De Scherps verlovingsringen „De koe en de g CHAUFFEUR-PAKHUISHIECHI MUZIEKLIEFHEBBERS OPGELET Maaglijders C-R MAAGTABLETTEN ■::l!il11 CASINO BIOSCOOP Si. Nicolaas-ac: J. SCHRIER, herenkledi St. Nicolas J. DE MEESTER, Spuipl Gereformeerde Kerk, Breskens Ger Oproep tot deelname aan noodzakelijke Vredesactiel Prima gefundeerd! M. A. H. GOVAERT Zn. Horlogerie J. Hovesiadi „Margriet"- grammofoonplaten Fa I. M. DE VISSER h€ w Voor onze J' BUE Ned 7e DE uitkomst voor U zijn de echte Amerikaanse /TS"™-:üii£H de beste ter wereld. Met C-R Maagtabletten kunt U weer normaal eten Importeur LOUIS RIETBERGEN Korenaarstraat 55a-e, Rotterdam Oostburg Telefoondistrict Breda volledig geautomatiseerd. Door de officiële indienststelling van het geautomatiseerde telefoonnet "in de Sector Oostburg is thans het gehele te lefoonnet van het district Breda volle dig geautomatiseerd, zodat thans elke abonnee in dat district met bijna geheel Nederland middels de kiesschijf in tele fonisch contact kan komen. Dit zei de Directeur-Generaal der P.T.T., Prof. Ir. G. H. Bast. Niet alleen het locale net maar ook het interlocale net in de kring Oostburg is door deze ingebruikname geautomatiseerd en vormt het sluitstuk van de volledige automatisering van het Telefoondistrict Breda. De directeur van het telefoondistrict Breda Ir. J. C. Th. Blankert, gastheer van deze officiële middag, sprak een be groetingswoord tot de vele prominen ten di e aan de uitnodiging om getuige te zijn van dit min of meer historisch gebeuren, gevolg hadden gegeven. On der de genodigden merken we o.m. op de Commissaris dr Koningin in de Pro vincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die zich bereid verklaard had de officiële indienststelling te ver richten. De loco-burgemeester van Oostbrg, de heer A. P. Modde. de leden van de Prov. Staten, mevr. E. van den Broecke-de Man en de heer Cam. van Belleghem, de territoriale commandant Zeeland, de luit. kolonel IJ. Meter, de burgemeesters van de betrokken West Z.-Vl. gemeenten, vertegenwoordigers van handel en industrie, de heer P. Blommaert namens de P.T.T. Kamer Zeeland, de directeur-generaal P.T.T., Prof. Ir. G. H. Bast, de dir. telegrafie en telefonie, Ir. R. Diks, Ir. H. J. Ehnle, hoofd-dir. algemene zaken en radio en vele anderen, waaronder hoofden van centrale afdelingen. De heer Blankert gaf eerst een uiteenzetting over het be grip Telefoon District Breda, dat West Brabant en geheel Zeeland omvat. Hoe wel de gebeurtenis van deze middag het gehele district omvat, is het accent wel sterk op Zeeland gevallen, waarom dan oo de keus op een specifiek Zeeuws ge recht, namelijk de oester, is gevallen om een rol te spelen bij de officiële inge bruikname. Hierop nodigde de heer Blankert de Commissaris uit om precies te 1 uur de knop te willen indrukken. Met zeker elan voldeed hij aan dat ver zoek. Een signaal in de centrale te Oost burg werd hierdoor gegeven als teken, dat het geautomatiseerde net in bedrijf kon worden gesteld en dat de taak van de telefonistes een einde had genomen. Tegelijk opende een geweldige oester zich in de zaal van hotel „Du Commer ce" op het tafeltje, waar de Commis saris op de knop drukte. Langzaam werd in de oester een telefoontoestel zicht baar, hetwelk begon te rinkelen. De Commissaris nam de hoorn op en drukte die tegen het oor. Opeens klonk de stem van de telefoniste, mevr. Hartog-Tass, voor een ieder duidelijk hoorbaar. Ze hield als „Centrale" een toespraak tot de Commissaris in dichtvorm. De referendaris van het telefoondis trict Breda,, d heer J. C. Goedel, had deze toespraak in dichtvorm gemaakt. De Commissaris zei het te betreuren, dat hij deze telefoniste niet persoonlijk kon beantwoorden, nochthans wilde hij de laatste telefoniste in Z.