VAN MEENEN, Breskens. Bromlietsen: Berini, ten, Snptria. Rjjwielei: Gazelle, Gruio, Magneet, enz. een meisje Dames dragenDANLONS UITVOERING Mariel niei langer mei die oude stofzuiger! Firma Schippers Nauia ïüin-, Bloem- en L PASEN 1961! goede kleding J. E. van der Maas Gereformeerde Kerk, Breskens Prachtige kleding., èn pijnlijke ontkleding! Géén veroordeling meer maar nieuw léven! door de toneel- en accordeonclub „De Flamingo's, Breskens Muziek - Zang - Toneel Speciale aanbiedingen; Horlogerie J. HOVESTADT, Breskens Een greep uit Voor de tuin onze sortering Voor buiten: Gebr.ROOKUS HAAR modern verzorgen moderne COLLIERS „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE&Zn. OPGELET! U hebt goede voornemens J. SCHRIER, Breskens Exclusieve herenkleding kust bijzonder aantrekkelijk moet zijn voor de toeristen. Voorts komt er ruim te voor drie grote en een aantal kleinere pensions, alsmede de bouw van een aan tal woningen. De raad bepaalde, dat de uit te geven gronden niet aan de be stemming die daaraan in het uitbrei dngsplan is gegeven, zal mogen worden onttrokken. Nadat alle openbare wer ken zijn uitgevoerd, blijft er 26000 m2 bouwgrond over. Voorts zal de exploi tant de gemeente Cadzand servituut moeten verlenen ingevolge de te leggen rioolleidingen. Aangekocht werd ten behoeve van net bouwrijp maken van de gronden, een watergang voor de prijs van f 1,-. Aan de fa. Toussaint te Cadzand werd de aanleg van bestratingen etc. in dit plan gegund voor een bedrag van f 75.349,-. Ook aan de heer J. Kools-de Winter werd in heit kustplan een ex ploitatievergunning voor de open gron den langs de Vijverstraat verleend. Per verkochte m2 grond zal dhr. Koels f 7,50 in de gemeentekas storten. Een bedrag van f 7.50 als aandeel in de door de gemeente uit te voeren openbare werken. De V.V.V. te Cadzand richtte zich tpt de raad met heit verzoek een subsidie te mogen ontvangen in het tekort op de begroting, groot f 2748,85. Dit tekort is ontstaan doordat de werkzaamheden van de V.V.V. zich steeds uitbreiden en de aanstelling van een administra teur onvermijdelijk bleek. In deze extra kosten vroeg de V.V.V. de raad een sub sidie. B. en W. hadden uitvoerig geïn formeerd bij andere badplaatsen hoe men dit oplost. Uit de ingewonnen in lichtingen bleek, dat een subsidie van 25 pCt. van de door de V.V.V. geïnde contributie de beste oplossing bleek te zijn. B. en W. zeiden bijzonder veel waardering te hebben voor het werk. dat deze vereniging voor Cadzand doet en stelden de raad voor 25 pCt. subsi die op de contributie te verlenen met een minimum van f 1000,- per jaar. Een tussenoplossing, aan de hand ge daan door de heer A. Bril, waarin deze stelde het strand bij V.V.V. in exploita tie te geven, werd door de voorz. niet uitvoerbaar geacht. B. en W. stelden de raad voor afwij zend te beschikken op het verzoek van de heer R. de Luister te Cadzand-Bad om de bouw van een winkelpand moge lijk te maken nabij het restaurant van de heer Boone. B. en W. zeiden het te betreuren, dat men dit verzoek om het uitbreidingsplan te wijzigen, niet kon inwilligen. Verschillende verzoeken hier- toe, gedaan aan de commissie ter be oordeling van de gemeentelijke uitbrei dingsplannen, werden n.l. afgewezen omdat het bedoelde perceel binnen de rooilijn van de zeewering ligt. Als deze zeewering op Deltahoogte gebracht moet worden, moet het pand onherroe pelijk weer verdwijnen. De raad be treurde het uitermate,, doch zag ook geen kans de heer de Luister terwille te zijn, daar een wijziging onherroepelijk zou worden afgewezen. Dit gehele ge bied moet vrij van bebouwing blijven. De raad besloot voorts B. en W. te machtigen een nieuwe