zoz iefadel VAN MEENEN, pÊf Midzomerbooi MEISIES gevraagd VKB 1.1. VI01 VIlVfR-Donze, Dorpsstraat 89, SRESKENS, lel. 889 \?AT2 BraAkiUAV Versprille's Kledingbedrijf firma SMOOR DE BROMFIETSEN Mobylette, Berini, Superia, Magneet RIJWIELEN Gazelle, Union, Magneet, Gruno kinderwagen REPARATIES KUNSTGEBITTEN Dinsdag 16 Aug. een midzomer-bootvaart FEEST IN BRESKENS V. VAN HOUTE Zn., BRESKENS, telef. 873 „MAISON MODERNE" van drie verschillende controleposten, dan ontvangt men er drie bij. Wie zes lepeltjes heeft verzameld van zes ver schillende controleposten ontvangt zes echt zilveren lepeltjes extra. Wie er meer verzamelt maakt bovendien kans andere echt zilveren voorwerpen zoals suikerschep, bonbonschaaltje en zelfs een fraai zilveren roomstelletje als ho gere prijs te ontvangen. Het succes van deze rally is enorm, bij duizenden rijden de auto's met de vignets door Nederland. Met deze rally is „Pharus" wederom een originele re clamecampagne begonnen. Wederom, omdat dit spaarkas- en levensverzeke ringsbedrijf enige jaren geleden ook een verzamelwoede ontketende voor het verzamelen van vuurtorenplaatjes en vorig jaar duizenden gramofoonplaten in Nederland verspreidde waarop men de directeur en zijn secretaresse kon beluisteren voor een toelichting op de kleine lettertjes in de polis. EGEL TEGEN TWEE NIJLPAARDEN. De oppassers van de twee nijlpaarden in Ouwehands Dierenpark te Rhenen hebben dezer dagen voor een compleet raadsel gestaan. Het is gebruikelijk, dat zij in de loop van de dag in het nachtverblijf het voedsel voor de die ren klaar leggen, dat bestaat uit wor telen, sla en hooi. Wanneer de avond valt worden de grote ijzeren schuiven, welke zich bevinden tussen het nacht verblijf en het buitenterras, opgetrok ken en kunnen de lobbessen zich naar binnen begeven voor de dagelijkse maaltijd. Maar op die bewuste avond van het raadsel bleven de nijlpaarden buiten. Zij negeerden het nachthok. Wel kwa men ze om beurten met hun kop naar binnen, snuffelden wat en trokken zich dan weer snel terug. De oppassers begrepen er niets van. Zij probeerden op alle mogelijke ma nieren de beesten te lijmen, maar wat zij ook deden het gelukte hen niet ze in het nachthok te krijgen, iets waar over ze zich normaal helemaal geen zorgen behoefden te maken. Wanneer het dan niet goedschiks ging, moest het maar kwaadschiks. De beesten werden geprest naar binnen te gaan, maar ook dat mislukte grandioos. Totdat één der oppassers een helder ogenblik kreeg. Hij stapte het nacht hok binnen en terwijl hij om zich heen keek, hoorde hij plotseling een vreemd geritsel. Het kwam uit de etenshoekvan de nijlpaarden. En terwijl hij de berg plantaardig voedsel opzij schoof, ont dekte hij tot zijn niet geringe verba zing een klein egeltje. Hij nam het diertje mee naar buiten, liet het los in het kreupelhout en op nieuw werd getracht de nijlpaarden naar binnen te krijgen. Het was alsof de dieren het onmiddellijk geroken hadden. Zij staken hun koppen door de opening, stonden even pal stil alsof zij luisterden en renden daarna achter el kaar op hun avondmaal af. Dat hele kleine egeltje had met zijn gesnuffel en geritsel die twee grote nijl paarden lelijk bij de neus gehad. OLIFANT EN BEZOEKER. De directie van Ouwehands Dieren park heeft er van alles aan gedaan om het publiek op een veilige afstand te houden van de olifanten. Het is begon nen met waarschuwingsbordjes. Maar desondanks bleven allerlei eigendom men van bezoekers verhuizen naar de dikhuiden, tot wandelwagentjes toe, dan tot groot vermaak (of verdriet) onder de enorme kolosvoeten tot pulver werden gestampt. De waarschuwings bordjes werden -borden. Maar ook dat hielp niet. Men heeft toen door spe ciale voorzieningen aan te brengen de olifanten op een grotere afstand van het publiek trachten te brengen. Dat gelukte al evenmin en om nu maar de knoop door te hakken is men er toe over gegaan het publiek dan maar op grotere afstand te brengen door voor de borstwering van het buitenverblijf op een meter afstand een tweede af scheiding te bouwen. De zaak voor oli fant en bezoeker is nu veilig. KIJKERS EN LUISTERAARS. Op 1 Juli j.l. waren er bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 691.323 televisie toestellen aangegeven tegen 678.787 op 1 Juni van dit jaar. 20 Juli werd het 700.000ste toestel aangemeld. In de eerste helft van 1960 werden 106.557 tv-ontvangers geregistreerd, d.w.z. acht procent meer dan in het corresponderende tijdvak van 1959, toen de oogst 98.614 bedroeg. Uit het feit, dat de stijging van het aantal tv-aanmeldingen in de eerste zes maanden van 1959 en 1958 ten op zichte van de registraties in dezelfde periode van het voorafgaande jaar resp. 27 en 28 pCt. bedroeg en derhalve aanzienlijk groter was, zou men kun nen afleiden dat de televisie in het stadium van een meer gelijkmatige groei is gekomen, resulterend in een geleidelijke stabilisering van de aan was op 200 a 210 duizend toestellen per jaar. Een dergelijke conclusie lijkt temeer voor de hand te liggen nu praktisch ge heel Nederland door televisiezenders bestreken wordt, zodat te verwachten valt, dat de niet-proportionele stijgin gen van het aantal tv-toestellen