-Vl. bedanken voor wat zij en al haar collega's in al die jaren hebben gedaan. Door het ver dwijnen van de telefonistes gaat er een zekere charme verloren, waar tegen over er ook vele winstpunten bij de automatisering te noemen zijn. De tele foon-dichtheid in Zeeland is groot, in het bijzonder in Oostburg is die groter dan elders. De Commissaris maakte zijn compliment, dat ondanks die dichtheid de abonnees, ook op de spitsuren, steeds aan hun trekken komen. Hij had geen enkele klacht, wel bewondering, vul. wat de P.T.T.-mensen bij de ramp heb ben gepresteerd om de zaak weer in de kortst mogelijke tijd te doen functione ren. Zich tot de Directeur-Generaal der P.T.T. wendend, zei de Commissaris dat Nederland nu niet bepaald ieder jaar andere postzegels uitgeven. De zo- merzegels kan men gedurende 1 maand lang verkrijgen, fn het buitenland is het hem opgevallen dat men in de post kantoren lijsten aantreft waarop de ze gels, die te koop zijn, staan aangegeven. Hij meende dat dit navolging verdient en dat hierdoor de verkoop van zomer- zegels zeker gestimuleerd zou worden. Voorts meende de Commissaris dat het aanbeveling zou verdienen de postze gels van de lagere waarden te voorzien van b.v. afbeeldingen van het stadhuis van Sluis, enz. Tot slot sprak de Com- die het op iemands geld voorzien heb ben. Het gaat er niet om wat de man is en hoe de man is, maar wat heeft-ie? De mens wordt tegenwoordig steeds meer materialistischer. Vroeger was lief de het belangrijkste en daarvoor liepen rijke erfdochters het huis uit om met arme boerenarbeiders te kunnen trou wen. Maar dat is er tegenwoordig niet meer bij. Het gaat allemaal om deping- ping". (Wordt vervolgd). missaris de hoop uit, dat de automati sering voor de P.T.T. een succes zal blij ken te zijn en dat het een zegen voor de welvaart mag worden. De Directeur-Generaal, Prof. Ir. G. H. Bast, bracht de Commissaris namens het Staatsbedrijf hartelijk dank voorde inbedrijfsstelling. Ook betrok hij Ir. Diks alsmede zijn opvolger Ir. Blankert in zijn gelukwensen. Hij zei aan diverse sprekers te hebben gemerkt, dat het toch niet allemaal winst is. Hij bracht de ploeg telefonistes, die in de barak te Oostburg jarenlang voortreffelijk hun werk hebben gedaan, hartelijk dank. Voorts bracht spr. dank aan het Ir.- bureau Rothuizen en 't Hooft voor het prachtige ontwerp en de aannemer Van der Poel uit Temeuzen voor de bouw. De apparatuur werd geleverd door de A.T.E. Ltd te Liverpool en werd door de eigen mensen van de P.T.T. gemonteerd. De sector Oostburg heeft thans 2800 aansluitingen en men kan met nage noeg heel Nederland automatisch ge sprekken voeren. Vrijwel geheel Neder land, omdat er nog enkele sectoren zijn o.a. Sliedrecht, West-Terschelling, War- fum en enkele kleine centrales, die nog niet geautomatiseerd zijn. Nu 15 jaar na de oorlog kan de P.T.T. nog onvol doende de aansluitingen bijhouden. De wachtlijst is dit jaar weer met 5000 aan vragers aangegroeid. In tegenstelling tot overig Nederland heeft de sector Oostburg vrijwel geen wachttijden voor aansluitingen. De Directeur-Generaal hoopte, dat de automatisering bij zou mogen dragen tot de ontwikkeling van de streek. Er is een groot werk met val len en opstaan tot stand gekomen. Ik ben dankbaar voor de opmerkingen van de Commissaris der Koningin met be trekking tot de postzegels en ik kan de verzekering geven, dat dit onderwerp van bespreking zal uitmaken. Ir. Diks voerde hierop het woord, die ook zijn felicitaties over het grote ge beuren uitsprak. Voorts voerden nog velen het woord. Na in hotel „Du Commerce" de lunch te Lebben gebruikt, ging het gezelschap de nieuwe P.T.T.