VAN MEENEN, Breskens. Bromfietsen, rijwielen, kinderrijwielen, lederen vesten, regenkleding, wanten EL-MIOR J. SCHRIER, Breskens Uw- h Q,etyMLq,fa&Lcl tfiuió, Kon. Nederlandse Schouwburg te Geut Land- en Tuinbouw OPGELET! Gereformeerde Kerk, Breskens Ook nu Do Weg, de Waarheid en liet Leven. Sprekend water. Doe het zelf! BURGERS, Breskens U Uux ó-ieAaad VAKKUNDIG „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. Firma Schippers Nauta, Breskens Programma voor Zondag a.s.; Ie klasse A. Aardenburg IGroede I; Ria W. I 's-H. Arendskerke I; Walcheren IH.- plaat I; IJzendijke ISchoondijke I; Sluiskil IHansw. Boys I. Reserve le klas. Oostburg IIBiervliet II; Breskens II Luctor II; Zeelandia IIClinge II; Corn. Boys IIISteen II; R.C.S. II Zeeland Sport III. 2e klas B. Aardenburg IISchoondijke II; Phi lippine IVlissingen V; Terneuzen III Walcheren II; Retranchement IVogel waarde II; Zeeland Sport IVJong Am- bon I. 3e klas B. IJzendijke IIZuidzande I; Hoofd plaat IIAardenburg III; R.C.S. III Groede II; Walcheren IIINoorman nen II; Retranchement IIBreskens III. 4e klasse H. Uitslagen van Zondag j.l.: De PatrijzenClinge 12; Koewacht Steen 41BiervlietLewed. Boys 42; LuctorOostburg 51; Yerseke Breskens 21. De stand is nu: Luctor 5 4 0 1 8 16— 6 Yerseke 5 4 0 1 8 18—11 Breskens 5 3 117 189 Koewacht 5 3 117 12— 7 Biervliet 5 2 1 2 5 15—11 Clinge 5 2 1 2 5 12—13 Patrijzen 5 2 0 3 4 912 Lewed. Boys 5 113 3 12—14 Steen 5 1 0 4 2 11—25 Oostburg 5 0 14 1 318 Programma voor Zondag a.s.: SteenDe Patrijzen; Lewed. Boys Koewacht; OostburgBiervliet; Clinge Yerseke; BreskensLuctor. Misschien zal Steen de helft van de winst in eigen zak kunnen houden te gen de Patrijzen. Lewed. Boys geven wij niet veel kans tegen Koewacht. Ook Clinge zal niet in staat zijn om Yerseke de voet dwars te zetten. Oostburg kan maar moeilijk op gang- komen en ook tegen Biervliet geven wij ze niet veel kans. Breskens heeft het Zondag tegen Luctor niet gemakkelijk. Misschien kan het terreinvoordeel hier een rol spelen om Breskens de beide punten in eigen huis te doen houden. Om 12.30 uur: Breskens IILuctor II. Van Donderdag 12 tot Zondag 22 Oct. VALSTRIK VOOR HEER ALLEEN. Politiestuk door Albert Thomas. Regie: Maurits Balfoort. Door de grote arbeidsproblemen in de landbouw, is het thans meer dan ooit noodzakelijk de werkzaamheden op het bedrijf zodanig te verdelen dat deze zich niet ophopen in het voorjaar. Voor al de bemesting komt dan dikwijls in het gedrang. Door de veelal hoge opbrengsten van de akkerbouwproducten en de welige grasgroei in het afgelopen seizoen, zijn er grote hoeveelheden voedingsstoffen aan de grond onttrokken. Hiermede zal men bij de bemesting dit jaar terdege rekening moeten houden. Vermijd elk risico en strooi de basisbemesting van fosforzuur en kali naar behoefte. Wij denken hierbij nu in de eerste plaats aan Thomasslakkenmeel en kali- zouten. Slakkenmeel spoelt niet uit en voor kali op niet al te lichte gronden toegediend behoeft men hiervoor even min bevreesd te zijn. Deze beide mest stoffen kunnen zeer goed met elkaar worden gemengd. Dit betekent een be sparing van arbeid, een prettige uit strooi en een doelmatige en goedkope bemesting. Immers de prijzen zijn nu lager dan in het voorjaar. Men kan dus om verschillende rede nen profiteren door nu de basisbemes ting met kali en fosforzuur toe te pas sen. „Stel niet uit tot morgen wat u he den kunt doen!" DE MAN DIE LONDEN REDDE Hitlers plan om 50.000 V-l's op Lon den te gooien, wat de totale vernieti ging van de stad betekend zou hebben, is verijdeld door een bedaarde kleine Fransman, wiens heldhaftigheid wordt beschreven in het artikel „De man die Londen redde" in het Octobernummer van het maandblad Het Beste uit Reader's Digest. Niemand had deze Fransman, Michel Hollard, gevraagd spion te worden. Zonder enige hulp verzamelde hij zijn inlichtingen waarmee hij dan domweg de grens naar Zwitserland overstak om ze de Geallieerden aan te bieden. In Augustus 1943 begon Hollards be langrijkste prestatie: de ontmaskering van de V-l plannen. Hij kreeg de tip