voor alles wat hij voor de school, maar ook voor het verenigingsleven gedaan heeft. Het hoofd der school, de heer J. Ro bijn, gewaagde van de goede onderlinge verstandhouding en de prettige manier waarop steeds met de collega's in het belang van het onderwijs was samenge werkt. Namens de ouders sprak de voorzit ter der oudercommissie, de heer P. Priester, die de heer de Kramer vooral prees als de promotor van de jaarlijkse schooluitvoering. Alle sprekers lieten hun woorden ver gezeld gaan met het aanbieden vaneen boekebon, terwijl Marietje Zegers na mens de kinderen eveneens een boeke bon aanbood. Tot slot dankte de heer de Kramer voor de hartelijke woorden en de aan geboden geschenken. Collecte. De collecte ten bate van het P.I.T. heeft te Breskens f 195..opgebracht Biljartwedstrijd. Maandag j.l. bracht Sluis een bezoek aan Breskens om op het groene laken slag te leveren tegen A.B.C., in het clubhuis bij de heer Cornelis. Door de zeer grote opkomst aan beide zijden, was men genoodzaakt om ook elders enkele wedstrijden te spelen, n.l. bij de heer M. Monjé, die zo welwillend was om zijn volle medewerking te verlenen voor het doen slagen van deze zeer sportieve wedstrijd. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer C. Erasmus, en nog enkele mededelingen door de composi tieleider, de heer A. Jansen, werd met 32 spelers de wedstrijd aangevangen. Al spoedig bleek dat Sluis geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken. Het waren de heren Van den Broecke en Erasmus, die tenslotte A.B. C. aan de overwinning hielpen.Van den Broecke met een kunststoot en Erasmus die zijn partij in acht beurten wist, uit te maken, wat wel een bijzondere pres tatie is. Hierna ging men over tot het gezellig nuttigen van worstbroodjes met koffie, waarna nog twee wedstrijden gespeeld werden door de topspelers. De heer E. Seuss was oppermachtig en wist zijn partij op prachtige wijze te winnen. Minder gelukkig was onze fa voriet W. Vermeulen, die het loodje moest leggen doordat hij met pech te kampen had. Tot slot spraken de voorzitters van beide verenigingen, onder het aanbie den van een mooi aandenken, nog en kele woorden van dank, ook tot de heer en mevr. Cornelis voor de uitste kende verzorging van deze gezellige avond. De uitslag was als volgt: 2 gelijk Sluis 7 gewonnen, A.B.C. 8 gewonnen. Sluis 559 caramboles. A.B.C. 637 caram boles. A.B.C. werd dus winnaar. De eerste haring aangevoerd. Dinsdagmorgen is te Breskens door de UK 60 en UK 61, Gebr. v. d. Berg uit Urk, de eerste haring in dit seize m aangevoerd. De vangst bedroeg 17 Ook de UK 33 en UK 66 kwam haven binnen met 10 ton, alsr TX 36 en TX 37 met 1 ton. Deze eerste haring, die in digheid van burgemeester mijnd werd, bracht de pr tot 38Va ct. per kg. Gr' Gistermorge op de kruis' „Buitenlus' tussen p V. uit best1 F c Biervliet Raadsvergadering De Raad der gemeente Biervliet ver gaderde vorige week Donderdagavond in openbare zitting, onder voorzitter schap van burgemeester A. P. Kostense. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, van G.S. de goedkeuring te hebben ontvangen op de raadsbesluiten tot verkoop van bouwgrond aan mevr. de Wed. I. Ver- vaet-Buijsse en aan dhr. J. Dhondt. De boeken en de kas van de gemeen te-ontvanger werden blijkens een rap port van het Verificatie-bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten gecontroleerd en in orde bevonden, zo ook de legeskas ter secretarie. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft een premie inge volge de premieregeling woningverbete ring en splitsing -toegekend aan de heer C. Provoost van f 1000,- voor de ver betering van diens woning aan de Sin gel te Biervliet. Van de zijde van de gemeente zal eveneens een subsidie worden verstrekt, zodat betrokkene in totaal f 1500,- gesubsidieerd krijgt. De Minister verleende aan dhr. A. Veraert een premie van f 100,- voor verbetering van het toilet. Ook hiervoor geeft de gemeente een halve subsidie, zijnde f 50.