EEN T.V.-TOESTEL CADEA1 DEKENS] m VAN MEENEN, Breskens. VanHaneghei Wol VKB Jacobs-v.Dixh St. Nicolaas Kapsalon V. van Hc Jacobs-v. Dixhoorn, Si. Nicolaas - ges GEBR. ROOKUS Si. Nicolaas „liaison Moderne", H. I. V1IN DE ÏIJVEH-D Als Si. Nicolaas-geschenkrijwiel autopeds, rolschaaise Van 18 nov. tot en met 5 dec. bij aankoop vaneen matras of w ZIE ETALAGE! PRIJSKAARTING is een geschenk van blijvende waardel Versprille's Kleding Bedrijl DENO overhemden en Gereformeerde Kerk, Breskens Eens komt God_óók oogsten. Groie sortering luxe dozen zee] byouterieën, en BRESKENS - Telef Voor hem Voor has Nova na het beter ondergoed voor bet gezin Zie onze VASANA-NYLONS in de nieuwste modetinten ir afgewezen. De gemeentelijke bijdrage voor het Groene Kruiswerk werd van f 2,50 op f 3,- gebracht. Indien men hierom ver zoekt, zal ook het Wit-Gele Kruis een verhoogde bijdrage van de gemeente kunnen krijgen. De keuringsionen voor het keuren van vee werden verhoogd. De gemeenschap pelijke verordening werd opnieuw vast gesteld. De verordening voor het ophalen van huisvuil werd opnieuw vastgesteld op f 4,- per jaar. Gelijktijdig lieten B. en W. de raad weten, dat men onderhan delingen heeft aangeknoopt met de ge meente Oostburg om te trachten het ophalen van huisvuil op een wat betere wijze te doen geschieden. Mocht blijken, dat indien de ophaaldienst gemoderni seerd kan worden, het tarief te laag is, dan kan men dit nog altijd tussentijds verhogen. De raad ging met deze gang van zaken accoord. Voor de r.k. lagere school werden gel den uitgetrokken voor de aanschaf van een moderne electrische verlichting. Voorts besloot de raad voor de verbe tering van de Oude Menne grond aan te kopen. De raad ging na een uitvoerige uit eenzetting over de prestatiebeloning en werkclassificatie voor het gemeente- personeel accoord met de invoering van deze werkclassificatie. Mej. J. C. Boekhout werd benomd tot schoonmaakster van het gemeentehuis. Haar loon zal f 1,50 per uur bedragen. Ook de wedde voor de schoonmaaksters van de kleuterschool en de school voor gewoon lager onderwijs werden op dit bedrag vastgesteld. De begroting 1961 werd door B. en W. aan de raad aangeboden. Deze geeft, door de nieuwe financiële verhouding tussen Rijk en Gemeente, de gemeente Groede wat meer financiële armslag. Zo kon zonder al te veel moeite een be drag van f 40.000,- worden uitgetrokken voor de aanschaf van een nieuwe brandspuit. Ook zal de kolentoeslag voor ouden van dagen en behoeftigen wor den verbeterd. Inplaats van de 13 we ken, zullen nu 20 winterweken in aan merking komen voor een kolenbijslag van f 4,85 per week. Hoofdstuksgewijze werd de begroting hierna behandeld en tenslotte vastgesteld. De gewone dienst heeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 200.134,50, met een post onvoorzien van f 3021,70. De kap.dienst: inkomsten f 602.356,14. uitg. f 783.902,22. Nadelig slot f 131.546,08. De gemeenterekening 1959 werd aan geboden en voorlopig vastgesteld. Groede Toneel. De toneelvereniging „Groede" is reeds druk bezig met het instuderen van het stuk „Het is nooit te laat", een komedie of blijspel in twee bedrijven door Feli city Douglas en vrij vertaald door Al- Fred Pleiter. Nieuwvliet Hemava-collecte. Door Elly en Corry van Lare werd over de maand October met het busje voor de Hemava, de Protestantse Stich tingen voor de Kinderbescherming, een bedrag van f 10,- opgehaald. Collecte De macht van het Kleine. Met de intekenlijst voor de Kerstga ven voor de patiënten lijdende aan toe