benoemd de heren H. de Lobel en Abr. van den Broecke. Op voorstel van het bestuur wordt be sloten voor de vissers met hun dame- weer een gezellige avond te organiseren in hotel De Milliano, met daaraan ve-- bonden een dineetje en wel op 3 Maart a.s. Punt 8 der agenda: reisbespreking, wordt uitvoerig behandeld, waarbij be sloten wordt hierop nader terug te ko men, aangezien de overgrote meerder heid dit eerst thuis wil bespreken, al vorens zich op te geven. Nader bekeken zal worden of men kan komen tot op richting van een reisvereniging. Voor een eventueel bezoek aan de Jaarbeurs op een Zaterdag, wordt op voorstel van een der Arnemuidense aanwezige bestuursleden besloten, dat getracht zal worden de reis samen te maken met de Arnemuidense vissers, zodat men dan meer kans heeft op een volle autobus. Met de handel en de mijnmeester zal overleg gepleegd worden om in de vishal een nieuwe molen bij te plaatsen. Bij bespreking van de bestaande plan nen om de bot uit het opvangfonds te doen. wordt na lang heen en weer ge praat door de vergadering besloten dat wat sullige, ontevreden expressie ge had, van een goeie, maar domme jon gen. Nu was het opeens een eeheel an der gezicht. Open. blij, gelukkig zelf verzekerd. Hier zat een andere Rob. De jongen was een man eeworden. Mevrouw Agnes wendde haar blik af. Haar droomkasteel was met één slag in een gestort. Ze wilde niet aan de conse quenties denken. Maar de vader keek naar ziin zoon. „Rob" en zijn toon was anders nu, „houd je van dat meisje?" „Ja vader", antwoordde de jongen. „Ik houd van haar, van haar alleen en van haar altijd". „Dat zijn grote woorden, je bent nog Jong, jullie kent elkaar nog kort". „Het was of ik haar altijd al gekend had, toen we elkaar voor het eerst spraken. „Dat is de ware liede", glimlachte Vera zacht en ze dacht aan haar adel borst. die al weer onder de bekoring van Isabeau uit was en niet begreep, hoe hij ooit zijn blikken één moment van zijn Vera af had kunnen wenden om ze te vergasten aan dat exotische vlindertje. „Stil Veer, bemoei jij je er niet mee. dat zijn onze zaken", sprak de moeder bits. „Vertel es Rob", zei de vader, moeite doende om de brug van het vc-trouwen te repareren, „vertel es wat van haar. Hoe ziet ze er uit. wat doet ze?" Aarzelend, moeilijk, vertelde Rob. Hij het bestuur alsnog zal nagaan, wat hier tegen te doen is. Het voorstel van het bestuur om ge durende de zomermaanden iedere Maandagmorgen gelijktijdig om 4 uur ter visvangst uit te varen, heeft alge mene instemming. Aan de bestuurs leden van Arnemuiden werd gevraagd dit ook te willen bespreken in hun ver eniging, waarop besloten werd hierover een schippersvergadering te beleggen. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd en waarbij o.m. nog besproken werd het al of niet toe laten van badgasten in de vismijn, als mede aan de machinefabrieken te ver zoeken hun rekeningen meer te willen specificeren, sloot de voorz. onder dank - zegging voor de opkomst, de vergade ring. Uitslag hiljartconcours. De uitslag van het gehouden biljart- concours met 4 ballen bij dhr. B. Mooh- hoek, café „Pas Buiten", was als volgt: 1. Verplanke, Oostburg, 265 caram boles; 2. J. v. Haneghem, Groede, 265: 3. J. Ameele, Nieuwviiet, 2554. W. Ver meulen, Breskens, 255; 5. Iz. Ameele. Nieuwviiet, 250; 6. W. Nelisse, Bres kens, 240 7. P. Erasmus, Breskens, 240; 8. W. v. Quekelberghe, Breskens, 235; 9. B. Brand, Breskens, 235; 10. J. de Lange, Breskens, 235. Het aantal gespeelde kaarten bedroeg 1960. Schaken Vorige week Donderdag speelde Bres kens een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sluis, in hotel Valk. De uitslag was 69 tegen 28 m.p. in het voordeel van Sluis. Vergadering ,JJet Groene Kruis" Woensdag j.l. hield de afdeling Bres kens van „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering in het Wijkgebouw. De voorzitter, dokter Ossewaarde, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom, waarna de secretaris, de heer L. Bruijnooge, de notulen der vorige vergadering las, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarver slag bleek, dat de vereniging 875 leden telt. De wijkzuster, Zr. Schilders, had 950 ziekenbezoeken afgelegd en 300 aan zuigelingen en 85 aan kleuters. Er wer den 225 artikelen uitgeleend aan 105 gezinnen. 