dat er op een terrein niet ver van Rouaan een merkwaardig bouwwerk onder handen was. Wat Hollard, toen hij zich daar als arbeider had ingedron gen, het meest fascineerde, was een 45 m. lange betonstrip die recht naar Londen bleek te wijzen. Hij ging in Zwitserland verslag uitbrengen, waar zijn inlichtingen bij de geallieerden als een bom insloegen. Terug in Frankrijk begon Hollard een speurtocht. In en kele weken tijds ontdekte hij honderd van zulke bouwwerken, alle gelegen in een 300 kilometer lange en 50 kilometer brede corridor en alle gericht op Lon den! Met eindeloos geduld maakte Hollard schetstekeningen van de basis. Toen ze klaar waren, bracht hij ze, verborgen in een zak aardappels, over de Zwitser se grens. Nu kwamen de geallieerde bommenwerpers in actie en binnen vijf weken waren 73 V-l bases totaal ver nield of zo zwaar beschadigd dat ze geen dienst meer konden doen. In plaats van 50.000 bommen kon Hitier er nog geen 2500 op Londen afvuren en ze vielen niet tegen het eind van 1943 toen ze een fatale klap hadden kunnen toebrengen, maar eerst midden 1944 - te weinig en te laat. „Het lijkt waarschijnlijk", schreef Eisenhower in zijn boek „Kruistocht in Europa", „dat onze invasie in Europa erg moeilijk en misschien wel onmoge lijk zou zijn geworden, indien de Duit sers er zes maanden eerder in geslaagd waren deze nieuwe wapens te gebrui ken". AMERIKAANSE ARBEIDERS HOLLEN HET RAKETTENPROGRAMMA UIT. Waardoor komt het dat de Verenigde Staten bij hun ruimteonderzoek en raketontwikkeling ernstig achterop zijn geraakt, zodat hun keer op keer door Rusland de loef wordt afgestoken? „Sabotage door vakbonden", luidt het antwoord dat op deze vraag wordt ge geven in een opzienbarend artikel in het Octobernummer van het maandblad Het Beste uit Reader's Digest. In vijf jaar tijds zijn rakebases en proefterreinen getroffen door 330 sta kingen die 163.000 kostbare arbeidsda gen hebben gekost. Waarom het bij deze stakingen gaat? Op de luchtbasis Vandenberg in Californië verdienen de electriciens gemiddeld 510 dollar per week - 145 dollar meer dan de com mandant van de basis, een generaal- majoor met 25 dienstjaren, aan tracte- ment en toelagen bij elkaar ontvangt. Maar zelfs dat is blijkbaar niet genoeg. En dus wordt er gestaakt onder de er gerlijkste voorwendsels. Leidingmon teurs, electriciens en asbestwerkers in Colorado wensten zelf hun koffie te zet ten - daarom legden ze het werk neer. Betonafwerkers in Florida vonden het niet goed dat de schilders gaatjes dicht ten met een stuk gereedschap dat ze zelf ook gebruikten, een troffel - en dus gingen ze in staking. Toen er eens op Vandenberg kant en klaar gemonteerde raketonderdelen ar riveerden, stonden de georganiseerde leidingmonteurs er op, al die met chi rurgische precisie vervaardigde appara tuur uit elkaar te halen om ze vervol gens eigenhandig in elkaar te kunnen zetten. De luchtmacht, tot elk offer be reid om dit noodlottige sloopwerk te verhinderen, vond toen goed dat de monteurs het werk „zegenden" - een bizar ritueel waarbij de monteurs niets anders deden dan gedurende de ge schatte assemblagetij d naar de werk stukken kijken, tegen 4,13 dollar per uur. Samenvattingen uit het Oct.nr. van het maandblad Het Beste uit Reader's Digest. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 15 oct. Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 11 uur, Ds. Spaans 6,30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Spaans van Breskens (Bed. H. Avondmaal) Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds, Brezet Gostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 4 uur, Wika H. ten Have (Streekjeugddienst) Retranchement, 7 uur, Ds. Blom Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman (ie Gezin3week-dienst en Oogst- dienit.) Onderwerp: De gemeen schap in bijbelse zin. Oogstkollecte voor de bouw van de nieuwe Consistorie. Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk (Extra kollecte voor Gezinszorg) St. Anna ter Muiden, ir uur, Ds. Balk (Extra kollekte voor Gezinszorg) Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Woensdag 18 oct. Oostburg, 7 uur, Liturgisch Avondgebed (Kerkcentrum) Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Grafe Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Grabandt, Dordrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 15 oct. 21e Zondag na Pinksteren. H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Iedere avond om 7 uur, Rozenhoedje. FILMN1EUWS Casino Bioscoop Breskens presenteert U Zaterdag 14 Oct., aanvang 8 uur, een nieuw succes van de meesterreglsseur Marcel Carne: „Morgen zijn zij volwas sen". Aan de rand van Parijs staan en kele ontruimde fabriekshallen; één van die vervallen ruimtes vormt het hoofd kwartier van een groep jongelui, allen zo tussen 15 en 17 jaar, die samen een soort verbond hebben gesloten. Wat willen deze jonge mensen? Eigen lijk niets anders dan de eenzaamheid ontvluchten van thuis, waar zij meestal niet worden begrepen of waar de op slechte voet levende ouders nauwelijks oog hebben voor de opvoeding van hun kinderen. Er was een regisseur als Mar cel Carné voor nodig om dit verhaal in al zijn realisme en in al zijn tederheid op het witte doek te brengen. Er zijn felle en doordringende scènes van een opgehitste en daardoor bijna stuurloze jeugd; er is een adembenemende sfeer. Voortdurend geladen met spanning en zo doet de regisseur een niet mis te ver staan beroep op ons geweten en op ons medegevoel. Vandaag immers zijn het nog jongelui, vandaag nog kan men vergeven. Maar morgen zijn zij vol wassen Zondag 15 Oct., aanvang 4 en 8 uur, Clint Walker in de pittige Western in kleuren: „De pelsjager van de Slangen rivier". In de ruige pracht der onge repte wildernis voltrekt zich de strijd tussen mannen, die bereid zijn de dood te trotseren om hun doel te bereiken. Een film van het echte ouderwetse soort. Volop actie en spanning. Vismijn - Breskens Week van 1 t.e.m. 7 Oct. 1961. 800 kg. bot 953 kg. schar 474 kg. schol 2443 kg. tong 69 kg. rog 119 kg. kabeljauw 1 kg. wijting 24 kg. tarbot 43560 kg. export garnalen 1760 kg. handels garnalen 2265 kg. onverkochte garnalen 729 kg. onverkochte bot Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondij ke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. (01173) 366 Cadzand, R'ment, Sluis, Zuidzande: Dr. Bom, Cadzand, tel. 01179 -366 Aardenburg, Eede, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 Nieuwstraat 23 10 uur 3 uur Wij leveren U alle soorten lijm, buiten- en binnenbeits, muur-, grond- en glansverf. Ronde aanschroefbare tafelpoten, plastic pootdop- pen en tafelrand. Zelfplakkend plastic in alle kleuren, pracht resultaat op Uw tafel of kastje. Dorpsstraat 79 telef. 479 JANSEN brengt MAANDAG op de markt te BRESKENS en WOENSDAG te OOST BURG diverse koopjes! De grote Mode Tricot Nylon Overhemden, geen f 17,90 maar f 13,90. Effen witte Overhemden of met een werkje reeds v.a. f 7,95. Grijs of witte Overhemden f 6,95. Te vens geven wij als reclame onze Week enders van f 11,90 voor f 9,90. Nog en kele restanten Dekens, reeds v.a. f 11,90. Crêpe-mousse herenanklets f 1,49, twee paar f 2,50. Nplons met of zonder naad v.a. f 1,49, twee paar voor f 2,50 als re clame. Spijkerbroeken voor de winter en Manchester tegen de laagste prijzen. Effen nachthemden f 4,50, gebloemde f 5,50. Damespyama's f 6,50 in de ma ten 40 t.e.m. 46, 48 t.e.m. 52 f 7,25. Ge bloemde meisjespyama's v.a. f 3,25. Herenpyama's f 6,50. Effen Jongens- pyama's v.a. f 3,25. Katoenen Onder jurken of Pettycoats f 3,50. Interlock Onderjurken f 3,98. KOMT en ZIET wat JANSEN U biedt Herenkleding Kon. Emmastraat 2 Telefoon 433 biedt u maatshirts zo uit tiet vak! EL-MI0R Polytop shirts (extra versterkte boord en manchetten) 15.90 en 17.90 tricot- nylon shirts 19.50 en 19.75 zijn altijd voorradig In verschillende mouwlengtan laat het verzorgen bij Breskens. Telefoon (01172) 873 Maak de lange winteravonden gezellig met een Philips T. V. Neem geen risico, laat uw antenne (5 jaar garantie) aan leggen door dan bent U verzekert van 100 pCt goed beeld en 100 pCt service

De Schakel | 1961 | | pagina 3