in ge bieden, waar pas in een latere phase een goede ontvangst mogelijk werd, tot het verleden behoren. Toch is het de vraag of deze conclu sie niet voorbarig is. Ook wanneer het economische aspect geheel buiten be schouwing gelaten wordt, blijven er n.l. allerlei onzekere factoren over, zoals bijv. - in de vermoedelijke volgorde van belangrijkheid - de invloed van al dan niet tijdelijke trekpleisters in de pro grammasector (b.v. de uitzendingen i.v.m. de Olympische Spelen), van de verdere uitbreiding van de zendtijd (tot 30 uur, met als eerste stap vanaf 1 October '60: 22 i.p.v. 18 uur per week) en van de eventuele invoering van een tweede programma. Hoe snel de televisie in Nederland ingang heeft gevonden, blijkt uit de volgende gegevens: 2 Jan. '57: 100.000; 16 October '57: 200.000; 29 April '58: 300.000; 12 Jan. '59: 400.000; 24 Juli '59: 500.000; 19 Jan. '60: 600.000; 20 Juli '60: 700.000. In de loop van Juni steeg het aan tal geregistreerde radio-ontvangtoe stellen van 2.638.756 tot 2.643.146. Voorts waren er op 1 Juli j.l. 484.533 aansluitingen op het draadomroepnet tegen 485.262 op 1 Juni. Breskens E.H.B.O.-fiost op het strand. In navolging van vele badplaatsen in ons land is ook het strand te Breskens thans voorzien van een E.H.B.O.-post. Deze strand- post is met financiële steun van de V.V.V. ingericht door de plaatselijke afdeling der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. De bezetting van deze post door E.H.B.O.-ers(sters) geschiedt op Zaterdag- en Zondagmiddag van 2-6 uur en voorts als een E.H.B.O.-er(ster) op het strand aanwezig is. Het doel van deze strandpost is bij z.gn. „strandongevallen" eerste hulp te verlenen. Verder heeft de afdeling een verbandtrom- mel geplaatst in de kampwinkel op het „Halve Maantje" en één op de „Napoleon hoeve" te Nieuwe Sluis. Het doel hiervan is eveneens in voorko mende gevallen eerste hulp te verlenen. KERKDIENSTEN Zondag 14 Aug. Ned. Herr. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Ds. Bartlema, Vlissingen Cadzand, 9,30 uur, Ds. Bomginaar, Groningen Collecte noodlijdende kerken en personen Groede, 9,30 uur, Ds. Hottinga, Lage Zwaluwe Callecte A. C. D. Hoofdplaat, 9,30 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. Brezet Collecte Zondagsschool Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., avondgebed. Retranchement, geen opgave Schoondijke, 9,30 uur, Wika Riemens, Amsterdam Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Brezet IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van Bruggen Cadzand, 6,30 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. van Bruggen Ev. Luth. Gemeente Groede, 9,30 uur, Ds. Fafié, Amsterdam Geref. Keric, Breskens. Geen opgave. R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 14 Aug. 10e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. Na de laatste H. Mis Lof. Maandag 15 Aug. Maria ten hemelopneming. Verplichte feestdag, te vieren als Zondag. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. Na de laatste H. Mis Lof. In de week H. Mis om half 8, Zaterdagavond om 7 uur, Lof. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. •s Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 388. Te koop: een Mutsaerts Boulevard 128, Breskens. Sneller, beter en goedkoper LUCIEER, Philips van Kleefstraat 20, BRESKENS Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doeleinden, Dynamo's voor de Kustvaart, Auto dynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groene- woud 80, werkplaats Spuistraat 29, Vlis singen. Telef. 01184-3803 (b.g.g. 4265). U belt en onze reparatiewagen komt! U kunt het werk ook brengen bij de firma Schippers Nauta te Breskens, telefoon 617. De|V. V. V."Breskens organiseert in samenwerking met de V. V. V.'s in West Zeeuws-Vlaanderen op met de luxe veerboot „Prinses Irene". (Muziek aan boord). Afvaart 's avonds kwart vóór acht, vanaf de nieuwe veerhaven, terug ongeveer 10 uur. Prijs f 2,50 per persoon. Extra bussen heen en terug. Voorverkoop kaarten bureau V. V. V., Spuiplein 43, Breskens en alle V. V. V.-kantoren in West Zeeuws-Vlaanderen en voor zover nog voorradig 's avonds aan de kassa van de veerboot. LUTEIJN's suikerwerkfabriek, Breskens Aanmelden Spuiplein 15 Hoog loon plus premie. Zie onze étalage's Nieuwste byouterieën Kristal colliers, enz. Parfumerieën Toiletartikelen Luxe zepen DE KAPPERS NAAST DE KERK Breng tijdens de visserijdagen een bezoek aan onze zaak. Wij zijn ruim gesorteerd in costunms, pantalons, sportcolberts, weekend-shirts, sokken, dassen, bretels, enz. Ook voor Uw vak- en bedrijfskleding het aangewezen adres. Zie onze étalages BRESKENS Telefoon 768 Voor moderne en klassieke stoffen Voor passende accessoires Voor „Hollandia" ondergoederen Voor „Sanbella" B H's Voor „Camp" corsetten NAAR en nog veel meer Verkrijgbaar BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296. Reuzen Tanker Op 16 Augustus a.s. zal bij Verolme de kiel gelegd worden voor de grootste tanker die ooit in Europa is gebouwd, n.l. 7800 bruto registerton. Het schip krijgt een lengte van 265 meter en is de eerste van de drie, die de Esso hij Verolme heeft besteld.

De Schakel | 1960 | | pagina 3