brandspuit aan te schaffen bij de fa. Krooneberg te Hedel. Aan alle huurders van gemeentewo ningen is een circulaire gezonden, waar in het gemeentebestuur vraagt of de bewoners de door hen bewoonde woning willen aankopen. De heren de Hullu en Bril verklaarden zich tegen een eventuele verhoging van de wethoudersbezoldiging. Aan dhr. A. J. de Seijn zal de helft van zijn aanslag voor hondenbelasting worden terugbe taald. Voor het kleuteronderwijs werden de verschllende vergoedingen vastge steld. De pensioengrondslagen voor ge meente-ambtenaren werden eveneens door de raad vastgesteld. Voor het plein van de Ned. Herv. Kerk staat nog steeds een ouderwetse pomp waaruit men vroeger water haalde om de stoepjes te schuren. Nu de gehele gemeente waterleiding heeft, is deze pomp volkomen overbodig en een ste vige sta in de weg op het plein. Daar de pomp geen enkele historische waarde heeft, besloot de raad deze en de twee arduinen palen zo spoedig mogelijk op te ruimen. Voor het plaatsen van badcabines op het strand werd bepaald, dat men tot een meter vóór deze cabine het alleen recht heeft voor het gebruik van het strand. Aan mevr. A. Dees-Stoutje^dijk werd een premie verleend voor de verbetering- van de woning W 9, tot een bedrag van f 1500,mits ook het Rijk hierin een subsidie van f 1000,verleent. De sleutel voorde verdeling van de salariëring en het vervoer van de ge meente-opzichter werd vastgesteld. De gemeente zal 30 pCt. van de, kosten en 30 pCt. van de vervoerskosten voor haar tekening nemen. Aan de Gulf Oil Nederland werd voor de oprichting van een benzinestation aan het parkeerterrein bij het dagjes centrum een perceel bouwgrond in erf pacht gegeven voor de tijd van 15 jaar. Voor de aanleg van de weg etc. werd door de Gulf in de gemeentekas een bedrag van f 5000,gestort. Voorts werd bepaald, dat in het benzinestation een aantal openbare toiletten geplaatst en onderhouden zullen worden. Genoemde Mij. verklaarde zich hiermee accoord. Aan openbare toiletten, aldus de voorz., is er aan de kust veel behoefte. De Mij. verklaarde zich bereid de toiletten te bouwen en gratis ter beschikkng van het publiek te stellen. De begroting voor 1961 werd gewijzigd. Tijdens de rondvraag informeerde de heer A. Bril naar het plan, om de Bad huisweg te rioleren. Mevr. Adriaansen- de Neef informeerde naar de riolering- van de Vlamingpolder, die zo hard nodig is, in verband met de aansluiting van het kampeerterrein hierop, waar 's zo mers een bijna onhoudbare toestand heerst. Uit het antwoord bleek, dat het plan nog steeds in den Haag is. Het werK zal in D.A.C.W.-verband worden uit gevoerd en dat heeft nogal lange tijd van voorbereiding nodig, aldus de voorz. Ook B. en W. zijn van oordeel, dat de afvoer van het kampeerterrein en de zomerwoningen een zaak van groot be lang is. Voorts sprak mevr. Adriaansen haar ontevredenheid uit over de ingebruik name van de gymnastiekzaal. Dit had, volgens haar, wel wat officiëler gekund, zoals onlangs te Nieuw vliet was gebeurd. De voorz. beloofde beterschap en zegde toe, bij een volgende gelegenheid een ge bouw officiëel te zullen laten in gebruik nemen. De heer de Hullu wees nog op de moeilijkheid te Cadzand-dorp bouwrijpe grond te vinden en betreurde het, dat langs de Prov. weg niet gebouwd mag worden. Er is nu eenmaal een verbod voor lintbebouwing, aldus de voorz., en daar kan men ook te Cadzand niet aan ontkomen. ARTS Vanaf DINSDAG 21 MAART Spreekuur in het Groene Kruisgebouw, Langeweg. Op werkdagen van 8.309.30 uur (behalve Donderdags). Boodschappen en medicijnen aan huis (Dorpsstraat 85). Nieuwstraat 21 Zondag 19 Maart 1961 10 uur: 3 uur: Gevraagd tegen 1 April van 8 tot 2 uur. Mevr. VAN DIJKE, Dorpsstraat 60, Breskens. KERKDIENSTEN Ned. Her». Kerk Zondag 19 Maart Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Spaans Nieuwvliet, 10 uur. Ds. Brezet Oostburg. 