Duivensport duizenden belangstellenden langs de te volgen route stonden opgesteld. Nadat de stoet op het Oranjeplein ontbonden was, viel voor de muziek- liethebbers te genieten van concerten o.a. door „Veronica" uit Zuidzande, „De Unie" uit Breda en „Elk naar zijn krach ten" uit St. Kruis, terwijl show werd verzorgd door de Jeugddrumband uit Haarlem. Later op de avond volgde het optre den van een cabaretgezelschap, waar o.a. aan meewerkten Frans Eyckhof, Joop Reynolds, Willeke Alberti, die in een slag het publiek veroverde, Mr. Slome, De Wimie's, de twee Leenaerts, de Corita's en vele anderen. Dit optreden viel zeer in de smaak van het talrijke publiek, evenals de klinkende taptoe door De Unie uit Breda, waarmee de dag besloten werd. Breskens zette ondanks tiet winderige weer de visserijfeesten vrolijk voort. voerde vis mijnen. Glorieus was haar entree in de vismijn, waar ze zich met een sympathieke toespraak richtte tot de aanwezige vissers. Zij zei o.m. dat het voor haar onvergetelijke momenten waren tijdens de Visserijdagen tussen de vissers te mogen vertoeven. Dank baar was zij voor de samenwerking en de gemeenschapszin, welke te Breskens heerst. Zij wenste de vissers een behou den vaart en een goede vangst. Daarna ging de Visserij-koningin over tot het mijnen van de eerte garnalen. Geleid door zo een lieftallige hand bracht dit kostelijk zeebanket een goede prijs op. De heer Notebaart, de nestor van de vishandelaars, overhandigde de Visserij - koningin met een sympathiek toe spraakje een grote schaal met zeeban ket als herinnering aan deze dagen. Mevr. Eekhout, de echtgenote van Breskens burgemeester, mocht een zelf de opgemaakte schaal vis in ontvangst nemen. Reddingsdemonstraties. In de handelshaven was inmiddels „de Hennie" van de Breskense vissers in ernstige moeilijkheden gekomen. Aan boord deden zich enkele ontploffingen voor en de schipper riep de hulp in van de reddingsboot. Een radioauto van de heer Sluiter gaf een microfoonverster king van het gesprek over de visserij- golf tussen de schipper van „de Hen nie", die dringend hulp vroeg en tevens meldde dat er gewonden waren en de schipper van de reddingsboot. In bij zonder korte tijd kwam de reddingsboot de handelshaven binnenstuiven om „de Hennie" assistentie te verlenen. E.H.B.O.-ers waren aanwezig om de „gewonden" in eerste instantie te ver zorgen. Het leek duidelijk echt en van harte hopen we, dat ais er werkelijk eens iets ernstigs gebeurd op een der schepen, de hulp even snel, even doel matig en rustig wordt verleend, als Dinsdagmiddag het geval was. Alles ging even vlot. De gewonden werden naar de kop van de havendam gebracht waar een auto gereed stond om ze over te nemen. In de vissershaven werd een demon stratie gegeven van het zeevissen, met de nieuwe BR. 14. De veie belangstel lenden zagen de netten overboord gaan en waren er getuige van dat ze weer werden opgehaald. Kortom alle hande lingen werden gedemonstreerd, die ook op zee tijdens het vissen plaats vinden. De voorz. van de visserij vereniging „Ons Belang", de heer C. Kosten, gaf bij dit alles een duidelijke en begrijpelijke uiteenzetting. Ook werd een kikvorsman te water gelaten om de ligplaats