„LONGHAIR BOBBE Teenager- M ANTÉLS euil leton De zoon van de burgemeester de Qhakel ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN iji Jaargang - Nr. 841 Vrijdag 3 Nov. 1961 Verschynt iedere vrijdag A bonnementsprij s fijiop. kw.; franco p. post f1,15 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon (01172) 429 V DRUKKERS-UITGEVERS; F6 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS Plaatselijk Nieuws Breskens Raadsvergadering. De bakkers van Breskens gaan sa menwerken in een coöperatieve brood bakkerij De Breskense Bakkerscentrale vroeg de gemeenteraad voor deze bakkerij een stuk grond te verkopen, gelegen tussen de Dr, Broodmanstraat en de Ph. van Kleefstraat. B. en W. vroegen de raad in principe medewerking te verlenen aan de grond- overdracht en het wederopbouwplan ter plaatse te wijzigen. Mevr. Niermans-Gossije was het met de plaats, waar deze bakkerij komt, niet eens. Zij vond dat alle industrie te Bres kens wel zeer ongelukkig tussen de wo ningen staat en vroeg B. en W. voor dit doel een industrieterrein aan te wijzen, waar deze bakkerij en toekomstige in- dustriën zich zullen kunnen vestigen. Ook de heer Carels vond de vestiging midden tussen een woonwijk zeer on gunstig en vroeg B. en W. of het gehele terrein tussen de woningen verkocht zal worden. Weth. Zegers meende, dat een Cen trale bakkerij geen behoefte heeft aan een plaats op een industrieterrein. Tus sen industrie en industrie is een groot verschil. De overlast voor de omwonen den zal erg meevallen, daar deze bak kerij op de meest moderne wijze wordt opgezet. Bovendien zal de bakkerij een behoorlijk stuk van de woningen ge bouwd worden. Mevr. Niermans gaf zich niet zo maar gewonnen en vroeg of er in Breskens geen andere plaats is. Burgemeester J. A. Eekhout merkte op, dat Breskens in wezen geen enkel industrieterrein heeft, althans de grond niet bezit, waarop dit gepland zou kun nen worden. Met omliggende gemeen ten wordt over enkele dagen een be spreking gehouden om te trachten ge zamenlijk een stuk grond voor industrie vestiging te bestemmen. Uiteindelijk ging de raad in principe met het voorstel accoord. Zo hoorden de Breskense bakkers, die belangstel lend op de publieke tribune de beraad slagingen volgden, dat hun plannen door kunnen gaan Bij de opening van de raadsvergade ring had burgemeester Eekhout de raadsleden hartelijk dank gezegd voor de wijze waarop men zijn jubileum op 30 Sept. j.l. gevierd had. Onder de ingek. stukken was o.m. een schrijven van G.S. waarin de begro tingswijzigingen over 1960 werden goed gekeurd. Ook werd door G.S. goedge keurd het raadsbesluit inzake garantie van rente en aflossing van f 80.000,- voor het door dhr. P. F. Ritico te bou wen schip, evenals een besluit met de zelfde strekking voor de bouw van het schip voor dhr. D. Marijs. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school werd de heer A. C. van Overbeeke uit Souburg benoemd. Mevr. Niermans informeerde of B. en W. inlichtingen hadden ingewonnen. De heer Carels in formeerde in dezelfde zin. Weth. Zegers zei, dat de benoeming in overleg is ge beurd met de inspecteur voor het lager onderwijs. Aan de heer P. de Kramer werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school. Aan de fa. de Ruijsscher te Biervliet werd het maken van bestrating- en rioleringswerken in het uitbreidingsplan opgedragen voor een bedrag van f 39.420,-. De Algemene Woningbouwvereniging Breskens verzocht de raad een gedeelte van het woningcontingent voor 1962 aan deze vereniging toe te wijzen. B. en W. stelden voor dit schrijven voor advies in hun handen te stellen. De heer Ca rels drong er op aan, dat men deze aan vraag in welwillende overweging neemt en bevordert, dat deze vereniging een aantal woningen kan bouwen. De voorzitter deelde mede, dat inzake de verhuur van de eantine van het vis mijngebouw in de volgende raadsverga dering nadere mededelingen gedaan zullen worden. In het bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaats werd de heer W. C. v. d. Hooft benoemd. Tot diens plaatsvervanger werd de burgemeester benoemd. Een voorstel van B. en W. om de rioolbelasting opnieuw vast te stellen, ontmoette bezwaren van de heer Cam- bier. Deze meende, dat voor de grote in- dustriën deze belasting gewijzigd zal dienen te worden en in het algemeen wat moet worden opgetrokken om de gemeente aan meer inkomsten te hel pen. De voorz. zag het niet zo somber in en meende dat het voor 1962 nog wel kan. Een overzicht van