50 consultatiezittingen wer den gehouden in samenwerking met de heren doktoren, terwijl 325 kinderen ingeënt werden tegen kinderverlam ming. De samenwerking met de afde lingen Groede en Nieuwviiet was weer goed geweest. Uit het jaarverslag bleek verder, dat alleen de allernoodzakelijkste repara ties aan het wijkgebouw waren ver richt. Vele uren werden door het be stuur weer besteed aan het werk van Het Groene Kruis. Na een opmerking door een der aan wezige leden, waarom de Emmabloem- collecte in het afgelopen jaar niet is gehouden, waarop door de voorzitter de nodige toelichting werd gegeven, werd het jaarverslag onder dankzeg ging aan de secretaris, goedgekeurd Hierop bracht de penningmeesteres'e mej. Jacobs, financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een nadelig saldo van f 143,51. De kascommissie. bestaande uit de heren B. Baaij en W. v. d. Hooft, bleken alles prima in orde te hebben bevonden. Tot nieuwe leden van de kascommis sie werden benoemd de heren B. Baaij en M. Meeusen. De begroting 1962 gaf een bedrag beschreef Rie, het gezin Koster, de hulp die haar vader hem gegeven had en waaraan hij zoveel te danken had, de goede kameraadschap eerst, die van intieme vriendschap was overgegaan in echte liefde. „U moet niet denken vader, besloot hij zijn verhaal, „dat ik me niet inge dacht heb, wat dit betekent. Voor haar is het veel moeilijker dan voor mij. Juist het feit. dat ik uit een andere kring kwam heeft haar er zo lang van weer houden ja te zeggen". „Dan heeft ze getoond meer inzicht te hebben dan jij," viel de moeder bits in. „Inderdaad", gaf Rob met ongewone gevatheid terug, „en dat is één van de redenen, waarom ik haar nodig heb. Zij lost allerlei problemen voor me op. Met haar samen durf ik alles". „Zelfs je ouders trotseren", klonk het vinnig. „Agnes", de burgemeester, door erva ring levenswijs geworden, hief afwerend de hand op. „je bent onbillijk. Dat doet de jongen niet. Wij hebben hem zijn eigen weg laten gaan. En hij doet dat nu ook, consequent. Ik ben zelfs blij kan ik niet zeggen, ik had andere idealen, maar ik ben toch niet ondank baar, dat hij dat aandurft. Dat hij in derdaad zijn eigen leven leeft". „Dat meisje heeft hem natuurlijk in gepalmd", hield mevrouw Agnus koppig vol. (Wordt vervolgd). aan inkomsten te zien van f 14.550, uit gaven f 14.722, een nadelig saldo dus van f 172,-. De post voor onvoorzien be draagt f 300,-. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de contributie van f 6,- op f 7,- te brengen. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren L. Bruijnooge, W. De Wilde en Th. de Coninck, werden bij ac clamatie herkozen. Bij de rondvraag gaven zich enkele aanwezigen op om te helpen bij de a.s. te houden Emmabloemcollecte. Ook het Wit-Gele Kruis zal aan deze collecte medewerking verlenen. Na nog bijzondere dank te hebben gebracht aan Zr. Schilders voor de prettige samenwerking, sloot de voor zitter hierop de vergadering. Muziekuitvoering Gisteravond gaf de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" te Bres kens haar jaarlijkse uitvoering in zaal „Casino". De voorzitter, de heer de Hulster, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester Eekhout, alsmede de leden van de toneelclub uit Sint Kruis. Spr. was verheugd te kunnen mede delen, dat het de muziekvereniging nog steeds goed gaat, vooral wat het aantal werkende leden betreft, alsook het aan tal leerlingen. Speciaal dank betuigde hij aan de dames en heren toneelleden uit Sint Kruis, die in de plaats van de toneelvereniging „Groede", die door droeve familieomstandigheden van één der spelers niet konden komen, direct bereid bleken het toneelgedeelte van deze avond te verzorgen. Het hierna volgende muzikale ge deelte werd o.l.v. directeur