V.V.V. Breskens de LAATSTE dag inruilaktie leltaisl VAN MEENEN, Breskens. RUWIEIEHGazelle, Union, Mapcel, Gruno, Baren, enz., enz. PROFITEER NU hyper modern Morgen, Zaterdag 4 Februari Uw oude zwaargewicht tegen een Philips LICHTGEWICHT! Fa SCHIPPERS& NAUTA Gereformeerde Kerk, Breskens it no. 1 in onzekerheid: waarom geen wonder? i wélen, wérken en levenswijding Februari „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE&Zn. gramma, waarbij met veel enthousias me het toneelwerk „De prinses van An- na's-hoeve" werd opgevoerd. Burgemeester J. A. Leenhouts, die met zijn echtgenote een groot deel van de samenkomst bijwoonde, sprak woorden van waardering voor de wijze, waarop de Z.L.M.-afdeling haar werk opvat. Ook had hij grote bewondering voor het werk van de toneelgroep. Voorzitter Almekinders en zijn mede bestuursleden kunnen weer op een goed geslaagde jaarvergadering terugzien. Toneelstudie. De toneelvereniging „Ons Genoegen" heeft onder leiding van de heer J. Hak ker het toneelstuk „Baas Bart" in stu die genomen. Het zal begin Maart wor den opgevoerd. Kinderzorg. De busjescollecte's voor Kinderzorg te Middelburg brachten te Retranche- ment gedurende het laatste kwartaal van 1960 samen f 77,39 op. Schoond^ke Feestavond Voetbalver enig ing. In zaal Wijffels gaf de voetbalvereni ging Schoondijke haar jaarlijkse feest avond. De secretaris van de vereniging heette in zijn openingswoord alle aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder heet te hij welkom Burgemeester Hoftijzer en zijn echtgenote, de consul der K.N.- V.B., de heer Toesseint en de vertegen woordigers der zusterverenigingen. Gezien de hoge kosten aan de or ganisatie van een dergelijke avond ver bonden, werd het steeds moeilijker hier toe over te gaan. Zich speciaal tot Bur gemeester Hoftijzer richtende, hoopte spr. dat hij niet alleen een goed „bur gervader" in de zin van zijn ambt mocht zijn, doch dit ook voor het verenigings leven van Schoondijke zou mogen zijn. Het verenigingsleven in Schoondijke, is gezond, doch een nauwere samenwer king zou volgens spr. zeker gewenst zijn. Men leeft niet met elkaar doch naast elkaar. „Misschien is het U, burge meester, nog eens mogelijk de vereni ging in een overkoepelend orgaan te brengen, onder het motto onderlinge samenwerking maakt ons krachtig". Indien dit mocht gelukken zou dit ze ker het totale verenigingsleven ten goede komen. Voorts nam hij met een kort woord van dank afscheid van de voorzitter der vereniging, de heer C. de Rijke, welke wegens overplaatsing zijn functie had dienen neer te leggen. Als aandenken voor zijn „Schoondijkse tijd" en als blijk van waardering voor het vele wat hij voor de vereniging heeft gedaan mocht hij hem namens de vereniging een elec- trische klok overhandigen. De feestavond zelf werd verzorgd door het „Jeugdcabaret de Hoepel" uit Ter- neuzen, onder leiding van de heer H. Kramer. Het programma was vlot, goed en aardig en bracht dikwijls de lach spieren in beweging. „Angst," „Het con flict aller tijden" en „Bij de kunstschil der" waren wel zeer goede nummers. In zijn dankwoord aan het slot uit gesproken meende de secretaris tei mo gen constateren dat deze avond voor treffelijk geslaagd was. Tevens was ge bleken dat de jeugd van tegenwoordig heus nog wel tot vele goede dingen in staat was. Breskens Mutatie. De assistent van 's Rijks belastingen, de heer M. J. Leurgans te Breskens, is bevorderd tot assistent le klas. Geslaagd. Bij de dezer dagen te Den Haag af genomen vakexamens in de Post-, Te legraaf- en Telefoondienst (le gedeelte) slaagden de heren P. A. de Baare (met lof), C. Jansen en J. L. van der Lijke, allen werkzaam op hlet P. en T.-kantoor te Breskens. Vergadering muziekvereniging Woensdag j.l. hield de muziekvereni ging „Uit het Volk - Voor het Volk" te Breskens haar jaarvergadering in het café van de heer J. v. d. Velde-Keijmel. De voorzitter, de hieer de Hulster, heette allen welkom en wenste het be stuurslid, de heer A. Versprille, die we- g<ens ziekte niet aanwezig kon zijn, een spoedig algeheel herstel toe. Spr. noem de het afgelopen jaar niet ongunstig voor de vereniging. Het aantal werken de leden ging niet achteruit en ook wat de financiën betreft, was het een gunstig jaar. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Hierop las de secretaris, de heer R. Vergouwe, een uitgebreid jaar verslag voor, waaruit o.m. bleek, dat de vereniging vaak naar buiten is opge treden. Uit het financiële verslag van de pen ningmeester, de heer p. Rookus, bleek, dat er een mooi batig saldo in kas is, dit mede dank zij een paar belangrijke buitenkansjes voor de vereniging. De voorzitter bracht de secretaris en penningmeester dank voor het bijhou den der bescheiden en kas, alsmede de leden van de kascommissie voor 1960, de heren J. Fortrei en M. v. d. Broecke. Bij de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde leden, de heren Visser en de Hulster, herkozen. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren Ph. A. Keijmel en A. Visser. Hierop deelde de voorzitter mede, dat uit financieel oogpunt besloten is maar één winterconcert te geven en ^el op 23 Febr. a.s. Van de rondvraag werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt, die aan drongen op het doen maken van de verlichting bij het repetitiegebouw en het betrachten van meer stilte bij de muziektent tijdens de concerten. De voorzitter sloot hierop, onder dank zegging voor de opkomst, de vergade ring. Groede Vergadering. In het café-restaurant „Pas Binnen" hield de korfbalvereniging „Noad" te Groede een algemene ledenvergadering. De vereniging telt pl.m. 15 werkende leden, terwijl uit het financieel verslag bleek dat er f 130,- aan kasgelden is. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. Elfrink-Ras, die niet herkiesbaar was, de heer J. Maas geko zen. De vereniging zal ook dit jaar weer voor de competitie inschrijven, terwijl voorts zal worden deelgenomen aan de micro-korfbalwedstrijden te Vlissingen. Nleuwvliet Vergadering Varkensverzekering. In het café „Parkzicht" van dhr. v. d. Ameele hield de varkensverzekering „Helpt Elkander" te Nieuwvliet haar jaarlijkse ledenvergadering, onder voor zitterschap van de heer J. Quaars. Na opening werden de notulen der vorige jaarvergadering door de secreta ris-penningmeester, de heer J. Fre- mouw, voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De rekening en verantwoording van de penningmeester werd door de kascontrole-commissie in orde bevonden met een batig saldo van f 121,80. De contributie en de uitkering werd evenals het vorig jaar op hetzelfde be drag vastgesteld. De heer Iz. Quaars werd opnieuw voor de tijd van één jaar als varkensknipper gekozen en de heer P. Wille als varkens vanger, terwijl de heer P. de Keuninck als varkensweger bleef fungeren. De beide aftredende bestuursleden, de heren J. Fremouw en A. Versluijs wer den als zodanig herkozen. In de kas controle-commissie werd, wegens het niet meer herkiesbaar zijn van de heer J. Verhage, de heer Iz. Quaars gekozen. Aangezien de rondvraag geen moei lijkheden opleverde, sloot de voorzitter met dank voor de opkomst, de vergade ring, waarna nog een verloting werd ge houden met een 13-tal fraaie prijzen, waaronder twee tulbanden. Oostburg Gemeenteraad maakte kennis met de nieuwe burgemeester Zaterdag j.l. werd in het raadhuis te Oostburg een informele bijeenkomst ge houden. waar de raadsleden met hun dames in de gelegenheid werden gesteld om kennis te maken met de nieuwe burgemeester, de heer J. L. van Leeuwen en zijn echtgenote. Onder het genot van een kopje koffie maakte de burgemees ter kennis miet de raadsleden. Deze bij eenkomst was georganiseerd om te voorkomen, dat de burgemeester bij zijn installatie niet eens zou weten, wie de gemeenteraad vormen. Hij had er bij zonder veel prijs op gesteld, de raads leden te voren te ontmoeten. De heer A. P. Modde, loco-burgemeester, besprak met de raadsleden de gang van zaken bij de installatie. Er zal een comité van ontvangst worden gevormd uit de bur gerij. Dit comité zal die burgemeester tot de grens der gemeente tegemoet rijden. Circa kwart voor twee wordt de nieuwe burgemeester aan de grens der gemeente verwacht. Na de ontvangst door de burgerij zal de stoet direct naar het gemeentehuis rijden, waar de in stallatie zal plaats hebben. Uit de stemming tijdens de onge dwongen bijeenkomst Zaterdagmiddag in de raadszaal bleek, dat zowel de heer Van Leeuwen als de raadsleden deze wederzijdse kennismaking bijzonder op prijs stelden. Gevonden voorwerpen Diverse wanten, bruine kinderporte- monnaie, blauwe kinderportemonnaie met inhoud, krielhoentje, bankbiljet, bijbel, snoer kralen (gitten). Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. FILMNÏEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert Zaterdag 4 Febr. om 8 uur, James Stewart en Kim Novak in de adembenemende thriller van Alfred Hitchcock, verfilmd in schitterende kleuren. „De vrouw die tweemaal leefde" Het verhaal van een vrouw, die leefde in een beklemmend gevoel van angst. Zij mocht geen man beminnen want ze was gedoemd om te verdwijnen. Hij doorzag haar spel en ging haar schadu wen. Een emotionele story met verba zingwekkende spanning. Alleen Hitch cock, de meesterlijke regisseur, kon dit web van angst en spanning weven! Zondag 5 Febr. om 4 en 8 uur, Johnny Weissmuller in een opwindend oerwoud avontuur „Tarzan's verborgen schat". Tarzan's roep klinkt door het mysteri euze oerwoud van Afrika, en het ene verbijsterende avontuur volgt op het andere. voor opgave Hotels, Pensions, Gem. Kamers, Woningen, Huisjes, etc. (Ook voor de nieuwe leden-verhuurders). Bezorgen Spuiplein 43 (Garage Heijboer). Telefonisch aan no. 888 of 487 HET BESTUUR. van deze voordelige Vermoei U niet langer met dat oude, zware strijk ijzer. Ruil het in en koop die moderne lichtgewicht- snelstrijker. Bij aankoop van een Philips lichtgewicht-snelstrijker krijgt U van ons voor Uw oude strijkijzer een vergoeding. BRESKENS Telefoon 617 ZONDAG 5 FEBRUARI 10 uur: 3 uur: Ds. G. J. Grafe Vismijn - Breskens Week van 22 t.e.m. 28 Jan. 1961 372 kg. bot 8884 kg. kabeljauw 3625 kg. wijting 43853 kg. sardijn 6 kg. haring 505 kg. onverkochte wijting 5842 kg. sardijn Voetbal Vierde klasse TI. Programma voor Zondag a.s.: ClingeOostburgKoewachtBries- kens; BiervlietRia W.; SteenLewed Boys. Om 12.30 u.: Breskens IIIIJzendijke n. Om 2.30 u.: Breskens IITerneu- zen H VISITEKAARTJES Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens ZEVIBEL-NIEUWS. Op de laatste in 1960 gehouden Zevi- bel bestuursvergadering werden o.a. de volgende besluiten genomen: Ingesteld werd een Commissie van Acht, die hoofdzakelijk belast zal wor den met de problemen rond de uitvoe ring van het Delta-plan en de daaraan verbonden consequenties voor de Z. Visserij. Deze Commissie zal contacten onderhouden met de Comm. ex art. 8 Delta-wet. Aangewezen werden voor deze Commissie vier burgemeesters en vier bedrijf sleden. Het eerste werk zal zijn het doen opstellen van een schade- rapport over de visserij vanuit Veere i.v.m. de voor de deur staande sluiting van het Veerse Gat. In verband met de plannen voor een Visserij-coöperatie voor geheel Zeeland, werd ingesteld een Coöperatie-Commis sie. Begonnen zal worden met inventa risatie van de reeds bestaande plaatse lijke coöperaties enz. Wat betreft de diverse benoemingen; voor het ETI werd als lid aangewezen dhr. A. Hack, de nieuwe burgemeester van Arnemuiden, die thans ook advise rend bestuurslid van Zevibel is. Voor de nieuwe zittingsperiode van het Visserij- schap werden aangewezen de heren A. L. S. Lockefeer (lid) en B. W. Schot (plv.lid), terwijl voor het Produktschap werden aangewezen de heren J. H. Bal (lid) en C. Kosten (plv.lid). Wilt U Uw haar laten verzorgen zonder wachten of ander oponthoud Bespreek dan nu in een rustige tijd. Laat U onze nieuwste sortering COLLIERS eens tonen BRESKENS Telefoon 873 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 5 Februari Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Collecte Intern, hulpverlening 6,30 uur, Ds. Spaans Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Collecte Intern, hulpverlening Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte Intern, hulpverlening Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Collecte Intern, hulpverlening Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed. Rctranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H. Doop Collecte Intern, hulpverlening Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk Collecte Intern, hulpverlening St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Collecte Intern, hulpverlening Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer Zuidzande, 11 uur, Ds; Tijmstra Extra collecte kerkvoogdij Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen H. Avondmaal Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen H Avondmaal Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, Ds. Grafe Evang. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Snoep, Middelburg R.K. P»rochi« H. Barbara te Breakens Zondag 5 Februari Sexagesima 8 uur H. Mis. Hoogmi$ om 10 uur. Na de Mis Blasiuszegen 's Middags om 2,30 u., Plechtig Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof Zaterdag feestdag van O. L. Vrouw van Lourdes

De Schakel | 1961 | | pagina 3