BRILLEN 15 seizoen- opruimingsfeesi 1 OPRUIMING Modehuis Jacobs-van Dixhoorn Dl] DUDDL Vlissingen Spotkooples in alle afdelingen r Visserijfeest'Nieuws Zaterdagmorgen om 9 uur begint bet i T% Uw modehuis in üörlUemaefier" Mantels, Mantelcostuums, 3/4 Jassen, Blazers, Blouses, Rokken, Zomerjurken, Hoeden. Jongens-, Meisjes- en Kleuterkleding. Manufacturen, Coupons, enz., enz. Feuilleton Het was van ons. Jaargang - Nr. 82s Vrijdag 14 Juli 1961 Verschijnt iedere vrijdag A bonnementsprijs 1,10 p.kw.; franco p. post f1,25 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS F' SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.,'»» - GIRO 358296 NIEUW EMBLEEM Bij het verschijnen van dit blad doet tegelijkertijd het nieuwe embleem voor de Visserijfeesten te Breskens zijn in trede. Door omstandigheden, buiten de wil van het „Comité Visserij dagen", en mede door het feit, dat het oude ont werp niet aan de huidige visserijfeesten was aangepast, werd besloten tot het invoeren van een nieuw embleem. De opdracht hiervoor werd verzorgd door de Breskense kunstschilder, de heer A. Nicolai. Er is in de eerste plaats naar ge streefd om dit nieuwe ontwerp een weergave te doen zijn van de Breskense visserij. Met als hoofdmotief de ver nieuwing van de vloot, omvat in de Breskense kleuren, zal een ieder er van overtuigd zijn dat in dit embleem de visserij ten volle tot uiting wordt ge bracht. Het Comité. Plaatselijk Nieuws Biervliet Muziekfeest viel in het water. Zaterdagmiddag ontlastte zich een zware regenbui boven Biervliet, juist toen het gezelschap van genodigden en muziekbesturen uit het gemeentehuis kwamen en de muziektent plechtig moest worden geopend. De regen plens- te onbarmhartig neer toen het gezel schap zich ijlings weer in het gemeente huis terug trok. Het zag er voor Bier- vliets Kon. Harmonie, die deze dag haar 120e verjaardag vierde, maar bedroe vend uit. De dag was zo mooi begonnen. In het gemeentehuis werden door de voltallige raad het bestuur van de Kon. Hannonie en de gasten: besturen van de muziek verenigingen uit Sluis, Oostburg, Bres kens en Hoofdplaat, het uniformen- comité en enkele anderen, ontvangen. Burgemeester A. P. Kostense schetste in zijn toespraak tot de jarige, de goe de verstandhouding welke er steeds is tussen het gemeentebestuur en de „Mu ziek", zonder welke Biervliets' gemeen schap ondenkbaar is. In het 120-jarig bestaan, aldus spr., zijn er vele moeilijke tijden geweest, waarin het voortbestaan van de muziek aan een zijden draadje hing. Eén van de hoogtepunten noemde hij het optreden voor de radio, in 1948 en het ontvangen van het predikaat Koninklijke. De nieuwe bloei die de Kon. Harmonie juist nu tijdens het 120- jarig bestaan doormaakt, heeft zijn weerslag gevonden in de burgerij .door het spontane gebaar, de leden van het muziekgezelschap in keurige uniformen te steken. De raad, aldus burgemeester Kostense, had zo het idee om het laat ste loodje, nodig voor de aanschaf der uniformen, aan te vullen indien het be drag dat van de burgerij kwam, niet voldoende zou zijn. We hadden nooit kunnen denken dat er spontaan f 6000,- op tafel gelegd zou worden. Nu de ge meente, althans aan de uniformen, niets meer kon doen, besloot zij een ver plaatsbare muziektent aan te schaffen en deze ter beschikking van de Kon. Harmonie te stellen. Overdragen doen we hem niet, omdat de gemeente graag de zorg voor het onderhoud en het op bouwen voor haar rekening neemt. De burgemeester sprak tenslotte nog de wens uit, dat het medeleven dat de Kon. Harmonie van Biervliet de laatste tijd ondervindt, de harmonie mag stimule ren tot een nog groter groei en bloei. Hierna werden door het gemeentebe stuur verversingen aangeboden en werd het eerste glas wijn geheven op de vitale 120-jarige. De heer A. Lijbaart bood, namens de Biervlietse