VAN MEENEN, monteur-draaier KERSTBOMEN en DENNEGROEN Veiling gereedschappen te Groede Enkele personen gevraagd 9, rijwielen, lederen vesten, wanten, caps,, plastic regenkleding, enz. Firma Schippers Nauia Kanloorboekh. Fa Smoor i de Holster Kerstmiddag Bejaarden Breskens Woensdag 20 dec. a.s. nette dienstbode Taartranden Cakevormpjes Limonaderietjes Trekking prijzen St. Nicolaas-actie Horlogerie J. Hovesiadl VERDUIJN's zaadhandel - BRESKENS PHILIPS TELEVISIE tweede kanaal vrijwel niets meer aan het streekeigene. Toch is het nuttig en aantrekkelijk, om iets van dit eigen karakter van de streek in het nieuwe Oostburg te heb ben. B. en W. stelden daarom voor de oude typische arke naar Oostburg over te plaatsen en ergens een goede plaats te geven. Gedacht werd o.m. aan de Vestingstraat of in de Stadhouderslaan. B. en W. vroegen de raad een crediet van f 900,voor het afbreken en weer opbouwen van de arke. Een plaatselijke aannemer had aangeboden de arke gratis voor de gemeente te zullen ver voeren. De heer J. P. Leenhouts stelde, dat de aankoop van de arke hem nog steeds zwaar op de maag lag en voor spelde somber, dat als de oude arke wordt afgebroken, er niets meer van over zal blijven. De heer J. Barendregt zeide, dat dit aandenken uit de his torie behouden moet blijven, terwijl de heer Dekker stelde, dat er een kapi taaltje uitgegeven moet worden om het oude geval te verplaatsen, terwijl hij vele moeilijkheden voorspelde met het rieten dak, dat een weinig stabiele in druk maakt. Hij meende dat men te veel aan Heemkunde wil gaan doen. Bij stemming bleken de heren Van Hee, Broodman, Leenhouts en Dekker tegen het voorstel van B. en W. te zijn. Met 7 stemmen voor werd dus besloten de arke te Cadzand af te breken en te Oostburg weer op te bouwen. Voor de prijs van f 272.500,werden aan het aannemersbedrijf Leenhouts te Sluis de bouw van 20 woningwetwoningen ge gund. De huurprijs voor deze woningen is vastgesteld op f 11,95 per week. De woningen zullen worden gebouwd aan de Van Ostadestraat, Paulus Potter straat en de eerste Hogendijk. De bur gemeester deelde nog mee, dat de raad in de eerst volgende vergadering een uitgebreide nota tegemoet kan zien over de vorderingen van de zwembadplan nen. Voorts kan de raad een aanvul ling op het uitbreidingsplan voor het bungalowpark tegemoet zien. Tijdens de rondvraag bracht de heer Van Terheijde de grote overlast ter sprake die de landerijen rond het Grote Gat thans ondervinden van een grote school meerkoeten, die daar is neerge streken. De voorz. zegde toe contact te zullen opnemen met de Stichting Zeeuws-Landschap, die het Grote Gat beheerd. De heer Barendregt bracht nogmaals de bouw van garages aan de mr. Hennequinstraat ter sprake, ter wijl de heer Dekker informeerde naar de vorderingen rond de plannen voor de stichting van een bejaardencentrum te Oostburg. Deze blijken te wachten tot G.S. het raadsbesluit hebben goed gekeurd. Na de raadsvergadering be zichtigden de raadsleden de tentoon stelling „Zo is het geweest", die in de Burgerzaal van het raadhuis was in gericht. Sint Kruis Duiv ententoonstelling Op 2 Dec. j.l. heeft de vereniging van postduivenlief hebbers „De Hooglandse Vliegers" te St. Kruis, onder auspiciën van de bekende duivenkeurders Leen houts en Blaakman, haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden. Prijswin naars werden: Klasse I. Oude doffers: 1. J. den Hollander, 2. idem, 3. idem, 4. A. de Lijzer, 5. O. v. Quekelberghe. Klasse II. Oude duivinnen: 1. J- den Hollander, 2. H. Hol, 3. Eug. de Milliano, 4. R. Verwilst, 5. P. Stae- lens. Klasse III. Jarige doffers: 1. H. Hol, 2. A. Verstraete, 3. Gebr. de Vos, 4. Eug. de Milliano, 5. J. Lucieer. Klasse IV. Jarige duivinnen: 1. H. Hol, 2. J. den Hollander. 3. Eug. de Milliano, 4. A. de Lijzer, 5. J. den Hollander. Klasse V. Jonge doffers: 1. M. de Baere, 2. A. Verstraete, 3. idem, 4. J. Lucieer, 5. H. Hol. Klasse VI. Jonge duivinnen: 1. J. Deuninck, 2. A. Verstraeten, 3. H. Hol, 4. Iz. Deuninck, 5. M. de Baere. Klasse VII. Late doffers: 1. A. Verstraete, 2. J. Deuninck. Klasse VIII. Late duivinnen: 1. R. Verstraete, 2. M. de Baere. Biervliet Onbevoegden bezochten kleuterschool. Via een openstaande deur heeft iemand zich toegang verschaft tot de Chr. kleuterschool te Biervliet. Hoewel er niets vermist werd, stelde de Rijks politie een onderzoek in. Uit dit onderzoek bleek, dat de 13- jarige jongen B. de P., afkomstig uit Biervliet, meer uit nieuwsgierigheid dan om te stelen, zich in de avonduren toe gang tot het kleuterschooltje had ver schaft. Met de volle lichten aan had hij het speelmateriaal van de kleuters be keken. Een ander slot op de deur zal in de toekomst dergelijke ongewenste be zoekers buiten de deur houden, hoopt men. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer C. Gij sou w, slaagde te Utrecht voor het examen dierenarts. Openbare verkoping van een woning. Vrijdagavond werd in het café van dhr. Crince een woonhuis, eigendom van de gemeente Biervliet, het vroegere veldwachtershuis, verkocht. De verko ping geschiedde ten overstaan Yan no taris G. de Kok uit IJzendijke. Voor een bedrag van f 2010,- werd de heer T. van Renterghem eigenaar van de woning. Er waren totaal drie in schrijvingen. BALLPOINTS zegge lHI en schrijve de beste...1 Ballograf Retracto 2 L met de beroemde Magnum Langschrijfvuliirig Sk Vtrkri Vismijn - Breskens Week van 26 Nov. t.e.m. 2 Dec. 1961 708 kg'. bot 45 kg. schar 21 kg. tong 6 kg. rog 6373 kg. kabeljauw 3650 kg. wijting 320 kg. haai 7625 kg. sar dijn 335934 kg. haring 61702 kg. onverkochte haring 263 kg. onverkochte wijting 4671 kg. export garnalen 127 kg. binnenl. garnalen 2328 kg. sardijn-puf Ned. Herr. Kerk Zondag io dec. Biervliet, ii uur, Ds. Evenhuis Breskens, io uur, Ds. Spaans Collecte Oecumenische Raad 6,30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Collecte A.C.D. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 19 uur, Ds. Balk Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H. Avondmaal Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Avondmaal IJzendijke, 10 uur, Ds. v. d. Vlugi Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Oecumenische Raad Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk, Breskens. 1uur, Ds. van Bottenburg 16,30 uur, Ds. van Mechelen Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Wika de Haan, Zuidzande R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 10 dec. 2e Zondag van de Advent H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Zondag collecte voor de armen en Cantaswerk Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. Ol 172-585 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 -366 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oostburg Voetbal Programma voor Zondag a.s.; ClingeKoewacht; De Patrijzen Biervliet; SteenLuctor; Lewed. Boys— IersekeOostburgBreskens. Clinge zal Koewacht wel met lege handen naar huis sturen. Hoewel de Patrijzen op eigen terrein alles op alles zullen zetten om van Bier vliet te winnen, geven wij ze maar wei nig kans en houden het op Biervliet. Steen zal de winst wel aan Luctor moeten laten, evenals Lewed. Boys o.i. geen kans heeft om Ierseke te verslaan. We rekenen op winst voor Breskens, dat Zondag op bezoek gaat naar Oost burg. GEVRAAGD: N.V. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek te Breskens Voor de Kerstmiddag in het Jeugd- gebouw „De Uitkomst" op te 2 uur, kan men zich opgeven aan onderstaande adressen, alsook bij de andere dames der V. V. H. vóór 15 December. - Af halen apart vermelden Mevr. Eekhout, Dorpsstraat 56 Meeusen, Kon. Emmastr. 8 Oosterling, Begoniastraat 1 Reinhout, De Hullustraat 5 Woittiez, Ph. v. Kleefstr. 70 Niermans, Boulevard 48 Poissonnier, Spuiplein 17 Dhr P. Ghijssels, Nieuwe Sluis Gevraagd per 1 Januari Aanmelden Ph. van Kleefatraat 20, Breskens, na 18 uur. Voorhanden in de Kantoorboekhandel Fa SMOOR 6-DE HULSTER te Breskens Heden (vrijdag?) avond om 19 uur zal in zaal „Casino" de trekking plaats hebben der prijzen van de gehouden St. Nicolaas-actie. De prijzen kunnen Zaterdag a.s. tus sen 14 en 15 uur afgehaald worden in de showroom van de Firma Van Putten Vroon. Verder in Versprille's kledingbedrijf. Oranjeplein. De trekkingslijst zal vanaf Zaterdag a.s. bij alle deelnemende winkeliers ter inzage zijn. HUN AFSPRAAK IS NU GEMAAKT, DAT ZN HUN RINGEN KOPEN. BIJ.. Mercuriussir., BRESKENS, telefoon 845 Alle maten zijn voorradig I Volgende weekfontvangen ,wij KERSTBOMEN in verschillende maten. Kom tijdig"bestellen om teleurstelling te voorkomen. Dorpsstraat 45 Telefoon 880 met de golflengte voor de toekomst. Thans met ingebouwde Neem geen risico. TV kopen is een vertrouwenskwestie I Op de antenne 5 jaar garantie. PRIJS LAGER KWALITEIT BETER Dorpsstraat 67, BRESKENS Telefoon 617 Ten overstaan van Deurwaarder Iz. A. BRAKMAN te Oostburg, zal op Zaterdag 9 December IS'61, des nam. 1,30 uur, in de Bejaarden-sociëteit aan het Pr. Marijkeplein te GROEDE een belangrijke verkoping worden gehouden van een grote partij nieuwe gereedschappen voor hout- en metaalbewerking, zoalsbankschroeven, handboormachines, handslijpmachines, steek- en ringsleutels, dopsleutels in dozen, metaalzaagbeugels, hamers, beitels, alle soorten tangen, hand zagen, schaven, waterpassen, booromslagen, hout- en ijzerboren, enz. Bezichtiging één uur vóór de aanvang van de verkoping. voor werk bij de inpakmachines. N.V. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek te Breskens

De Schakel | 1961 | | pagina 3