vaderdag TIPS Vaderdag VKB KOSTUUMS Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens. Bramlietsen ei rijwieleiGazelle, Bsriii, Mobylene, Union, Gnino, Magneet, enz. VKB Versprille's Kleding Bedrijf^ VERSPRILLE'S Kleding Beiiijl Vaderdag PHILIPS snelscftmappnl I 42,-- Firma Schippers <S Naula Helanca-zwembroeken Het 1000-jarig ff ran Christus. REIS OUDEN VAN DAGEN Gereformeerde Kerk, Breskens Wal is dit? vader verrassen J. SCHRIER, Breskens VOOR BLEUS Kledingmagazijn Depot Quick-shop Perfecte reiniging voor al Uw kleding kledingmagazijn Naar VKB de heren J. Provoost en A. Brakman. 3e kalfskoeien: twee le prijzen voor de heer F. du Bois en mevr. wed. Geluk; 2e prijs J. Schip pers. Oudere koeien: le prijs A. Provoost. Vaarzen: 1. J. Heule; 2. Mevr. wed. Geluk; 3. A. Brakman; 4. A. J. Provoost; 5. A. Brak man; 6. A. Brakman; 7. Mevr. wed. Geluk; 8. A. Brakman. Jonge vaarskalveren: le prijs A. P. Luteijn. Groede 3e Internationale Zee hengelwedstrijd. Zondag j.l. organseerde de H.S.V „De Werphengel" te Groede haar jaar lijkse internationale zeehengelwedstrijd aan de kust van Groede. De belangstel ling van de zijde der vissers was zeer groot, n.l. 255 deelnemers, w.o. Belgen, Fransen en zelfs Polen. Jammer was dat de weersomstandig heden van dien aard waren, dat de pu blieke belangstelling niet zo groot was als andere jaren. De eerste prijs bestond uit een keu- kengarnituur, terwijl de wedstrijd ook meetelde voor het Scheldebeker-kam- pioenschap. De eerste 10 prijswinnaars waren 1. G. Pieters, België, 649 pnt.2. A. van de Berge, Terneuzen, 315 pnt.; 3. G. van Luijk, Vlissingen, 300 pnt.; 4. H. Snoers, Sluiskil, 291 pnt., 5. J. Seheffer, Sluiskil, 290 pnt.; 6. J. Houté, Terneu zen, 278 pnt.; 7. J. van Drongelen, Sluis kil, 224 pnt.; 8. J. D'Hooge, België, 214 pnt.; 9. J. Hamelijnck, Terneuzen, 193 pnt.; 10. A. J. van Belzen, Vlissingen, 186 pnt. Na afloop reikte burgemeester J. C. Everaars van Groede in hotel „De Drie Koningen" de prijzen uit. Schoondljke Voetbalwedstrijd. De Sehoondijkse voetbalvereniging speelde Zaterdag j.l. een liefdadigheids wedstrijd tegen R.C.S. uit Souburg, ten bate van „Sport steunt Zonneveld". De uitslag was 11 en de opbrengst f 135, Aardenburg Rijtoer ouden van dagen. Door het comité „rijtoer bejaarden" is besloten dit jaar een uitstapje te maken naar leper (B.) en de Kemmel- berg. De tocht zal geheel met auto bussen worden gemaakt, zodat, zoals tot nu toe het geval was, geen beroep meer zal worden gedaan op particuliere auto bezitters. Men hoopt de hieruit voort vloeiende kosten uit een verhoogde col lecteopbrengst te kunnen dekken. Bevordering De bestellers bij het P. en T. kantoor alhier, de heren F. J. Jansen en P. van Sprundel, zijn bevorderd tot besteller le klas. Evenzo de heer M. J. Lucieer te St. Kruis. Nieuw vliet—Groede A.V.O.-collecte. De collecte ten bate van de arbeid voor minder-validen (A.V.O.) bedroeg in de gemeente Nieuwvliet f 18,75 en in de gemeente Groede f 11,85. IJzendijke Geslaagd. Aan de Stichting Klinisch Hoger On derwijs te Rotterdam slaagde voor het semi arts-examen de heer J. A. Roze- meijer alhier. Geslaagd. De heer A. Sinack te IJzendijke slaag de te Baarle-Nassau voor onderwijzer. Retranchement Geslaagd. Mej. A. Ballintijn, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Retran chement, slaagde te Middelburg voor het examen nuttige handwerken. Bevorderd. De heer D. de Feijter wordt met in gang van 1 Aug. a.s. bevorderd tot P.T.T.