VANMEENEN, Breskens. Rijwielen, brooilietsen, Gazelle, Union, Magneet, B S D., lederen vesten, wanten Nu 10 pCt. (j? OVERAL Kon. Nederlandse Scliouwburg te Gent UITSLAG Verloting „DE VINK" Winkeliersvereniging „Ons Belang" Ned. Staatsloterij M. A. A. Versprille-de Kraker BEURTDIENST „CADZANDRIA" Speciale januari-aanbieding korting J. SCHRIER, herenkleding, Breskens, Kon. Emmastr. 2, tel. 432 zou kunnen worden. De voorz. zei, dat dit een van de urgentste werken is, ge zien de drukte op de topdagen op ge noemde Boulevard. Er is reeds een sub sidie-aanvrage ingezonden voor dit werk. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroting 1962 aangenomen, alsmede de eerste wijziging. De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven op f 334.706,42 de post voor onvoorzien is groot f 2.441,14. De kapitaaldienst heeft aan inkomsten f 380.673,82 en aan uitgaven f 460.966,40. Het nadelig slot is derhalve f 80.292,58. Het bedrag per leerling per jaar voor het lager onder wijs werd vastgesteld op f 78,In de vacature, welke per 1 April 1962 wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd van de heer I. W. Nieu- wenhuijzen zal ontstaan, werd met al gemene stemmen benoemd de heer D. van Langevelde te Terneuzen. Bepaald werd, dat de herziening van het plan van uitbreiding in onderdelen voor wat betreft Cadzand-Bad en in hoofdzaak voor de gehele gemeente in voorberei ding is. De voorz. zei, dat het uitbrei dingsplan met betrekking tot de Vla mingpolder over enige tijd ter visie zal worden gelegd. Tijdens de rondvraag informeerde mevr. Adriaansen naar het plan betref fende de riolering en aanleg trottoir in de Badhuisweg. De voorz. zei, dat het college nog vele wensen heeft, maar er naar streeft eerst de werken van de hoogste urgentie aan te pakken. De heer de Leijzer vroeg aandacht voor de tweede postbestelling aan Cad- zand-Bad. De voorz. zei, dat indertijd de gemeente reeds een tweede bestelling heeft aangevraagd voor de kust. Van de zijde van de P.T.T. is toen medegedeeld dat helaas hiertoe nog niet kon worden overgegaan. De heer de Hullu wees op de plannen welke er met betrekking tot de uitbreiding van de recreatiemogelijk heden bestaan. Hij pleitte voor een ruim begrip voor de belangen van de landbouwers. De voorz. zei, dat men steeds heeft getracht de belangen van de landbouwers te eerbiedigen, voorzo ver het algemeen belang hierdoor niet in het gedrang komt. De heer de Hullu signaleerde vervolgens een belletjes- trekrace. Het zijn steeds dezelfde adres sen waar de jeugd, liefst in de avond uren, hun ongepaste grappen uithalen. De voorz. deelde mede, dat hij de po litie reeds heeft opgedragen op dit euvel te letten. Sinds een maand bereikten hem geen klachten meer. De heer de Hullu liet in het midden of dit nu kwam door het politie-toezicht of door de koude. De heer de Bruijne wees op de verlichting van de Ringdijk. Deze staat volgens hem verkeerd en hoort stellig op de beneden de dijk lopende nieuwe weg thuis. Ook dit is een kwestie welke B. en W. reeds lang op de maag ligt. Maar wegens de hoge kosten verbon den aan de verplaatsing der masten, zo'n f 7000.-, is men er nog steeds voor teruggeschrokken. De voorz. gaf toe, dat op een of andere manier een oplos sing dient te worden gezocht, welke niet zo kostbaar is. Tot slot sneed de heer de Bruijne de voorgenomen wegverbe- tering Cadzand-Retranchement aan. De voorz. zei dat dit werk is doorgege ven aan de subsidiërende instanties als een van de belangrijkste en urgentste werken. De Provincie heeft reeds een subsidie van 65 pCt. in de kosten toe gezegd, de resterende 35 pCt. is voor de gemeente onoverkomenlijk, zodat hiervoor aan Sociale Zaken een subsi die is aangevraagd, waarop men nog geen beslissing heeft genomen. Nieuwvliet Eeuwfeest „Eben Haëzer". Op 26 Dec. j.l. werd in de Vrij Ev. Kerk te Nieuwvliet het 100-jarig be staan van de C.J.V. Knapenvereniging gevierd. Het uitgebreide programma werd reeds des morgens geopend met een bidstond, waarna Ds. J. Luteijn uit Bel gië (Izeghem) een herdenkingsdienst hield. Des middags werd de algemene reünie geopend door de ere-voorzitter, de heer J. de Bliek. Bij de vele felicitaties die de voorzit ter, de heer W. Cappon, voor de ver eniging in