BOBBE Een beeldig fijne visgraat tweed werd gebruikt voor dit zo geliefde faux-deux-pieces. De rok van dit klasse model is geheel gevoerd Kleuren: bruin/zwart, blauw/zwart groen/zwart. Maten 40 t/m 46 Voor Uw betere DAMESCONFECTIE Eerst kijken bij UW MODEHUIS IN VLISSINGEN 49,75 volgende vergadering behandeld wor den. De- raad sprak uitvoerig over een voorstel van B. en W. om het exploita tiebedrag per leerling voor de drie bij zondere scholen vast te stellen op f 42,50. Hiermede zou dan een verho ging van f 10,- per leerling per jaar be reikt zijn. De heer Steijaert opende de discussie over dit onderwerp door in een uitstekend opgezet en gefundeerd betoog de raad er van te overtuigen, dat dit bedrag dan nog te laag zal zijn. Hij noemde het beslist onverantwoord, dat de kinderen te Hoofdplaat thans nog moeten leren uit boekjes, waarin de oude spelling staat. Vooral voor het lees- en taalonderwijs noemde hij dit funest. Haast alle leermiddelen, waar mede de scholen werken, zijn verouderd. De overige raadsleden sloten zich hier bij aan, waarop de heer Steijaert vroeg het bedrag te verhogen tot f 45,- per leerling per jaar. Weth. Blaakman meende, dat als de leermiddelen ver ouderen, het schoolbestuur reeds lang bij B. en W. hadden moeten aanklop pen. Ondanks herhaald verzoekvan E. en W. had men echter verzuimd een begroting voor de nodige aanschaffin gen in te dienen. De heer Steijaert zag zijn verzoek in gewilligd en een bedrag van f 45,- werd per leerling vastgesteld, echter onder voorwaarde, dat het schoolbestuur de gevraagde begroting zal indienen. De raad besloot tot het plaatsen van een lichtpunt nabij de R.K. kerk t,e Slijkplaat en voteerde hiervoor een be drag vanf 585,50. Dit lichtpunt zal ten gerieve van de bewoners van de buurt schap ook 's nachts blijven branden. De woning E 39 werd door de raad onbewoonbaar verklaard. De raad kon accoord gaan met de wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in Z.-Vla an deren. Met de heer L. L. Martens heeft het gemeentebestuur lang meningsverschil gehad over het eigendomsrecht van 'n stukje door de gemeente aan de heer A. Verdonck verkochte grond. Thans hebben B. en W., zij het na zeer moei zame onderhandelingen, overeenstem ming kunnen bereiken over het bedoel de stukje grond in het Zuid-Westelijke uitbreidingsplan. De raad kon zich met de voorgestelde regeling verenigen. Voor de R.K. St. Jozefschool werd de exploitatievergoeding vastgesteld op f 4047,98; voor de Christelijke school op f 1196,19. Afgewezen werd een verzoek van de St. Aloysiusschool te Slijkplaat om tegemoet te komen in de huur van een lokaal van de R.K. kleuterschool, groot f 115,- welk lokaal gebruikt werd tijdens de verbouwing. Aan dr. H. C. Rozemeijer werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge meente-geneesheer, wegens zijn benoe ming als schoolarts. B. en W. stelden een voordracht op voor gemeente-geneesheer, welke er als volgt uit zag: 1. dr. Lievens; 2. dr. Lockefeer. De heer Steijaert meende, dat dr. Lockefeer als de opvolger va dr. Rozemeijer in aanmerking moet ko men voor de functie van gemeente geneesheer. Hiermede was weth. Blaa s - man het niet eens. Het college heelt voorgestaan de arts, die het langst in Hoofdplaat werkt, aan te bevelen als no. 1 van de voordracht. De raadsleden Roelse en De Smit sloten ,zich bij de woorden van de heer Steijaert aan N stemming bleek dr. Lievens met vier stemmen als gemeentegeneesheer te zijn gekozen. Dr. Lockefeer verwierf drie stemmen. De raad beschikte af wijzend op een aantal verzoeken om subsidie, o.m. van het Leger des Heil de