MAGAZIJNMEESTER VKB VAN MEENEN, Leder- en r St. Nicolaas- cadeaux DE AUTORIJSCHOOL „SUCCES" Byouterieën Ml Firma SMOOR l DE HULSTER Versprille's Kleding Bedrijf Maaglijders Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent Land- en Tuinbouw Gereformeerde Kerk, Breskens Gods oogsttijd komt ook] 'n Onmogelijke mogelijkheid sekretaris(esse), informateur(trice) Zie étalage! Zie étalage 1 Steeds het nieuwste Alleen het betere genre „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. SERVETTEN TAARTRANDEN COKTAILPRIKKERS DRINKRIETJES Kantoorboekhandel Koud 1 Guur 1 Vorst 1 Van 10 tot 20 November 1960 DE HOND VAN DE TUINMAN Blijspel van Lope de Vega. Regie Ben Royaards. Speeldagen: Donderdags en Zondags. Vismijn - Breskens Week van 30 Oct. t.e.m. 5 Nov. 1960 371 kg. bot 73 kg. schar 444 kg. tong 47 kg. rog 1202 kg. kabeljauw 2568 kg. wijting 299 kg. makreel 9135 kg. export garnalen 190398 kg. haring 301 kg. onverkochte bot Voetbal Vierde klasse H. Door het slechte weer is er Zondag in Zeeland niet gespeeld. Voor Zondag a.s. ziet het programma er als volgt uit: IersekeSteenLuctorClingeOost burgKoewachtBreskensBiervliet Ria W.Lewed. Boys. Ierseke kan profiteren van het ter reinvoordeel tegen Steen, zodat we mo gen verwachten dat ze Steen met lege handen naar huis sturen. Luctor zal tegen Clinge de winst wel aan de gasten moeten afstaan. Koewacht izal in Oostburg geen kans krijgen om zijn positie te verbeteren. Breskens, dat Biervliet op bezoek krijgt, zal beter moeten aanpakken dan ze de laatste tijd doen willen ze een kans maken om te winnen. Volgens de ranglijst heeft Biervliet de beste pa pieren. Voor Ria wordt het hoog tijd dat ze winst gaan boeken. Misschien komen ze Zondag tegen Lewed. Boys tot een verdeling der punten. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Alle wedstrijden van Zondag j.l. zijn wegens het slechte weer afgelast. Ie klasse A. Programma voor Zondag a.s.: RoburWalcheren; Hansw. Boys GroedePatrijzenHoofdplaat. Sluis kilSchoondijkeVogelwaardeNoor mannen 's-H. ArendskerkeAarden burg. 2e klasse A Programma voor Zondag a.s.: Aardenburg IIIJzendijke I; Schoon dijke IIDomburg I; Vlissingen V Corn. Boys III; Zuidzande IPhilippine I; Retranchement IJong Ambon I. 3e klasse A Programma voor Zondag a.s. Hoofdplaat IIDomburg II; Retran chement IIJong Ambon II; Walche ren IIBreskens III; IJzendijke II Noormannen II. Denk bijtijds aan bemesting van uw boomgaard. Nauwelijks is de oogst achter de rug, of de gedachte van de fruitteler gaat alweer uit naar het nieuwe seizoen. De eerste maatregel die genomen moet worden is de bemesting, omdat hiermee de basis wordt gelegd voor de volgende oogst. De ervaring heeft geleerd, dat men op kleigrond met goed succes in no vember en december reeds de bemes ting kan toedienen. Het is dan niet meer zo druk met de werkzaamheden en bo vendien kunnen de voedingsstoffen zich tijdens de winter beter door de grond verdelen. Uitspoeling komt in de klei- boomgaard practisch niet voor. De hoe veelheid te geven voedingsstof is niet alleen afhankelijk van het grondon derzoek, maar ook van de leeftijd van de bomen, de vruchtsoort, de te ver wachten oogst en de groei in het afge lopen jaar. Raadpleeg hierover even tueel de voorlichtingsdienst. Alleen bij uitzondering zal menkalk- ammonsalpeter door een andere stik stofmeststof vervangen. Ook de keuze van de fosfaatmeststof levert geen moeilijkheid op. In de moderne boom gaard is zwavelzure kali de meest ge schikte kalimeststof. Op lichtere klei grond kan men beter gebruik maken van patentkali omdat deze tevens mag nesium bevat. Vergeet tenslotte niet dat elke bemesting alleen dan tot haar recht komt, als ook de ontwatering enz. in orde is. Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand October 1960. GEBOORTEN: 5, Peter Bernardus Jo hannes, zn. van P. J. Scherbeijn en van E. R. van der Weijde, wonende te Oost burg; 13, Eric Cornelis, zn. van A. I. Bron en van A. L. M. de Croock, wo nende te Waterlandkerkje; 22, Ronald René, zn. van C. den Hollander en van A. A. Tollenaar, wonende te Schoondij ke; 25, Maria Johanna, d. van J. E. van den Neste en van C. J. Goedegebuur, wonende te Oostburg; 26, Anne Marie Cecile, d. van P. A. de Smet en van A. A. M. Cornelis, wonende te IJzendijke. 31, Marga Virgenie Marie Therese, d. van A. J. Sinack en van I. M. A. Lan- geraert, wonende te Biervliet. OVERLEDEN5, Lieven Cornelis Ver sprille, 89 j., wonende te Oostburg; 5, Samuel Bartelson, 66 j., wonende te Oostburg; 13, Marinus van den Broecke, 87 j., wonende te Breskens; 22, Jacobus Veraart, 66 j., wonende te Aardenburg; 31, Johanna Casteleijn, 80 j., wed. van J. de Kramer, wonende te Oostburg. TENTOONSTELLING VAN ZEEUWSE PRODUCTEN TE ANTWERPEN. In de voorzomer van 1961, in de eerste week van Juni, hoopt het „Comité tot het organiseren van een Zeeuwse Ten toonstelling annex culturele manifesta ties te Antwerpen" enige Zeeuwse da gen aldaar te organiseren. Het Comité bestaat uit de volgende leden: de voorzitters van de Kamers van Koophandel voor Z.-Vlaanderen en voor midden-Zeeland, de heren Ir. C. A. L. Horstmann en C. A. Kammeraad, die als voorzitter, resp. vice-voorzitter van het comité optreden. De heer J. M. A. C. van Dongen; de burgemeesters der gemeenten Zierikzee, Goes, Middelburg, Vlissingen, Ritthem, Koudekerke, Ove- zande en Poortvliet; de Rijksmidden- standsconsulent de heer A. Korstanje, de heren V. Laban, secretaris der ge meente Tholen, J. M. Blomaard te Goes en G. C. Anker te Zierikzee. De direc teur van de provinciale V.V.V. in Zee land, de heer G. W. Oskamp, de ad junct-directeuren van de Stichting Zeeland voor het Maatschappelijk en Cultureel Werk en van het Economisch Technologisch Instituut, de heren A. L. A. Borst en drs. E. van Beusekom. Uit het grote comité werd een werk comité samengesteld bestaande uit de heren Ir. C. A. L. Horstmann, voorzit ter; C. A. Kammeraad, 2e voorz.; drs. E. van Beusekom, secretaris; V. Laban, penningmeester; A. Korstanje, verte genwoordiger v. h. Min. v. Econ. Zaken; A. L. A. Borst en G. W. Oskamp als des kundigen. Naast het grote comité en het werk comité werd een era-comité samenge steld waarin tal van Nederlandse en Belgische autoriteiten zitting nemen. Dit ere-comité zal onder voorzitterschap staan van de Gouverneur van de Pro vincie Antwerpen. Verder zal dit ere- comité de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, de Bestendige De putatie van de Provincie Antwerpen en het College van Gedep. Staten der pro vincie Zeeland, de Nederlandse Ambas sadeur, de Staatssecretaris van Econ. Zaken, de Consul Generaal der Neder landen in België en tal van andere autoriteiten onder zijn leden tellen. De opening der tentoonstelling zal plaats vinden op Zaterdag 3 Juni en de sluiting op Woensdag 7 Juni 1961. De tentoonstelling beoogt aan de pro ducten van de Zeeuwse nijverheid en kunst een ruimer bekendheid te geven en nuttige contacten te leggen tussen kopers en verkopers waarbij orders kunnen worden geplaatst. Een derge lijk initiatief kan in het bijzonder van belang zijn voor die ondernemers, die door de aard van hun producten, of door de grootte van hun bedrijf weinig gelegenheid krijgen om de artikelen, die zij vervaardigen in het buitenland te exposeren. Op de te organiseren Zeeuwse dagen, zullen producten van de Zeeuwse nijverheid o.a. in de étala ges van Antwerpse winkels worden ten toongesteld, terwijl daarvoor in aan merking komende grotere stukken, in een passende zaal zullen worden geëx poseerd. Het ligt in de bedoeling de ten toonstelling overdag alleen voor het be drijfsleven open te stellen. Het publiek wordt in de avonduren in de gelegen heid gesteld de expositie te bezichtigen. Men beoogt niet alleen de