ontvangst kon nemen, waren o.m. een bestuurstafel die namens de meisjesvereniging door mej. L. Michiel- sen werd overhandigd en een drietal tafels met een lessenaar en een stoel namens de oud-leden, aangeboden doro de heer A. Vergouwe. Tevens werd door de ring en de districtsvoorzitter van de C.J.V., de heer Sinke, een zangbundel van Joh. de Heer overhandigd en een nieuwe bijbel in het vooruitzicht ge steld. Door burgemeester J. C. Everaars, die met het college van B. en W. uit Groede aanwezig was, werd een bloe menmand aangeboden. Ds. J. Brezet van de N.H. Kerk sprak een woord na mens de N.H. Kerkeraad, als secretaris van de Streekieugdcentrale en namens de Jonge Kerk van Nieuwvliet, die een enveloppe met inhoud overhandigde. Ds. Wappenaar uit 's-Heer Arends- kerke sprak namens de Prov. Commis sie van de C.J.V. en beloofde een ca deau in overleg met de Jongensvereni ging. De heer A. Fenijn sprak namens de kleine jongensvereniging en mej. Y. de Cap namens de meisjes. Na de pauze, waarin koffie werd aan geboden, werd een overzicht over de af gelopen eeuw gegeven door de secreta ris, de heer P. Luteijn. Om 5.30 uur werd een maaltijd aangeboden. De dag werd besloten met een gezellige ontspan ningsavond. Biljartwedstrijd. Op 27 Dec. j.l. werd in de „Stadsher berg" te Nieuwvliet een biljartwedstrijd gehouden. De uitslag was als volgt: 1. Iz. v. d. Ameele-J. Legrand; 2. Iz. Verhage-A. de Hullu-Luteijn. Birma-collecte Met de huis-aan-huis verkoop-collecte ten behoeve van kuikens voor Birma werd te Nieuwvliet f 38,- opgehaald. Hemava-collecte. In de maand Dec. werd in de gemeen te Nieuwvliet met het busje voor de Hemava door Elly en Corry van Lare het bedrag van f 6,- gecollecteerd. Groede Kerstmiddag bejaarden. Een dames-comité heeft in Groede in de bejaarden-sociëteit een Kerstmiddag voor de ouden van dagen verzorgd. Aan deze middag werkte ook het koor van de plattelandsvrouwen mee. Voorts kre gen de bejaarden namens de gemeente een koffiemaaltijd aangeboden. De heer L. van Ooijen zorgde voor de muzikale omlijsting. De voorzitter, de heer M. Casteleijn, dankte aan het slot allen, in het bijzon der burgemeester J. C. Everaars. Uitvoering L.J.G. en Z.P.M. De afd. Groede van de Z.P.M. en L.J.G. hebben dezer dagen hun uitvoe ring gegeven in hotel „De Drie Konin gen". Mej. S. Verplanke sprak een ope ningswoord. Voor de pauze werd de eigen revue: „Artiestencafé" voor het voetlicht ge bracht. Na de pauze werd het blijspel ,,Oh Oom Albert toch" opgevoerd. De heer J. Becu sloot de avond. Benoeming kleuterleidster. In verband met de ontslagaanvrage van mej. M. van Meenen als tijdelijk kleuterleidster te Groede, dit wegens haar benoeming als hoofdkleuterleidster te Waterlandkerkje, werd mej. S. C. de Veij uit Nieuwvliet in haar plaats als tijdelijk kleuterleidster benoemd. Waterlandkerkje Loop der bevolkino. De bevolking van de gemeente Wa terlandkerkje nam in het afgelopen jaar toe met 7. Op 31 Dec. 1960 bedroeg het aantal inwoners 496 (257 mannen en 239 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 12 (5 m. en 7 vr.) en door vestiging met 26 (12 m. en 14 vr.)het verminderde door overlij den met 1 (1 m. en 0 vr.) en door ver trek met 30 (10 m. en 20 vr.). Op 31 Dec. 1961 bedroeg het inwoner tal dus 503 (263 m. en 240 vr.). Er wer den 5 huwelijken voltrokken. Er werden geen echtscheidingen ingeschreven. Breskens Afscheid van de P.T.T. Zondag j.l. heeft het personeel van het P.T.T.-kantoor Breskens afscheid genomen van de heer J. van Luijk, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de dienst verlaat. De heer J. Poissonnier, directeur van het P.T.T.-kantoor te Breskens, noemde de heer van Luijk een plichtsgetrouw man, voor wie nooit iets te veel was. Sinds 1918 bent U in dienst. U hebt veel veranderingen meegemaakt, b.v. het ver voer der post door de tram en later per auto. 9 jaar hebt U op de lijn Breskens- Oostburg-Eede dienst gedaan. Het is mij, aldus de directeur, een groot voor recht TJ de bronzen penning namens het hoofdbestuur te mogen overhandi gen. Namens het personeel in het res sort W. Z.