VAN MEENEN, testa. Kinderfietsen, autopeds, driewielers, rolschaatsen, tasjes, wanten, enz. 2x500 SEI Horlogerie J. HOVESTADT Moderne brede verlovingsringen St. Nicolaas- cadeaux Complete MARKLIN-treinee Firma SMOOR i OE HULSTER 1 Voor heren: gulden Sl. Nicolaas deeg ventjes Ve Maaglijders C-R MAAGTiliLETTEN Sint-Nicolaas in het land Wij met de prijzen in de hand SINT-NICOLAAS AKT1E van 19 nov. t.e.m. 5 dec. S Vele NUTTIGE geschenken hebben wij voor U Voor dames: |l Confectiebedrijf Th. de Witte&Zn Q&ficfl&ritctïl met 'n apart karakter 0 W01 Gerefo Niets Nieuw „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. TE KOOP: REPARATIES KUNSTGEBITTEN Werkelijk genoegen BURGERS - Breskens Fa I Zie étalage] Zie étalage] den B. en W„ gelet op die samenstelling van de bevolking, op dit verzoek niet te moeten ingaan. De heer Goethals meen de dat het niet op de weg ligt van de gemeente om woningen te exploiteren. Bovendien, aldus de heer Goethals, zijn er een groot aantal niet-katholieken bij deze woningbouwvereniging aangeslo ten. Weth. Zegers meende, dat gezien het karakter en o.m. de samenstelling- van het bestuur, gevormd uit vertegen woordigers van katholieke organisaties, waar geen andersdenkenden in gekozen kunnen worden, aan deze vereniging het algemeen karakter onthoudt. De kom der gemeente Breskens werd met het oog op de nieuwe bouwveror dening bepaald. De raad stelde de bedragen voor het lager onderwijs vast, evenals die voor de kleuterscholen. Voor de visserij werd de bestaande bankhelling, die in het midden is door gezakt, door de raad eens op de hel ling gezet. Zij besloot hiervoor een be drag, groot f 8.035 te voteren. De firma Gebr. Maas te Breskens zal de herstel lingswerkzaamheden verrichten. Voor de visserij werden 1000 manden door B. en W. aangeschaft om de vis sersschepen vlot te kunnen lossen. Het is de bedoeling dat de handel deze man den huurt als de haring is verkocht doch nog niet gelost kan worden, om dat het vervoer niet ter plaatse aan wezig is. De heer Goethals informeer de naar de reden, waarom B. en W. deze manden reeds aanschaften zonder de raad hierin te kennen. Weth. van der Hooft merkte op, dat in de toekomst op de begroting voor de vismijn een post geraamd zal worden voor dergelijke on verwachte uitgaven, daar voor een der gelijk groot bedrijf het wel eens nodig kan zijn dat men over de nodige finan ciën kan beschikken. De raad bepaalde de huur van deze manden op f 0,20 voor het 3e uur en f 0,40 voor het 4e uur, per stuk. De verordening voor de reinigings rechten, die de vorige maal door de raadsleden niet werd vastgesteld omdat een begroting ontbrak, werd thans door de raad aanvaard. De heer Carels bracht de toestand op de vuilnisbelt ter sprake, die thans voor al mede door de weersomstandigheden, alle beschrijvingen er van tart. De voorz. merkte op, dat het hoog tijd wordt dat men in W. Z.-Vlaanderen komt tot een gemeenschappelijke rege ling voor vuilnisverbranding. Iedere ge meente kampt met het opslagprobleem voor vuilnis. Spr. hoopte dat de West Z.