de staat van lasten welke de gemeente Breskens thans heeft, kunnen de raadsleden bij de behandeling van de begroting voor 1962 tegemoet zien. De raad stelde de rioolbelasting ongewijzigd vast. De bouw van een 33-tal woningwet woningen werd gegund aan de fa. Gebr. Christiaansen te Oostburg voor een be drag van f 444.750,-. Het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid had de gemeente bericht, dat tegen deze gunning geen bezwaar bestond. Behou dens goedkeuring van G.S. werd beslo ten deze woningen voor de vraagprijs te laten bouwen. De heer Carels infor meerde nog, of de Breskense aannemers verzocht waren bij deze onderhandse besteding in te schrijven. Dit bleek het geval te zijn, doch deze inschrijvingen lagen f 1500,- per woning hoger dan de thans verkregen prijs. De heer Carels betwijfelde het of de aannemer wel bin nen 30 dagen na de goedkeuring met de bouw zou kunnen beginnen. De voorz. stelde de heer Carels ook op dit punt gerust. Weth. van der Hooft beantwoordde de vraag van de heer de Boer betreffen de de sanering van de noodwoningen- De betreffende commissie heeft de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk verzocht, een plan voor de sanering op te maken. Dit plan is nog niet gereed. De voorz. sprak de wens uit, dat Breskens in de toekomst weer een grote hoeveelheid woningwet woningen krijgt toegewezen, zodat het gehele noodplan spoedig gesaneerd zal zijn. Een subsidieaanvrage van de Vissers vereniging „Ons Belang" te Breskens om een gemeentelijke bijdrage in de ten laste van de vereniging gebleven kosten van het visrestaurant en de Vis serij-koningin, ontmoette bezwaren van de zijde van mevr. Niermans, die enkele rekeningen onder de loupe nam. Zo vond zij het bedrag van f 600,- salaris sen en het bedrag voor de kosten van de Visserij-koningin en haar hofdames veel te hoog en vroeg nadere inlichtin gen. Weth. v. d. Hooft, die de gevraagde inlichtingen niet kon geven, stelde voor het betreffende agendapunt aan te hou den tot de volgende vergadering, nadat verschillende raadsleden hierover het woord gevoerd hadden. Het volgende punt van de agenda, de verkoop van gron den in het bungalow park en de bouwstop die de regering heeft gelegd op bouwwerken boven de f 10.000.-, ontlokte een uitgebreide dis cussie. Uiteindelijk besloot de raad, op verzoek van de fa. de Bliek uit Schoon- dijke, de termijn waarin de bungalows op de verkochte bouwgrond gebouwd moeten zijn. te verlengen zo lang de bouwstop niet is opgeheven. Een verzoek van de fa. Gebr. van der Poel om in het bungalowpark woningen van een goedkoper type te mogen bou wen, zodat men niet getroffen wordt door de bouwstop, werd afgewezen. De fa. kan desgewenst dezelfde overeen komst met de gemeente aangaan als de fa. de Bliek uit Schoondijke i.v.m. de gerezen moeilijkheden, waardoor de aannemers niet aan hun verplichtingen, overeengekomen bij de verkoop van de gronden, kunnen voldoen. Aan de heer G. F. van Schoote werd een stukje grond verkocht voor de bouw van een garage. Mevr. Niermans informeerde waarom het gehele stuk grond niet aan dhr. van Schoote wordt verkocht. Weth. Zegers lichtte het voor stel van B. en W. toe. De gemeente wil de grond ter plaatse behouden om als oprit voor een aan te leggen parkeer terrein te gebruiken. Mevr. M. F. Notebaart-v. d. Velde kreeg eveneens een stukje bouwgrond toegewezen voor de bouw van een ga rage aan de Kon. Emmastraat. De gemeentelijke kasgelden zullen in de toekomst tot een maximumbedrag van f 400.000,- belegd worden om een hogere rente te verkrijgen dan de lo pende rekeningcourant-overeenkomsten bieden. De keurlonen voor de keuringsdienst West Z.-Vlaanderen Noord werden ge wijzigd om het verlies op deze dienst in de toekomst te compenseren. Zo zal in de toekomst voor een geit f 3.-, var ken f 5,50, kalf f 2,50, een ouder kalf f 5,50, een big tot 40 kg. f 2,- en elk an der slachtdier f 11,- keurloon moeten opbrengen. Aan G.S. zal bericht worden dat de gemeenteraad geen bezwaar heeft te gen de voorgestelde salarisregeling voor gemeente-secretarissen en -ontvangers. Ook het salaris van de mijnmeester werd opnieuw door de raad vastgesteld. De leidster van de openb. kleuter school heeft 'n lange lijst opgesteld van artikelen die nodig zijn voor een goede gang van zaken bij het kleuteronder wijs. Totaal komt dit op een uitgave van f 5000,-. Voor deze uitgaven ont vangt de gemeente jaarlijks een vast bedrag van het rijk, groot f 3810,-. De heer Goethals stelde dat hij