JAARLIJKSE OPRUIMING Byouterieën mnl. kantoorbediende A. Bondewel, Breskens Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens. Bromlielsen en rijwielen: Gazelle toni, Mobylette, Union Gr», Magneet, enz O Amsierdamsche Bank N.V., kantoor Breskens Honderden koopjes inhuishoudelijke- en dagelijkse gebruiks artikelen, karpetten, matrassen, dekens, lakens, slopen, plastics, enz., enz. ZIE ETALAGE1 Mercuriusstraat 35-37 Telefoon 605 modernste colliers „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. Duivensport Gereformeerde Kerk, Breskens JEUGDDIENST Vrijheid in verantwoordelijkheid Hernieuwde gemeenschap Muziekconcert en rhythmische dansen Zaterdag 22 Juli a.s. OPGELET I Feijter, Oostburg; J. de Gardeijn, Oost burg; R. Heijboer, Zuidzande; A. Hoger- heide, Sluis; J. Huigh, Schoondijke; L. Kaijser, Oostburg; J. Kolft, Aardenburg; W. Leenhouts, Hoofdplaat; J. de Marte- laere, IJzendijke; R. van Opdorp, IJzen- dijke; A. de Pooter, IJzendijke; G. Pijcke, Hoofdplaat; I, Riemens, Breskens; J. Steljaert, Groede; J. Sudeyn, Hoofd plaat; P. Sutln, Hoofdplaat; F. Verduijn, Kapelle; A. v.d. Walle, Cadzand; F. Willems, St. Kruis. Voor Landbouwwerktuigenherstellen J. Dey, Oostburg; E. Dierikx, Sluis; W. Dhondt, Aardenburg; J. Faas, Cadzand; R. la Gassee, Nieuwvliet; J. de Groote, Groede; W. v. Hermon, Aardenburg: J. Overmeire, Schoondijke; M. Pladdet, Biervliet; B. de Poorter, Hoofdplaat; A. Rabout, Sluis. Voor kopklasse Landbouww.herst.: W. Allaart, Cadzand. Voor Timmeren: J. Boerjan, Oostburg; F. Boone, Oost- burg; A. v.d. Broecke, Breskens; J. Fondse, Oostburg; G. Fondse, Oostburg; P. Gernaert, Hoofdplaat; J. Hoefnagel, Breskens; G. Hubregtsen, Waterland kerkje; C. Jansen, Schoondijke; P. Ma- belis, Cadzand; A Scheltens, Oostburg; B. van Vooren, O' ''burg. Bijzondere i jerheidsavondschool. Bevorderd naar ue 5e klasse Smeden-bankwerken: C. van Frayenhoven, Hoofdplaat; R. Scherbeijn, Hoofdplaat; J. v. Vooren, Hoofdplaat; M. de Vulder, Hoofdplaat. Bevorderd naar de 5e klasse Autoher stellen: W. de Jaeger, Eede; F. de Kramer, Zuidzande; J. Steyaert, Schoondijke. Het getuigschrift Smeden-bankwer ken ontving: J. Jansen van Rosendaal, Oostburg. Het getuigschrift Timmeren: H. Bekooy, Zuidzande; H. Dierkx, Re tranchement; B. Langeraert, Hoofd plaat; J. v.d. Voorde, Retranchement. Heemkundige Kring West Z. Vlaanderen opgericht. Tijdens een vergadering in hotel „Du Commerce" te Oostburg werd Maandag avond de Heemkundige Kring West Z. Vlaanderen definitief opgericht. Het initiatief voor de oprichting nam het driemanschap, de heren J. van Hinte St. Kruis, J. Ch. Cornelis, IJzendijke en C .J. A. Bukkens, Sluis, 3 mensen, die in de streek op het gebied van de heemkunde reeds een bijzondere naam verwierven. De heer J. Cornelis, die als oudste der initiatiefnemers de oprichtingsvergade ring presideerde, was verheugd te kun nen melden, dat op de oproep 73 be langstellenden en instellingen zich melden. Hieruit heeft het driemanschap de conclusie getrokken, dat er belang stelling genoeg is in de streek om een heemkundige kring op te richten. Ook de opkomst ter vergadering vond de heer Cornelis zeker hoopgevend. Boven dien waren 4 burgemeesters aanwezig. Na het inleidende en begroetingswoord sprak