€sso CORSETTEN alg nieuws blad alg. nieuws blad VOOR west zeeuws-vlaanderen vj Zijn er verjaar- of feestdagen in 't zicht Laat dan WIM FENIJN uw leverancier zijn OOSTBURG Feuilleton Het was van ons. mantelkostuum kostuums Burgerlijke Stand de Qhakel 15e Jaargang - Nr. 810 Vrijdag 31 Maart 1961 Verschynt iedere vrijdag A bonnementsprijs f 1,10 p.kw.; franco p. post f1,25 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.; bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: ;FA SMO0R DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL., GiRO 368296 petroleum. Heineken's Bier, Prik- of Wemco-Limonade P.S. Ook voor alle Was-artikelen Beleefd aanbevelend, WIM FENIJN - Telefoon 506 - BRESKENS Naar aanleiding van de ter inzage gelegde notulen van de Commissie sa menwerking Kustgemeenten West Z. Vlaanderen, informeerde de heer Ca- rels of er nu vooruitgang wordt gehoekt met het kustplan. Hij meende, dat in dien het kustplan niet spoedig gereed zal komen, de gehele ontwikkeling in de kuststreek zal worden afgeremd. Mevr. Niermans-Gossije zag ook graag een einde aan dit voortmodderen zonder plan. Nu kan er zelfs geen zomerhuisje gebouwd worden in de kuststreek. Weth. van der Hooft meende, dat een coördi natie van de uitbreidingsplannen voor de kuststrook bijzonder gewenst is. Spoedig zal er nu een bespreking ge houden worden met de betrokken ste debouwkundigen. Ook hij betreurde het, dat het kustplan niet gereed is, doch de Commissie moet toch enige tijd van voorbereiding hebben en de betrokke nen de gelegenheid de plannen te com bineren. Als het kustplan echter ge reed is en de raden aanvaarden dit, dan heeft de kust van W.est Z.-Vlaanderen een recreatieplan, dat met zijn tijd mee- kan. Het is voor alle kustgemeenten een teleurstelling, dat het wat lang duurt eer het plan geheel ter tafel ligt. Er wordt dan ook steeds van de zijde der gemeente Breskens verzocht spoed te betrachten bij de opstelling van dit kustplan. Voor de strandboulevard te Breskens werd een subsidie van f 154.000.-, zijnde 88 pCt. van de begroting van kosten voor bestrating, riolering, fundering etc., beschikbaar gesteld. De heer Cam- bier informeerde waarom over het ge hele bedrag, n.l. f 158.000,- geen subsi de was verkregen. De voorz. zei, dat het subsidiebedrag zo hoog is, omdat ook het Ministerie van Sociale Zaken hierin een bijdrage verleend. Er is een kleine post voor toezicht op het werk bij het verlenen van subsidie buiten beschouwing gelaten. Zo gauw het werk door het Ministerie wordt opengesteld, zal het spoedig worden uitgevoerd. Voor de onteigening van gronden is thans het wetsontwerp de beide Ka mers der Staten-Generaal gepasseerd. Aan de fa. van der Poel te Terneu- zen werd verlenging van de optie voor de aankoop van bouwgrond voor 38 wo ningen verleend voor de tijd van 6 maanden. De heer P. van Houte. Burg. Gerrit- senstraat, verzocht de raad hem een woningwetwoning te verkopen. Dit ver zoek werd in handen gesteld van B. en W. Naar aanleiding van de 34 aan Bres kens toegewezen woningwetwoningen waarvan er 28 bestemd zijn voor de vervanging van de noodwoningen, wer den door verschillende raadsleden een aantal vragen gesteld. De heer de Nooijer informeerde of B. en W. reeds een saneringsplan voor de noodwonin gen hebben. Mevr. Niermans-Gossije MEDISCHE Burchtstraat 13 vroeg welke noodwoningen er eerst ver vangen dienen te worden en waar deze nieuwe woningen gebouwd zullen wor den. Weth. Zegers