Brakman op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Na een korte pauze, waarin de aan kleding van het toneel werd verzorgd, traden de dames en heren uit St. Kruis voor het voetlicht met het toneelspel in 3 bedrijven: „Een dode bekent", van J. Pannekeet en F. Drost. Dit spel werd zeer goed vertolkt en met grote aan dacht door de aanwezigen gevolgd, waarbij het krachtig applaus na ieder bedrijf dan ook zeer zeker verdiend was. De welgemeende dankwoorden van de voorzitter bij het einde, alsmede de bloemenhulde aan de dames toneel speelsters, vond dan ook algemene in stemming. In de pauze had een goedgeslaagde verloting plaats. Al met al een geslaag de uitvoering, waarbij de thuisblijvers veel gemist hebben. Groede Vergadering Plattelandsvrouwen De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Groede, hield haar jaarvergade ring o.l.v. de presidente, mevr. P. van Driei-van der Weele. Na de inleiding, de notulen en de mededelingen, wer den bij de bestuursverkiezing voor de aftredende dames mevr. Becu-Verhage, mevr. Risseeuw-Jansen en mevr. van Dijke-Blok gekozen de dames mevr. M. Rlemens-Schijve, mevr. J. Luteiin- Cijsouw en mevr. F. Cornelis-Sehilie- man. Mej. A. van de Leeden hield een in teressante causerie over de 5-daagse werkweek, waarop een uitgebreide dis cussie volgde. Uitvoering muziekvereniging. Ook de Zaterdag gegeven uitvoering door de muziekvereniging „E.M.M." kan zeer goed geslaagd genoemd worden. Het muziekprogramma werd zeer ver dienstelijk uitgevoerd, terwijl de da mes en heren uit St. Kruis met hun toneelspel: „Een dode bekent" evenals vorige week Woensdag veel succes boek ten. De Zaterdag werd besloten mei een gezellig bal, verzorgd door de „Sa- rino's" uit Breskens. Groene Kruis-vergadering. Op de algemene ledenvergadering van Het Groene Kruis sprak de voor zitter, de heer A. Salomé, er zijn spijt over uit, dat deze toch wel zo belang rijke vergadering slechts door 19 per sonen, met inbegrip van het bestuur, bezocht werd. En dan te bedenken dat de vereniging pl.m. 415 leden telt. De notulen der vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging aan de secretaris, de heer P. van der Hooft, goedgekeurd. Bij de mededelingen was o.m. de ver hoging van de gemeentelijke subsidie van f 2,50 tot f 3,- per lid, het houden van de jaarlijkse Emmabloemcollecte in de week van 9 tot 15 April, dat de zuigelingencursus waarmede men op 6 Febr. begonnen is nu pl.m. 20 cursisten telt, dat de heer G. Boerdam door het bestuur gekozen is tot 2e voorzitter en tot 2e secretaris en dat door het be stuur de boetebepaling van f 10,- ver hoogd is tot f 25,-. Hierna volgde het jaarverslag door de secretaris, waarin een uitgebreid overzicht gegeven werd van de diverse activiteiten der vereniging en waarin ook de lasten ter sprake kwamen, zo als de laatste aflossing van het wijk gebouw, het opschilderen van de voor gevel, de onderhoudskosten en de las ten veroorzaakt door de stormen. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer P. Bouwens, toon de dan ook voor het eerst in het be staan der vereniging een klein nade lig saldi. Op voorstel van het bestuur zal de contributie, met volle instem ming van de vergadering, worden ver hoogd. Door de kascontrole-commissie werd verslag uitgebracht over de re kening van het afgelopen jaar, die in orde was bevonden. De aftredende bestursleden, de he ren J. Vermeulen, J. Casteleijn en G. Boerdam, werden met algem. stemmen herkozen, evenals het kascontrole-lid de heer A. Risseeuw. Na de rondvraag sloot de voorz. de vergadering, waarbij hij aan het be stuur en de aanwezige leden vroeg om zoveel mogelijk propaganda voor de vereniging te maken en de leden aan te sporen de vergaderingen te bezoe ken. Nieuwviiet Jaarvergadering Het Groene Kruis. Dinsdagavond j.l. hield Het Groene Kruis, afd. Nieuwviiet, haar algemene jaarvergadering in „De Stadsherberg", onder voorzitterschap van de heer H. Brakman. Naast de vijf bestuursleden en de wijkverpleegster Zr. de Bruijne, waren er slechts 11 leden aanwezig, ter wijl de afd. Nieuwviiet op 1 Jan. 1962 in totaal 195 leden telde. Bij het punt mededelingen sprak de voorzitter er zijn dank over uit dat het gemeentebestuur de subsidie verhoogd heeft tot f 3,- per betalend lid in de gemeente Nieuwviiet, waarbij hij ook dank zegde voor de wijze waarop door het gemeentebestuur aandacht is be steed aan het lokaal voor het Groene Kruis. Bij de rekening en verantwoording bleek, dat het saldo ongeveer f 224.