V. van Hout St. Nicolaas „de kapper: Bresken» Raadsvergadering. Maandagavond was Breskens' Raad in Sinterklaas-stemming. Of de boter letter, die bij de koffie gepresenteerd werd, daar misschien mede schuldig aan was, laten we nu maar in het mid den. Na de opening door burgemeester J. A. Eekhout, kwamen de ingek. stukken aan de orde. Hieronder waren enkele goedkeuringen door G.S. van eerder ge nomen raadsbesluiten. O.m. de goed keuring voor de onderhandse aanbeste ding van 33 woningwetwoningen, die gebouwd zullen worden door de fa. Gebr. W. en B. Christiaansen te Oost burg voor de som van f 444.750,-. B. en W. deelden de raad mede, dat inmiddels een openbare aanbesteding is gehouden voor de bouw van drie wo ningwetwoningen. De laagste inschrij ver was dhr. G. F. v. Schoote te Bres kens voor f 43.877,-. Voor het schilder werk werd ingeschreven door de fa. van Haneghem te Breskens voor f 2.870. De heer Vergouwe vroeg B. en W. of het niet beter was geweest deze wonin gen gelijktijdig met de 33 andere on derhands aan te besteden. De heer Cambier vroeg naar de gunning door B. en W. Weth. Zegers meende, dat thans wel bewezen is dat met de 33 wo ningwetwoningen goed gehandeld is. Ook al bezuinigt men tot en met op deze woningen, dan zullen ze toch nog boven de curveprijs blijven. B. en W. deelden de raad mede, dat het aanbrengen van beplantingen in het bungalowterrein is gegund aan de fa. M. den Doelder te Axel voor de som van f 2.630,-. De begroting voor deze beplanting bleek f 2.791,60 te zijn. De heer Vergouwe vroeg of het ook in de bedoeling ligt om het industrieterrein te beplanten. Hij had deze beide pro jecten graag gelijktijdig uitgevoerd ge zien. De voorz. zei, dat men graag het bungalowpark zo spoedig mogelijk be plant wilde hebben. Ook het industrie terrein zal in de nabije toekomst be plant worden. De heer Carels had het college van B. en W. een 2-tal vragen gesteld. De eer ste vraag betrof het opstellen van de bietenwagens in de Dorpsstraat op de parkerrstrook. De heer Carels meende, dat de middenstanders in deze straat hinder ondervinden van de geparkeerde wagens, omdat er geen auto's gepar keerd kunnen worden. In een toelichting zei de voorz. o.m., dat Breskens haven nu eenmaal een streek functie heeft, en getracht wordt om de aan- en afvoer van de bieten zo snel mogelijk te laten verlopen. Het parkeren op de parkeerstrook geschiedt op een zodanige wijze, dat verkeersop stoppingen vermeden worden. De voorz zei respect te hebben voor de wijze, waarop het bietenvervoer dit jaar is ge organiseerd. Het verloopt erg vlot en de schepen komen regelmatiger aan dan vorige jaren. De heer Carels onder schreef de streekfunctie van de havens van Breskens, doch vroeg met nadruk aandacht te schenken aan de belangen van de middenstand in de Dorpsstraat. Tot zijn blijdschap had hij al geconsta teerd. dat 's Zaterdags en 's Zondags de bietenwagens verdwenen zijn uit de Dorpsstraat. De heer Goethals meende, dat er bij de laadbrug vroeger begon nen moet worden met wegen, dan kan een groot deel van de bietenwagens geparkeerd worden op het haventer rein. dat groot genoeg is. De heer Ver gouwe vroeg uit het oogpunt van de verkeersveiligheid de hoeken van de straten zoveel mogelijk vrij te houden. De heer de Boer vroeg of het mogelijk is, door het verwijderen van de boom pjes, meer parkeerruimte in de Dorps straat te verkrijgen. De voorz. zegde toe in een bespreking verschillende sug gesties uit de raad ter kennis van de organisatoren