gemeenschap, een „over schotje" van de uniformgelden aan, die het Comité had omgezet in 25 prach tige opvouwbare lessenaars. De heer H. A. M. v. d. Vijver, voorzit ter van de jubilerende muziekvereni ging, sprak een warm dankwoord aan het adres van het gemeentebestuur voor de spontane hulp, die de vereniging steeds van die zijde ondervindt. In een dorp. aldus dhr. v. d. Vijver, mogen be paalde elementen niet ontbreken om compleet te zijn. Er is een burgemees ter, dominee, pastoor, dokter en vee arts, maar daarnaast is de eerste be hoefte een muziekgezelschap. Heel wat evenementen zijn zonder de Kon. Har monie ondenkbaar. Toen in 1841 de harmonie werd opgericht, was er heel wat nodig om dit korps aan het blazen te krijgen. Voor een zelfde moeilijkheid stond in 1944 het toenmalige bestuur, toen het clublokaal met alle daarin aanwezige instrumenten, verbrandde. Het leek er op dat er nooit geen mu ziekgezelschap meer zou komen. De veerkracht was echter enorm. In Mei 1945, tijdens de bevrijdingsfeesten, droeg de burgemeester de grote trommel, waarop men om beurten zijn blijdschap over de bevrijding mocht uitslaan. De muziek was weer present en de bevol king hielp ook toen spontaan om de muziek aan de nodige instrumenten te helpen. Dankbaar was de voorzitter voor het feit, dat tijdens een van de diepte punten de gemeente diep in de buidel tastte om een drumband te kunnen formeren en men zo de jeugd bij het muziekleven kon betrekken. Dit heeft zijn nut reeds afgeworpen, want thans zijn er 12 jongens en meisjes in oplei ding om het muziekgezelschap te ver sterken. De voorz. bracht dank aan het burgerij-comité, dat door acties en een collecte f 6500,- bijeen bracht en aan de raadsleden voor het beschikbaar stellen van de verplaatsbare muziek tent. Een bijzonder welkomstwoord richtte hij tot de aanwezige besturen van de muziekverenigingen uit Sluis, Oostburg, Breskens en Hoofdplaat, wel ke muzieken bereid waren het feest mee te vieren. Mevr. Meijer, wiens echtge noot steeds het oud-papier in zijn schuur heeft opgeslagen, kreeg een fraaie bloemenmand aangeboden. De heer A. van Hoorickx uit Sluis bood namens Apollo" zijn hartelijke gelukwensen aan met het jubileum, terwijl dhr. I. de Hulster dit deed na mens de muziekver. „Uit het Volk - Voor het Volk" te Breskens. Ondanks de regen werd hierna door Maakt dat U er bij komt {fclBF' Met het oog op de opruiming zijn wij aanstaande maandag de gehele dag geopend. OOSTBURG ZATERDAG JULI, 9 uur GROTE SEIZOEN VAN RESTANTEN Telefoon 735, Breskens. de oudste 75-jarige muzikant, de heer W. Moerdijk, het lint voor de muziek tent doorgeknipt en gaf de Kon. Har monie een pittig marsje ten beste. Helaas deed de regen een ieder een droog heenkomen zoeken. In hotel „De Vrienschap" gaf de vereniging uit Bres kens een concert, terwijl later, toen de regen wat ophield, Hoofdplaat op de markt concerteerde. Tegen de avond traden op de Markt de r.k. jeugdverenigingen aan, die met fraaie volksdansen het publiek wisten te amuseren. Vervolgens gaven de mu ziekgezelschappen uit Sluis, Biervlieten Oostburg, o.l.v. de heer H. v, d. Bussehe, STREEKROMAN door HANOL SPOOR. 22) „Wil jij beweren, dat je hier in dit nest iemand gevonden hebt, die je waardig keurde om meer dan één keer naar je te kijken?" „Zelfs nog meer dan kijken", zei ze uitdagend. Sternhout wond zich steeds meer op. „Wie is de fortuinzoeker? Ken ik hem?" „Pardon, waarde broer, dat je mij zou beledigen, daar was ik op voorbe reid, maar mijn verloofde moet ik te gen jou in bescherming nemen, ten minste tijdens zijn afwezigheid. Verder is hij zelf wel in staat als het nodig is, om zich te verdedigen". „Alle donders", viel hij ruw uit. „Die duinen schijnen iedereen maanziek te maken; ik geloof dat ik hier de enige ben die zijn verstand nog gebruikt. Ik zou zo