-, zodat de heer Veraert in totaal f 150,- gesubsidieerd krijgt. De voorz. deelde mee, dat B. en W. ten lange leste er in geslaagd zijn een voor de Minister van Volkshuisvesting aanvaardbare prijs te bedingen voor de bouw van 16 woningen. De fa. P. J. Faas Co. zullen 6 bejaardenwoningen bou wen, Th. van Waes 5 woningwetwonin gen en de combinatie P. de Voogelaar- M. Cornelissen ook 5 woningwetwonin gen. De aanvaardbare prijs is uit de bus gekomen nadat bepaalde bezuinigingen op het bouwplan werden aangebracht en nadat de inschrijvers wat water bij de wijn gedaan hadden. Met betrekking tot de verkoop van 6 houten noodwoningen in de Schoollaan, waarvoor een inschrijving was openge steld, deelde de voorz. mede, dat er 3 gegadigden hun briefje hadden inge diend, n.l. M. Ongenae voor f 600.-, J.- de Smit te Retranchement voor f 1830,- en de fa. F. van Hoornikx te Middel burg voor f 3510,-. Na het sluiten van de inschrijvingstermijn kwam nog een 4e prijsopgaaf binnen, welke nog hoger was dan de fa. Hoornikx, maar B. en W. meenden deze niet meer in aanmer king te moeten laten komen omdat de termijn was verstreken. Bij de ingek. stukken bevond zich de begroting 1960 van het Beheerschap „De Braakman". De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven op f 71.660.-, de post voor onvoorzien is groot f 3462,13. De kap.dienst sluit met een nadelig slot van f 15.105,-, terwijl de inkomsten op deze dienst f 251.156,25 bedroegen. Een verzoek om subsidie van de zijde van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam, werd op voorstel van B. en W. afgewe zen. f 10,- subsidie per jaar werd op voorstel van B. en W. tot wederopzeg- Tens toegekend aan de Afdeling Reclas- •ing van het Leger des Heils te Mid- ug, ingaande 1962. aad had geen bedenkingen tegen het Beheerschap Recreatiege- •man in concept toegezonden iing en een ontwerp zo- •erordening. al worden verleend bij n de 50 zich nog in niet aangesloten mt naar een bij- "uniddelde aan- de gemeen- -. Het ver- 'uitkosten ■^en te n de ■*a- tieel gewijzigd om de bouw dezer wo ningen ook mogelijk te maken, nu er gunstige resultaten zijn geboekt bij de onderhandse aanbesteding. Het bestuur van de r.k. bijz. lagere school vroeg en verkreeg de financiële medewerking van de raad, benodigd voor de aanschaffing van 3 oliestook- kachels met installeren en de aanschaf van een oliereservoir, alsmede de aan schaffing van 30 tafels en stoelen voor de le en de 2e klas. Met deze aanschaf fingen is een totaalbedrag van f 5353,33 gemoeid, welke uitgaaf in een begro tingswijziging van de begroting 1961 werd vastgelegd. De verordening op de heffing en in vordering van rioolbelasting verliest per 31 Dec. haar geldigheid. Een nieuwe verordening analoog aan de oude werd vastgesteld. Van gedachten werd gewisseld over het voorstel van B. en W. tot verkoop over te gaan van een gedeelte van de gemeentelijke bergplaats in de Beukels- straat. B. en W. kregen machtiging met een gegadigde, die zich reeds tot de ge meente had gewend, te onderhandelen. In 'n komende vergadering zullen B. en W. met nadere voorstellen komen. In dien de onderhandelingen geen resul taat opleveren, bestaat nog steeds de mogelijkheid door b.v. bij inschrijving of middels openbare verkoping, het af te stoten gedeelte van de bergplaats van de hand te doen. Besloten werd een nieuwe wegenleg ger te laten opmaken. De Ned. Heide- mij. heeft een offerte terzake uitge bracht, waarin men er vanuit is