Welk MEISJE HET LAATSTE VU Hunde Wollt ihr f Moderne brede verlo MEISJE Personeel C R Mola^Mei B L E U 's Kledint Maaglijders Anilré Ni cola i SI. Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg te Geul CASINO-BIOSCOOP, TIPS voor de Sin Leuke geschenke De Sint slaagt zeer z Fa Gebr. VAN DE SANDE, Hel J. SC öreskens Vergadering ajd. Breskens Ned Bijbel Genootschap. Maandag j.l. hield de afdeling Bres kens van het Ned. Bijbelgenootschap haar 7e jaarvergadering in het jeugd gebouw van de Vrij Evang. Gemeente. Ds. L. Spaans mocht een 25-tal op gekomenen welkom heten, in het bij zonder Ds. Grafe, Geref. predikant al hier. Het belangrijkste uit drie verslagen was: er zijn 69 leden van f 2,50 en en kelen van meer per jaar en dertig be gunstigers van f 1,- per jaar. Het ligt in de bedoeling van het bestuur deze laatsten te bewegen om hun bijdrage te verhogen tot f 2,50. Met een klein batig saldo bedroegen de inkomsten en uitgaven f 260,31. Voor de bijbelverspreiding in Indone sië zal van kerkelijk Nederland in het begin 1961 een gave worden gevraagd. Door de heer Meeusen werden ver kocht 35 zakbijbels, 2 grote zakbijbels en 11 huisbijbels, voor een totaal be drag van f 300,-. Met grote aandacht werd geluisterd naar Ds. Grafe, die sprak over het on derwerp; „Gods woord door mensen- dienst". Enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Hierna volgde de filmstrook: „De Bij bel, het Wereldboek," met een uiteen zetting door Ds. Spaans. De tijdelijk voorzitter, Ds. Spaans, werd bij acclamatie tot voorzitter geko zen. Door twee nieuwe bestuursleden vertegenwoordigers van de Geref. kerk. was het bestuur voltallig. Toch is er een vacature door het bedanken van de heer Baaij. Hierin zal later worden voorzien. Tijdens de vergadering werd 1 be gunstiger lid en kon men een nieuw lid boeken, alsmede een bijdrage noteren van f 2,50. Ds. Grafe eindigde met dankzegging. Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront bedroeg f 133,24. Aanrijding. Zaterdagmorgen j.l. reed de heer le C. uit Sluis, door het zonlicht verblind, met zijn volkswagen tegen een op de Grote Kade geparkeerd staande bestel auto van de heer O. uit Breskens. Beide voertuigen werden beschadigd. Collecte. De opbrengst van de in Breskens ge houden Klaprooscollecte bedraagt f 142.88. Intocht Sint Nicolaas. Morgen, Zaterdag 26 Nov., zal met de boot van 3.15 uur Sint Nicolaas met zijn gevolg in onze gemeente arriveren. Hij zal aan de haven opgewacht worden door de plaatselijke muziekvereniging, om vervolgens een kleine rondgang door de gemeente te maken. Tijdens deze rondgang zal de goede Sint versnaperingen aan de kinderen uitdelen. Maandag 5 Dec. zal de Sint nogmaals, begeleid door de muziekvereniging, een rondgang door de gemeente maken. Oostburg Collecten De opbrengst van het verjaringsfonds van de Ned. Herv. Gemeente te Oost burg bedroeg over de maand October f 106,30. De collecten op de Dankdag voor het gewas brachten een bedrag van f 130,03 op. Intocht St. Nicolaas. Zaterdag j.l. deed St. Nicolaas, ver gezeld van een groot aantal zwarte Pieten, zijn intocht in Oostburg. Jam mer voor de kinderen stroomde de re gen onbarmhartig neer, terwijl de goede Sint zijn intrede in de gemeente deed. Te circa 2,30 uur werd de Sint opgewacht aan de grens der gemeente door het plaatselijke muziekkorps, waaraan de drumband was toegevoegd, het bestuur der winkeliersvereniging en een groot aantal ouders, vergezeld van hun kinderen. Sint deed zijn in