van een verloren visnet op te sporen. Een zucht van verlichting ging op toen de heer Kosten de lijn, waaraan de kik vorsman verbonden was, weer ophaal de en deze boven water kwam. In zaal „Casino" werden om 5 uur de prijzen uitgereikt van het standwer kersconcours. De jury, bestaande uit een vertegenwoordiger van de plaat selijke middenstand en de heer N. van Staalduinen te Maasdijk had de deel nemende standwerkers beoordeeld. De heer M. A. Donker, vertegenwoordi ger van de marktkooplieden, reikte met toepasselijke woorden de prijzen uit. De ie pr. was voor de heer Sorma- nie Jr. uit Nieuw Loosdrecht, die hout schaven aan de man bracht. 2. A. Jong kind, Den Haag (fruitpers)3. S. Spaan, Amsterdam (likdoorntinctuur)4. J. Meijer, Utrecht (groenteschaaf)5. de 11-jarige K. Schoester, Goes (fruit); 6 Knuvers, Rotterdam (bananen en per ziken) 7. duo v. d. Poel en Meijer, Utrecht (mandjes). De heer Donker verwelkomde na de prijsuitreiking het gemeentebestuur, alsmede de juryleden, die hij dank bracht voor het gedane werk. De jury van een standwerkersconcours bestaat meestal uit leken. Toch hadden de le ken het deze maai goed gedaan, omdat ook een deskundige jury de eerste drie prijzen niet anders zouden hebben toe gekend, aldus spr. De prijzen bestonden uit drie fraaie bekers, geschonken door het Visserij-comité, met verder een aan tal troostprijzen. De juryleden kregen een doos sigaren aangeboden. De voorz. van het Visserij-comité vooraan in het gebouw te moeten zijn. Nu kwam ze in een wat meer bewoond gedeelte. Hier was ook meer aan de aan kleding van de kamers gedaan. Mia zag een vertrek met kostbare, antieke meu belen, maar ze voelde daarvoor geen be langstelling. Haar smaak was meer op het lichte, frivole ingesteld. Wel lokte haar een spiegel, die met brede, gouden lijst en grote kroon in het midden van de kamer hing. Zich dwingend om kalm te zijn, haal de ze een kam door haar ravenzwarte lokken. Ze berekende dat de volgende deur van de salon zou moeten zijn, en overdacht welk effect het zou geven als ze volkomen vrij naar binnen zou stap pen. Behaagziek draaide ze nog wat voor de spiegel. Dit moest haar het no dige zelfvertrouwen geven. Terwijl ze op de laatste deur toeliep, meende ze gemompel te horen. Vreemd. Had Sternhout bezoek, of werkte de eenzaamheid al zodanig op zijn gestel dat hij in zichzelf liep te praten? Ze hoorde zware mannenstemmen. Jam mer dat ze er geen woord van kon ver staan. Ze dacht een poosje na. Behalve deze deur zou er nog wel een andere in gang zijn. Dan waren er nog de open slaande deuren aan de voorkant, maar daar vandaan zou ze onmogelijk onge zien kunnen luisteren. (Wordt vervolgd). sprak een kort woord, waarin hij stelde dat de jaarmarkt een grote attractie is. Ook de burgemeester gewaagde vaneen prettige markt en bracht dank aan de heer Donker voor de moeite die hij zich getroost had om deze zo goed te doen slagen. 