van het bietenvervoer te brengen. De tweede vraag van de heer Carels betrof de lekkages in de noodwoningen. Weth. Zekers zegde toe dat er waar no dig, tijdelijke voorzieningen getroffen zullen worden. De heer de Nooijer had het college schriftelijke vragen gesteld over het verloop van de besprekingen rond de vertrouwenscrisis in N.V. Zeebad Bres kens. De voorz. bracht het resultaat van de besprekingen ter kennis van de raad. Tijdens de vergadering van aandeel houders heeft de vergadering geconsta teerd. dat er een vertrouwenscrisis is ontstaan en heeft de Raad van Beheer van de N.V. opgedragen zich te bera den over wat er nu gedaan moet wor den. Het resultaat van dit onderzoek zal in een buiengewone aandeelhouders vergadering, die spoedig zal worden ge houden, besproken worden. Mevr. Nier mans vroeg of de raad thans geen nieu we vertegenwoordiger moet aanvijzen in deze N.V. B. en W. wensten hiermede te wachten tot de buitengewone verga dering van aandeelhouders gehouden is. Uitvoerig werd gesproken over een subsidieaanvrage van de Visserij vereni ging „Ons Belang" inzake de door deze organisatie gemaakte kosten voor het visrestaurant en de visserij-koningin tijdens de Visserijdagen van afgelopen zomer. Het tekort op deze attracties heeft totaal f 977.37 bedragen. In de paartje te fluisteren. Een politieagent 6tapte bedachtzaam voorbij. De bus naar Oldstad rommelde langs. de bus van Korrenga. waar hij werkte. Rob van Liempden, leerling-monteur bij Korrenga en niet langer de zoon van de burgemeester hier. De gelijke van Jongens als Gljs en de lange. (Wordt vervolgd.) vorige vergadering werd deze aanvrage om een gemeentelijke bijdrage aange houden, naar aanleiding van door mevr. Niermans gemaakte opmerkingen inza ke de kosten van de visserij koningin, die, zoals zij stelde, de visserij vereniging geen cent gekost heeft. Ook thans bleef mevr. Niermans deze mening toege daan. De heer Vergouwe merkte echter op, dat de beide zaken van groot belang zijn geweest voor het welslagen van het visserijfeest. Ook de heer de Boer was deze mening toegedaan en betreurde het, dat aan deze zaak zoveel aandacht is besteed. De heer Goethals meende, dat de visserij vereniging gelijk gesteld moet worden met de buurtverenigingen en geen extra-bijdrage behoeft te heb ben. Hiermede was weth. v. d. Hooft het niet eens. Uiteindelijk werd beslo ten zoals voorgesteld was, de helft van het tekort voor rekening van de ge meente te nemen. Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een rekening-courant-over- eenkomst afgesloten voor een bedrag van f 125.000,-. Voor de gemeente-secretarie werd een telmachine aangeschaft, waarvoor de raad een crediet van f 1.782,- vo teerde. Zeer uitvoerig werd gesproken over het verhuren van de cantine van de vismijn. In tegenstelling tot enkele raadsleden meenden B. en W. dat het niet in het belang is van de visserij als de verhuur van de cantine openbaar zou worden aanbesteed. De huidige ex- ploitante, die een redelijke huur be taalt, voldoet uitstekend. In principe besloot de raad tot toe wijzing van een aantal woningwetwo ningen aan de Algemene Woningbouw vereniging „Breskens" uit het woning contingent 1962. De heer Goethals vroeg ook de r.k. Woningbouwvereni ging wat te bouwen woningen toe te wijzen. De raad besloot in het uitbreidings plan „West" enkele straten en open bare werken aan te leggen t.b.v. de 36 aldaar te bouwen woningwetwoningen. Besloten werd voor enkele inwoners van Breskens garanties