trede op spectaculaire wijze, n.l. in een boot, welke geplaatst was op een Aagje keek naar de punten van haar schoentjes en bleef verlegen zwijgen. „Kom, Aagje, we zijn onder ons en het blijft onder ons," moedigde Berend aan. „Ik ik durf het niet meneer stotterde het meisje. Berend diepte een pakje sigaretten uit zijn zak, gaf het meisje er een en stak er zelf ook een aan. „Vertel het maar met je eigen woorden. Ik ben ten slotte geen groentje meer. Kom Aagje nam een trek van haar sigaret, staarde nog steeds naar haar schoentjes en begon zacht: „Ze zeiden die baas van je omdat u weldra gaat trouwen met Gootje nou Ze zweeg. Berend keek een andere kant op en zei: „Nou, en? Zeg het maar gerust. Ik zal er heus niet boos om wor den. Daarvoor ken je me toch te goed, niet?" Ze keek hem even aan, maar toen ze bemerkte dat hij helemaal niet op haar lette, kreeg ze meer moed en vervolgde: „Die Hilda zei toen nou, al was die bult van goud dan moest ik hem niet 't is niks geen kunst om met hem naar 't stadhuis te gaan maar daar na o, öm van te griezelen, alleen al de gedachte Berend zuchtte en kneep z'n sigaret fijn. Hij slikte een paar maal en zei toen zacht: „Dank je, Aagje, ik ver moedde al loiets". (Wordt vervolgd). wagen, die getrokken werd door de voor deze gelegenheid broederlijk samen werkende padvinders. Twee scooters welke bereden werden door zwarte Pieten, hielden de weg, waarlangs veel publiek was, vrij voor de Sint, die vrien delijk wuivend zijn kleine bescherme ling etj es begroette en de vele Pieten met gulle hand pepernoten liet strooien Direct achter de wagen van de Sint reed een tweede wagen waarop de hoofdprijs van de winkeliersactie, de auto, was geplaatst, en de tweede prijs, een was machine en centrifuge, een plaatsje gevonden hadden. De grote stoet trok enorm veel belangstelling. Bij het ge meentehuis gekomen, werd de Sint be groet en sprak hij vanaf het bordes terwijl de regen nog steeds neergutste, de kinderen en hun ouders toe. Nadat de Sint nog nkele ogenblikken op het raadhuis had vertoefd, werd opnieuw vertrokken, nu voor een rondrit door de gehele gemeente. Biervliet Nieuioe kleuterschool in gebruik. Vrijdag 2 Dec. a.s. zal de nieuwe Chr. kleuterschool in gebruik genomen wor den. Al lang was er te Biervliet behoefte aan een nieuwe kleuterschool omdat het oude schooltje niet meer voldeed aan de minimum eisien. Bijzonder langzaam kwamen de plannen voor de nieuwbouw op gang, doch nu is het zover, dat de school in gebruik kan worden genomen. Het bevat een modern speellokaal, een prachtige hal en 'n aardig ruim klasse- lokaal. Dit alles is met moderne meubel tjes geheel naar de eisen des tijds inge richt. Het schooltje staat achter het nieuwe gemeentehuis aan de Braak manlaan. Door de wat hogere ligging dan de naaste omgeving, is het een waar sieraad voor de gemeente gewor den. Zowel de kleuters als de kleuter leidster, mej. C. M. de Kraker, ver heugen zich er over, dat het nieuwe schooltje, na een heel lange tijd wach ten, nog vóór St. Nicolaas in gebruik kan worden genomen. Waterlandkerkje Ouderavond. In de o. 1. school werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. Eerst was er ge legenheid voor de ouders om het werk van de leerlingen te bezichtigen en te spreken met het onderwijzend personeel Hierna werd de vergadering gehouden. Als leden van de oudercommissie wer den in de vacatures wegens aftreden van mevr. J. Jansen-Tollenaar en de heer M. J. Verbrugge, beiden niet her