Heilige Naam, alsmede van de Stich ting R.K. Vlassersscholen. Het besluit van de raad dat voor 1 Jan. 1960 een werkclassificatie voor het gemeentepersoneel zou worden inge voerd, stuit op vele practische bezwa ren. Thans bepaalde de raad, dat deze classificatie voor 1 Jan. 1963 zal moeten ingevoerd zijn. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de voorz. de bijeenkomst sloot. Breskens Zeeheng élwedstr ij d. De hengelaarsvereniging „De zeekrab te Breskens hield in de haven aldaar een onderlinge hengelwedstrijd. De prijizen werden alsvolgt toegekend: le prijs A. Visser, 310 punten; 2e prij: H. ten Cate, 240 p.; 3e prijs L. Riemens, 205 p.; 4e prijs P. v. d. Broecke, 170 p.: 5e prijs C. A. Vissenberg, 160 p.; 6e prijs G. van Muiken, 160 p.; 7e prijs M. v. d. Broecke, 125 p.; 8e prijs A. Rijkaart, 125 p.; 9e prijs Sj. Ritico, 110 p. Beroepen. Ds. W. F. Praas te Breskens heefteen beroep ontvangen naar de Vrij Evange lische Gemeente te Musselkanaal (Gr.). Jeugdtoneel van Rob Geraerds. Woensdagmorgen gaf in zaal „Casino" het toneelgezelschap van Rob Geraerds voor de leerlingen van de derde t.e.m. de hoogste klassen der lagere scholen te Breskens een uitvoering van het kinder - toneelstuk: „O, mijn lieve Augustijn". De kinderen genoten ten zeerste van het gebodene. 's Middags had een opvoering plaats voor de leerlingen der lagere scholen te IJzendijke. Botsing tussen tractor en bestelauto. Bij de hofstede van de landbouwer Lako, nabij de Zeedijk, had een botsing plaats tussen een bestelauto, bestuurd door de heer G. J. B. uit Hoofdplaat en een tractor met bietenwagens, bestuurd door de heer A. W. V., eveneens uit Hoofdplaat. Het ongeluk ontstond bij het elkaar passeren op de aldaar zeer smalle weg. De botsing bleef beperkt tot wat lichte schade. Groede Auto geslipt. Dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur kwam een vrachtauto met aanhangwa gen van Krebbekx Transport Mij. N.V. uit Steenbergen, op de Provinciale weg van Groede naar Sluis, nabij Nieuw- vliet, wegens de gladheid van het weg dek, te slippen, waardoor de vrachtwa gen kantelde en de gehele lading op het wegdek en in de naast de weg ge legen sloot terecht kwam. De chauffeur, de heer F. v.d. A., kwam met de schrik vrij. De materiële schade aan de lading was echter vrij groot, waardoor het verkeer enkele uren moest worden omgelegd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in naar het verloop van het ongeval. Hoofdplaat Autobus in botsing met tractor. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf kwam te Nummer Eén, gemeente Hoofd plaat, een uit de richting Breskens ko mende autobus van de Z.V.T.M., in een onoverzichtelijke bocht van een smalle weg, in botsing met een tractor met twee geladen bietenwagens, van de landbouwer De H. De bus werd licht, doch de tractor zwaar beschadigd. De inzittenden van de bus kwamen met de schrik vrij. Waterlandkerkje Slechte toestand rijwielpad. De zeer slechte toestand van het rij - om hier te gaan werken, hoorde ik dat de mensen in Purmerend gezegd had den: Die Berend Bongert heeft het goed bekeken. Toen het in zijn cafetaria in de gaten begon te lopen, heeft hij haar naar Amsterdam gebracht en daar be zoekt hij haar een paar keer in de week. Dan loopt het niet zo in de gaten. Ja. dat is een geraffineerde, die Berend Bongert Berend keek haar aan en schudde ontstelt over