-Vlaanderen mag ik U een gouden armbandhorloge overhandigen en mevr. van Luijk bloemen en een zil veren lepeltje. Mevr. Poissonnier hoopte dat de heer van Luijk nu de tijd zal hebben om zich aan zijn liefhebberden te wijden en ook de bejaarden-sociëteit niet zal ver geten. Want ook daar, aldus mevr. Pois sonnier, bent U van harte welkom. Gevonden voorwerpen Kinderarmbandje, alpinomuts, damesporte- monnaie, sleutel, want. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PLAKT HIT VERKRIJGBAAR DU Fa Smoor de Hulster Breskens Zondag 7 jan. Ned. Herv. Kerk Breskens, 10 uur, Ds. Goudzwaard 6,30 uur, Ds. Goudzwaard Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Eerw. Heer Begeer Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Betranchement, 9,30 uur, Wika Wasterval Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Bevestiging ambtsdragers Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidxande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Bevestiging ambtsdragers Collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, de heer v. d. Lugt H. Avondmaal Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, de heer v. d. Lugt H. Avondmaal Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Grhfe Voorbereiding H. Avondmaal Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Y. v. d. Schoot R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 jan. ie Zondag na Drie Koningen. Feestdag van de H. Familie. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de weck H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om7 uur Lof. Zondag collecte Memisa. officiële weg doen weten, dat met in gang van 2 Jan. alle post-, telegraaf- en telefoonverkeer met ons land verbro ken is. Van Donderdag 4 tot Zondag 14 Jan. Ingaande op de vele verzoeken: WE DEROPVOERING van DE WONDERDOENSTER. Toneelspel door William Gibson. Regie: Walter Tillemans. Speeldagen: Donderdags, Zondags ma tinee, Zondagsavonds. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. (01173) 366 INDONESIË VERBREEKT POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONVERKEER MET NEDERLAND. De Indonesische PTT-administratie, die op 30 Dec. j.l. reeds officieus het te lefoonverkeer met Nederland verbrak, heeft de Nederlandse PTT thans langs Vismijn - Breskens Week van 24 t.e.m. 30 Dec. 1961 576 kg. bot 240 kg. schar 15 kg. rog 8 kg. kabeljauw 597 kg. wijting 1926 kg. sardijn 3819 kg. export garnalen 13296 kg. haring FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens. Zaterdag 6 Jan. is er geen voorstelling. Zondag 7 Jan., aanvang 4 en 8 uur, de populaire acteur Eddie Constantine als de detective Lemmy Caution in zijn nieuwste avontuur: „Hier is Lemmy Caution". Op de hem eigen klassieke wijze gaat hij weer tewerk. Klassiek wil in dit geval zeggen: een knipoogje naar de vele mooie vrouwen, een glas whiskey in de ene en een geladen re volver in de andere hand. Hij houdt ons Vh uur bezig met de bekende vuistsla gen en zijn vindingrijke invallen. Eddie zoals U hem het liefst ziet, charmant en roekeloos! Vogelvereniging BRESKENS le pr. lot 964 7e pr. lot 1139 2e 2484 8e 1142 3e 2191 9e 1975 4e 2195 10e 1488 5e 701 11e 75 6e 50 Voor de vele blijken van belangstel ling, bij ons huwelijk ontvangen, betuigen wij, mede namens weder zijdse ouders, onze hartelijke dank. A. P. VILIJN H, VILIJN-Verduijn. Breskens, januari 1962. Prijzen afhalen„Casino", Oranje plein, Breskens. VISITEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Breskens Alle Breskense verenigingen met een culturele doelstelling, die in aanmer king wensen te komen voor deelname aan een t.z.t. te houden winkeliers- aktie, dienen naam en adres op te geven aan de secretaris van boven genoemde vereniging, de heer W. VAN DE CASTEEL, Dorpsstraat 4. Loten reeds verkrijgbaar. Trekking le klasse 22 januari. Deb. Nederlandse Staatsloterij Oranjeplein, lel. 768 Breskens VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 846 Tweemaal wekelijkse dienst Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart Breskens: Woensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart Botterdam: Woensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Afvaart DordrechtWoensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur Eigen AUTO-AFHAAL-&BESTELDIENST op winterjassen, regenjassen, costuums, enz. Tijdens de korting geen gratis veranderingen.

De Schakel | 1962 | | pagina 3