gegaan dat 115 km. wegen dient te worden be schreven. De kosten hiervan zullen ca. f 5300,- bedragen. Geen bedenkingen had de raad tegen het ontwerp inzake de nieuwe jaarwed den voor de secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerl. stand. De diplomatoelage ad f 117,60 welke door de raad is toegekend aan de ge meente werlmian P. J. de Meijer, werd in de bezoldigingsverordening vastge legd. In de vonn van een uitkering in eens werd de kindertoelage voor het daarvoor in aanmerking komende ge- meentepersoneel over het 4e kwartaal 1960 en het jaar 1961 verhoogd. Ingaan de 1 Jan. 1962 werd de kindertoelage verordening gewijzigd ingevolge de door de Minister terzake gegeven voorschrif ten. De begroting 1962 werd aan de raad aangeboden. De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 648.839,83. De post voor onvoor zien is groot f 13.644,80. De Kap.dienst sluit met een nadelig slot v. f 295.612,77. De inkomsten op deze dienst zijn f 1.083.367,08 en de uitgaven f 1.378.979,85 In vergelijking met de begroting 1961 geeft de primitieve begroting van het jaar 1962 een vrij gunstig beeld. In 1961 immers diende de saldi reserve te wor den aangesproken om de begroting slui tend te kunnen maken, terwijl thans mede dank zij de nieuwe verhouding tussen Rijk en Gemeente en een sub jectieve uitkering uit het gemeente fonds ad f 16.070,- de begroting met een belangrijke post voor onvoorzien kan worden aangeboden. Nieuwe kapitaals- werken zijn in de begroting niet opge nomen, alhoewel er nog bepaalde be langrijke werken op het lijstje staan. Zo o.a. aanleg van een nieuwe algem. begraafplaats, verbetering van de Gent sestraat en de Weststraat, aanleg van een brandbluswaterput, electrificatie v. 50 onrendabele percelen, realisering van het nieuwe uitbreidingsplan, aanleg kinderspeelweide en eventueel de aan schaffing van nieuw materiaal ten be hoeve van de huis vuilophaaldienst en de verbouwing van de gemeentelijke bergplaats op de Markt. De uitvoering van deze kapitaals werken kunnen zo nodig bij begrotingswijziging worden opgevoerd, terwijl de post voor onvoor zien hiervoor zou kunnen worden aan gesproken. Tijdens de rondvraag informeerde de heer A. Dijk hoe het komt, dat de erlichting op het Recreatiegebied akman nog steeds brand hij noemde ergerlijke energieverspilling. De ei, dat er met de Pzem een over- is gesloten voor de levering riteit ten behoeve van de Achting op het terrein tot 'erlichting tot voor kort d komt, omdat de "•ef deze uit te scha- kon een dergelijke het Beheerschap dkeuren. Bo- "■■ewijden het een niet n. dient te worden geteld. De 4 woning wetwoningen, welke in de Pr. Beatrix - straat zullen komen, hebben 4 eindge vels en de 10 woningwetwoningen aan de Van der Slikkestraat eveneens 4. De wekelijkse huur bedraagt f 13,65, even tueel verhoogd met f 0,25, maar dit laatste is nog niet zeker. De voorz. deelde mee, dat de gemeen tebode in het ziekenhuis te Oostburg is opgenomen. Spr. hoopte hem weer spoedig hersteld te zien. Voor wat betreft de vraag, die de heer De Badts tijdens de vorige raads vergadering had gesteld met betrekking tot het scheppen van een mogelijkheid, komende uit de richting IJzendijke, op de linker parallelweg te parkeren, zei de voorz., een en ander te hebben on derzocht, maar tot de conclusie te zijn gekomen, dat een dergelijke toestem ming niet aan te bevelen zou zijn, te meer, omdat er dan nog idem zoveel verkeersborden bijgeplaatst dienen te worden. De aanval, die de heer De Badts op B. en W. heeft gedaan, als zou het college naar willekeur hebben ge handeld bij het verlenen van vergun ning voor een pluimveebedrijf in de Nijverheidsstraat, wees de voorz. volle dig van de hand, omdat de vergunning