VKB TENTOONSTELLING Philips TELEVISIE Rijwielhandel YANMEENEN, tekens. Bromfietsen, rijwielen, kinderiijwieleB, leder- en reienkledin), rolschaatsen f Versprille's Kleding Bedrijt O10.-RA0I0B0QE Ibis mei ingebouwd tweede banaal Skuliuna" keuken-aluminium Gebr. ROOKUS - Breskens Firma Schippers Nauia Gereformeerde Kerk, Breskens Wij eten gegeven brood. De kinderdoop; /bestreden, beleden! .CASINO" Breskens van meer dan 300 Exotische vogels en kanaries grote bloemen- en plantenshow 2 Aanzetten vindt nauwelijks plaats door de 5 mm. dikke bodem. MOOIE RESULTATEN VOOR WEST Z.-VLAAMSE KONIJNEN- en PLUIM VEEFOKKERS OP TENTOONSTELLING TE GOUDA. Op de Nationale Jongdierententoon- stelling van pluimvee en konijnen „Hart van Hollandshow" te Gouda, welke Vrijdag, Zaterdag en Zondag j.l. gehouden werd en waarvoor 2000 die ren ingeschreven waren, boekten een aantal West Z.-Vlaamse kwekers mooie resultaten. A. Morel te Breskens behaalde met wit-Vlaamse reuzen in een zeer sterk bezette klasse een 2e Z.Z.G., een 5e Z.Z.G. met nog 3 x Z.G. Van Tatenhove te Sluis met Klein Zilvers: 1 Z.G. en 2 x een 2e Z.G. en bij het pliumvee: Plymouth Rock Haan G.G. en Z.G. Idem Plymouth Rock Hen 1 Z.G. en 2e Z.G. J. Matthijs te Sluis met Rode Nieuw- Zeelander; 1 Z.Z.G. en een 2e Z.Z.G. C. Mollet te Hoofdplaat met Belg. Hazen: 1 Z.Z.G., 1 G.G. en een G. DUIVENSPORT Uit de officiële uitslag van de grote Nationale Concoursvlucht vanuit Or leans, op 21 Aug. 1.1., waarvoor 40089 jonge duiven waren ingeschreven, blijkt, dat de West Z.-Vlaamse duivenliefheb- bers zeer mooie resultaten hebben ge boekt, n.l. Keizerspoulen af 100,-: 9. A. v. d. Heuvel, Breskens; 20. J. Carels, Bres- kens; 25. Quaars-Lauret, Breskens. Hoofdprijzen gouden horloges: 6a. J. Risseeuw, Groede9. Th. de Smit, Bres kens; 14. M. Netschaele, IJzendijke; 15. L. Martens, Hoofdplaat; 19. P. H. du Puij, Biervliet; 21. A. v.d. Heuvel, Bres kens; 41. P. Mangnus, Biervliet; 44. J. Carels, Breskens; 54. Quaars-Lauret, Breskens; 59. A. de Putter, Cadzand; 61. A. de Wever, Schoondijke; 62. J. Donze, Breskens; 63. A. van Houte, Cadzand. Serie II. Rijwiel of constateur: 2. L. v.d. Wege, Breskens; 3. A. v.d. Heuvel, Breskens; 4. J. Cornells, Hoofdplaat; 11. H. du Puij, Biervliet; 13. A. Vasseur, Cadzand; 16. C. Brakman, Groede; 18. H. v. Kouwenberg, Schoondijke; 19. L. de Meester, Breskens; 21. A. de Putter, Cadzand; 22. A. de Groote, Cadzand; 24. C. Verplanke, Zuidzande; 30. R. Verstraete, Oostburg; 32. J. Visser, Cadzand. Serie III. Rijwiel of constateur: 2. H. v. Kouwenberg, Schoondijke; 3. L. v.d. Wege, Breskens; 4. H. du Puij, Biervliet; 10. G. Dusarduijn, Groede; 12. A. de •y Poorter, Schoondijke; 15. J. Risseeuw, Groede. Ploegenprijs: 3. L. v.d. Wege, Bres kens; 4. L. Martens, Hoofdplaat. Qevonden voorwerpen Gele badtas met inhoud, crème da meshandschoen, rijwielsnelbinder en touw, rolschaatsen, rozenkrans, bank biljet, witte 1. damesschoen. Inl. te bekomen bij de Rijkspolitie te Breskens Voetbal 4e klasse H. Uitslagen van Zondag j.l.: LuctorYerseke 33; Koewacht Oostburg 30Biervliet—Breskens 3 6; SteenClinge 21; De Patrijzen Lewed. Boys 01. De stand is nu: Luctor Koewacht Yerseke Breskens Biervliet Steen Clinge Lewed. Boys Patrijzen Oostburg 1 1 11 25—10 1 1 11 17— 7 1 1 11 27—19 2 9 25—18 6 19—18 6 17—28 5 18—21 5 13—16 4 11—17 2 4—22 Programma voor Zondag a.s.: Lewed. BoysSteenOostburgDe Patrijzen: YersekeBiervliet; Luctor ClingeBreskensKoewacht. Lewed. Boys izal de winst wel aan de gasten moeten laten. Oostburg moet op eigen terrein in staat zijn om De Patrijzen met lege handen naar huis te sturen. Yerseke zal Biervliet geen kans ge ven om de winst mee naar huis te ne men. Ook Clinge zal tegen Luctor