vallen, werd het bedrag van f 39,60 op gehaald. St. Nicolaas-collecte. De collecte ten bate van het St. Ni- colaasfeest voor de leerlingen van de openb. laerere school te Nieuwvliet, bracht f 239,65 op. Breskens 60-jarig huwelijksfeest. Dinsdag j.l. vierd° het echtpaar H. F. MeijerJ. Meijer-Ver^traten te Bres kens hun 60-iarig huwelijksfeest. Het no? krasse echtoaar, dat een re- ceptie hield in het jeugdhuis „De Uit komst". mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen, waarhij zij vele bloemen en andere geschenken in ontvangst te nemen kregen. Aanbesteding. Vrijdag j.l. is ten gemeentehuize al hier aanbesteed de bouw van 3 woning wetwoningen met schuurtjes en alle daarbij behorende werken op een ter rein in het uitbreidingsplan „West". Ingeschreven werd in massa door: L. Martens Zn.. Hoofdpl. f 46.283.— P. Lammens. IJzendijke f 45.150, C. Brevet, Breskens f 44.800, I. W. Pleijte P. J de Winde, Prp^keus f 44 C. de Ruiisscher, Hoofdnl. f 4** pon. G. F van Schoote. Breskens f 4? R77. Inschrih'ing penceel schilderwerk- A. van Haneghem. Breskens f 2.870, St. Nicolaas-nctie. De winkeliersvereniging „Ons Belan°-" te Breskens start morden. Zatempor jr Nov., met een grootscheepse St. Nico- laas-actie, ten bate van het, bloemen corso der VRserijfeesten 1962, de be jaarden-sociëteit en de zwemvereniging „Scheldestroom". Door bijna 30 winkeliers wordt hier aan deelgenomen, waarbij zeer mooie prijzen door het kopend publiek te win nen zijn, o.a. een t.v.-toestel, koelkast, bromfiets, mixer en verder tientallen fraaie en nuttige geschenken. Ongetwijfeld zal deze actie bij het pu bliek inslaan. Intocht St. Nicolaas. Morgen, Zaterdag 18 Nov., zal St. Ni colaas met zijn gevolg met de boot van 3.15 uur in onze gemeente arriveren. Hij zal daarbij opgewacht worden door Dorpsstraat 3, Telefoon (Als U geluk hebt met uw winkelbonnen) Bepaal nu vast uw keus uit onze kollektie Nylon, Terlenka, Gewatte, Zuiver Wollen en Half wollen de plaatselijke muziekvereniging om vervolgens een rondgang door de ge meente te maken. De goede Sint zal echter slechts een gedeelte van Breskens bezoeken, aan gezien het in de bedoeling ligt ook de volgende Zaterdag en vanzelfsprekend op 5 Dec. nogmaals een rondgang door de gemeente te maken. N.V.V.-propagandaf eestavond. Op Vrijdag 24 Nov. a.s. houdt het N.V.V. een propaganda-feestavond in gebouw „De uitkomst". Met een aan trekkelijk programma komen Ali Ben Lux, Maurice del Monte, Wim de Graaf, Nel Gabriëlse en Baby den Toonder. Het programma bestaat uit schetsen, muziek, acrobatiek, goochelen, zang, conferences. Na afloop wordt nog een bal gegeven door de band „The Rythm Kings". Kaarten zijn verkrijgbaar bij de af delingsbestuurders. Voetbal 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: ClingeLewed. BoysSteenOostburg KoewachtYerseke; BiervlietLuctor; De PatrijzenBreskens. Om 2.30 uur: Breskens HlAarden burg III. Ingezonden Na de vergadering van aandeelhou ders der „N.V. Zeebad", komt het mij gewenst voor te waarschuwen voor de gedachte om met het waswater ook het „kind" (N.V. Zeebad) weg te gooien. Zo dit gebeurde zou er een grote fout worden gemaakt, daar immers de nood zaak van onze N.V. Zeebad onvermin derd blijft en het goede en baanbre kende werk wat tot nu toe reeds werd gedaan (ere wie ere toekomt) worde voortgezet. Laten we daarom allen op nog te houden vergaderingen weer aanwezig zijn, ook als er eventueel nieuwe be stuursleden gekozen moeten worden, en ons zelf niet als brekers maar voor al ook als bouwers laten kennen. Alleen op deze wijze geven we blijk van een goede instelling jegens ons gezamen lijk belang in de N.V. „Zeebad Bres kens". Een aandeelhouder. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 18 Nov., aanvang 8 uur, Keith Larsen in de grote avontu renfilm in kleuren: „Brigade des doods". Geschiedenis geschreven in letters van bloed en vuur. Stoere woudlopers in de aanval. Zij baanden zich een weg, dwars door de vijand, maar de tomahawk had het laatste woord. Zondag 19 Nov., aanvang 4 en 8 uur, Stanley Baker in de spannende film: „Strijd tegen de nozems". Het zeer ac tueel verhaal over jeugd die voor niets terugdeinst. Geweld is hun wet, balda digheid hun vermaak en zij terrorise ren hun omgeving met wat zij „lol" noemen. Een zeer boeiend filmwerk over een interessant probleem. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 - 366. BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 - 366 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Hage, Aardenburg, tel. (01177) 366 Zondagsdienst dierenartsen W. van Veen, tel 01170 - 2693, Oostburg KERKDIENSTEN Ned. Herr. Kerk Zondag 19 nov. Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Oogstdankdienst Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds Luuring uit De Krim Groede, 9,30 uur, Eerw. Heer Begeer Hoofdplaat, 2 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van Vliet, De Bilt Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. Blom Schoondijke, 10 uur, Ds. van Evert Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Zendingscollecte IJzendijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen H. Avondmaal Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk, Breskens. 10 uur, Ds. Grafe 3 uur, Ds. de Vries, Aardenburg Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. van der Schoot, Bergen op Zoom R.K. Parochie H. Barbara te Breaken* Zondag ia nov. 26e Zondag na Pinksteren. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Dinsdag, feest van Maria's opdracht in de tempel. Om 7 uur Avondmis. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Afdeling Breskens op donderdag 23 november as., in de Sociëteit, le Zandstraat. Aan vang 2 uur. Opgeven tot dinsdag 21 november, 5 uur, in de Sociëteit. Donateurs zijn ook hartelijk welkom. Het bestuur. Een costuum of sportcolbert Heren- en jongensbroeken (wol en Terlenka) Popeline regenjassen Jongens auto coats Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 voor VADER en ZOON met Terlenka zelfbinders Sjaals Handschoenen Pullovers - Vesten - Sol Terlenka pantalons Deelnemer Sint Nicolaas-actie Nieuwstraat 23 10 uur Bijbelstudie- en gespreksavond Donderdag 23 nov. a.s. Geref. Kerk Nieuwstraat 23. Half acht. GEVRAJ TA A. SLUI Breskens. bovenwoi week, teg onder let bankschroeven metaalboor- en slijpmachine soldeerbouten vijlen en schaven gereedschapstassen en -kisten Hobby-sets „Nooitgedagt" en „Stanley Brabantia Tornado Sola massief Pyrex vuurvast glas Fire King vuurvast Grote sortering tafelpannen „Skultuna" „Sigg" timmergereedschappen B K keukensets Dorpsstraat 18 ook in WOL en DRALON PEIGNOIRS - DUSTERS - BRUCKES KOALA PYAMA'S - NACHTHEMDEN ZEER APARTE ONDERJURKEN Deelnemer Sint Nicolaas-aktie Praktische Handschoenen - Sjaals Ceintuurs Nylons Zakdoeken, o.a. Swan en Tip top Baddoeken - handdoeken Ontbijtlakens, ook met vingerdoekjes Schorten „Favorita" Pyama's - Nachthemden „Hollandia" linge Voorgetekende handwerke Marmer wafelstof voor d< D.M.C.-artikelen, enz. Telef-on 889 Deeli

De Schakel | 1961 | | pagina 2