-centrale aan de Noord- wal gaan bezichtigen. Groede Cabaretavond. De voetbalvereniging „Groede" zal als ledenwerf-actie voor haar leden, dona teurs en belangstellenden een cabaret avond organiseren op Zaterdag 26 Nov. a.s. in zaal Beun. Breskena Lelijke val. Maandag kwam tijdens de markt de 71-jarige mevr. V. te Breskens over een touw zodanig te vallen, dat zij beide polsen brak. Dokter van der Maas ver leende de eerste hulp en achtte over brenging naar het ziekenhuis te Oost burg noodzakelijk. Onderwijstentoonstelling In het oude verenigingsgebouw heeft de Stichting Onderwijstentoonstellingen een expositie ingericht met als onder werp ..Bouwen". De heer Hammerman die namens ge noemde stichting Woensdagmiddag de tentoonstelling opende, gaf een kort overzicht van hetgeen deze stichting met het inrichten van dergelijke ten toonstellingen, momenteel circuleren er verscheidene in Nederland, beoogt, n.l. de jeugd wijzen op de verschillende takken van industrie en nijverheid die ons land kent en welke werkzaamheden er bij het tot stand komen van b.v. een bouwproject verricht moeten worden. De tentoonstelling die een duidelijk beeld geeft van het bouwen in de meest ruime zin van het woord, zal in de ko mende dagen door de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen alhier bezocht worden. Cabaretavond. Op Vrijdag 25 Nov. a.s. organiseren de organisaties, afdelingen van het N.V.V., gezamenlijk een cabaretavond in zaal „Casino" te Breskens. Een prima gezel schap treedt op met een geheel nieuw programma, n.l. .Feestparade". De medewerkers zijn: Pim Cante. Connv Kavel. Jan Hendriks, Mrs. Sim pel Haak van Overloop en clown Dop- pie. Als slot zal de band „The Sarino's" de avond met een gezellig bal besluiten. Pogingen tot oprichting van een algemene woningbouwvereniging. Sedert enige tijd wordt door een co mité, waarin zitting genomen hebben de beide wethouders en de gemeente secretaris alsmede Mevr. I. de Back en de heren M. de Boer, W. Dieleman, K. Maas, J. A. de Nooijer en J. Robijn, po gingen aangewend om te komen tot op richting van een algemene woning bouwvereniging. Het doel van de vereniging zal zijn het bevorderen van de woningbouw, het verhuren van woningen en verder alles te doen wat een gunstige ontwikkeling van de woningbouw kan bevorderen. Daar de Gemeente, wat betreft de bouw van woningwetwoningen, volko men afhankelijk is van het kleine jaar lijkse bouwcontingent, wil de op te richten vereniging nu trachten Jaarlijks een ruimer aantal woningen te bouwen. Op 6 december a.s. zal een oprich tingsvergadering worden gehouden en een en ander nader worden toegelicht. Middels een in dit blad te plaatsen ad vertentie zullen belangstellenden wor den uitgenodigd deze vergadering bij te wonen. Hoofdplaat Eindles kookcursus. In het R.K. parochiehuis werd Don derdagavond de zesde en laatste les ge geven van de kookcursus, die was geor ganiseerd door de stichting voor Huis houdelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland. Op deze laatste les was het erg druk, omdat de dames van de mid dagcursus voor deze laatste les samen waren met de avondcursus. Ook dene laatste avond was erg gezellig en leer zaam en dat deze cursus door de dames wordt gewaardeerd bleek wel uit het feit, dat 30 dames zich nu al opgaven voor de vervolgcursus. Deze begint pas in Januari en dan zullen de recepten van de „fijne keuken" behandeld wor den. Deze vervolgcursus weer van 6 lessen, zal worden gegeven door mej. A. A, Os- sewaarde, die op een erg prettige en vlotte wijze ook de eerste cursus gaf. Vogeltentoonstelling. Op Zaterdag 26 en Zondag 27 Novem ber a.s. organiseert de kanarievereni ging „De Edeizanger" in samenwerking met de zustervereniging uit Biervliet, een vogeltentoonstelling met wedstrijd in zaal Martens. Het ligt in de bedoe ling om bij voldoende belangstelling hieraan voorts een tentoonstelling van kamerplanten te verbinden. In 1959 organiseerde „De Edeizanger" zijn eerste tentoonstelling. waarvoor grote belangstelling bestond. Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Uitslagen van Zondag j.l.: RoburWalcheren 16Hansw. Boys Groede 21PatrijzenHoofdplaat 21; Sluiskil—Schoondijke 22; Vo gelwaardeNoormannen 31's-Heer ArendskerkeAardenburg 63. Programma voor Zondag a.s. SchoondijkeRoburVogelwaarde Hansw. Boys; NoormannenGroede: WalcherenAardenburg's-H. Arends kerkePatrijzenHoofdplaatSluiskil. 