het on derspit delven. Breskens zal het niet gemakkelijk hebben tegen Koewacht, doch gezien het terreinvoordeel geven we Breskens de beste kansen. Vismijn - Breskens Week van 22 t.e.m. 28 Oct. 1961 1245 kg. bot 158 kg. schar 39 kg. schol 1577 kg. tong 29 kg. rog 818 kg. kabeljauw 538 kg. wijting 10 kg. tarbot 30140 kg. export garnalen 1406 kg. binnenl. garnalen 833 kg. onverkohtè garnalen Aardenburg Jaarvergadering r.k. dameszangkoor. Tijdens de jaarvergadering van het r.k. dameszangkoor „Amieitia" te Aar denburg werd het 5-jarig bestaan van dit koor herdacht. Wegens aftreden van mej. M. Maen- hout werd als voorzitster gekozen mevr. D. Lampo-Verbeke en wegens aftreden van het bestuurslid mej. B. v. Deursen werd gekozen mevr. J. Leekens. Retranchement Voor het Kind. De verkoop van kinderpostzegels en kaarten heeft te Retranchement f 211,- opgebracht. Koningin Wilhelmina Fonds. Het ligt in de bedoeling te Retran chement een afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds op te richten. De vertegenwoordiger van het Fonds, de heer H. van Wijk uit Amsterdam, had dezer dagen in verband hiermee een oriënterend gesprek met de beide plaatselijke vrouwenverenigingen. Als resultaat hiervan is besloten op Maandag 6 Nov. een propaganda-avond te houden voor de gehele bevolking bo ven de 16 jaar. De heer Van Wijk zal dan spreken over het werk van het K.W.F. De gemeente-arts, dokter J. W. Beek, houdt een inleiding tot de film: Er is een tijd van komen Na vertoning van deze film volgt nog de film: Open to Vieuw. Aan het studeren. De toneelvereniging „Ons Genoegen" is begonnen met het instuderen van het blijspel „Tinus de tyran", hetwelk zal opgevoerd worden voor het muziek gezelschap. 1962: DRUK JAAR VOOR JAARBEURS TE UTRECHT. Het jaar 1962 belooft voor de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht een bijzonder druk jaar te worden. De kalender vermeldt negen nationale en internationale beurzen van eerste im portantie, waaronder de Internationale Bouw- en Transportbeurs, die de groot ste beurs zal worden, ooit te Utrecht en in Nederland gehouden. De directie van de Jaarbeurs heeft daartoe ruimte lijk reeds speciale voorzieningen moe ten treffen om nieuwe terreinen te ver werven met een oppervlakte van ruim 12.000 m2. In totaal zal de Voorjaars- beurs 1962 een expositieoppervlakte be slaan van ruim 75.000 m2; ruim 10.000 m2 meer dan de beurs in 1956, welke tot dusver de grootste was. Voor het jaar 1962 staan de volgende beurzen op het programma: 8 t|m 12 Januari: Winter vakbeurs v. Koffers en Lederwaren. Op deze vak beurs komt de bijna voltallige Neder landse lederwarenindustrie met haar hele assortiment: koffers, tassen, da mestassen, kleinlederwaren, étuis, reis- necessaires, omslagen, geschenkartike len, en leder- en gebruiks- en kunstar tikelen. 8 t|m 12 Januari: Souvenirbeurs. Aan deze beurs, die gelijktijdig met de Win- tervakbeurs voor Koffers en Lederwa ren wordt gehouden, nemen ruim 130 exposanten deel. 12 t|m 20 Maart: Internationale Voor- jaarsbeurs; ditmaal gericht op Bouw en Transportmaterialen, ten behoeve van woning-, weg-, water- en mijn bouw, welke sectoren 2|3 van de totale expositieruimte van 75.000 m2 in be slag zullen nemen. Deze beurs geeft om de twee jaar een „internationale wa penschouw" van werktuigen, materieel, gereedschappen, compressoren en appa raten, transportmiddelen voor woning-, wegen-, water-, mijnbouw en grondver zet. Daarnaast is een grote plaats in geruimd voor school-, magazijn-, ar chief- en tekenkamerinrichting, groot- keukeninstallaties, verbrandingsmoto ren, pompen en compressoren en ma chines en apparaten voor diverse in- dustriën. Naast de technische groepen, die allen manifesteren