-Vlaamse gemeenten in dit opzicht eens wakker geschud zullen worden. Groede Schuur uitgebrand. Zondagmiddag is brand uitgebroken in de landbouwschuur van de heer de M. aan de Straatweg. De gealarmeerde brandweer uit Groe de was spoedig ter plaatse en begon direct met het blussingswerk. Daar de brand zich ernstig liet aanzien, werd ook de Breskense brandweer gewaar schuwd, die eveneens spoedig ter plaat se verscheen en deelnam aan de blus- singswerkzaamheden. De schuur is totaal uitgebrand, doch het zich hierin bevindende vee kon worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Cabaret. De belangstelling voor de cabaret avond van de voetbalvereniging „Groe de" was Zaterdag, ondanks het slechte weer, goed te noemen. Het muziale ge deelte, afgewisseld met diverse goochel kunsten en de zeer aardige „moppen" van de clown, bezorgden het publiek een vrolijke avond, met een gezellig bal Ernstig verkeersongeluk. Dinsdagmorgen had op de Rijksweg tussen Breskens en Schoondijke een ernstig ongeval plaats, dat aan de 77- jarige heer H. uit Schoondijke het le ven heeft gekost. Genoemde heer kwam per fiets uit de richting Schoondijke gereden, waarbij hij de weg overstak om de Drieweg in te slaan. Hij lette daarbij niet voldoen de op het verkeer, met het gevolg, dat hij werd aangereden door een auto komende uit de richting Breskens en bestuurd door de heer A. V. uit Bres kens. De heer H. liep zodanige verwondin gen op, dat hij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden vervoerd, waar hij in de loop der nacht is overleden. FILJWN1EUWS Casino-Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 3 Dec., aanvang 8 u., Cary Cooper en Madeleine Carroll in de grote Western van Cecil de Mille: „De laatste stormloop". De onverschrokken strijd van de Canadese politie tegeneen opstandige beweging. De halfbloeden, die hun vrijheid bedreigd zien, beramen een opstand tegen het Engelse gezag. Cary Cooper in zijn element als held- DE uitkomst voor U zijn de echte Amerikaanse H de beste ter wereld. Met C-R Maagtabletten kunt U weer normaal eten Importeur LOUIS RIETBERGEN - Korenaarstraat 55a-c, Rotterdam Het Sint Nicolaasfeest. Zaterdagmiddag arriveerde St. Nico laas, vergezeld van zijn knechten, met de boot van 3.15 uur in onze gemeente. Ondanks het zeer slechte weer was de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer T. van Laarhoven, alsmede de plaatselijke muziekvereniging en een groot aantal moeders met kinderen aanwezig om de goed Heilig man te begroeten. Door de stromende regen kon van een rondgang door een deel der ge meente geen sprake zijn. Het werd een overhaaste tocht naar zaal „Casino," waar de Sint afstapte. Maandag 5 Dec., des avonds half ze ven. zal de Sint vertrekken vanaf het verenigingsgebouw om, vergezeld van de muziekvereniging, een rondgang door de gemeente te maken. Wat zijn bezoek aan de scholen be treft: hedenmiddag bezoekt hij de openb. kleuterschool, terwijl hij Maan dagmorgen de Chr. en openb. lagere scholen zal bezoeken. Maandagmiddag zal de Sint de Kath. lagere en -kleuter school met een bezoek vereren. Voor de hoogste klassen der lagere scholen wordt Maandagmiddag om 2 uur in zaal „Casino" een filmvoorstel ling gegeven. Kerstmiddag Bejaarden. De Kerstdagen naderen weer. Even als vorig jaar zal door het Comité „Be jaardenzorg" met de dames der V.V.H. in zaal „Casino" om 2 uur een Kerst middag aan alle bejaarden van Bres kens en Nieuwe Sluis worden aangebo den. Vorig jaar was de zaal totaal be zet en een ieder was tevreden dat man deze middag had kunnen meemaken. Behalve door de dames der V.V.H. zal dit jaar bovendien medewerking wor den verleend door het Christelijk ge mengd koor „God is mijn lied," onder leiding van de heer J. Basting Jr. Dit uitgelezen koor dat al grote bekendheid geniet, zal zeker de sfeer nog bijzonder verhogen. Verwacht wordt dat er ook dit jaar weer vele bezoekers dere Kerst- middag gezamenlijk willen vieren. Bezoekers, die afgehaald wensen te worden, moeten dit bij