's Avonds concerteerde nog de onver moeibare Breskense muziekvereniging, terwijl ook nog de Vlissingse accordeon vereniging, o.l.v. dhr. Meulmeester, een geslaagd concert gaf. Hierna was er een teenager-program- ma, verzorgd door de twee Breskense bands „The Rocking Blackshirts" en „The Rythm Kings", waarbij Renaat Verween, alias Modest, de conference verzorgde. Er werd veel genoten van dit evenement. Na afloop hiervan spraken zowel de Visserij-koningin als de voorz. van het Comité Visserijdagen, dhr. R. van Quekelberghe, hartelijke dankwoorden voor het welslagen van dit feest. De vlag werd hierop ingehaald. Deze laatste dag werd besloten met een zeer mooi vuurwerk, dat vele dui zenden bezoekers trok. Al met al weer schitterend geslaagde Visserijdagen, waarvoor een woord van hulde aan het organiserende Comité hier zeker op zijn plaats is. Ook een woord van lof voor de Rijkspolitie, die zich deze drukke dagen op bijzondere wijze van haar taak gekweten heeft. Plaatselijk Nieuws Breskens Vererende uitnodiging. De stad Brugge heeft de Visserij koningin, alsmede burgemeester J. A. Eekhout van Breskens uitgenodigd aan te zitten aan een feestelijke vismaaltijd. Beiden zullen deze uitnodiging aan nemen. Grote drumbandshow. Morgen, Zaterdag 19 Aug., zal te Breskens een grote drumbandshow worden georganiseerd, waaraan 7 drum bands hun medewerking zullen verle nen, n.l. „Achilles", Middelburg; „St. Cecilia", Vlissingen; „Stichting Jeugd- belang", IJzendijke; „Ons Genoegen", Vlissingen met grote en kleine drum band; de drumbands der muziekvereni gingen uit Oostburg en Breskens. Er zzl een mars door de gemeente worden gemaakt, waartoe om 6.30 uur vertrokken wordt vanaf het Gem. Ont spanningsgebouw en die zal eindigen op het Oranjeplein. De organisatie berust bij de evene mentencommissie Sluis Raadsvergadering. In de vorige week onder voorzitter schap van burgemeester P. F. van Hoo- tegem gehouden openbare raadsverga dering der gemeente Sluis werd op het verzoek van H. Havers te Sluis, om ruil van 26 m2 grond aan de voorzijde van zijn pand aan de St. Annastraat tegen 26 m2 gemeentegrond aan de ZW.-zijde daarvan, gunstig beschikt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten tot herziening van de salarisverordening voor de opzichter van de gemeenschappelijke technische dienst, tevens hoofd van gemeentewer ken. Ook werd besloten tot wijziging van de toegangsprijzen voor bezichtiging van het raadhuis en wel zodanig, dat de entreeprijzen voor volwassenen en kin deren resp. bedraagt f 0,35 en f 0,20 p. persoon. Een gedeelte van de wijk Heille - om geving Blauwe weg en de Heilleweg vanaf de Blauwe weg in de richting Sluis - zal in het distributienet van de n.v. Waterleiding-mij. worden opgeno men. Door de gemeente zal vanaf 1962 hiervoor een bedrag van f 535,- p. jaar worden betaald. Door de raad werd ook besloten tot het doen uitvoeren - bij voldoende animo - van het gehele 100 pCt.-pian der Waterleiding-mij. in de gemeente Sluis en hiervoor met ingang van 1963 een bedrag per jaar van f 4000,- te betalen, gedurende een tijd vak van 30 jaren. Op het verzoek van de Pzem om een bedrag, gelijk aan 20 pCt. der gemid delde aansluitkosten ad f 5000,- te be talen voor de laatste 4 in de gemeente Sluis aanwezige panden, welke nog niet aangesloten zijn op het electriciteits- net, werd gunstig beschikt. Aan de N.V. Purfina werd wederom voor een perode van vijf achtereenvol gende jaren vergunning verleend tot gebruik van