noemde enkele ter reinen, waar de woningen gebouwd zou den kunnen worden, o.a. aan de Dr. Broodman straat en de straat langs het sportveld. In B. en W. is echter nog geen besluit genomen. De voorz. meende, dat als de wonin gen gebouwd zijn, bekeken zal worden welke noodwoningen eerst voor af braak in aanmerking komen. Spr. zei bijzonder erkentelijk te zijn dat nu ein delijk een begin gemaakt is met de sa nering van noodwoningen en sprak de wens uit, dat nu spoedig de gehele nood- woningenwijk zal zijn opgeruimd. Voor al voor die bouwnijverheid in de gemeen te betekent de bouw van de bungalows en deze woningen een grote verruiming. Aan de heer J. Hoogstad te Breskens werd een perceel grond verkocht, gele gen in het uitbreidingsplan ten noor den van het perceel van de heer de Bree, voor de bouw van een woning. Aan mej. C. M. van Liere werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als leidster van de Openbare kleuter school, in verband met haar a.s. huwe lijk. De heer Carels informeerde of er reeds een oproep was geplaatst en vroeg B. ien W. zo snel mogelijk in de vaca tur te voo rzien, zodat er geen hiaat ont staat. Deze toezegging kon de voorz. echter niet doen. Wel zal getracht wor den zo spoedig mogelijk in de vacature te voorzien. Het bestuur van de School met de Bijbel verzocht de raad voor de aan schaf van diverse leermiddelen een be drag van f 411,- ter beschikking testel len, waannede de raad accoord ging. Met het ontwerp-biesluit van G.S. in zake de verhoging van de bezoldiging van de wethouders kon de raad accoord gaan. De heer Vergouwe mierkte op, dat wethouder zijn vroeger een ere-baantje was, doch nu beslist niet nneer daar een wethouder, die zijn functie' goed wil vervullen, veel tijd hieraan moet be steden. Mevr. Niermans vroeg B. en W. met een voorstel te komen inzake de verho ging van de presentiegelden van de raadsleden. B. en W. zullen dit bekij ken en in deze met voorstellen komen. Aan een besluit der gemeente Axel inzake de vaste oeververbinding een request te zenden aan de regering en de Staten-Generaal, werd adhaesie be tuigd. Tenslotte werd de begroting 1960 voor Breskens Raadsvergadering De Raad der gemeente Breskens heeft Maandagavond een aantal percelen grond in het bungalowpark verkocht en moest zelfs tegen iemand, die de rest van de grond wilde kopen, uitverkocht zeggen. De Gooische Beheers Mij. te Bussum en het Bouw- en Aannemersbedrijf te Kortenhoef - Bussum verzochten de raad alle nog beschikbare kavels aan hen te verkopen. Inmiddels werd reeds een waarborgsom gestort. Daar echter een aantal van de percelen grond in het bungalowpark reeds in optie was uit gegeven, kregen deze optiehouders recht van voorkeur. De optiehouders, de fa. de Bliek te Schoondijke en Hou terman c.s., maakten gebruik van hun voorkeurrecht on verzochten de raad de in optie uitgegeven percelen aan hen te verkopen. De totaal te verkopen oppervlakte is 10.675 m2 voor de bouw van 13 bunga lows. De gevraagde waarborgsom, groot f 12.000,- werd inmiddels voldaan. Na deze transactie resten er nog zes ka vels grond. B. en W. zijn echter reeds in onderhandeling over deze grond, zo dat de verwachting gerechtvaardigd is. dat aan het eind van deze week het bordje uitverkocht" wordt, gehangen bij het bungalowpark. Inmiddels moest het aanbod van de Beheers-Mij. te Bus sum worden afgeslagen. De heer Carels vroeg B. en W. de grond in het uitbreidingsplan, tegen - over het bungalowpark, ook