- lager was dan in het voorafgaande jaar, hetgeen echter te wijten is aan diverse omstandigheden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Quaars met 14 stemmen her kozen en als bode-magazijnmeester wederom benoemd voor het jaar 1962 de heer J. de Reu. In verband met di verse omstandigheden werd besloten de contributie met f 1.50 voor 1962 te verhogen. Tevens werd besloten aan de matei ialenlijst van de vereniging toe te voegen een invalidewagentje, zodra men dit op billijke basis zou kunnen aanschaffen. In de rondvraag werd nog geïnfor meerd of dit een wagentje zou betref fen voor het revalidatiewerk of voor het meer invalide werk, waarop de voor zitter een juiste stand van zaken gaf. Jaarvergadering en feestavond Z.L.M. In de „Stadsherberg" te Nieuwviiet hield de afd. Nieuwvüet van de Z.L.M. onder voorzitterschap van de heer J. J. Provoost-Herweijer haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. De heer K. Malcorps uit Oostburg, werkzaam bij de Rijksvoorlichtingsdienst voor de landbouw, sprak op de vergadering over het gebruik van mengstoffen in de landbouw. Na afloop van de vergadering volgde de gebruikelijke feestavond met mede werking van de L.J.G. en Z.P.M. afd. IJzendijke met muziek en declamatie en die het toneelstuk „Nieuw Leven" opvoerden. Ir. Prins sprak nog op deze avond over het algemeen landbouwbeleid en zijn problemen, waarbij vooral het ver schil tussen de lonen en arbeidsvoor waarden in de landbouw en die in de industrie besproken werden. Voor deze avond bestond een zeer goede belangstelling. Schoondljke Jaarlijkse feestavond Volksonderwijs. In zaal Wijffels gaf de afdeling Schoondijke van Volksonderwijs haar jaarlijkse feestavond. De secretaris, de heer A. de Roo. heette allen hartelijk welkom. Tot zijn grote spijt moest hij mededelen dat de voorzitter wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot wet houder en mevr. Toesseint, de heer P. Vermeulen, voorzitter van de Kring West Z.-Viaanderen van Volksonder wijs, het personeel van de Openbare lagere scjiool en de toneelgroep van de afd. West Z.-Vlaanderen van de Ne derlandse Onderwijzers Vereniging. De heer Vermeulen kon in zijn pro- pagandaspeech mededelen, dat Schoon dijke een van de sterkste adelingen in W. Z.-Vl. was met zijn 172 leden. Hij legde er de nadruk op dat Volksonder wijs niet strijd tegen iets maar strijd voor iets. Dat iets is eensgezindheid, verdraagzaameid en goed onderwijs op de openbare school. Volksonderwijs is volgens spr. niet neutraal zoals an dersdenkenden wel eens menen. Inte gendeel het wil alle Nederlandse kin deren iets positiefs geven. Met kracht protesteerde hij tegen de verzuiling. Hij meende dat men de over tuiging van andersdenkenden moest begrijpen, verdragen en eerbiedigen. Op dezelfde grondslag eist V.O. dat het gerespecteerd wordt. Met de samenwerking, eensgezind heid en verdraagzaamheid is het vol gens spr. veelal treurig gesteld, van daar dat er door V.O. voortdurend ge streden wordt. Hij wekte allen op hun steun te geven, te blijven strijden voor de idealen van V.O. Met het blijspel in 3 bedrijven: „Hier gebeurt ook nooit iets" door R. Feen- stra, heeft de N.O.V. toneelgroep zeer veel succes geboekt. Door zeer goed spel wisten de speelsters en spelers de komische scènes op het toneel te bren gen op een dusdanige wijze, dat het publiek regelmatig „gierde van het lachen". Het was voor de secretaris dan ook een aangename taak de toneelgroep te bedanken en de avond met „een welte rusten" te sluiten.

De Schakel | 1962 | | pagina 2