zoveel kwaadsprekerij zijn hoofd. „Gootje", zei hij, haa recht in het gezicht kijkend, „jij en ik weten dat er niets, maar dan ook absoluut niets van waar is. We zijn jij en ik samen op mijn kamer in Purmerend altijd zakelijk tegenover elkaar geweest. Be houdens dan die éne avond En hier toen je hier gekomen was en ik je wekelijks bezocht, één of twee keer ben ik ooit Ze wuifde met haar hand. „Stil maar, Berend, ik weet het allemaal immers net zo goed als jij. We hebben samen nooit iets gedaan, wat verkeerd was. Nooit. Maar ga dat nu eens rondbazui nen in Purmerend? En in de Beemster? Kun je dat in de krant zetten? En zelfs al zou je dat doen, zouden de mensen je dan wel geloven? Wat zouden ze dan zeggen? Nou, nou, er zal toch wel wat van waar zijn. Waarom maken ze er anders zoveel drukte over? Nee, Berend, kwaadsprekerij is niets tegen te doen. En als je al eens iemand te pakken zou kunnen krijgen, die je naam te grab bel gooit, dan moet je getuigen hebben en de bron van al die praatjes en zoek dat dan maar eens uit". Hij knikte. Ja, ze had gelijk. Je kon je wielpad langs de weg Oostburg-Water- landkerkje-IJzendijke wordt langzamer hand gevaarlijk. Er komen steeds meer klachten. De heer J. M. te Waterland kerkje kwam met zijn bromfiets, met een mand kruidenierswaren achterop, plotseling in één van de vele putten terecht, waardoor zijn stuur omsloeg en hij kwam te vallen. De heer M. kwam met de schrik vrij, maar had aanzien lijke materiële schade aan zijn bromfiets Oostburg Collecte. De collecte voor Kinderzorg heeft in Oostburg over het 3e kwartaal 1960 een bedrag van f 91,73 opgebracht. Ver jarings fonds. Het verjaringsfonds van de Nederl. Herv. Kerk te Oostburg heeft voor de maand September in totaal f 102,50 op gebracht. Opbrengst Zeeuwse collecte. De Zeeuwse collecte heeft in Oostburg f 225,- opgebracht. Sluis 5e Belfortrally De Sluisse auto- en motorclub orga niseerde haar 5e Belfortrally. Deze be stond uit een kaartleesrit door West Z. Vlaanderen, waarbij de deelnemers voor verschillende moeilijkheden gesteld wer den. In de raadszaal van het stadhuis wer_ den de deelnemers door het gemeente bestuur ontvangen. Burgemeester P. F. van Hootegem reik te in café „Lamminsvliet" de prijzen uit. Het wisselschild van de gemeente kwam in het bezit van de heer C. Drenth uit Oostburg. Tweede werd de heer G. de Jong, die tijdens deze rit tevens het clubkampioenschap veroverde. De der de plaats was voor de heer M. v. Prooijen uit Oostburg. Kolendampvergiftiging Dinsdagavond heeft zich in Sluis een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan, waarvan de 50-jarige alleen wonende weduwe P. Verhage-Zonne- vijlle het slachtoffer is geworden. Woensdagmorgen werd zij dood in haar woning aangetroffen bij een nog steeds brandende kachel. Mevr. Verhage-Zonnevijlle moet reeds de avond tevoren aan de vergiftiging overleden zijn, want het licht in de woonkamer brandde nog, toen men haar vond en haar bed was onbeslapen. Zij was eigenaresse van een manufac turenzaak in de Kapellestraat. IJzendijke Knöbelrit. De door de winkeliersvereniging „Ons Belang" te IJzendijke uitgeschreven knöbelrit voor jongens en meisjes had een zeer grote belangstelling. Niet min der dan 126 kinderen namen er aan deel. De eerste 10 winnaars waren: 1. Ciel de Smet, 80 pnt.; 2. Eric de Houck, 77 p.; 3. Anneke Impens, 77 p.; 4. Lies de Jaeger, 76 p. 5. Tilly de Vries, 75 p.; 6. T. van Looy, 75 p.; 7. Herman Rutten, 75 p.: 8. Carla Dellaert, 74 p.; 9. Eddy de Smit, 74 p.; 10. Joop de Smet, 74 p. Etalagewedstrijd. De winnaars van de étalagewedstrijd die tijdens de 24e winkelweek te IJzen dijke werd gehouden, zijn: 1. J. Bevin Zn.2. M. de Boevere en 3. Th. Verdegem. Retranchement Wo?