te verlenen voor de bouw van een woning via het Bouwfonds van Ned. gemeenten. Over het uitbreidingsplan ten westen van de nieuwe veerhaven, naar Nieuwe Sluis, waar in de toekomst zomerwonin gen, een caravanterrein en een kam peerterrein moeten komen, ontstond een zeer uitgebreide discussie tussen de voorzitter en de heren de Boer en Cam bier. Het oude plan van 1943 moet n.l. herzien worden om de toekomstige be stemming van de bebouwing in dit ge bied vast te kunnen leggen. De heer de Boer vroeg B. en W. bepaalde kavels grond, waarop deze bebouwing moet komen, uit dit plan te lichten en de rest te laten zoals het is. B. en W. wa ren echter de mening toegedaan dat de stedebouwkundige B. en W. in dit op zicht eerst moet adviseren en wilden zich niet binden voor de toekomst. Het terrein omvat totaal 300 ha. De heren de Boer en Cambier wilden echter van te voren graag precies weten waar men aan toe is. Het gaat hoofdzakelijk om het gedeelte bij de Kieweg, zo meenden zij, stel dit vast en laat de rest althans voorlopig met rust. De voorz. zette uit een. dat dit niet mogelijk is. Er moet eerst voor het gehele gebied een be stemmingsplan komen, eerst daarna kunnen de onderdelen van het plan uitgewerkt worden. Uiteindelijk werd bepaald, dat voor het betreffende gebied een uitbrei dingsplan in voorbereiding is, met de stemmen van de heren de Boer, Cam bier en Leenhouts tegen. De voorz. deelde nog mede, dat bin nenkort. de raden van de kustgemeen- ten bijeen geroepen zullen worden om gezamenlijk het plan voor de gehele kust te bespreken. De bakkers van Breskens, verenigd in de Centrale Bakkerij N.V. Breskens, vroegen de raad om in principe te be sluiten rente en aflossing te garande ren van een door haar bij een bank instelling op te nemen lening voor de bouw en inrichting van een centrale bakkerij. B. en W. stelden de raad voor alvorens een definitief voorstel te doen deze aangelegenheid om advies voor te leggen aan het E.T.I. Na enige discus sie ging de raad hiermede accoord. Geslaagd. Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage afgenomen vakexamens in de Post, Te legraaf- en Telefoondienst (2e gedeel te) slaagden de heren: I. A. van de Lijcke, P. A. de Baare, J. L. van de Lijke en C. Jansen. Allen zijn werkzaam op het P. en T.- kantoor te Breskens. Met visioen. Aan de besteller le klasse J. J. van Luijk te Breskens werd met ingang van 1 Jan. 1962 eervol ontslag verleend we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Het St. Nicolaasfeest. Maandagmiddag a.s. zal St. Nicolaas met zijn knechten een bezoek brengen aan de openb. kleuterschool. Dinsdag bezoekt de goede Sint des morgens de Chr en Openb. lagere scho len, terwijl hij des middags de R.K. lagere school alsmede de R.K. kleuter school met een bezoek zal vereren. Verder zal er Dinsdagmiddag voor de kinderen van de 3e. 4e, 5e en 6e klas der lagere scholen een filmvoorstelling worden gegeven in zaal „Casino". Na afloop krijgen de kinderen een tracta- tie. Des avonds om pl.m. 6.20 uur volet dan de traditionele rondgang van Sint Nicolaas met de muziek door de ge meente. Nfeuwvliet Uitvoering Vrij Ev. Gemeente. Vrijdagavond werd door de kleine jongens- en meisjesvereniging in de Vrij Ev. Kerk te Nieuwvliet een uitvoe ring gegeven. Het programma van deze avond moest enigszins worden gewij zigd wegens ziekte van enkele meespe lende jongens en meisjes. Na opening en het welkomstwoord van de voorzitter, dhr. C. Cappon en de toespraak door Ds. v. d. Molen, werden de beide jaarverslagen voorgelezen. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het programma, waarbij in de pau ze kofie en koekjes werden gepresen teerd. Aan het einde van deze toch zeer goed en gezellige avond, waarvoor veel belangstelling bestond, sprak de voor zitter nog een slotwoord, waarna de avond met dankgebed door Ds. van der Molen gesloten werd. Groede Beroep aangenomen. Ds. H. W. Doornik, Ned. Herv. predi kant te Mechelen in België, heeft zijn beroep naar de gemeente Groede aan genomen. Retranchement Collecte. De klaprooscollecte bracht te Retran chement f 26,68 op. Uitvoering. De muziekvereniging „Ons Genoe gen" kan weer terugzien op een goed geslaagde uitvoering. Zowel het muzikale gedeelte, dat on der leiding stond van de directeur Al fred v. d. Bussche, als het toneelstuk „Tinus, de Tyran", onder regie van de heer J. Hakker, vielen bij het talrijke publiek in de smaak. Sinterklaasfeest. Sinterklaas zal met twee Pieten Dins dag a.s. onze gemeente bezoeken. Hij maakt een tocht per paard na de ont vangst op Terhofstede, waarna in de school het feest wordt voortgezet. Een inmiddels gehouden collecte bracht voldoende op om de gezellige middag te financieren. Waterlandkerkje Prijskamp met de krulboi. In het café „In den Koning" te Wa terlandkerkje is een prijskamp gehou den met de krulbol. Er waren 24 deel nemers. De uitslag was: 1. P. Verstringhe-A. Bron; 2. G. Bau- te-B. Schanssema; 3. A. Overmeire-L. van de Wege; 4. J. Vermeulen-M. Boer man. Deze uitslag zou op zichzelf niets bij zonders inhouden, wanneer de winnaar Peetie Verstringhe niet bijna 90 jaar is. Op 12 Dec. a.s. hoopt hij die leeftijd te bereiken. Peetje heeft gedurende de meer dan 70 jaar, dat hij aan die sport doet, al heel wat pollen laten bollen en al heel wat partijen gewon nen. Hij speelt nog geregeld zijn spel en al zijn tegenstanders, die meestal een halve eeuw, of meer, jonger zijn. moeten danig rekening met hem hou den. Peetje beweegt, zich op de bolbaan van „stake" tot ..stake" nog even kwiek als 25 jaar geleden. Zijn hand is nog even vast, zijn zicht en spelinzicht even goed als van welke medespeler ook. Het is niet alleen op de bolbaan dat hij zijn man staat. Thuis bij zijn schoon zoon Charles Verheije in de Gouden polder, bij wie hij inwoont, verzorgt hij nog alle dagen de koeien en 's zomers maait en hooit hij nog. Iedere morgen, zo vertelt zijn schoonzoon, moet hij nog zijn stuk spek hebben. Daarmee kwe ken ze in Waterlandkerkie goede boi lers, zegt hij er laconiek bij. Peetje werd dan ook van alle zijden gelukgewenst met zijn eerste prijs. Dat had die krasse bolder dan ook zeker verdiend. Vergadering diepvriesvereniging. Door de diepvriesvereniging, afdeling Waterlandkerkje, werd een algemene vergadering gehouden. Na een kort openingswoord door de voorzitster, mevr. Verbrugge-d'Hont. werden de no tulen van de vorige algemene vergade ring voorgelezen, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat het batig saldo pl.m. f 100- hoger lag dan vorig boekjaar, zodat er dit jaar f 600,- op de diep vriesinstallatie kan worden afgelost. De dames mevr. Risseeuw-Basting en mevr. de Feijter-Riemens werden als bestuurslid herkozen. Na betaling van de huur voor de diep vriesboxen volgde de rondvraag, waar van geen gebruik werd gemaakt. De voorzitster sloot de vergadering onder dankzegging voor de opkomst en aan gename besprekingen. Schoondijke Raadsvergadering De gemeenteraad kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Hoft- ijzer. Van