hun opgave ver melden. (Zie voor nadere gegevens de advertentie in dit blad). haftige redder in nood. Een boeiende episode uit Canada's bewogen geschie denis. Zondag 4 Dec., aanvang 4 en 8 uur, de lievelingen der hedendaagse jeugd, Conny Froboess en Peter Krauss in hun vrolijke film: „Teenager Melodie". Deze twee woorden zijn de laatste jaren een begrip geworden. Zij staan in het woor denboek van alle jonge mensen. Deze film vertelt een vrolijke episode uit het leven van enkele teenagers. Zij zijn nog op school, waar de muziek van de jeugd enigszins de ernst van het onderwijs dreigt te overstemmen. Maar wie zou dat gezonde jonge mensen als Conny en Peter misgunnen? Zij staan voor elkaar op de br,es bij moeilijkheden en die zijn er, als Peter geld moet gaan verdienen omdat zijn moeder ernstig ziek is. Hij kan daardoor zijn studie niet voortzet ten. Alle klassen springen voor hem in en maken muziek. Maar wij zullen U niet alles vertellen. Dit moet U zelf zien en horen. Conny en Peter zingen en dansen voor U de bekende melodieën: „Ich mocht mit dir Traumen", Jolly Jo ker, Sugar Baby, enz. Een moderne film voor jong en oud. Voetbal Vierde klasse II. Programma voor Zondag a.s.: SteenBreskens; OostburgRia W.; LuctorLewed. BoysIersekeBier vliet ClingeKoewacht. Om 12.30 u.: Breskens IIR.C.S. II. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Programma voor Zondag a.s.: Hansw. BoysNoormannen: Hoofd plaat's-H. Arendskerke; Vogelwaarde SchoondijkeWalcherenGroede AardenburgSluiskilPatrijzenRobur. 2e klasse A Programma voor Zondag a.s. Domburg IJong Ambon I: Schoon dijke IIZuidzande I; Corn. Boys III Aardenburg II; Vlissingen VRetran- chement I; IJzendijke IPhilippine I. 3e klasse A Programma voor Zondag a.s.: IJzendijke IIHoofdplaat II; Walche ren IIGroede II; Domburg IINoor mannen II; Jong Ambon IIBresk. III. Met kennis Bresker Spuij aan waardebonnen. Bij aankoop van 1 gulden een lot gratis ft| Swaggers, Japonnen, Terlenka rokken, |vl Pantalons, Truitjes en Vesten H Kostuums, Demi's, Parka's, Regenjassen, Colberts, Pantalons, Truien en Vesten g| Dorpsstraat 36, BRESKENS. Telefoon (01172) 461 Zaten a.s. bij KRUIS Prijzen en teve JUNGHANS moderne klokjes, vanaf f 23.50. JUNGHANS wekkers, reiswekkertjes en luxe wekkertjes, vanaf f 11,-. L A S I T A Dameshorloges vanaf f 45, L A S I T A Herenpolshorloges, waterdicht, schokvrij, onbreekbare veer, vanaf f 49,75. HorlogebandenFixofiex, leer, perion, doublé, enz., enz. Fantastische aanbieding Verrekijkers Barometers. Prachtige gouden- en zilveren sieraden. Gero-Zllmeta artikelen. Mercuriusstraat 12, BRESKENS Telef. (01172) 845 Deelnemer St. Nicolaas-actie. Dus kans op 2 x f 500,- Belar digd t( om 20 Bresker Beha] bouwve dezer 1 gelicht. 4 Horlogerie J. HOVESTADT, Mercuriusstr. 12, Breskens vindt bij ons een ruime sortering luxe dozen met zeep zeep en parfum zeep en eau de cologne byouterieën toiletartikelen, enz. BRESKENS Telefoon 873 P.S. Bespreek tijdig voor Uw haar- verzorging. Meisjesfiets, 6 tot 10 jaar Ph. van Kleefstr. 25, Breskens JAN BREQUET komt op Maandag 5 December weer met van bakkerij DE VLIEGER te Breskens. Sneller, beter en goedkoper LUCIEER, Philips van Kleefstraat 20, BRESKENS kunt U alléén beleven als U degelijk speelgoed koopt bij MOI voor Dam Kiez KEF volm; Alléé Daar Nieu' Telef Dorpsstraat 79 Telefoon 479 vanaf f 45, Prima gereedschappen, Homar-, Jumbo- en andere gezelschapsspelen Voor mooie vindt U een uitgebreide sortering bij Dorpsstraat 10 BRESKENS Fa SMC

De Schakel | 1960 | | pagina 2