üngbouw. De bouw van twee woningwetwonin gen in de Prins Mauritsstraat is gegund aan de fa. A. F. Boogaert te Sluis. overal tegen wapenen, een dolle hond schoot je neer en als iemand je een klap gaf, kon je hem een oplawaai terugge ven of je kon naar de politie gaan en een aanklacht indienen wegens mishan deling. En diefstal kon je aangeven. Maar kwaadsprekerij doe er eens wat aan. „Je weet," vervolgde het meisje op rustiger toon, „dat ik twee broers heb. Piet, de oudste, gaat binnenkort trou wen en zijn verloofde woont hier in Am sterdam. Ria en ik kunnen geweldig goed met elkaar overweg en zijn hiel de laatste maanden samen verscheidene avondjes geweest. Piet heeft me - op mijn uitdrukkelijk verzoek - steeds op de hoogte gehouden van het geroddel in de stad en in de Beemster. Daarom ben ik zo goed op de hoogte. Het is mij overigens een raadsel, dat jij er nooit bij geruchte iets over vernomen hebt". „Ik? Geen mens. Ach, ik ben door gaans de hele dag in de zaak. Of in de keuken, of op m'n kamer. In de cafe taria help ik nooit meer. Dinie is bere kend voor haar taak en ze is uiterst be trouwbaar. Ik kan me geheel op haar verlaten. Wat moet ik dan, met mijn figuur, nog in de cafetaria doen? Mijn domein is de keuken en Harmsen is werkelijk een beste vent. We kunnen op het ogenblik heel goed met elkaar overweg. Maar over al die praatjes heeft hij nooit met één woord gerept. En de meisjes al evenmin". Gootje keek hem onderzoekend aan. „En thuis?" vroeg ze verder. „Thuis? Och, ik kom er niet zo vaak. Eén of twee keer in de maand. En dan meestal maar kort, een uurtje. Nee, FILMN1EUWS „Casino"-bioscoop te Breskens presen teert Zaterdag 22 Oct. om 8 uur Sterling Hayden, Dan Duryea en Dorothy La- mour in een met heftigheid geladen thriller, die u voortdurend in zijn greep houdt „Moordende handen". Hij deinsde voor niets terug en een knappe, jonge vrouw was een willig werktuig in zijn moordende handen. Zij werd be schuldigd van moord door Deman, die haar ondergang wilde. Een detecti vefilm, die naar een overweldigende cli max voert. Zondag 23 Oct. om 4 en 8 uur, de be kende komieken Stan Laurel en Oliver Hardy in hun dolle klucht „In de penarie". Een dolzinnig verhaal waarin Stan en Ollie weer hun beste kant laten zien, om in iedere situatie de meest domme streken uit te halen, waarbij Ollie weer de dikke Stan tot wanhoop brengt. Een film waarbij u zult huilen van het lachen. Vismijn - Breskens Week van 9 t.e.m. 15 Oct. 1960. 369 kg. bot 47 kg. schar 417 kg. tong 28 kg. rog 455 kg. kabeljauw 192 kg. wijting 2 kg. tarbot 9936 kg. export garnalen 147 kg. binnenl. garnalen Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Uitslagen van Zondag j.l.: Robur's-Heer Arendskerke 20 GroedePatrijzen 15; Hansw. Boys Sluiskil 62; NoormannenHoofdplaat 43; SchoondijkeWalcheren 09: Vo gel waardeAardenburg 34. De stand is nu: Patrijzen 5 5 0 0 10 16— 3 Walcheren 5 5 0 0 10 co 1 05 CO Aardenburg 5 4 0 1 8 31—19 Hansw. Boys 6 3 0 3 6 20—14 Robur 6 3 0 3 6 17—19 Noormannen 4 2 0 2 4 8—12 Vogelwaarde 5 2 0 3 4 18—13 Groede 5 2 0 3 4 14—21 Hoofdplaat 4 1 0 3 2 12—20 Sluiskil 4 1 0 3 2 9—19 Schoondijke 4 0 1 3 1 4—27 's-H. Arendsk. 