Zeeuwse industrieën bij de tentoonstelling te betrekken maar ook de land- en tuin bouw, de fruitteelt en de visserij. De culturele manifestaties zullen o.m. een tentoonstelling van de werken van Zeeuwse kunstenaars omvatten, terwijl daarnaast folkloristische activiteiten, zoals ringrijden, muziek, dans en het optreden van zangkoren uit Zeeland op het programma staan. Men is voorne mens dit gedeelte van het programma grotendeels te beperken tot de ope ningsdag. Het ligt in de bedoeUng de deelnemers aan de folkloristische pro- prammanummers per provinciale boot naar Antwerpen te doen vervoeren. Daar zal worden ontscheept, waarna een optocht door een gedeelte van de stad volgt met begeleiding van één - of meer Zeewse harmonie- en fanfare korpsen. De kosten van de tentoonstelling zul len voorzover deze niet door overheids subsidies worden gedekt, door de deel nemers moeten worden gedragen. Voorlopig neemt men aan, dat door de deelnemers een bedrag van f 12.000,- zal moeten worden bijeengebracht. Er zullen zowel grote als kleine bedrijven tot deelneming aan de tentoonstelling- worden aangemoedigd. Dat het Belgische bedrijfsleven reeds belangstelling toonde voor het Zeeuwse initiatief moge blijken uit het feit, dat de grote expositiezaal alsmede etalage ruimte in een aantal winkels en wa renhuizen gratis ter beschikking van het tentoonstellingscomité zullen wor den gesteld. GEVRAAGD LUTEiJN's Suikerwerkfabriek, Spuiplein, BRESKENS Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 48(5 KERKDIENSTEN Zondag 13 Nov. Ned. Herr. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Pennings v. Axel Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. Bartlema v. Vlissingen Cadzand, 10 uur, Ds. Bergsma Groede, jo uur, Ds. de Jong Dankdag. Oogstcollecte Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oogstdankdienst Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed. Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zendingscollecte Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. van Woerden, Middelburg St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. van Woerden St. Kruis, 9 uur, Ds. Pennings, Axel Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. ten Cate IJzendijke, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer Zuidzande, 2 uur, Ds. Tijmstra Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds, Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Servaas Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Retranchement, 1,30 uur, Ds. Servaas Ev. Luth. Gemeente GEEN DIENST. Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur, D»- Grafe R.K Parochie H. Barbara te Brejken» Zondag 13 Nov. 23e Zondag na Pinksteren. St. Willibrord-zondag ie H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Kruiswegoefening In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Zondag 13 November 10 uur: 3 uur: Ds. G. J. Grafe De V.V.V. te Breskens roept sollicitanten op voor het vervul len van de vakature van Uitsluitend schriftelijke aanmel ding vóór i december i960 aan bureau V.V.V., Spuiplein 43 te Breskens, telefoon 888. vindt U een uitgebreide sortering bij Dorpsstraat 10 8RESKENS GELD VERDIENEN Wie wil huis aan huis drukwerk bezorgen Brieven Postbus 3025, Rotterdam. geeft les door geheel West Z.-Vlaanderen. Nijverheidsstr. 5 - Telef 819 Breskens Ruime keuze. Billijke prijzen. BRESKENS Telefoon 873 Met de Amerikaanse MAAGTABLETTEN kunt U weer normaal eten. Vraagt Uw apotheker, drogist of de importeur LOUIS RIETBERGEN c.v. Korenaarstr55 abc, ROTTERDAM - 6 in wit en gekleurd cake-vorm in hout en plastic. in glashelder en gekleurd Verkrijgbaar bij Dorpsstraat 10 BRESKENS Nu is het de tijd voor heren winter- en tweedjassen gabardine- en popeline jassen jongens monty coats, enz. Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410

De Schakel | 1960 | | pagina 3