gemeentegrond aan de St. Annastraat ten behoeve van een ben zinestation. Teneinde een aanvang te kunnen maken met de realisering van het uit breidingsplan in de omgeving van de Ridderstraat en Zuiddijkstraat, werd besloten tot aankoop van pl.m. 4500 m2 grond van de N.H. Diaconie voor een bedrag van f 2.50 p. m2 exclusief de eventueel te betalen pachtersvergoe dingen. Ter vervanging van de aanwezige verouderde verordeningen, werd beslo ten tot invoering van een nieuw Alge meen Ambtenarenreglement, uitkerings verordening, wachtgeldregeling, enz. Waterlandkerkje Auto geslipt. Vorige week had op de weg Oostburg- Waterlandkerkje een ongeval plaats bij het Caltex-benzinestation te Water- landkerkje. Twee jongens uit Axel waren met een DAF-personenauto op weg naar Cad- zand. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte wegdek begon de auto te slip pen, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor. De auto botste op een aldaar staande betonnen recla me-mast. De inzittenden werden licht gewond, terwijl de auto vrijwel geheel werd ver nield. Dr. A. Lievens was spoedig ter plaatse. Enkele E.H.B.O.-leden verleen den de eerste hulp. Ongeval. In de buurtschap de Cathalijne Schans te Waterlandkerkje had een on geval plaats. Tengevolge van een lekke band begon een tractor met aanhang wagen te slingeren. De bestuurder, de 18-jarige J. S. uit Oostburg, verloor hierdoor de macht over het stuur, zo dat de tractor kantelde en in het naast de weg gelegen water de Blontrok te recht kwam. Gelukkig bleef de aan hangwagen geladen met vlas juist op de weg achter een boom hangen. De bestuurder kwam eveneens in het water terecht maar geraakte niet be kneld, zodat hij de kant kon bereiken. Later werd hij ter observatie opgeno men in het ziekenhuis te Oostburg. Vismijn - Breskens Week van 6 t.e.m. 12 Aug. 1961 679 kg. bot 60 kg. schar 1325 kg. schol 5888 kg. tong 2 kg. rog 33 kg. kabeljauw 9 kg. tarbot 17315 kg. export garnalen 315 kg. binnenl. garnalen 2262 kg. onverkochte bot Duivenver. Nog Sneller" te Breskens. Uitslag Visserij vlucht uit Arras op Zondag 13 Aug. j.l., oud en jong. Los 7.30 u. Aank. Ie duif 8 u. 56 min. 6 sec., snelh. 1482 m. per min. 1, 3 A. de Hullu, Cz. 2, 4, 26 A. Vasseur, Cz. 5, 81, 90, 93, 140, 141 L. v.d. Wege, Gr. 6. 39 J. Rijckborst, SI. 7, 29, 71, 80, 86, 99, 136 Joh. Carels, Br. 8 J. Vermeulen, Br. 9 A. Deuninck, Cz. 10 Iz. Porreij, Cz. 11, 70 A. Ie Clercq, SI. 12, 56, 124, 159 J. Klaaijsen, Br. 13, 27, 48 Jac. Wisse, Br. 14, 69 E. Pieters, Br. 15 G. de Meijer, SI. 16, 24, 41, 121 Joh. Pijcke, Br. 17, 85, 153 Jn. Woittiez, Br. 18, 43 R. Groosman, Hpl. 19 C. de Ruijsscher, Bvl. 20 A. Boerman, IJz. 21, 89, 97, 111 A. Corne- lis, Br. 22, 72, 75 P. v.d. Walle, Br. 23, 61 R. Blaakman, Sp. 28 J. Visser, Cz. 30 Quaars-L., Br. 31 P. Pleijte, Br. 32, 119 A. Bondewel, Br. 33 M. Vermeire, Hpl. 34, 88 R. de Windt, Ee. 35, 79 M. de Reu, Br. 36, 78, 149 A. Mussche, IJz. 37, 157, 160 Jn. Faas, Br. 38 Jac. Jacobs, Br. 40 G. Lampaert, Ee. 42, 67, 134 E. v. Opdurp. Br. 44 C. vn Zeele, Br. 45 A. van Houte. Cz. 46, 83, 108 Quaars-V., Br. 47 P. Mar tens, IJz. 49, 105, 162 A. de Putter, Cr. 50, 57 J. v.d. Plasse, Cz. 51, 73 