dhr. Cornelis over het doel en de werkwijze van de heemkundige kring, zoals men zich die had gedacht. Hoewel men wil vasthouden aan de heemkun dige kring, wil men een en ander ver der laten uitstrekken dan alleen de ar cheologie en geschiedenis, maar zich ook bezig houden met het volkseigen van de streek en deze in de belangstel ling plaatsen. Hierbij dacht spr. o.a. aan de taal, de folklore, de economische en sociale aspecten. Zoheeft men zich gedacht lezingen te organiseren, contacten te leggen met Belgische en in het bijzonder met Vlaamse vrienden, het maken van ex cursies, het houden van studiebijeen komsten en het uitgeven van een jaar boek. Bij de bestuursverkiezing, die hierop volgde, werd de burgemeester van Oostburg, de heer J. L. van Leeuwen, tot voorzitter benoemd, dit na herstem ming, Tot secretaris werd benoemd de heer J. Ch. Cornelis en tot penning meester de heer C. J. A. Bukkens. Tot leden werden benoemd de heren J. van Hlnte, H. A. M. v. d. Vijver, Biervliet, A. Hoolhorst, Oostburg en de heer J. A. Leenhouts, burgemeester van Cadzand en Retrancehment. De nieuw benoemde voorzitter leidde het verdere deel der vergadering. Hierna kwam het programma voor het le jaar aan de orde. De heer Hool horst meende, dat het wel gewenst is in elke W. Z.-Vlaamse gemeente een vergadering te beleggen om op deze wij ze in ruimere kring belangstelling voor de Heemkundige Kring te wekken. Be sloten werd een 2-tal excursies te ma ken naar de opgravingen, welke momen teel te Aardenburg worden verricht en wel op 29 Juli en op 9 Sept., op welke excursies niet alleen de leden maar ook andere belangstellenden welkom zijn. Over de verder in het winterseizoen te ontwikkelen activiteiten zal het be stuur zich nader beramen. Voor wat betreft het doen uitgeven van een jaarboek, zei voorz. v. Leeuwen, dat het stellig nog te prematuur is thans reeds tot het benoemen van een redactieraad over te gaan. Bovendien komt het uitgeven van een jaarboek eerst aan de orde na het eerste jaar van activiteiten. Ook over de eventueel aan de Heemkundige Kring toe te kennen naam werd levendig van gedachten ge wisseld. öe voorz. was van oordeel dat \i voorz wa het een naam moet zijn, die voor de gehele streek aanvaardbaar is. Tijdens de rondvraag wees dhr. A. Dijk te Bier vliet er op, dat de Heemkunde veel omvattend is. Er zijn bepaalde mensen, die bijzondere belangstelling hebben voor onderdelen. Zo heeft spr. belang stelling voor munt- en penningkunde. Hij vroeg in dit verband of het in de bedoeling ligt bepaalde secties in het leven te roepen. De voorz. zei dat doze suggestie zeker de aandacht van het bestuur zal hebben. De heer H. A. M. v. d. Vijver voelde er voor een z.g. ideën- bus op na te houden. Tot slot sprak de heer Hoolhorst waar derende woorden aan het adres van de drie initiatiefnemers en bracht hun har telijk dank hetgeen door een daverend applaus van de vergadering nog dubbel werd onderstreept. Nieuwvliet Uitreiking verkeersdiploma's. Vanwege de Ver. voor Veilig Verkeer werd Woensdag j.l. aan een 12-tal leer lingen van de openb. lagere Johan Wil lem Friso-school een diploma uitgereikt voor de voldoende theoretische enprac- tische kennis van het veilig verkeer en de verkeersregels. De namen waren als volgt: Suus Janssens, met lof, Janny de Hullu, Jo den Dekker, Elly van Lare. Frans Wolfert, Leendert Wille, Bram de Keuninek, Johan Dierikx, Ria Luteijn, Janny de Bliek, Corry van Lare en Hans de Maillie. FiLMNlEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 22 Juli, aanvang 8 uur, Robert Harland in de fascinerende film „Jeugd op drift". Het verhaal van een jonge, onervaren lerares, die verliefd wordt op een leerling uit haar klas. De lerares was te knap en te jong, de leer ling was te volwassen; het veroorzaakte een enorm schandaal in het stadje, waar niemand wat omhanden had. Een fel realistisch verhaal over de jeugd, die geacht wordt als volwasse nen te handelen. Zondag 23 Juli, aanvang 4 en 8 uur, Bibi Johns en Martin Benrath in een wervelwind van muziek en zang, ver filmd in schitterende kleuren„Tau- send melodiën" met medewerking van het Rias dansorkest en het Cornel Trio. Een bruisende schlager cocktail met hartveroverende melodiën Vismijn - Breskens Week van 9 t.e.m. 15 Juli 1901. 5071 kg. export-garnalen 214 kg. binnenl. garnalen 1193 kg. bot 90 kg. schar 748 kg. schol 7676 kg. tong 8 kg. rog 19 kg. kabeljauw 7 kg. wijting 4 kg. griet 11 kg. wulken 2106 kg. onverkochte vis KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 23 Juli Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 9,30 uur, Ds. ten Cate H. Doop. Collecte A.C.D. Groede, 9,30 uur, Vicaris Hengstmanger, Vlaardingen Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. Brezet Oosfiburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u. avondgebed. Retranchement. 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman H. Doop; m.m. v. de zondagsschool Collecte Zuiderzeefonds Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Nicolaï, Vleuten Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref, Kerk, Breskens. 10 en 7 uur, Ds, Grafe Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Voerman, Breda R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 23 Juli 9e Zondag na Pinksteren. H. Mis om 7 en 10,30 uur. Hoogmis om 8,30 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H. Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur) BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 01171 -366. Aardenburg, Eede, Oostburg Dr. Loose, Oostburg, tel. 01170-2121 Cadzand. R'ment, J31uis, Zuidzande: Dr. de Meijef, tel. «1178) 366, Sluis Zondagsdienst dierenartsen W. Kapsenberg, Sluis, tel. (01178 225 vraagt met M.U.L.O. of H.B.S.-opleiding. Sollicitaties worden gaarne schriftelijk ingewacht. Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand juni 1901 GEBOREN: 1, Karin Emelia Palmyra, d. van R. A. Heetesonne en van M. J. Cornelis, wonende te Rotterdam, a|b Geleenstroom; 1, Geerdina Anna Catha- rina Maria, d. van P. G. W. van Meel en van P. C. T. Vermunt, wonende te Oostburg; 1, Marinus Leonardus Julie, zn. van J. B. Simonse en van A. L. Martens, wonende te Hoofdplaat; 4, Ronny Bertrand, zn. van C. J. Pyffe- roen en van E. M. Vyncke, wonende te Aardenburg; 4, Karin Alberic Aline Ma ria, d. van R. C. M. de Dobbelaere en van M. A. M. Buyck, wonende te IJzen dijke; 5, Maria Neeltje. d. van I. J. Ris- seeuw en van S. F. Risseeuw, wonende te Oostburg; 8, Eric Martin, zn. van A. J. Caboor en van