kiesbaar, gekozen mevr. Risseeuw-Bas- ting en de heer C. Bron. Na afloop van de vergadering werd nog een film ver toond voor demonstratie van het pas aangeschafte filmapparaat met ge luidsband. Cadzand Collecte. De gehouden collecte ten bate van het Nederlands Oorlogsgravencomité heeft f 45,50 opgebracht. Schoondijke Ouderavond O.L. School. In zaal Wijffels werd door de Ouder commissie van de Openb. lagere school „Prinses Irene" haar jaarlijkse ouder avond gehouden. In zijn openingswoord kon de voorzit ter der oudercommissie vele ouders wel kom heten. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot het volledige college van B. en W. Hij bracht de Ge meente dank voor de zorgen gedurende de laatste jaren aan de school besteed. In dit verband noemde hij de plaatsing van de oliekachels en de nieuwe vloer bedekking. Het gymnastieklokaal dat binnenkort in gebruik zal kunnen wor den genomen zal ook weder een verbe tering voor het onderwijs betekenen. Tot nieuw oudercommissielid werd verkozen de heer J. de Hullu wijk Sas- put. Hij volgt de voorzitter als lid op, terwijl het voorzitterschap werd opge dragen aan de heer P. Cornelis. De scheidende voorzitter, de heer Lu- teijn, sprak nog een klein woord als af scheid. In het kort memoreerde hij en kele feiten uit zijn 12-jarige loopbaan, zoals hij het noemde als oudercommis sielid. In zijn jaarverslag gaf de heer A. J. de Klerck, hoofd der school, een over zicht van het afgelopen jaar. Hij bracht de heer P. Luteijn op de eerste plaats dank voor het vele werk in het belang van de school gedaan. In verband met een voorstel van de heer I. van Overbeeke zullen de zomer schooltijden enige verandering onder gaan. Tn een kort woord dankte de loco-bur gemeester, de heer J. de Feijter, de voorzitter voor de waarderende woorden gericht tot het gemeentebestuur. Ook hij zegt de heer Luteijn dank voor al wat hij voor de school heeft gedaan. Hij roept de ouders op de leerkrachten al hun medewerking te verlenen, aange zien het onderwijs op de lagere scholen van zeer groot belang is. Spr. hoopt dat alle verbeteringen van nu en welke in de toekomst nog zullen worden getrof fen tot verbetering van het onderwijs mogen leiden. Voor wat betreft de dienstregeling van het gymnastieklo kaal kon hij mededelen dat hier zeer zeker gestreefd wordt naar een voor ieder bevredigende oplossing. Tot slot van de avond werden voorts een 2-tal prachtige natuurfilms ver toond. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 26 Nov., aanvang 3 uur, James Cagney, Viveca Lindforg en John Derek in de grote Wild West-film in kleuren, in het genre van High Noon „Het laatste vuurgevecht". Een wilde terreur heerste er in het wilde Westen, maar een kerel uit één stuk maakte een eind aan de massajustities, corruptie en banditisme. Een film vol dreiging en van strijd om het recht. Een groots avontuur uit Amerika's Westen. Zondag 27 Nov., aanvang 4 en 8 uur Peter Carsten, Joachim Hansen en vele anderen in het indrukwekkend filmwerk „Hunde wollt ihr ewig Leben". De ver schrikkelijke werkelijkheid van het jongste verleden, het schokkende ver haal van de laatste dagen van Sta lingrad, het noodlot van tienduizenden, op eerlijke wijze verflimd. Jonge men sen zullen niet kunnen begrijpen, zul len niet willen geloven, dat dit werke lijk gebeurd is. Maar het is gebeurd in de 2e wereldoorlog en deze film probeert er toe bij te dragen, dat wij deze ellen de niet zullen vergeten die over duizen den mensenlevens is gekomen, omdat één krankzinnige dit wilde. Een top prestatie van regie, spel en camera werk. Vismijn - Breskens Van 13 t.e.m. 19 Nov. 1770 kg. bot 356 kg. schar 434 kg. schol 206 kg. tong 75 kg. rog 23321 kg. kabeljauw 26428 kg. wijting 22 kg. tarbot 3683 kg. makreel 871 kg. sardijn 393 kg. poon 1050006 kg. haring 5932 kg. export garnalen 384 kg. onverkoche bot KERKDIENST Ev. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Rothfusz, Vlissingen Voetbal Vierde klasse H. Programma voor Zondag a.s.: SteenOlingeIersekeKoewacht LuctorBiervliet; OostburgLewedorp- se Boys; BreskensRia W. Om 12.30 u. Breskens IIIGroede II. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Programma voor Zondag a.s.; Robur-Noormannen; Aardenburg- Hoofdplaat; Groeve-VogelwaardePa trijzen-Walcheren; Slüiskil-'s Heer- Arendskerke; Schoondijke-Hansw. Boys. 2e klasse A Programma voor Zondag a.s. Corn Boys 3-Schoondijke 2; Vlissingen 5-IJzendijke 1; Jong Ambon 1-Philip- pine 1Retranchement 1-Domburg 1 Zuidzande 1-Aardenburg 2. 3e klasse A Programma voor Zondag a.s.: Retranchement 2-Domburg 2; Breskens 3-Groede 2; Hoofdplaat 2-IJzendijke 2; Noormannen 2-Jong Ambon 2. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 566 Zondag 27 Nov. 1960 14.30 u.: Si J'Etais Roi 19.30 u.: Manon Woensdag 30 Nov. 1960 19.30 u.: De Tsarewitsch Van Donderd. 24 Nov. tot Zondag 4 Dec. DE ZOMER VAN DE 17e POP Toneelspel door Ray Lawler Regie: Luc Philips Heden overleed nog onverwachts, zacht en kalm, in het St. Joseph- ziekenhuis te Vlissingen, onze lieve man, vader, behuwd-groot- en overgrootvader, JACOB VAN LARE, Echtgenoot van CORNELIA FAAS, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam C. VAN LARE-FAAS. Breskens, 24 November 1960. ie Zandstraat u De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 28 November a.s, des nam. 2,30 uur, op de algemene be graafplaats te Breskens. is genegen om mee te spelen bij het toneel van de accordeon- en toneel club „DE FLAMINGO'S", Breskens Opgave le Zandstraat 8, Breskens. Zaterdag 26 November, a; JAMES CAGNEY in de actievolle west Terreur in het Wilde Westen gebi wiens wil wet w: Zondag 27 November, aanv PETER CARSTEN in de indrukw Een film, die er toe zal bijdragen, dat ellende van een oorlog zullen vergeten, c is gekomen, omdat één krankzi Een onvergetelijk filmwerk. Plaatsbespreking Iedere dag aan de Horlogerie J. HOVESTADT, Mer Vlotte vesten en pullovers Overhemden Pyama's Moderne shawls (aparte kleuren) Handschoenen in leder en mousse Kleine gevers, zoals zelfbinders, mancl zakdoeken, sokken, enz. Steeds het nieuwste in kwalitc Spuiplein Gevraagd voor dag (of d. en n.) Te bevragen: W. P. WOITTIEZ, Haven Westzijde 11, Breskens. Telefoon 630 GEVRAAGD (goede sociale voorzieningen; binnen kort 45-urige werkweek). Machinefabriek, BRESKENS. Met de Amerikaanse MAAGTABLETTEN kunt U weer normaal eten. Vraagt Uw apotheker, drogist of de importeur LOUIS RIETBERGEN c.v. Korenaarstr. 55 abc, ROTTERDAM-6 Een bijzonder vindt U bij Kunsthandel Dorpsstr, 6, Breskens Telefoon 0 1172 -885 Een rijk gevarieerde collectie o.a. ,,Pas-Aan"-Serviezen „Fris", Joegoslavisch- en Kenia Houtsnijwerk. Pitrietartikelen. - Fraaie Potte bakkersvoorwerpen en Kunstnijverheidsart. Wij W tri sji Ie o\ dc Kon. Ei Deelnei Voor all Electrom Dynamo- dynamo', ZEEUWS woud 80, singen. U belt e U kunt firma Si telefoon door g< Njjverh Een kei ziet U i ver ont the keu Sw: Nyl A V nac 't mode: Dorps: Deelner

De Schakel | 1960 | | pagina 2