op het voor deze beurs extra uitgebreide Croeselaanter- rein zijn er nog de Vredenburggebou- wen met het gebruikelijke assortiment gebruiksgoederen. VOOR AL UW FAMILIEDRü KWERK Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens PiLMNiESJWS Zaterdag 4 en Zondag 5 Nov. geen filmvoorstellingen. Verwacht: Zondag 12 en Maandag 13 Nov. het vervolg op „Eeuwig zingen de bossen", „Winden waaien om de rotsen" Reserveer nu reeds een avond voor deze onvergetelijke film. Nieuwstraat 23 10 uur (dankuur voor gewas en arbeid) 3 uur KERKDIENSTEN Ned. Herr. Kerk Zondag 5 now Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Extra collecte A C D. Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds van Evert H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oogstdankdienst Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Oogstdankdienst Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. ten Cate Oogstdankdienst. Extra collecte kerkvoogdij Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zaterdagavond 7 uur, Avondgebed ^il3> 9>3° uur, Ds. Balk Oogstdankdienst. Extra collecte kerkvoogdij St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Oogstdankdienst. Extra collecte kerkvoogdij Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Dankdienst voor oud en jong Medew. zangvereniging Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 11 uur, Ds. van Evert H. Avondmaal Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Extra collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet. 10 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas H Avondmaal Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Grafe Evang. Luth. Gemeente Groede, geen opgave. R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 5 nov. 24e Zondag na Pinksteren. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Na de Hoogmis Te Deum wegens de 80 e verjaardag en 3e Kroningsjaardag van Paus Johannes XXIII 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Dinsdag Feestdag H. Willibrord. Woensdag feestdag van Alle; heiligen H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. Donderdag Allerzielen H. Mis om 7 en 7,30 uu-. Zaterdag 4 uur jongensclub. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondlj ke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. (01172) 466 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-345 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. de Meijer, Sluis, tel. (01178) 366 Aardenburg, Eede, Oostburg Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 01177-466 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Voor de vele blijken van belang stelling, bij ons 25-jarig huwelijksfeest ontvangen, betuigen wij, mede namens de kinderen, onze hartelijke dank. I. A. DE HULSTER T. M. DE HULSTER-v. d. Hooft. Breskens, november 1961. Voor een mooie Tweed- of winterjas alsook Popeline regenjassen, jongens Monty-coats of een kostuum met een blijvende pasvorm en kwaliteitsproduct naar Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens op zaterdag 4 en zondag 5 november 1961, georganiseerd door de Vogelvereniging „De Vink", gecombineerd met een door Firma DE ROOS uit SAS VAN GENT practisch en elegant uniek door zijn eigenschappen 1 Pannen schuren behoort tot het verleden. Er vallen geen gaatjes in als in gewoon aluminium. Het unieke mat-zilver uiterlijk gaat niet verloren. Alle pannen zijn als losse eenheden verkrijgbaar en zijn geschikt voor gas, kolen en elektra. Dorpsstraat Telefoon 529 met de golflengte voor de toekomst Neem geen risico, T V kopen is een vertrouwenskwestie Op antennes 5 jaar garantie PRIJS LAGER KWALITEIT BETER BRESKENS Dorpsstraat 67 Telefoon 617

De Schakel | 1961 | | pagina 3