2e klasse A Uitslagen van Zondag j.l.: Schoondijke IIDomburg I 32; Vlis- singen VCom. Boys III 03; Retran- chement IJong Ambon I 00. Programma voor Zondag a.s.: Aardenburg IIRetranchement I Domburg IVlissingen V; Philippine I —Schoondijke II; IJzendijke ICorn. Boys III; Zuidzande IJong Ambon I. 3e klasse A Uitslagen van Zondag j.l.: Hoofdplaat IIDomburg II 70; Re tranchement IIJong Ambon II 73; Walcheren nBreskens III 70. Programma voor Zondag a.s.: Noormannen IIGroede II; Breskens IIIIJzendijke II; Walcheren IIDom burg II; Jong Ambon IIHoofdplaat II. Vierde klasse H. Uitslagen van Zondag j.l.:- IersekeSteen 14LuctorClinge 02; OostburgKoewacht 22; Bres kens—Biervliet 0—1; Ria W— Lewed. Boys; 0—0. Programma voor Zondag a.s.: ClingeIersekeKoewachtLuctor BiervlietOostburgRia W.Steen Lewed. BoysBreskens. Wij geven Clinge de beste kans om thuis van Ierseke te winnen. KoewachtLuctor kan spannend wor den, met Luctor als favoriet. Ook Biervliet zal tegen Oostburg de beide punten wel thuis weten te hou den. Ria zal tegen koploper Steen weinig kans krijgen om zijn positie op de rang lijst te verbeteren. Voor Breskens ziet het er tegen Le wed. Boys niet zo goed uit. Hier heeft de thuisclub weer de beste kansen. Om 12.30 u. Breskens IIIIJzendijke II en om 2.30 u. Breskens nTemeu zen II. riLMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens presen teert .U Zaterdag 19 Nov., aanyang 8 uur, Cary Cooper en Jean Arthur in een groots opgezette Wild-westfilm van de meesterregisseur Cecil B. de Mille: „De Scherpschutter". De glorierijke dagen van de beroemde spoorzoeker Buffalo Bill, de held uit uw jeugd. Hij vocht voor zijn land, zijn eer en voor de lief de van een vrouw. Een opwindend ver haal uit Amerika's stormachtigste ja ren. Zondag 20 Nov., aanvang 4 en 8 uur. de beroemde filmacteur Fernandel in zijn nieuwste succesfilm „De koe en de gevangene". Het ware verhaal, van Charles Bailly, een Franse soldaat, die reeds vier jaar krijgsgevangene is in Duitsland. Zijn originele ontsnappings poging naar Frankrijk over een afstand van 800 km. is zo fantastisch en tevens vermakelijk, dat U zich zult afvragen, of dit werkelijk eens echt gebeurd is, De vraag: zal Charles, die samen met. een koe de grote tocht aanvaardt, zijn doel bereiken, zal U de hele film door bezig houden. Het hier te verraden zou betekenen, dat wij U veel tekort zouden doen bij wat bijna twee uur kostelijke Zaterdag 19 November, Cary Cooper in een spannend verhaal vo Een groots opgezette Wild West-film vai Toegang 14 jaa Zondag 20 November, aan FERNANDEL in zijn nieu- Een formidabel lachsucces, dat U vo Toegang alle leeftr Plaatsbespreking Iedere dag aan de De Sint is dit jaar royaal en geeft grote mooi costuum, winterja: of een mooie Terlenka Ook zorgden wij nog voor andere zeer wollen vesten en truien, sjaals, overhemden, dasse Kon. Emmastraat i pracht sortering SI kinderen, w.o. Dinky fietsjes, poppen, p< auto's (Daf), te veel Ook in luxe- en een ruime keus, zoa porcelein- en aardev, ZIE ETALAGE Telefoon 662 Zondag 20 November 10 uur: 3 uur Ds. G. J. Grafe GEVRAAGD: Vaste betrekking, goed loon bij Graanhandel, lm- en Export GROEDE Telef. 01171-312 Mooie sortering alle maten Mercuiiussiraai BRESKENS Uit voorraad leverbaar Niet meer bestellen, maar komen luisteren en uitzoeken o.a. Sinterklaasliedjes, kinderliedjes van Annie M. G, Schmidt. 45 toeren E. P. f 3,95. Verder de nieuwst HITS f 2.95 - f 3,95 - f 5,25, enz., in Single en E. P. Officieel „Margriet"-dealer Burgen Breskei 28 nov Voorw: secreta: IV E b e Dorpss Op M: 's avom bouw Weijkn Ds. Gi kens ze door rr. Vriendi vergadt stellenc Boulevard 14 BRESKENS amusement U zal bieden. De film geeft op deze vraag een verrassend en zeer amusant antwoord!

De Schakel | 1960 | | pagina 2