A. Nieuwenhuise, wo nende te Oostburg; 7, Wilko Karl, zn. van A. G. van de Vijver en van J. S. le Grand, wonende te Aardenburg; 9, Johnny Ronald Frans, zn. van A. A. Groosman en van I. E. Roesbeeke, wo nende te IJzendijke; 13, Alexander Adriaan Cornelis, zn. van H. P. Boeltjes en van H. A. Heemskerk, wonende te Oostburg; 13, Henri Charles Antonius, zn. van G. J. Becude en van R. W. de Poorter, wonende te Hoofdplaat; 16. Berry Abraham, zn. van A. Boelee en van C. Holleman, wonende te Oostburg; 16, Annemarie Maria Catharina, d. van A. J. van den Dries en van G. R. C. Van Vooren, wonende te Sluis. OVERLEDEN: 1, Daniël Faas, 89 j., wo nende te Nieuwvliet; 12, Louise Marie Verstraete, 70 j., wonende te Philippine; 14, Henri Groosman, 75 j., wonende te IJzendijke; 16, Carolus Lohman, 81 j., wonende te Oostburg; 19, Cornelis de Vuijst, 83 j., wonende te Oostburg; 19, Maria Magdalena Smolenaars, 61 j.. echtgenote van H. R. R. van Ooteghem, wonende te Philippine; 20, Silvia Pijnc- kels, 70 j., wonende te Oostburg; 23, Ja cobus Johannes Versprille, 86 j., wo nende te IJzendijke; 24, Izaak Abra ham Risseeuw, 79 j., zonder beroep, wo nende te Oostburg; 26, Izaak de Reu, 62 j., landarbeider, wonende te Schoon dijke; 27, Janna Sara Ghijsels, 56 j., zonder beroep, wonende te Breskens, echtg. van E. B. A. Bonamie. Zojuist ontvangen een nieuwe lending van de uit binnen- en buitenland. Komt U eens kijken? Er is zeker iets voor U bij Breskens Telefoon 873 Duivenver. „J. M. M.", Driewegen. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag J.l., jonge duiven. Los 8.35 uur. Eerste duif 9 u. 17 min., snelh. 1550 m. per min. 1 B. v.d. Slikke. 2 en 4 J. Jansen. 3 en 10 C. Babijn, 5 A. de Putter. 6 A. den Hamer. 7 en 9 Abr. Boerman, 8 P. Boeije. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw JANNA SARA BONAMIE, geb. GHIJSELS, betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder aan dr. Ossewaarde, dr. Schulte, zusters en verpleegsters van het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg, alsmede de vrienden en buren voor hun welwillende hulp. Familie BONAMIE. Breskens, Juli 1961. Nieuwe Siuis Nieuwstraat 23 Zondag 23 Juli 10 uur 7 uur op het Spuiplein te Breskens zal door de muziekvereniging „Uit het VolkVoor het Volk" een concert worden gegeven met medewerking van de dames-gymnastiekvereniging „L.O." uit Vlissingen. Aanv. 7.30 u. JANSEN ruimt op! Maandag te Breskens en Woensdag te Oost burg. Effen en geruite overhemden NU slechts f 4,95. Streepdessins over hemden van f 11,90 NU f 6,95. Khakipantalons vanaf f 8,50. Meisjes- en jongens Bleu Denim vanaf f7,95. Tuinbroeken reeds vanaf f 5,50. Op onze weekend shirts geven wij 10 pCt. korting. Pas ontvangenNylon tricot over hemden aan de scherpste prija. KOMT en ZIET wat JANSEN U biedt! A. den Hamer. 4 H. de Boevere. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag j.l., jonge duiven. Los 6.30 uur. Aank. le duif 10 u. 35 min., snelh. 1600 m. per min. 1 en 5 J. Jansen. 2 H. de Boevere. 3 B. v.d. Slikke. 4 Iz. Klaeijsen. Idem oude duiven. 1 D. Dekker. 2 A. den Hamer. 3 en 5 Aug. Jansens. 4 B. v.d. Slikke. Idem oude duiven. VISITEKAARTJES 1 Abr. Boerman. 2 C. Babijn. 3 en 5 Drukkerij Fa. SMOOR DE HULSTER

De Schakel | 1961 | | pagina 3