denken dat je eerst mijn mening wel eens had kunnen vragen". ,Er kunnen momenten zijn dat daar voor geen tijd is". „Spaar me je romantische verwikke lingen; zeg me waar ik hem kan vinden. Ik hoop dat hij wat zakelijker is aange legd dan jij, dan kunnen we op dezelfde voet doorgaan". „Ricky", zei ze lief, „zou je me nu eerst niet eens feliciteren, alvorens je je zorgen maakt over ons geld?" Sternhout zag haar van geluk stra lend gezicht en moest toegeven dat ze ook zonder bruidschat wel begerens waardig was. „Ik hoop werkelijk dat je gelukkig wordt, Liddie", zei hij, zachter gestemd en alsof hij zich schaamde over het weke moment, ging hij onmiddellijk door, „waar woont die geluksvogel?" Nu kwam het ogenblik waar Lydia het meest tegenop had gezien. „Het is een vriend van Frank, Paul Verdoorn heet hij. Paul kwam hierheen om eens een lange vacantia te genieten". „Maar kind". Sternhout deed opeens heel vaderlijk, „begrijp je dan niet de opzet van dit geval? Men heeft jou uit gekozen als tussenpersoon om hun zaak te verdedigen. Zie je wel dat de heldere kijk die je broer op het leven heeft, nodig is om jou voor grote te leurstellingen te behoeden". „Stop maar Ric, hoe goed je het ook meent, toch moet ik je zeggen dat je schromelijk abuis bent. Ik1 ken Paul van vroeger, je weet wel, van de acade mie". Sternhout greep naar zijn hoofd. „Be waar me, een kunstschilder en dan nog een die niet eens naam heeft gemaakt. Maar Lydia, waar zit je verstand?" „Je vergist je, Richard; Paul is in genieur; schilderen is een hobby van hem". „Ja, als men een rijke vrouw trouwt dan kan men zich een hobby veroorlo ven", spotte hij. Lydia schudde haar hoofd. Haar broer hield als een koppig kind aanzijn veronderstellingen vast. Zodoende had het gesprek met haar broer nog een onbevredigend einde. HOOFDSTUK XVI. Duinbrand. Sternhout. besloot spoed achter zijn plan te zetten. Niet ten onrechte vrees de hij dat Lydia te elfder ure nog van haar rechten gebruik zou maken om hem tegen te werken. Wat hem betrof konden ze zo opgaan in het gedweep met elkaar, dat ze de verdere gebeurte nissen uit het oog zouden verliezen. Naarmate hij zijn plannen in gevaar wist, begonnen zijn gedachten bijna misdadig te worden. Hij vroeg zich af of Mia niet een waardevolle medewerk ster zou blijken te zijn. Dan moest hij erg omzichtig te werk gaan. Mia was lang niet dom. Als ze zou begrijpen dat hij haar aan zijn plannen opofferde, dan zou hij een niet te onderschatten tegenstander hebben geschapen. Stern hout had wel begrepen dat Mia niets ongedaan zou laten om hem tot een huwelijksaanzoek te dwingen. Zover mocht het nooit komen. Wel moest hij proberen haar in die waan te brengen. Zeer geraffineerd werd nu een complot gesmeed waar Mia, toch wel aan avon tuur gewend, niet weinig angst voor koesterde. Omdat ogenschijnlijk alles rustig was, begonnen Paul en Lydia toebereidselen te treffen om in alle stilte hun huwelijk te voltrekken. Hun geluk was zo in tens, dat iedere behoefte aan festivitei ten ontbrak. Zij zouden in de stad hun intrek nemen in een der moderne flat gebouwen. Lydia stelde voor om Joke te vragen haar daarbij de helpende hand te bie den. „Het kind heeft afleiding nodig", zei ze tegen Paul. „Ze loopt gewoon te kwijnen". „Die stomme Frank ook", riep Paul uit, „nu kan hij het liefste meisje van de wereld krijgen op jou na dan en hij merkt niet eens dat Joke hem aanbidt". „We zullen iets moeten doen om het hem aan zijn verstand te brengen", zei Lydia. „Maar als we Joke meenemen naar de stad, dan ziet hij haar helemaal niet meer". „Ach, domme jongen", zei Lydia teder, „juist als hij haar niet meer ziet, zal hij haar missen". „Ik help het je wensen", zuchtte Paul, „maar ik ben er nog niet zo ze- ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN

De Schakel | 1961 | | pagina 1