te bestem men voor bungalowbouw. Weth. Zegers beantwoordde een aantal vragen van raadsleden, waaruit o.m. bleek, dat B. en W. de ontwikkeling welke zich thans ten aanzien van de bungalowbouw te Breskens voordoet, op de voet zullen volgen. Echter bleek het niet mogelijk zq: maar direct te zeggen, dat andere grond bestemd zal worden voor de bouw van bungalows. Er moet ook re kening gehouden worden met het ge hele plan, alsmede de overgang van de bungalows naar hoogbouw. Bekeken zal worden of elders in het recreatieplan nog gelegenheid voor de bouw van bun galows geschapen kan worden. De agenda: Burgemeester J. A. Eekhout opende de vergadering en wenste de heer de Boèr, die ziek is, een spoedig herstel toe De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Onder de ingek. stukken was o.m. de uitslag van de aanbesteding van de ver betering van de weg Nieuwe Sluis Veerhaven tot de oprit van de landbou wer Crook. Aan de laagste inschrijver, de fa. den Oude te Biervliet, werd het werk voor f 13.772,- gegund. De heer Carels drong er bij B. en W. op aan, dat dit werk voor het seizoen is uitgevoerd. Weth. Zegers zei, dat de Ned. Gront- mij. een bespreking zal beleggen tussen de beide aannemers, daar er thans in de duinen ook gewerkt wordt aan het opruimen van de betonnen bunkers. De verwachting is, dat het werk in de maand April uitgevoerd zal wórden en zeker voor het seizoen gereed zal zijn. Het maken van riolerings- en bestra- tingswerken in het achterpad van de Ph. van Kleef straat werd gegund aan de fa. van de Sande te Breskens voorde prijs van f 4.600,-. STREEKROMAN door HANOL SPOOR. 7) Ze streelde de hond, die heerlijk lui uitgestrekt op het zand lag. Alleen bij het horen van zijn naam spitste hij de oren. „Maar ik praat steeds over mezelf en vergeet helemaal te vragen hoe jij het in het buitenland gemaakt hebt". Joke, die haar zorgen helemaal had uitge praat, voelde zich honderd pond lich ter en liet de ernstige toon varen. „Veel gezien natuurlijk en een hele man ge worden ook". „Waar een klein duinviooltje toch zeker blij om is?" Joke bloosde. Vroeger noemde Frank haar dikwijls zo. Het gaf haar een pret tige gewaarwording dat hij dit lieve lingsnaampje niet vergeten was. Even keken ze elkaar in de lachende ogen, maar in tegenstelling met jaren geleden, was het nu Joke die het eerst haar ogen neersloeg. De grote jongen, die zich in hun jeugd als een goedzak had laten drillen en regeren, stond daar stoer en sterk. Het was nu zijn beurt om engszins beschermend te kij ken. „Frank," zei Joke verschrikt, „ik moet naa>- huis. Moeder zal niet weten waar ik blijf". „Ik loop met je mee. vanavond zullen we samen naar jullie komen". „Samen?" vroeg Joke verrast en voel de zich duizelig worden. Frank glimlachte. „Ik 7al zo vrij zijn om mijn vriend aan jullie voor te stel len. Paul zal best in de smaak vallen en hij kan boeiend vertellen". Al sprekend waren ze de richting van Joke's huis ingeslagen. „Ik zal ook je ouders dankzeggen vooralles". „Zij zullen van geen dank willen we ten. Burenhulp is hier een ongeschre ven wet". Ze waren bij het tuinhekje aangeko men. „Tot vanavond dan. Frank". Licht als een veertje liep Joke op het huis af. Dilo, nu van de riem verlost, holde haar vooruit. „Fijn kind," mompelde Frank. „Zo fris en eenvoudig". Hij draaide zich om en bedacht dat hij nu nog steeds niet de zee had gezien. Dan nog maar eens die richtng uit. Paul moest zich maar een ogenblikje redden, want