de gemeenteraad uit Hilva- renbeek was een schrijven ingekomen met betrekking tot het door die raad afstaan van het presentiegeldvoor één maal ten bate van de Anti-honger actie, waarin navolging van deze geste werd aanbevolen. Zonder hoofdelijke stemming werd dit schrijven voor ken nisgeving aangenomen. De R.K. kweek school te Oudenbosch verzocht ten be hoeve van een leerling uit Schoondijke. een subsidie, welke werd afgewezen. De raad bepaalde, dat de kosten voor de tijdelijk handwerkonderwijzeres aan de Chr. lagere school tot maximaal f 45, per maand zullen worden vergoed. Het bedrag per leerling per jaar voor 1962 voor het lager onderwijs werd vastge steld op f 63.17. De heer De Badts sprak waarderende woorden aan het adres van B. en W. over het standpunt dat dit college huldigt ten aanzien van het onderwijs, wat volgens de mening van dat college alle aandacht dient te heb ben. (Wordt vervolgd). Vismijn - Breskens Week van 19 t.e.m. 25 Nov. 1961 1870 kg. bot, 440 kg. schar, 191 kg. schol, 233 kg. tong, 224 kg. rog, 10760 kg. ka beljauw, 19522 kg. wijting, 249 kg. ma kreel, 39 kg. tarbot, 12872 kg. sardijn, 582 kg. poon, 92 kg. haai, 17286 kg. ex port garnalen, 699 kg. binnenl. garna len, 659826 k.g. haring, 618928 kg. on verkochte haring, 1263 kg. onverkochte bot, 2850 kg. onverkochte horsmakreel, 102 kg. onverkochte garnalen. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert Zaterdag a.s. om 8 uur, Sandra Dee en Richard Egan, in het boeiende filmwerk in kleuren „Zij waren nog geen twintig". De vraag, moeten de ouders de ogen sluiten voor de moei lijkheden van de opgroeiende jeugd? Of moeten zij vrijmoedig erkennen, dat iedereen deze voor zichzelf moet uit vechten, wordt in deze film op uiterst realistische wijze behandeld. Zondag 3 Dec. om 4 en 8 uur, de populaire teenagers Conny Froboess en Peter Kraus in hun vlotte film „Conny en Peter maken muziek". Een film vol bekende schlagers, o.a. „Va Bene", „Junge mach Musik", „LagoMag- giore" en „Sag Mir was du Denkst". Een vuurwerk van kostelijke humor, pittige schlagers en sprankelende muziek, ro mantiek en rythme, zoals u van Conny en Peter verwacht. Voetbal 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: Biervliet^-Koewacht; LuctorDe Pa trijzen; IersekeSteen; BreskensLe_ wed. Boys; OostburgClinge. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Programma voor Zondag a.s.: le klasse A. 's-H. ArendskerkeAardenburg Hansw. BoysWalcheren; IJzendijke Hoofdplaat; SluiskilRia W.; Schoon - dij keVogelwaarde. Reserve le klas. Oostburg IIClinge II; Zeeland Sport IIISteen IIBiervliet IITerneuzen II; Corn. Boys IIIR.C.S. II; Zeelandia IIBreskens II. 2e klas B. Schoondijke nVogelwaarde II; Re tranchement IZeeland Sport IVAar denburg IIVlissingen V; Jong Ambon IWalcheren II; Terneuzen IIIPhi lippine I. GEBOREN MIEKE - SARIE P. A. BOUWENS C. E. BOUWENS-VAN PETEGEM Groede, 28 november 1961. Noordstraat A 298 Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw Suzanna Maria Roets, gcb. Van de Velde, betuigen wij, in het bijzonder aan de naaste buren, onze hartelijke dank. Uit aller naam: C. F. ROETS Breskens, nov. 1961 Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde broeder, behuwdbroeder en oom, de Heer ANTHONIE ABRAHAM LUTEIJN, betuigen wij onze hartelijke dank. Familie LUTEIJN. Breskens, november 1961. Dorpsstraat 71a Ruime keuze Luxe dozen Maja parfum Pompeia arti Manicure etu BRESKENS

De Schakel | 1961 | | pagina 2