Joh. v.d. Wege, Gr. 52 O. de Meijer, SI. 53 Jn. Dat- thijn, Br. 54 Iz. Ritico, Br. 55 Adr. Ver- straaten, Br. 58 J. de Meester, Br. 59 Abr. Verstraate, Br. 60 Iz. Schippers, Gr. 62, 116 P. van Waes, Hpl. 63 J. Vas seur, Cz. 64 A. Versprille-H., Br. 65, 87 J. Donze, Br. 66 J. Adam, Br. 68 J. v.d. Sande, IJz. 74 Jn. van Gijs, Br. 76 G. Dobbelaere, Sch. 77, 109 J. Spirmewijn, Hpl. 82 A. v.d. Voorde, Br. 84, 148 A. de Meester, Br. 91, 92, 128, 131 L. Martens, Hpl. 94, 110, 145 A. Ekkebus, Gr. 95 P. Blaakman, Br. 96 M. de Visser, Br. 98 Joh. v.d. Wege, Br. 100 D. Siben, No. 1. 101, 126 M. Baardemaker, Ab. 102 P. v. d. Broeke, IJz. 103, 120 W. v.d. Slikke, IJz. 104 Jn. Pleijte, Br. 106 J. Visser, Cz. 107, 122, 133 C. van Opdurp, Br. 112 Stokm.-Fenijn, Gr. 113, 135, 165 C. Her tog, Br. 114, 154, 167 J. d. Hollander. Ob. 115 Poorter-Pree, Sp. 117 J. Ver meulen, Gr. 118, 151, Joh. de Smet, IJz. 123 M. Leurgan, Br. 125 P. Zeegers, IJz. 127 A. den Hamer, Hpl. 129 C. Ekkebus. Gr. 130, 138 C. de Poorter 3, Sp. 132, 150 J. van Weijnsberghe, No. 1. 137 J. Tallie, Sch. 139 L. Martens, Hpl. 142 M. Quaars, Br. 143 C. Temmerman, Hpl. 144, 156 G. van Grol, Br. 146 Ch. van Vooren, Bvl. 147, 164 W. Verstraete, Br. 152 A. Vermeulen, Br. 155 W. de Jonge, Bvl. 158 R. Verstraete, Ob. 161 Gebr. Thomaes, Hpl. 163 Jac. Faas, Br. 166 J. van Ee, Bvl. Ie overd. J. v.d. Broecke. Br. Duivenver. Strijd m Vrede" Groede Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag 13 Aug. j.l. Los 7.30 u. Aank. le duif 9 u. 2 min. 10 see., snelh. 1453 m. p. min. 1, 10, 12, 17, 18, 31, 32, 41, 46 L. v.d Wege. 2, 21, 22 J. Risseeuw. 3, 44 J. de Vlieger. 4. 6, 13, 29, 33 H. Elfrink. 5, 9, 11, 19, 42, 47 Joh. v.d. Wege. 7, 8 J. v. Haneghem. 14 Ch. Ras. 15 C. de Poor ter. 16, 20, 34 A. Ekkebus. 23, 45 Stokm.- Fenijn. 24 J. Vermeulen. 25 en le overd. O. de Zutter. 26 C. Ekkebus. 27 C. Brak man. 28, 35 J. Ras. 30, 36 J. Wolberts. 37 J. Maas. 38, 39 W. Ekkebus. 40 J. v. Driel. 43 D. Morel. 48 Joz. v.d. Wege. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 19 Aug., aanvang 8 uur, Peter van Eyck en Dawn Addams in een film van fascinerende ijzige spanning: „Verraad op bevel" (sicherheidsdienst contra Canaris). Een spionnagefilm welke zich afspeelt in de eeuwige stad Ondanks het minder gunstige weer heerste er de laatste dagen van de vis serijfeesten te Breskens een uitzonder lijke goede stemming. Maandagmiddag woonde de Visserij koningin de eerste demonstratie bij van de rijdende viskeuken. Deze viskeuken van het Voorlichtingsbureau voor de voeding en het Productschap voor vis en visproducten was gedurende een 2- tal dagen naar de visserijfeesten in Breskens gedirigeerd om de vele aan wezigen aldaar kennis te laten maken met een goede bereiding van visproduc ten. Er is veel geleerd in de „visauto", zoals de demonstratiewagen te Breskens werd genoemd. Niet alleen het visbak- ken kwam aan de orde, doch ook het fileren van vis en graatloos opdoen. Dit is een probleem waarmede vooral moe ders van jonge kinderen kampen. Met enige oefening bleek het fileren gemak kelijk te leren. De demonstraties wer den op prettige wijze gegeven en trok ken veel belangstelling. 