5 0 1 4 1 7—15 Programma voor Zondag a.s. AardenburgNoormannen; 's-Heer ArendskerkeWalcherenHoofdplaat— Hansw. Boys; PatrijzenRobur; Sluis kilGroedeVogelwaardeSchoondijke. 3e klasse A Uitslagen van Zondag j.l.: Breskens IIIWalcheren II 28; N.- mannen IIHoofdplaat II 4—0; IJzen dijke IIJong Ambon II 42; Retran chement IIGroede II 3—4. De stand is nu: Groede II 5 4 1 0 9 26— 9 Walcheren II 4 3 1 0 7 33— 8 Hoofdplaat II 5 3 1 1 7 26— 9 Noormannen II 4 2 1 1 5 23—12 Jong Ambon II 5 2 1 2 5 15—18 IJzendijke II 5 2 1 2 5 12-17 Breskens III 4 2 0 2 4 15—18 R'ment II 6 0 2 4 2 13—30 Domburg II 3 0 0 3 0 2—17 Biervliet II 3 0 0 3 0 3—30 Programma voor Zondag a.s.: Groede IIDomburg II; IJzendijke II Hoofdplaat II; Walcheren IIRe tranchement II; Biervliet IINoorman nen II; Jong Ambon IIBreskens III. thuis heeft men er zelfs nooit op ge zinspeeld. Ik denk niet, dat jouw naam de laatste maanden ooit thuis genoemd is. Nee overigens, mijn moeder komt ook niet ver, ze is weer zo stijf van de rheuma. En vader, wel die leeft alleen maar voor z'n tuin. En Fouwe heeft z'n meisje in Edam, waar hij haast elke avond heen fietst. En Arie zit in het oude huisje aan de Zuiderweg. Daar kom ik nooit. Stien, m'n schoonzuster, mag me niet. Dat voel ik". Ze keek hem nog steeds onderzoe kend aan. Hij sprak de waarheid. Ze kende haar baas te goed. Als hij zou liegen, dan zou ze het waarschijnlijk terstond merken. Nee, Berend was ge heel ter goeder trouw. „Dus daarom zinspeelde je er nooit op, als je hier was. Ik begreep er al niet veel van. Ik dacht, dat je al die praatjes ook had gehoord en dat je daarom Hij kwam overeind uit zijn stoel en ging naar het meisje toe. Toen hij voor haar stond, pakte hij haar kin beet en hief haar gezicht omhoog, .zodat hij haar in de ogen kon kijken. En hij vroeg enkel maar: „Marrigje, het is maanden geleden dat je tegen me zei: Berend Bongert, jij en ik, we zijn voor elkaar geschapen. En je hebt toen ook gezegd, toen ik je voor de eerste keer in m'n armen hield: Berend, begrijp je nu dat ik van je houd? Dat ik al lang van je heb gehouden? Ja, dat zei je toen en je hebt me gezoend en je door mij laten liefkozen. Dat is maanden geleden, Marrigje en er is sedertdien veel veranderd. Maar weet je, wat niet veranderd is? Mijn liefde voor jou. Ik Vierde klasse H. Uitslagen van Zondag j.l.: LuctorOostburg 21; IersekeBres kens 40; ClingeRia 41; Steen- Biervliet 41. De stand is nu: Ierseke 6 4 1 1 9 24— 9 Clinge 4 3 1 0 7 16— 7 Biervliet 6 3 1 2 7 18—14 Steen 4 3 0 1 6 12— 7 Oostburg 5 3 0 2 6 13— 7 Luctor 6 3 0 3 6 14—13 Lewed. Boys 5 2 1 2 5 12— 9 Breskens 5 2 0 3 4 9—12 Koewacht 4 0 0 4 0 7—24 Ria W 5 0 0 5 0 6—29 Programma voor Zondag a.s.: LuctorSteenOostburgIerseke Ria W.Koewacht; BreskensClinge. Luctor, dat Zondag Steen op bezoek krijgt, zal alles op alles zetten om voor eigen publiek te winnen. Wij houden het op een gelijk spel. Oostburg zal tegen Ierseke wel de winst aan de gasten moeten laten. Ria zou op eigen terrein van Koewacht moeten kunnen winnen. Of het zal lukken is echter nog een groot vraag teken. Breskens, dat het tegen Clinge moet opnemen, zal de winst wel niet kunnen thuishouden, gezien de slechte resulta ten der laatste weken. Om 12.30 uur: Breskens IIClinge II. Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand September 1960. GEBOREN: 11, Rita, d. van Looran de Vriend en van Ria Hortensia Ver- meesch; 13, Marianne Elisabeth, d. van Joseph Mookhoek en van Elsje Her- mina van Dijkhuizen; 15, Frederik Jo- zias, izn. van Dominicus de Feijter er van Jetta Susanna Veldman; 17, René Peter Johan, zn. van Jacobus Pieter Verburg en van Maria Tannetje van Pagee, geb. te Oostburg; 22, Johanna Margaretha, d. van Jakob Anthony Jo han Boekhout en van Beryl Margareth Creech; 23, Eric Petrus Eduardus, zn. van Johannes Franciscus Cornelis en van Lydia Maria Celina de Looze. HUWELIJKEN: 8, Jacobus Adriaan op 't Hof, 19 j„ wonende te Wemeldinge en Cornelia Magdalena Aagje van der Lijke, 18 j., wonende te Breskens; 22, Michiel Engel Dierings, 24 j., wonende te Breskens en Martha Wesdorp, 22 j„ wonende te Breskens; 23, Hendrik Adrianus Fenijn, 23 j. en Marretje We zelman, 20 j., beiden wonende te Bres kens. OVERLEDEN: 22, Janna Hennekeij, 59 j„ weduwe van Pieter du Bois, wonende te Breskens. INGEKOMEN: 1, Leonardus J. Steijaert en echtgenote, van Groede naar Klap roosstraat 2; 2, Abraham F. Voogdt en echtgenote, van Hoofdplaat naar Aza leastraat 3; 6, Marretje Wezelman, van Terneuzen naar Begoniastraat 8; 8, Jozina S. E. Verschoor, van Lekkerkerk naar Langeweg 2; 13, Jacoba H. Neder - pelt en dochter, van Amsterdam naar Grote Kade 3; 19, Abraham J. de Meijer en gezin, van Biervliet naar Azaleastraat 12; 28, Paul Francois Ju les Augustin, van Apeldoorn naar Ha ven Westzijde 4; 29, Johannes J. Brood man, van Driebergen-Rij senburg naar Dorpsstraat 87a; 23, Jan Briquet, van 's-Gravenhage naar Crocusstraat 19. VERTROKKEN: 2, Cornelis P. Heijdens, van de Hullustraat 6 naar Utrecht; 7, Maria Th. C. Vissenberg, van Vogelen zang 7 naar Breda; 8, Cornelia M. A. op 't Hof-van der Lijke, van Nijver heidsstraat 5 naar Wemeldinge; 9, Pie ter J. R. Jansen, van Dokter Broodman- straat 53 naar 's-Gravenhage; 10, Wil lem J. Jongman, van de Hulludwars- houd nog van je en omdat ik nog van je houd, kan me al dat geroddel van de mensen, waar ook ter wereld, niets schelen. Nu vraag ik je opnieuw, Mar rigje, en in alle ernst: Houd je nog van me? En wil je m'n vrouw worden?" Doordat hij haar kin nog steeds on dersteunde, was ze wel gedwongen naar hem op te kijken. Hij zag, dat er lang zaam tranen in haar ogen kwamen, die haar blik verduisterde. Maar deson danks kwam er zacht van haar lippen: „Berend, liefste HOOFDSTUK XXI. Het gerucht heeft vleugels. Twee da gen nadat Berend met de laatste bus naar Purmerend was teruggekeerd, na een heerlijke middag en avond gehad te hebben bij zijn meisje, kwam Harm sen, de kok, hem 's morgens in de keu ken met uitgestoken hand tegemoet. „Mag ik u gelukwensen, meneer Bon gert, met uw verloving?" De uitgestoken hand bleef ongedrukt. Want Berend keek zijn kok aan of hij het in Keulen hoorde donderen. En het enige wat hij er uit kon brengen, was: „Hoe kom je daarbij?" De kok lachte bescheiden. „Och, me neer, de halve stad weet het al. U gaat zich verloven met Gootje Bos, dat meisje, dat voor Dinie hier was. Uw be drijfsleidster in Amsterdam Berend schudde, totaal overbluft, zijn hoofd. „Ik sta perplex," zei hij. „Hoe ter wereld is men dat te weten geko men (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1960 | | pagina 2