Ned. Am. Toneel Unie, het Zeeuws Consultatiebureau voor alcoholisme, de Militaire Matigheidsmissie en de Stich ting R.K. Nijverheidsonderwijs in het Bisdom Breda en Den Bosch. De Kon. Ned. Mil. Bond „Pro Rege" zag een ver zoek om verhoging van de gemeentelij ke bijdrage afgewezen. Het oude bedrag zal gehandhaafd blijven. Al deze be sluiten werden genomen met het oog Gootje had al die tijd, dat Jager ach ter haar stond te schreeuwen, met de handen op het dienblad gestaan, te zeer verschrikt om zich ook maar te bewegen. Berend stond onder aan de trap en hoorde de scheldpartij perplex aan. De enige, die aanvankelijk geamu seerd luisterde, maar later zijn wenk brauwen optrok en zijn hoofd schudde, was de kok. En toen het hem op een gegeven ogenblik te bar werd, pakte hij een groot mes, kwam er zwaaiend mee naar Jager en zei, het wapen dreigend boven zijn hoofd houdend: „En nou er uit, kerel, anders Jager verschrok van de veranderde houding van de kok, kwam tot zichzelf, mompelde wat en draaide zich eens klaps om. Zonder nog een woord te zeggen of om te kijken, verdween hij via de verbindingsdeur in de cafetaria en toen Berend naar het raampje liep zag hij Jager, nog altijd met zijn jas en hoed in de hand, naar buiten lopen. Er zaten slechts enkele klanten in de zaak, maar ongetwijfeld hadden ze het grootste deel van Jager's woede- sermoen gehoord. Bij de kassa stond Aagje te snikken. De eerste die wat tot zichzelf kwam, was de kok. Hij keek naar het mes, dat hij in zijn hand hield en smeet het toen op een tafel. Toen keek hij over de schouder van Berend heen naar de ca fetaria, waar de mensen nog onthutst over het gebeurde, naar de keuken za ten te kijken. „Meneer," zei de kok, „ga naar de klanten en zeg met een paar woorden, dat di® man ontslagen was en daarom op de bijzonder slechte kaspositie van de gemeente. De Interkerkelijke com missie voor het Maatschappelijk werk vroeg een bijdrage groot f 432,als mede een subsidie in de kosten van de auto voor de maatschappelijk werkster groot f 39,Het reglement van orde voor de raadsvergaderingen werd vast gesteld, terwijl nog verschillende per celen bouw- en tuingrond verpacht werden. Waterlandkerkje Raadsvergadering Als voornaamste punten op de agen da kwamen voor de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer G. J. C. Tas en de benoeming van een wethouder. De heer Tas legt in handen van de voorzitter de bij de wet voorgeschreven eden af. De voorzitter spreekt hem toe en feliciteert hem met zijn raadslid maatschap. De stemming voor de benoeming van een wethouder geeft de volgende uit slag: 5 stemmen worden uitgebracht op de heer J. E. V. d eMilliano, 1 stem op de heer G. J. C. Tas en 1 stem op de heer C. de Nood. De heer de Milliano zegt, als ant woord op de desbetreffende vraag van de voorzitter, dat hij deze benoeming aanneemt. De voorz. wenst hem geluk en spreekt de hoop uit dat de nieuw benoemde een goede wethouder voor de gemeente zal zijn en zal treden in de voetsporen van zijn vader, die des tijds ook wethouder van de- gemeente was gedurende verscheidene jaren. De heer de Milliano vertegenwoordigt als wethouder het katholieke volksgedeelte der gemeente. De voorz. zegt met vreugde een brief te kunnen voorlezen die van de Wa terleiding Mij. is ontvangen en waaruit blijkt, dat in het werkplan van ge noemde Mij. voor 1961 de aanleg van enkele leidingen in de gemeente zijn opgenomen, waardoor in dat jaar het 100 pCt.