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed. Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Bidstond voor het gewas Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Collecte Alg. Chr. Doeleinden Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsm^ IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Bidstond voor het gewas Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Penninga Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Heilig Avondmaal Retranchement, 2,30 uur, Ds. Penninga Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Gr&fe Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Voerman, Breda R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 19 Maart 5e Zondag van de Vasten 8 uur H. Mis. Hoogmis om 10 uur 's Middags om 2,30 u., 5e Vastenoefening en lijdensmeditatie. In de weekH. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Kruisweg Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groedie, tel. 01171 - 366. BiervlietHoofdplaatIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, telef. (01176) 266 OostburgAardenburgEede Dr. Loose. Oostburg, tel. 01170-2121 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beek, Zuidzande, tel. (01170) 24 24 Zondagsdienst dierenarts I. Risseeuw, Groede, telef. (01171) 400. op Zaterdag 18 Maart 1961, in zaal „Casino", om 8 u. Zaal open 7,30 u. Entrée f 1,25. Na afloop bal. Maak van de schoonmaak een feest Wanneer U interesse hebt voor een nieuwe stofzuiger, kunt U van ons een Philips stofzuiger een week op proef krijgen. Dorpsstr. 67 - Tel. (01172) 617, Breskens JUNGHANS klokken aan zeer verlaagde prijzen van f 115,voor f 68,—. Van f 75,voor f 45, Moderne klokjes Junghans f 27,50 Mercuriussiraai 12 Telefoon (01172) 845 spaden schoppen harken cultivators hakken schrepels heggescharen palmscharen snoeischaren grasscharen grasmaaimachines amateur-tuingereedschap tuinnetten gieters plastic- en rubberslang met en zonder garnituren vele soorten gaas en draad groene carbolineum „Creo" beits in 20 kleurerr- asphaltpapier rubberroid Dorpsstraat 18 - Breskens H.H. TUINDERS! Evenals vorige jaren alle soorten verkrijgbaar aan huis, van het Kon. zaad- en zaadteeltbedrijf D. J. van der Have te Kapelle. Beleefd aanbevelend, CH. SCHEPENS Burg. Gerritsenstraat 15 Breskens Laat Uw voor de feestdagen. RUIME KEUZE voor elke japon. BRESKENS Telefoon 873 Safran Dark Mocca Majorca Brasil Sunstar Marron vanaf f 2.95 't MODEHUIS LE BLEU Dorpsstraat 21 - BRESKENS Telefoon 468 JANSEN brengt Maandag te Bres kens en Woensdag op de markt te Oostburg schuimplastiek dames- en kinder-pettycoats. Dames- en heren pyamajasjes f 4,25. Dames pyama's gekleurd jasje, effen broek f 5,95. Nachthemden v.a. f 4,50. Nylon on derjurken in de nieuwste dessins, nu f 6,25. Geblokte jongenskousen- f 1,25. Gebloemde verpleegsters mo- delschorten f 3,50. Grêpe mousse ankiets f 1,49, 2 paar f 2,50. De nieuwste weekend-shirts en spijker broeken aan gereduceerde prijzen. Weekenders reeds v.a. f 6,95. Witte No-Iron overhemden f 6,95. Wollen jongens-blouses van f7,95, nu f3,98. Zware interlock onderjurken f 3,98. Komt en ziet wat JANSEN U biedt Begin 1961 goed. Een goed begin is het aanschaffen van Wij zullen U gaarne van advies dienen. Kleding, gekozen uit onze collecties, blijkt steeds weer een waardevol bezit. Kon. Emmastraat 2 Telefoon 432 Verslag van V V.V. BRESKENS is abusie velijk op de voorpagina onder Biervliet geplaatst.

De Schakel | 1961 | | pagina 3