als hij eenmaal :n de tuinderij terug zou zijn, kwam er van wandelen niet veel meer. Opgewekt liep hij het -duinpaadje weer af. HOOFDSTUK IV. Tegenstellingen. Joke stapte voor de deur uit haar klompen en trad de keuken binnen. Het was een ruime, gezellig ingerichte woon keuken. Het was er licht en fris. Een groot raam gaf uitzicht op de tuin en de bovenhelft van de; in tweeën geschei den deur stond bijna altijd open. De tafel was reeds voor het ontbijt gedekt. „Laat terug, hè moeder," zei Joke. Bijna juichend liet ze er op volgen: „ik heb Frank gezien: we hebben wat staan praten. Vanavond komt hij hierheen met zijn vriend". Haar moeder liep bedrijvig heen en weer. Zij was iemand die onmiddellijk ieders sympathie opwekte door haar keurig uiterlijk en haar milde glimlach. Hoewel ze niet van het dorp afkomstig was - zij was in een stad grootgebracht - had zij zich volkomen aan het lande lijke leven en de streek aangepast. Joke had een grote verering voor haar moe der en legde zich bijna altijd bij haar beslissingen neer. „Dat is gezellig voor Frank, dat hij een vriend heeft meegebracht. Dus dan wordt het daar weer een mannenhuis houding, net als vroeger bij oom Aai. Ik ben nieuwsgierig hoe lang de jonge mannen dat zullen volhouden". Ze deed alsof ze de plotselinge ver warring van Joke niet merkte. Het deed haar genoegen te zien dat bij de eerste ontmoeting de oude vriendschap hersteld was. Ze wist, dat Joke ondanks EentenLeuuxi. Ook in 1961 viert het hoogtij Wij brengen een geselecteerde collectie (in korte, ruime modellen en met 3/4 lange mantel). Prijzen vanaf Voor Uw betere damesconfectie kijken BOBBE DIJ Uw Modehuis in Vlissingen de negende en de tilende keer gewijzigd. GEMEENTE WATERLANDKERKJE over de maand Februari 1961 OVERLEDEN: 4, Abraham Adriaan Herman, 84 j., echtgenoot van Sara Tannetje van den Broeke. INGEKOMEN4, Marcel C. de Vos en gezin, van Watervliet naar de Munte 43: 6, Gezina Bogema, van Noordoost polder naar Molenstraat 5628, Rozet van Oostenbrugge, e.v. A. Lensen, van IJzendijke naar Molenstraat 62. VERTROKKEN: 14, Sara Tannetje van den Broeke, weduwe van A. A. Herman, van Klein Brabant 28 naar Oostburg. haar jeugdige leeftijd, de mensen goed wistt e beoordelen en was blij dat dit niet in Frank's nadeel was uitgevallen. Ze had vele jaren zo'n beetje over Frank gemoederd en het zou haar gespeten hebbenals de oorlogsjaren voor Frank verderfelijk waren geweest. Wie zou bij - voorbeeld van Mia verwacht hebben dat men haar zo volkomen gedemoraliseerd zou terugzien. Ach ja, het kind was vroeger al dooi en door ijdel en zo jong nuffig. Werd ze daarin ook niet gesterkt door haar moeder, die zelfs in de vacanties tijdens het spelen in de duinen de mooiste kle ren nog niet goed genoeg voor haar kind vond. Het kleine ding kon toch al zo'n hautain snuitje trekken. Nu was ze hier, als het ware gevlucht voor zich - zelf. „Joke, ga jij even een kopje thee bij Mia brengen. Ze zal wel weer lang blij ven liggen; ze begrijpt nog steeds niet dat de natuur 's morgens vroeg op haar mooist is". Zuchtend ging ze verder: „we moe ten nog maar een poosje geduld met haar hebben, al was het alleen maar terwille van haar moeder. Wat een ver driet moet die vrouw al gehad hebben. Mij dunkt, aan haar schrijven te mer ken. moet er heel wat gepasseerd zijn". Joke maakte de thee klaar en legde er een beschuitje bij. Terwijl ze naar boven ging riep haar moeder haar na:

De Schakel | 1961 | | pagina 1