-plan voor wat Waterlandkerk je betreft zal zijn voltooid. Besloten wordt om medewerking te verlenen aan het verzoek van het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, aan het plan voor va- cantiespreiding te beginnen in 1961. Tengevolge hiervan zullen de vacantïes van de scholen in 1961 aanvangen op 24 Juli. Er wordt vervolgens voorlezing ge daan door de voorz. van een ontvangen afschrift van een brief gericht aan Ge deputeerde Staten door de Commissie van Beheer over de weg OostburgWa terlandkerkje. In dat schrijven wordt o.m. gewezen op de slechte toestand waarin het fietspad langs deze weg OostburgWaterlandkerkje verkeert. De voorz. memoreert dat ook burge meester en wethouders in April j.l. een brief zonden naar G.S. over die aange legenheid. De raad sprak er zijn teleur stelling over uit dat er echter van voorgenomen plannen tot verbetering nog niets is vernomen, hoewel deze ver betering van het rijwielpad met de dag nodiger en het verkeer er op steeds ge vaarlijker wordt. Met bezorgdheid vraagt men zich af wanneer een einde aan deze situatie zal komen. Besloten wordt om de kasgeldlening van f 50.000- met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten, die loopt tot 1 Oef. a.s., voor 3 maanden te verlengen. Aan het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg zal een subsidie worden verleend van f 0,01 per inwoner. Besloten wordt een zelfde sub sidie te verlenen aan de Federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken, gevestigd te Utrecht. De gemeenschappelijke regeling met het Instituut voo" Ziektenkosten-voor- ziening van Ambtenaren in Zeeland wordt gewijzigd. De raad stelt vervolgens de nodige credieten beschikbaar voor liet buiten- verfwerk aan de gemeentewoningen en het Dorpshuis. De voorz. doet vervolgens de medede ling dat de aanbesteding van de 2 te bouwen woningwetwoningen deze week zo kwaad is geworden. En laat Aagje in de keuken komen om wat te kalme ren. Toe nou, meneer, anders lopen de klanten weg Berend zuchtte en knikte. „Je hebt gelijk. Ik Maar meteen draaide hij de deur open en liep de cafetaria in. Hij stuurde Aagie naar de keuken en liep toen naar de klanten, aan wie hij het gebeurde met een paar woorden verduidelijkte. Bij de gootsteen stonden nu twee snikkende meisjes. Aagje was naar Gootje gegaan en met de armen om elkaar heen stonden ze naar te snotte ren. De kok keek het eens aan, schoof toen zijn muts naar achteren en liep op hen toe. .„Allé," beval hij, „gebruiken jullie je verstand. Droog je tranen en was je gezicht af. Die vent is toch zeker niet waard, dat je je er voor overstuur maakt? Kom. wees eens een beetje flin ker! Hij is foetsie, dus van hem heb je geen last meer. En van mij heb je nooit last gehad, bij mijn weten. Kom, hou op met dat gegrien, anders duw ik jul lie allebei met je kop onder de kraan". Aagje begon door haar tranen heen te lachen en haalde een zakdoek te voorschijn. Maar Gootje draaide zich om en liep naar boven. De kok keek haar na, haalde nog eens zijn schouders op en liep toen weer naar zijn fornuis, want hij rook opeens een verdacht brandluchtje „Verdraaid," zei hij tot zichzelf, „een mens zou er helemaal door van de kook raken (Wordt vervolgd). zal plaats hebben. Bij de rondvraag worden er opxner kingen gemaakt over het feit. dat Jie! nodig zal zijn om bij de kruising van de weg- naar Sint Margriete in België en de weg naar Bakkersdam waarschu - wingstekens te plaatsen en dat in het begin van de Klein-Brabantweg de ver keerssituatie onoverzichtelijk is doo te dichte begroeiing langs de wegzijden en de te smalle duiker waar die weg overloopt. De gemeente zal de betrokken in - stantie hierop wijzen. Biervliet Tonen van nieuwe uniformen. Biervliet's muziekgezelschap de