-besteller le klas. Benoeming. De heer H. van Ommeren, die tijdelijk onderwijzer was aan de openbare lagere school te Retranchement, werd benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Callantsoog (N.H.). Vismijn - Breskens Week van 4 tot en met 10 Juni 157 kg. bot 1036 kg. schar 1533 kg. schol 9327 kg. tong 25 kg. rog 50 kg. kabeljauw 325 kg. wijting 19 kg. griet 79 kg. wulken 6922 kg. export garnalen 24 kg.- handelsgarnalen 3210 kg. onverkochte bot Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Mei 1961. GEBOORTEN: 5, Francois Jan Hendrik, zn. van H. C. Bakker en van M. Ra- mondt. HUWELIJKEN: 4, F. L. G. de Paauw, 20 j. en C. A. M. Janssens, 24 j16, F. W. M. Vierling, 35 j. en C. M. Heinsdijk, 34 j OVERLEDEN: 1, J. van der Meulen, 6( j.8, F. J. H. Bakker, oud 3 d.; 31, J. W. de Bliek, 70 j. INGEKOMEN: Geen. VERTROKKEN: 9, O. J. Cocquyt en ge zin, van Tra,gel West 29 naar Sluis; 17: J. J. M. Van Arendonk, van Prinses Beatrixstraat 1 naar Terheijden; 17, M C. Kerstens, van Prinses Beatrixstraat 1 naar Terheijden; 17, H. V. Andeweg van W 30 naar Zuidzande; 18, C. M, Heinsdijk, e.v. Vierling, van Willemsweg 50 naar Rijswijk; 27, Ch. P. Ras en ge zin, van Losserstraat 6 naar Groede, Kruisdijk. F1LMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 17 Juni, aanvang uur, de jong gestorven Amerikaanse ac teur James Dean in zijn grootste creatie in: .Botsende jeugd". Een schokkende film, die een wrang beeld durft te ge ven van een brandend probleem: de he dendaagse jeugd. James Dean de dy namische jonge acteur in de rol van zijn leven, in een onvergetelijke film, verfilmd in kleuren en cinemascope. Zondag 18 Juni, aanvang 4 en 8 uur Alan Ladd en Rosanna Podesta in de kleuren-cinemascope-film: „Smokkel waar in Santiago". Een groep mannen, belust op winst en vervult van onder linge haat, trekken door het oerwoud van Cuba. Zij bleven bij elkaar, omdat iemand die alleen door het oerwoud verder zou trekken reddeloos verloren zou zijn. ZANGCONCOURS TE ST. MAARTENSDIJK. Aan dit concours, dat onder auspiciën stond van de Federatie van Nederlandse Zangersbonden, district Zeeland en de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", namen ook een aantal verenigingen uit Z.-Vlaanderen deel, die de volgende re sultaten behaalden: 2e afd. dameskoren: „Zanglust", IJzendijke, 236 pnt., le prijs. Superieure afd. dameskoren: „Ju liana", Zuidzande, 262 pnt., le prijs. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. Ol 172-566 Oostburg-Aardenburg-Eede Dr. de Bruljckere, Oostburg, tel. 2323 Cadzand-Retranchement-Sluis- Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Zondagsdienst dierenartsen I. Risseeuw, Groede, telef. (01171) 400. KERKDIENSTEN Ned. Her*. Kerk Zondag 18 Juni Biervliet, 9,30 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Breskens, 9,30 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. Spaans H. Avondmaal en Dankzegging Cadzand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. Verhoef, Hoenderloo Ocstburg. 