uit de stuk ken niet wijzer kon worden. De heer Carels vroeg B. en W. in het vervolg ook de lijst van de artikelen waarop bezuinigd werd, over te leggen. Weth. Zegers zegde dit toe en stelde dat het hard nodig is dat dit materiaal wordt aangeschaft. Het peil van het kleuter- DE MODE VAN NU IS Ook de prijs van een apart mo del witte longhair-mantel uit onze uitgebreide collectie win termantels (afd. jeugdige model len) is zéér aantrek- - ca kelijkf 97 Wij ontvingen zojuist 'n collectie reeds vanaf f79,50 Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij Uw Modehuis in Vlissingen 1 onderricht kan thans belangrijk wor den opgevoerd. Over een voorgestelde begrotingswij ziging ontstond een uitvoerige discussie inzake de rentevergoedingen voor het uitbreidingsplan West, die te zwaar op dit uitbreidingsplan zouden drukken. Op verzoek van G.S. zijn verschillende pos ten ondergebracht op de wederopbouw- rekening. De gemeentelijke representa tiekosten werden verhoogd met f2000,- en op totaal f 3000,- gebracht. De heer de Boer vroeg naar de begroting 1961, die nog steeds niet is goedgekeurd. De raad besloot tenslotte nog tot de bouw van een regengemaaltje in het uitbreidingsplan West, waarvan de kos ten f 15.000,- zullen bedragen. Afscheid van meesier de Kramer. In verband met zijn benoeming aan de openbare U.L.O. te Terneuzen is Dinsdagmiddag in besloten kring af scheid genomen van de heer P. H. de Kramer als onderwijzer van de openb. lagere school. Burgemeester Eekhout sprak de schei dende onderwijzer in hartelijke bewoor dingen toe. Hij dankte hem niet alleen door TOM LODEWIJK. 4 Opeens kwam er beweging. Mevrouw Bikkers kwam binnen. Mevrouw Bik kers was een Hartsema van Vloten van haar zelf, doodarm toen ze de toen al rijke Bikkers leerde kennen en blij, dat ze niet langer haar benen hoefde te steken onder de tafel van bloedver wanten, die het arme nichtje wegke ken. Ze had hem trouw terzijde ge staan en hem .gebracht in wat zii noemde „de beste kringen". Maar Sjoerd voelde zich in de beste kringen veel minder op zijn gemak dan in zijn carrosseriefabriek, liep liever in zijn overall dan in smoking. Deze avond echter had hij zich tot een offer be reid verklaard, want burgemeester Van Liempden van Heerwaarden was een goede vriend geworden van de zo loom uitziende, maar waakzame en energieke zakenman en wederzijds had den ze van elkaar veel geleerd. Rob keek uit of Hans er bij was, maar opeens bleven zijn blikken haken aan een persoontje, dat in 't kielzos^yarcMe gewichtig doende nieuwe gastbin nen geschreden. Bij intuïties ^Sst hij dit moest Isa zijn. Mag,R$ijF$t was ze veranderd! Uit het langbenige wicht met de twee vlechten was een jonge dame gegroeid die inderdaad, zo dacht Rob, wel met een filmster kon wedijve ren! Isabeau (ze droeg de naam van haar grootmoeder van moeders kant die de dochter was van een bloedechte Franse graaf) trok inderdaad alle blikken tot zich. Diepblauwe ogen onder ravenzwart haar, een smal gezicht, mat van teint een volmaakt gevormde mond, een slank figuurtje, voetjes die schenen te zweven en een houding die tegelijk bescheiden en welhaast vorstelijk was. Allerwegen klonken kreten van verras sing. „Wel is dat de kleine Isa?'' begroet te de burgemeester hartelijk. Het meis je groette ieder wellevend en bleek he lemaal niet onder de indruk te komen van de complimenten, die haar werden? gemaakt. Mevrouw Bikker straa" trots en de slaperige ogen v^L man lichtten op. Mevroqjr^ merkte halfluid dat bleek „Die sl^ke>1$ eE^&ëgJ* jfcefe O] keNf^eglgtfen, kon laten. Rob stond van zijn stoel op en wacht te tot zijn vroegere speelkameraadje bij hem was. „Hé, dag Rob", zei het meisje en lach te een rij stralende witte tanden bloot. Rob voelde zich onhandiger dan een jong kalf. Hij stamelde wat over „zou je niet meer kennen" en kleurde tot onder zijn haarwortels. Isabeau scheen het niet te merken, lachte en schert ste meteen met Vera en mevrouw Laar man. Rob keek haar jaloers na. Zo makke-., lijk als ze zich bewoog wat een was hij dan toch, bij haar vergejeli En van dat ogenblik af tïac" belangstelling voor ..al^Öfc er aan verbonden was, een doorn in t vlees. Ze had al eens voorgesteld een deel van haar naam er bij te voegen Bikker van Vloten, dat klonk niet zo gek. 't Zou misschien een paar duizend gulden en veel moeite kosten. Maar Sjoerd had er niet van willen „Mijn naam is mij goed hij gezegd ,,en zo lang je j voor ieder bedrag moet. hij jou ook

De Schakel | 1961 | | pagina 1