Kot. Harmonie is begonnen aan een tournee naar de buurtschappen, vergezeld van de drumband, om de nieuwe uniforme?! der drumband ook in de buurtschappen te vertonen. Zaterdagavond toog het uitgebreide gezelschap met particuliere auto's naai de Kap. Dam, waar de drumband eerst een demonstratie trommelen gaf, waar van horen en zien verging. Na de drum band kwamen de muzikanten aan bod. Enkele vrolijke marsen werden ge speeld. De gehele buurtschap was voor café Dobbelaere bijeen om getuige to zijn van dit feestelijk gebeuren. Groede Aanrijding Op de verkeersweg te Groede (Kruis- dijk) had Zaterdagnamiddag een onge - val plaats, waarbij een wielrijder werd aangereden door een personenauto. D - wielrijder, I. J. v. d. V. uit Breskerr stak plotseling de rijweg over, zonder op het verkeer te letten, waarbij hij werd geschept docr een personenauto, bestuurd door J. G. uit Hoek. De wiel rijder werd op de weg geslingerd en bleef daar ernstig gewond liggen. Dr. Van der Maas, die de eerste hulp ver leende, liet het slachtoffer per ambu lance naar het ziekenhuis te Oostburg vervoeren. De bestuurder van de per sonenauto, die nog trachtte een aan rijding te voorkomen, kwam met zijn auto in de berm van de weg terecht, waarbij hij een paal ramde. De wagen werd hierdoor beschadigd, doch de in zittenden bleven ongedeerd. Aardenburg Belgische auto reed in diepe sloot. Een Belgische personenauto met vier inzittenden, de echtparen v. D. en H. uit Gent, is Zondagavond pl.m. half negen bij Aardenburg met grote snel heid in een drie meter diepe sloot ge reden. De inzittenden moesten per ambu lance met verwondingen naar het zie kenhuis te Oostburg worden vervoerd. De personenauto was bij de Kaaipoort blijkbaar de verkeerde richting inge slagen. Inplaats van door de Weststraat te rijden, koos men de route langs de Herendreef in de richting van de El- derschans. Daar reed de auto met grote vaart tussen grote bomen door de sloot in. Bazar. Op 14, 15 en 16 October a.s. wordt door de muziekvereniging „Koninkl. Aardenburgse Fanfare," in samenwer king met het bestuur van hun vereni gingslokaal „De Algemene Aardenburg se Sociëteit," een bazar georganiseerd, waarvan de opbrengst bestemd is voor beide genoemde instellingen. De muziekvereniging zal het geld ge bruiken voor vernieuwing van instru menten, terwijl het bestuur van de So ciëteit de verbetering van het gebouw op het oog heeft. Het belooft een grootscheepse bazar te worden, want het comité ontving reeds vele mooie prijzen, zo o.a. een mantelpakje, herencostuum, pop,, enz. De bezoekers aan de bazar zullen hun hart kunnen ophalen aan de vele attracties die er zijn. Om er maar een paar te noemen: lachspiegels, home trainer, waarop de fietsliefhebbers zich kunnen meten, schiettenten, enz. De gehele opzet ziet er naar uit dat het door het bazar-comité voor ogen gestelde doel ruimschoots zal worden verwezenlijkt. Waterlandkerkje Weer normaal verkeer De Molenweg te Waterlandkerkje die verbinding geeft met Waterland-Oude- man, St. Margriete en de wijken Stroopuit en Plakkebord, is geruime tijd afgesloten geweest voor het verkeer i.v.m. onderhoudswerkzaamheden aan die weg. De oude kasseies werden ver wijderd en vervangen door een geasfal teerd wegdek. Thans vindt het verkeer naar genoemde plaatsen weer normaal plaats via de kom van de gemeente. Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A Uitslagen van Zondag j.l.: Aardenburg-Schoondijke 122 's Heer Arendskerke-Groede 35: Hoofdplaat-Noormannen, afg. Patrijzen-Vogelwaarde 20; Sluiskrl-Robur 52: Walcheren-Hansw. Boys 31;

De Schakel | 1960 | | pagina 2