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed. Reir&nchemcat. 9,39 uur, Ds. Tijmstra H. Avondmaal Schoondijke, 9,30 uur, Ds Brinkman Collecte kinderbescherming Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk Collecte Rozenoord St. Anna ter Muiden, 9,30 uur, Ds. Balk Collecte Rozenoord Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte jeugdbescherming IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Collecte noodl. kerken en personen Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen H. Avondmaal 6 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Cadiand, 6,30 uur, Ds v. d. Molen H. Avondmaal Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk, Breskens. 10 en 7 uur, Ds. Grafe Voorb. H. Avondmaal Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. van der Haagen, Schiedam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens 4e Zondag na Pinksteren. Zondag 18 Juni H. Mis om 7 en 10,30 uur. Hoogmis om 9,30 uur. 's Middags om 2,30 uur, Lof. In de week H, Mis om 7,30 uur. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Gevonden voorwerpen Crusiflx in étui, een wit kinder schoentje, een paar kinderschoenen maat 31. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. BRESKENS Alle inwoners van 65 jaar en ouder, die wensen deel te nemen aan een te maken uitstapje naar .België ("rrr waarschijnlijk Brussel)- op Zaterdag 1-r Juli a.s.. kunnen zich hiervoor tot uiterlijk Vrijdag 21, Juni a.s. op- geven^Ook de dames die nog geen 65 jaar zijn, doch de man wel, kun nen de reis meemaken tegen een vergoeding van f 7,50. Opgave kan geschieden bij één der onderstaande bestuursleden Mevr. Kflijmel Siuvijn-r-W-^T# I. de Hulster, Dorpsstraat 10 A. de Kramer, Kon. Emmastr. 20 M. de Boer, Scheldekade 14 Anth. Leenhouts, Boulevard 11 A. Visser, Dorpsstraat 92a Jac. Verduijn, Dorpsstraat 126 Iedere deelnemer moet óp- geyen i. naam -en- voornamen voluit, jaar. en-datum van geboorte. Niet alleen vader zal genieten op Breskens A-zJfJjekfoon 768 Nieuwstraat 23 10 uur (Voorber. H. Avondmaal) 7 uur Zondag 18 Juni kunt U met een van onze mooie dassen Ook is vader blij met een mooi overhemd Verder een ruime keuze in Weekend shirts Vesten, Pullovers Swan zakdoeken Plastic jassen, enz. Het zal Uw keus wel lijken om bij SCHRIER te kijken! Herenkleding Kon. Emmastraat 2 maar zelf hebt U er dubbel genot van dat Uw keus zo goed geweest is met een Tricot overhemd Terlenka das ffe/c Sokken, Bretels enz., uit onze wel zeer ruime keus 1 Groede >*4^— Telefoon 410 Weekendshirts Trenco nylon Hemden Triton Dassen (vaasmodel) Shorts Zwembroeken Dulcia net-ondergoed Robson-pyama's Swan-Zakdoeken Manchetknopen, Dasciips Bretels, Sokken Grote keuze geschenken vindt U in Spuiplein, Breskens VISITEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens BRESKENS Elke dag vóór 1 uur gebracht, de andere dag terug Telefoon 432 i gLEU's Onze sortering is weer uitgebreid. Wij hebben thans een keus als nooit tevoren in de allernieuwste modetinten. En de prijs fantastisch laag. Komt U eens kijken BRESKENS, telef. 768 GROEDE, telef. 410 Het meest practische geschenk voor vader, waar hij jaren lang plezier van heeft, is een BRESKENS Telefoon (01172) 617 voor

De Schakel | 1961 | | pagina 3