eerst werd verleend na een uitgebreid onderzoek, waaruit bleek, dat er door het bedrijf hoegenaamd geen enkele hinder voor de omwonenden zou ont staan. Bij Cornelissen is een lantaarn paal omver gereden. B. en W. hebben het voornemen deze paal niet meer op de oude plaats terug te zetten, maar in de groenstrook. Een van de pompen van de zuiveringsinstallatie zal moeten worden vernieuwd, blijkens het hier over uitgebrachte rapport. De kosten zullen f 2900,bedragen, welk bedrag uit de hiervoor gevormde reserve zal kunnen worden geput. Van de minister is bericht ingekomen, dat bepaalde voorzieningen aan de stenen noodwo ningen worden aangebracht op voor waarde echter, dat de bewoningsduur hierdoor met minstens 4 jaar kan wor den verlengd. De keurlonen van de Vleeskeuringsdienst West Z.-Vl. Noord werden door de raad verhoogd, dit om dat men met de keurlonen, welke van 1950 af gelden, met een tekort op de begroting te maken had. In 1960 zelfs f 2000,Door de verhoging zullen de inkomsten ruim f 2000,kunnen stij gen. Zonder hoofdelijke stemming werd op grond van art. 11 van de winkelslui tingswet bepaald, dat de winkeliers op de drie Vrijdagen, vallende in de win kelweekactie, hun bedrijven tot 9 uur 's avonds geopend mogen hebben. Voor wat betreft het verdere verzoek van de winkeliers, in den vervolge elke Vrijdag tot 9 uur 's avonds hun winkel geopend te hebben, maar dat daarentegen de openstelling op de andere dagen van 7 uur 's avonds dient gewijzigd te wor den in 6 uur. B. en W. hadden tegen dit laatste bezwaren, omdat juist voor de werkende mensen de gelegenheid bestaat na hun werk boodschappen te doen .Deze visie is ter kennis gebracht van de winkeliersvereniging. De politie verordening werd redactioneel gewij zigd. Ter zake van het verbod voor auto's, langer dan 18 uur achtereen langs de weg geparkeerd te staan, gold een ontheffing voor auto's die niet rij- vaardig waren. Rij vaardig werd gewij zigd in auto's die een lekke band heb ben of waarvan de motor stuk is. De raad aanvaardde de overeenkomst met de Stichting Gereformeerde Be jaardenzorg in West Z.-Vl. Ingaande 1 Jan. 1962 werd een nieuwe staangeld verordening vastgesteld, gelijk aan de tot dan van kracht zijnde verordening. Het rioleringsplan in de Pr. Beatrixstr. zal worden gewijzigd, daar gebleken is, dat er nog een aantal woningwetwonin gen zijn. die op het riool van het water schap „Het Vrije van Sluis" zijn aan gesloten, waartegen de polder al her haalde malen heeft geprotesteerd. De gepneentebegroting 1962 werd aange boden. De gewone dienst sluit met een tekort van f 13000,—. De post onvoor zien is f 3000.— In de toelichting stel len B. en W„ dat ondanks de verhoogde uitkering uit het gemeentefonds van f 6,per inwoner, ten opzichte van 1960 de nieuwe financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten voor Schoon- dijke geen soulaas biedt, dit door het feit, dat de gemeenten onder de oude verhouding reeds een subjectieve uit kering genoten van f 23.965,84, die thans niet meer wordt verleend. Do oorzaak van het tekort is te zoeken in belangrijke meerdere uitgaven op di verse posten. Zo is het hoofdstuk Maat schappelijke steun f 8000,hoger. De post openbare verlichting f 3000,de sociale lasten f 4671,— en meer onder houd gebouwen f 1200,Het bedrag per leerling voor het lager onderwijs is f 10.— hoger of totaal f 2280,— meer. Zo zijn er nog andere posten, die hoger mden te worden geraamd. B. en W. en er ernstig naar te zullen blijven n de inkomsten waar mogelijk op m. Het uitbreidingsplan in kwam aan de orde. Het nnele kwestie te zijn, waar- ■^sloot te bepalen, dat een het uitbreidingsplan in bereiding is. erkje Collecte. -t P.I.T.

De Schakel | 1961 | | pagina 2