's Middags stonden de praalwagens ter bezichtiging nabij de vissershaven opgesteld. De „Midzomeravond-rondvaart" op de Schelde, georganiseerd door de plaatse lijke V.V.V., bleek een groot succes te zijn. Met de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" voorop, trokken meer dan duizend gasten, w.o. veel bui tenlandse toeristen, mee aan boord Ook de Visserij-koningin met haar ge volg maakte de tocht mee, die drie uur duurde en waarbij de ferryboot „Prin ses Irene", onder bevel van kapitein J. Sutin, langs de kust voer tot Zeebrugge en weer terug langs Vlissingen. Nadat bij aankomst op de boot de mu ziekvereniging nog een paar pittige marsjes op het rijdek ten beste gaf, werd dit gedeelte vrijgemaakt voor de danslustigen. De Breskense bands „The Rythm Kings" en „The Rocking Black shirts" zorgden voor de dansmuziek. De Visserij-koningin opende met het co mité-lid, de heer F. v. Luijk, het dans- festijn. Ondertussen was het ook bo vendeks bijzonder gezellig geworden. De leden van de muziekvereniging trok ken achter elkaar al spelend de salons door, waarbij in iedere salon de Visserij- koningin werd voorgesteld aan de gas ten. Dit viel zeer in de smaak, zodat er overal aan boord een allerbeste stem ming heerste. Nadat de boot weer gemeerd lag, trok men met de muziek voorop naar de vissershaven, waar op het podium aldaar nog enige pittige marsjes wer den gespeeld. Velen gingen daarna een lekker vishapje verorberen, die gedu rende de Visserijdagen verkrijgbaar wa ren in de grote vishal. Dinsdag stond weer geheel in het teken van de Visserij. De evenementen begonnen echter al lereerst met een grote jaarmarkt met standwerkersconcours, die veel bezoe kers trok. 's Middags was er de feestelijke bin nenkomst van de vissersvloot. De sche pen werden met muziek en saluutscho ten binnengehaald. Aan de vissersha ven heerste weer een enorme drukte, want de Visserij-koningin zou zelf de eerste tijdens deze feestdagen aange- onbewoonbaar uit. Ze huiverde bij de gedachte dat men hier best iemand gevangen zou kunnen houden, zonder dat de buitenwereld er ooit iets van gewaar zou worden. Terwijl allerlei gedachten haar be stormden zag ze een luik iets scheef hangen. Het sloot daardoor niet goed af, en nieuwsgierig probeerde ze het open te krijgen. Met kloppend hart keek ze in een enigszins schemerige ruimte. Toen haar ogen daaraan gewend waren, zag ze tot haar teleurstelling een wat kale, zo niet armoedige kamer. Mis schien was het een dienstvertrek. Ze probeerde of het raam omhoog wilde. Wonder boven wonder gelukte dit. Het houtwerk was totaal vermolmd. Voorzichtig kroop ze naar binnen. Hoewel ze niet precies wist wat ze dacht te bereiken, besloot ze toch tot het uiterste te gaan. Misschien leverde een onderzoek haar iets op, waardoor ze meer macht op Stemhout zou kunnen krijgen. De vloer was lager dan ze berekend had, en met een bons kwam ze op de grond terecht. Na een poosje muisstil gewacht te hebben, waagde ze het om verder te gaan. Ze deed de deur open, en kwam in een smalle stenen gan™ Door een bovenraam viel hier meer daglicht binnen. Op de tenen sloop ze verder. In de gang waren veel deuren, maar ze meende voor haar doel meer

De Schakel | 1961 | | pagina 2